Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. január 29., szerda 3:24

Ejnye. Az alkohol rossz.... :D



Amugy megneztem Charlie Countryman halalos szenvedeset, de mindegy lett volna ha kihagyom. Van itt olyan aki latta es tetszett neki?
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Remy -mindentudokafilmekről- topikja

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. január 29., szerda 2:14

Remy, én megértem, hogy imádod hálivúdot.

Tömören röviden nagyon nem értek egyet azzal amit csinálsz, ráadásul szerintem nem is csinálod jól, de ez most mellékes, már kifejtettem. Kitöröltem egy hosszú irományt, mert végleg nem akarom kirakatni magam, de borzasztó unalmas, hogy kb ez a topic rólad szól. Mindenhez hozzá tudsz szólni. Isten vagy! Át is lehetne nevezni a topikot..

Búcsúzol - "többet nem jövök!" - szívből küldök neked valamit, amiről szerintem szólni kéne egy magyar szaros filmes blogról, ha már egyszer hetente körbenyalod hálivúdot. Ez csak egy példa. (Bár szerintem nagyon messze vagy, hogy összeszedj egy ilyen cikket....)

Itt van neked egy kis olvasmány.

Remélem egyszer kinyílik a szemed(?), megvilágosulsz(?), leszel annyira kíváncsi (nem is tudom mi a helyes szó), hogy nyitsz más független vagy más nemzetiségű filmekhez, és legalább annyit írsz és isteníted őket is mint a naaagy "legyenmeganézettségcsakapénzszámítnembajhaszar" elveket sugárzó hálivúdról.

Filmekről itt már csak ritkán van szó :-( ...Van Remy meg a heti sablon cikkek, meg minden nap 3-4-5-6 Remy komment...

Kubrick cikket meg halaszd el évekre, mert hatalmas égés lesz... :)

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 29., szerda 1:25

Hopsz, az elozo hsz-t elrontottam es mar nem tudtam szerkeszteni. Megkernek egy modit hogy torolje ki. Szoval masodik nekifutasra...
Remy írta:
h3x0r írta: Az utobbi 4 evben azert egesz jo mesek is jottek ki: Gru 1-2, Toy Story 3, Hotel Transylvania, How to train your dragon, Monsters University, Puss in Boots, Rise of the Guardians, Megamind, Cars 2, Rio, The Croods, Wreck-It Ralph, Madagascar 3, Ice Age 4, Cars 2, Rio, The Adventures of Tintin
Ezek a jók? Tucat... néhány kivétellel.

Szerintem egyre gyengébb animációs filmek jönnek ki. Egy: Hihetetlen család, L'ecsó, Verdák, Wall-E, Némó nyomában, Szörny Rt., Shrek, Kung-fu panda, simán veri ezeket az újakat (csak, hogy a 2000 utániakat említem). Utoljára számomra a Toy Story 3 és a Gru volt olyan, mint a régiek.
Nem mondtam, hogy ezek a legjobb mesek, az altalad emlitettek nalam is verik a fentiek legnagyobb reszet. En csak annyit irtam, hogy az utobbi 4 evben ezek tartoztak a jobbak koze.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 29., szerda 1:13

Remy írta:Az utobbi 4 evben azert egesz jo mesek is jottek ki: Gru 1-2, Toy Story 3, Hotel Transylvania, How to train your dragon, Monsters University, Puss in Boots, Rise of the Guardians, Megamind, Cars 2, Rio, The Croods, Wreck-It Ralph, Madagascar 3, Ice Age 4, Cars 2, Rio, The Adventures of Tintin
Ezek a jók? Tucat... néhány kivétellel.

Szerintem egyre gyengébb animációs filmek jönnek ki. Egy: Hihetetlen család, L'ecsó, Verdák, Wall-E, Némó nyomában, Szörny Rt., Shrek, Kung-fu panda, simán veri ezeket az újakat (csak, hogy a 2000 utániakat említem). Utoljára számomra a Toy Story 3 és a Gru volt olyan, mint a régiek.[/quote]
Nem mondtam, hogy ezek a legjobb mesek, az altalad emlitettek nalam is verik a fentiek legnagyobb reszet. En csak annyit irtam, hogy az utobbi 4 evben ezek tartoztak a jobbak koze.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 29., szerda 1:04

h3x0r írta:
Anis írta:Számomra pl a frissebb animációsok közül az Így neveld a sárkányod és a Hotel Transylvánia páros amik nagyon minőségiek voltak, illetve a Toy story 3as. volt nagyon sok ami mellément (és nem csak szerintem, pl Lorax, Merida).
Az utobbi 4 evben azert egesz jo mesek is jottek ki: Gru 1-2, Toy Story 3, Hotel Transylvania, How to train your dragon, Monsters University, Puss in Boots, Rise of the Guardians, Megamind, Cars 2, Rio, The Croods, Wreck-It Ralph, Madagascar 3, Ice Age 4, Cars 2, Rio, The Adventures of Tintin
Ezek a jók? Tucat... néhány kivétellel.

Szerintem egyre gyengébb animációs filmek jönnek ki. Egy: Hihetetlen család, L'ecsó, Verdák, Wall-E, Némó nyomában, Szörny Rt., Shrek, Kung-fu panda, simán veri ezeket az újakat (csak, hogy a 2000 utániakat említem). Utoljára számomra a Toy Story 3 és a Gru volt olyan, mint a régiek.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 29., szerda 0:59

Anis írta:Számomra pl a frissebb animációsok közül az Így neveld a sárkányod és a Hotel Transylvánia páros amik nagyon minőségiek voltak, illetve a Toy story 3as. volt nagyon sok ami mellément (és nem csak szerintem, pl Lorax, Merida).
Az utobbi 4 evben azert egesz jo mesek is jottek ki: Gru 1-2, Toy Story 3, Hotel Transylvania, How to train your dragon, Monsters University, Puss in Boots, Rise of the Guardians, Megamind, Cars 2, Rio, The Croods, Wreck-It Ralph, Madagascar 3, Ice Age 4, Cars 2, Rio, The Adventures of Tintin

Nalam is 9, 8, 10 a sorrend a harom Toy Story-nal. A Meridaval nekem semmi bajom nem volt, igaz egy kicsit tul volt lihegve az egesz, de egyszer meg lehetett nezni.
Viszont a Lorax es a Paranorman nagyon felcseszett. Talan ez is kozrejatszik, hogy a 2013-asok kozul meg nem neztem meg az Epic, Turbo, Planes, Smurfs 2 filmeket. Viszont a Frozen-re kivancsi vagyok.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. január 28., kedd 23:38

Egybe a trilógia vehető a legjobbnak, külön az utolsó nevezhető nagyon jónak, de hogy mind 10/10 azt nem hiszem. Nekem is nagyon tetszett a trilógia utolsó része, de pl a 2. közel sem volt 10-es, egy jó 8-ast megérdemel, az első meg egy amolyan bevezető részként jó nálam egy 9-esre.
Számomra pl a frissebb animációsok közül az Így neveld a sárkányod és a Hotel Transylvánia páros amik nagyon minőségiek voltak, illetve a Toy story 3as. volt nagyon sok ami mellément (és nem csak szerintem, pl Lorax, Merida).
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 28., kedd 20:56

A 3 legjobb animációs film. B-)

Toy Story

Kis túlzással az animációs filmek kora a Toy Storyval kezdődött, majd a trilógiává bővült szériával végződött. Természetesen ez túlzás, de ami tény, hogy egyetlen egy animációs film sem tud ekkora sikereket felmutatni, miután több folytatás is készült hozzá. Az évek során megannyi kiváló számítógépes-animációs film készült, amik már grafikailag rég lekörözték az első Toy Storyt, de ennek ellenére egyik sem tudott olyan magasra mászni, mint Buzz és Woody története.

Vajon mitől félhet egy játék, mi lehet az az esemény, ami sorsdöntő lehet az életükben? A válasz nem más, mint a születésnap, illetve a Karácsony. A gyerekek előszeretettel kapnak új játékokat, és a legtöbb esetben az új lakó elsőbbséget élvez a többivel szemben. Ez történt Andynél is, akinek a kedvenc játéka Woody a cowboy volt, mindaddig, amíg Buzz meg nem érkezett a házba. Woody ezt nem nézte jó szemmel, és bizony megpróbált összecsapni az űrhajóssal…

1995-ös évet írunk, amikor is a Toy Story meglátta a napvilágot, hála John Lasseter rendezőnek. Akkoriban ez óriási lépésnek számított a filmgyártás területén, így nem is csoda, hogy egy csapásra sikereket ért el. 3 film Oscar-jelölésig jutott, ami bár szép, de igazából nem ez mutatja a film erősségét, hanem az, ahogy a nézők viszonyultak hozzá. Imádták, és a mai napi felemlegetik, ha a legjobb animációs filmek kerülnek szóba. Nyilván vannak kivételek, akik nincsenek oda a TS-ért, de ők szerencsére a kisebb réteget erősítik.

Maga a film története a mára már igen elcsépeltté vált „utállak, majd a legjobb barátom leszel” cselekményt viszi végig. Viszont ezzel nincs itt gond, sőt ez nagyon is jól működött, köszönhetően annak, hogy a történetvezetést nagyon jól oldotta meg Lasseter és csapata, illetve hogy a rajzfilmvilág két meghatározó alakja tűnt fel a vásznon. Woody és Buzz kivételes karakterek, akik könnyedén el tudnak vinni a hátukon egy alkotást, ám ők ráadásul abban a könnyű helyzetben voltak, hogy még pihenni is lett volna idejük, hiszen több mellékszereplő is rengeteg pluszt tudott hozzáadni az összképhez. Mondhatni a legapróbb jelenettel rendelkező figura is egy külön élményt tudott adni nekünk nézőknek. A – talán már túlzottan is – rövid játékidő alatt egyszerűen nem tudtunk szusszanni, hiszen mindig történt valami poénos, drámai, illetve horrorisztikus (igen volt ilyen is…) dolog, ami a tekintetünket odavonzotta a képernyőre. (Az már csak kiegészítés, hogy ennyi év után mennyi utalást vehetünk észre korábbi, illetve későbbi alkotásokra…)

A Toy Story – Játékháború tehát egy korszakos alkotás, mely új szintre helyezte a rajzfilmeket, illetve elindította a Pixart a saját útján, mely során rengeteg kiváló alkotást készítettek még a későbbiekben. Egy szellemes, és rendkívül eredeti végeredményt kaptunk Lasseter csapatától, akik joggal lehetnek büszkék a munkájukra. Egyértelmű, hogy 10/10

Toy Story 2

4 évvel az első rész után ismét visszatért a vászonra Buzz és Woody, hogy felpörgessék azt a tempót, amivel végigrohanták történetük első 80 percét. Ez sikerült is, ám ez valamilyen szinten elvárható volt, hiszen a folytatások célja, hogy űbereljék az előző részt. Véleményem szerint megugrani azt a szintet nem tudták, de megismételni viszont sikerült.

Az első részben attól féltek a játékok, hogy jön egy új, jobb játék, és ők felkerülnek a polcra. Most azonban attól kell félni, hogy mi lesz akkor, ha Andy felnő, és elfelejti őket. Andy anyukája eladja a kacatokat a házból, azonban Woody megpróbálja megmenteni az egyik elromlott játékot, ám végül ő kerül oltári nagy bajba. A hőn szeretett cowboyunkat elrabolják, és Buzzék feladata, hogy megmentsék a gonosz karmai közül…

Mindig nehéz második résznek lenni, hiszen, ha az első epizód magasra tette a lécet, akkor a folytatásnak kutya kötelessége minél közelebb ugrania ahhoz a ponthoz, vagy esetleg megugrania azt. Rengetegszer el is hasalnak a folytatások, ám szerencsére van arra is példa, hogy sikerül az újítás, s ezáltal egy újabb ragyogó darab kerül fel a filmvásznakra. A Toy Story 2 ott van a legjobb folytatások között, és ehhez kétség sem fér.

John Lasseter és csapata újabb fokozatba kapcsoltak, ami azzal járt, hogy a történet sokkal mélyebbé és kalandosabbá vált. Itt már nem csak a szomszédhoz ugrottunk át egy kis petárdázásra, hanem átszeltük a várost a játékbolton keresztül, egészen a felhőkarcolóig. A legfontosabb kérdés, amit megcélzott a film, az nem más, mint az elmúlás. Ugyebár ez az élt velejárója, és ezt mindenki megtapasztalja, és ez ellen nincs menekvés. Jelen esetben a főhős, Woody volt az első áldozat, aki a kedvenc játékaink közül megtapasztalta ezt az érzést, és csak úgy, mint a legtöbbünket, őt is megrázta a helyzet. Belegondolt, hogy mi lesz akkor, amikor tényleg felnő Andy, és már nem fog többé vele/velük játszani, és a szeretett játékból csupán egy porfogó lesz a polcon vagy a padláson, vagy éppenséggel a szemetesben (mert ugyebár ez is lehetséges…). Azonban szerencsére ott voltak Buzzék is a filmben, akik rávilágítottak arra, hogy amíg van lehetőség, és amíg nem következik be az a bizonyos időpont, addig nekik ott a helyük a szobában, és kötelességük Andy mellett maradni.

A Toy Story 2 ugyan felülmúlta néhány dologban az első részt, gondolok itt az akciókra, a látványra, a történet hosszúságára, komolyságára, de egy valamiben nem, és az az újdonság hatása. Ez ugyan törvényszerű, de épp ezért nem tudom azt mondani, hogy jobb film lett, mert nem lett. Inkább csak úgy fejezném ki magam, hogy ismételten egy tökéletes remekművet láthattunk, amibe a dolgozók a szívüket, lelküket belerakták, hogy tanúi lehessünk az első Pixar duplának, ami ráadásul minden várakozást felülmúlt. 10/10


Toy Story 3

Az idősebb korosztály már tudja milyen, amikor felnő az ember, és a kedvenc játékait hátrahagyva kell belevágni a való életbe. A matchboxokkal való gurigázást, a LEGO építményeket, valamint a játék figurákat felváltja a tanulás, a munka, és sok más egyéb teendő. Ez történik a Toy Story 3-ban is, hiszen Andy felnőtt, és azért valljuk be, elég furán nézne ki, ha krumplifejékkel állítana be a koleszba.

Andy tehát felnőtt. Buzzék a korábbi kalandjuk során megtanulták, hogy ez a bizonyos időpont be fog következni, és jobb felkészülni rá. Egy nap Andy anyukája arra utasítja fiát, hogy pakolja össze a régi játékait. Egy véletlen félreértés miatt azonban Buzzék nem a padlásra kerülnek fel, hanem a szemetesbe, ahonnan pedig egy dobozba, ami az óvodába tart. Kezdetben úgy vannak vele, hogy jó kis móka lesz, mert végre játszani fognak velük, de nem minden arany, ami fénylik…

15 év telt el az első, és 11 év a második rész óta, de a lendület mit sem változott, sőt mondhatni most értek fel a csúcsra (végre megkapták az Oscart). Ugyan John Lasseter kikerült a direktori székből, de Lee Unkrichra se lehetett panaszunk, mivel a lehető legjobban zárta le a szériát mely anno elindította a Pixart a siker útján. A technika fejlődésével, és az évek múlásával odáig fejlődött a Toy Story, hogy nem csupán egy nagyszerű kalandos vígjátékot kaptunk a szemünk elé, hanem egy komoly drámát is. Drámát, mert az itt volt dögivel.

Az alapkoncepció megmaradt, miszerint a gyerekek az elsőszámú célközönség, ám csakúgy, mint a második részben, itt is kaptak a felnőttek is egy rakás poént. Poénokat, hiszen alapjába véve vígjátékról van szó, mely telis tele van kalandokkal, és akciókkal, ám de felütötte a fejét az elfogadás, a beletörődés, és a már a második részben is látott elmúlás. Igazság szerint ezek alapján már nem is lehet konkrétan beletenni a filmet egy adott műfajba, de talán még kettőbe sem, hiszen kapunk még ezekek kívül egy csipetnyi sci-fit és westernt is (Ez a rész talán már nem is mondható teljesen gyerekmesének). A Toy Story 3 zseniálisan váltogatja a műfajokat, és ennek segítségével könnyedén vált ki belőlünk többfajta érzést is, például boldogságot, szomorúságot…

A történet mindvégig magas fordulatszámon pörgött, de az, ami az utolsó percekben történt, az minden képzeletet felülmúlt. A filmtörténelem egyik legzseniálisabb lezárását láthattuk, ami egyszerre volt szívszorító, és örömökkel teli. A búcsút azonban nem tette könnyebbé, sőt… de miért is tette volna, hiszen a búcsú mindig nehéz. Az viszont elmondható, hogy a film utolsó percei voltak a kirakós utolsó darabjai, majd miután beillesztették őket már csak egy gyönyörű kép maradt, amin Woody, Buzz, Rex, Jessie és a többiek is csak mosolyognak. Amit megtanulhattunk tőlük, hogy a nagyvilágban mindenhol vár ránk egy jó barát! 10/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 28., kedd 12:32

h3x0r írta: nem is tudtam hogy van uj dragon ball film :D
Aki keres az talál :D B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 28., kedd 11:59

Remy írta:Mondjuk az eléggé érdekes, mert a 2013-as egy nagyon jó év volt. Rengeteg fasza film érkezett, és még mindig van olyan, amit be kell pótolnom.

Batman - Sötét lovag visszatér, Evil Dead, Oblivion, Star Trek, Acélember, Z világháború, Igazság Ligája - Villám paradoxon, Only God Forgives, Gru 2, Pain & Gain, Démonok között, Elysium, A 42-es, Rush, Dragon ball - Battle of Gods, Itt a vége, Gravitáció, Don Jon, Szupercella, Phillips kapitány, Thor 2, Fogságban, Hobbit 2, Fruitvale Station, Wall Street farkasa, Minden odavan, A túlélő, Jackass, Dallas Buyers Club, Amerikai botrány, Inside Llewyn Davis,

Csak így gyorsan... :)
Oblivion, 2 guns, about time, the croods, hunger games: catching fire

szerk.: nem is tudtam hogy van uj dragon ball film :D

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. január 28., kedd 8:29

Fura, hogy nalad ott az Acelember. En ilyen sz*r filmet mint az, ritkan nezek... :mrgreen:
A Demonok kozott is eleg fostos egy film, ha engem kerdeztek.

Ettol fuggetlenul en is lattam par jo filmet ugy hogy eleg keves filmet neztem meg, de a Rush-on kivul egyik sem volt valami maradando.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. január 28., kedd 8:24

Remy írta:
Matt009 írta: De az, hogy Oscar esélyes, az inkább a 2013-as moziévad kritikája, semmint magáé a filmé.
Sajnos egyszer nézős film lett, maradandó élmény nélkül.

7/10
Mondjuk az eléggé érdekes, mert a 2013-as egy nagyon jó év volt. Rengeteg fasza film érkezett, és még mindig van olyan, amit be kell pótolnom.

Batman - Sötét lovag visszatér, Evil Dead, Oblivion, Star Trek, Acélember, Z világháború, Igazság Ligája - Villám paradoxon, Only God Forgives, Gru 2, Pain & Gain, Démonok között, Elysium, A 42-es, Rush, Dragon ball - Battle of Gods, Itt a vége, Gravitáció, Don Jon, Szupercella, Phillips kapitány, Thor 2, Fogságban, Hobbit 2, Fruitvale Station, Wall Street farkasa, Minden odavan, A túlélő, Jackass, Dallas Buyers Club, Amerikai botrány, Inside Llewyn Davis,

Csak így gyorsan... :)
Azért a mesefilmeket én nem kalkuláltam bele, meg hát én azért az Acélembert vagy a Z világháborút sem sorolnám a kiemelkedő filmek közé, az Elysiumot és az Amerikai Botrányt nem láttam, de a kritikák elég megosztóak ezekkel kapcsolatban. Majd ha megnéztem őket, akkor tudok korrektül nyilatkozni róluk. Az ilyen Jackassek meg sosem kötöttek le, úgyhogy ez is baromira szubjektív.

De még azt is adom, hogy az idei erősebb év volt talán, de akkor is. A Phillips kapitány szerintem nem jó film, és az a tény, hogy a jók közé van sorolva, nekem mond egy kritikát az évadról. Jah a Gravitáció szintén zenész. Ugyanaz a véleményem róla, mint a Phillips kaptányról mármint, hogy nem jó film, és nem értem, miért van úgy kiemelve.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 28., kedd 6:39

Matt009 írta: De az, hogy Oscar esélyes, az inkább a 2013-as moziévad kritikája, semmint magáé a filmé.
Sajnos egyszer nézős film lett, maradandó élmény nélkül.

7/10
Mondjuk az eléggé érdekes, mert a 2013-as egy nagyon jó év volt. Rengeteg fasza film érkezett, és még mindig van olyan, amit be kell pótolnom.

Batman - Sötét lovag visszatér, Evil Dead, Oblivion, Star Trek, Acélember, Z világháború, Igazság Ligája - Villám paradoxon, Only God Forgives, Gru 2, Pain & Gain, Démonok között, Elysium, A 42-es, Rush, Dragon ball - Battle of Gods, Itt a vége, Gravitáció, Don Jon, Szupercella, Phillips kapitány, Thor 2, Fogságban, Hobbit 2, Fruitvale Station, Wall Street farkasa, Minden odavan, A túlélő, Jackass, Dallas Buyers Club, Amerikai botrány, Inside Llewyn Davis,

Csak így gyorsan... :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. január 28., kedd 1:50

Will – amikor a futballdrukker álmok valóra válnak (2011) - látta már valaki? :hmmm:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. január 28., kedd 1:06

Phillips kapitány

Ezen a filmen látszik, hogy milyen szegény az utóbbi idők filmes felhozatala. Ez a film nagyon dicsérve volt a kritikusok által, de sajnos nem felel meg a pozitív kritikák keltette elvárásoknak.
Kijön egy 2 órás film, amelyből csak 30 perc élvezetes, meg a végén van egy színészi teljesítményben csúcskategóriás jelenet, azon kívül száraz dráma, amely önmagában fuldoklik több, mint egy órán keresztül. A szomorú az, hogy ez a film a közepesnél valamivel jobb, és a tavalyi év legjobbjai között van emlegetve, Oscar esélyes, meg egyebek. És igen. A tavalyi év egyik legjobb filmje (mondjuk az én 10-es listámon nem valószínű, hogy ott lesz, de attól még a legjobbak között van), pedig a "jó" kategóriát csak alulról próbálja súrolni, de azt véleményem szerint el nem éri. De az, hogy Oscar esélyes, az inkább a 2013-as moziévad kritikája, semmint magáé a filmé.
Sajnos egyszer nézős film lett, maradandó élmény nélkül.

7/10

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. január 27., hétfő 23:59

h3x0r írta:Eleg durva volt, mert egyedul voltam az egesz moziban
én több filmen is voltam, amikor egyedül ültem a moziban. amikor vettem a jegyet azt hittem, hogy még bőven fognak jönni, amikor beültem is gondoltam hogy jönnek még, de sehol senki! :D

(Marvel sorozatnál a SHIELD-nél is van egy jelenet a vége után)
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. január 27., hétfő 23:08

Remy írta: Thornál is úgy volt, hogy a Marveles vége, majd egy + jelent, illetve az egész stáblista vége után + jelenet. Igazából mindegy, mert sokan már a rövidebb végefőcímet se várják meg, tehát tök mindegy mit csinálnak. Pedig ennek pont az a lényege, hogy egy kis meglepetés a végére...
marveleseket én is meg szoktam várni, egyrészt néha többet érnek azok az extrák mint maga a film, másrészt ezeket haverokkal nézem, velük azért könnyebb, mint asszonnyal... :lol:
Nem illik.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 27., hétfő 22:57

ziro4vr írta: nem tudom melyiknél hogy volt már, de bosszúállóknál pl jól volt megoldva, rövidebb végefőcím, extra jelenet, aztán a hosszú, fekete alapú stáblista
Thornál is úgy volt, hogy a Marveles vége, majd egy + jelent, illetve az egész stáblista vége után + jelenet. Igazából mindegy, mert sokan már a rövidebb végefőcímet se várják meg, tehát tök mindegy mit csinálnak. Pedig ennek pont az a lényege, hogy egy kis meglepetés a végére...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. január 27., hétfő 22:53

Remy írta:Én meg nem tudom sajnálni az olyanokat, akik kimennek. Nyilván az első Marvel filmnél lehetett hibázni... még talán a másodiknál is... de aki nem tudja felfogni, hogy a Marvel filmek végén van egy + jelenet... az így járt (vagy egyáltalán nem is érdekli). :roll:

Ráadásul nem is egyszer volt már olyan helyzet, hogy bent ültem, és szóltam az előttem lévőnek, hogy várjon még egy kicsit, mert lesz egy + jelent. Leszarta, és kiment. Tehát... :roll:
hazamegy, aztán megnézi jutyubon

nem tudom melyiknél hogy volt már, de bosszúállóknál pl jól volt megoldva, rövidebb végefőcím, extra jelenet, aztán a hosszú, fekete alapú stáblista
Nem illik.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 27., hétfő 22:52

wZoLee7 írta:akkor nagyon utálhatnak az ott dolgozók :lol:
En se ertettem sose, hogy mi ertelme van a stablista utan berakni. Amikor vege a filmnek, mindenki elkezd kimenni, persze mi mindig megvarjuk a veget. Mire elkezdodik, a tomeg nagy resze mar kint van, ezert szinte mindig utolsokent hagyjuk el a termet, de igy kulonosebben nem kell rank varni.

Meg 2012 nyaran amikor megjelent az uj Dark Knight, par volt osztalytarsammal elmentunk, kovetkezo nap meg mas baratok hivtak hogy nezzuk meg, utana meg mentunk par helyre. Nem akartam megegyszer a Dark Knight-ot nezni, ezert beultem a Pokemberre. Eleg durva volt, mert egyedul voltam az egesz moziban :lol: (julius vege fele lehetett, delutan 3-4 korul) Talan pont itt olvastam, hogy a stablista utan meg lesz 1 jelenet, ezert persze hogy nem mentem ki. Kozben a moziban dolgozo mar jott mutatni az ajtot, en meg mondom neki, hogy de meg lesz egy jelenet es meg akarom varni. Mar sajnaltam szegenyt, ott allt 3-4 percet es varta hogy kimenjek, vegul inkabb elment es nem vart meg. De kepzelem hogy szidott utana..


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 33 regisztrált és 0 vendég