Divat

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. október 13., hétfő 22:53

Akkor még mindig nemtudunk szöveget értelmezni ezek szerint pedig leírtam, hogy:
"Egy dologra azárt reagánék, bár ez is tök más, mint amiről én beszéltem, de megér egy külön misét."

Szóval tisztában vagyok vele, hogy másról beszélek, mivel már ő is teljesen másról beszélt. Arra reagáltam. Ő másoknak való megfelelési kényszerről írt, én meg szintén erről írtam vissza.

De hagyjuk inkább, mert széllel szemben hugyozok, szerencsére az a két ember megértette legalább miről van szó.
Azt mondjátok meg inkább, hogy ezek a Deichmannban kapható cuccok valódi adidas/nike/randommárka cuccok vagy valami utánzatok? Mert tesómnak már sokadik adidas megy szét, kb 4-5 havonta vesz cipőt.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Divat

HozzászólásSzerző: miro » 2014. október 13., hétfő 22:45

Santi,te beszéltél másodszor teljesen másról... :roll: :roll:
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Divat

HozzászólásSzerző: KAG » 2014. október 13., hétfő 22:44

Ez nemigaz te is tudod. Mindig meg kell felelni valakinek vagy valaminek akárhova mész akármit csinálsz.
Vannak olyan cuccok, amiket oké felvenni valahol, de gáz máshol. Pl ha vidéken vagyok nyugodtan flangálok munkásruhában a faluban, mert ki nem szarja le, de pl Debrecen vagy Pest utcáit biztos nem járnám benne (és tutira te sem) hiába nekem mondjuk az lenne kényelmes. Vagy pl gondolom temetésre nem piros Che Guevarába mész meg farmergatyába, mert neked az a kényelmes, hanem a feketében (nagy eséllyel öltönyben vagy valami elegánsban), mert megfelelsz ezeknek a követelményeknek. Vagy pl egy tárgyalásra sem mackóalsóban mész. stb. stb. Mindig meg kell felelni, ez egy ilyen világ. Van amikor magunknak, van amikor másoknak, de a megfelelési kényszer végig kíséri mindenkinek az életetét, nemcsak öltözködésben.
Itt már nem divatról, hanem társadalmi normákról beszélünk.... :roll:
ZIDANE

Avatar
kredenc
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2014. május 9., péntek 11:17
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Zidane

Re: Divat

HozzászólásSzerző: kredenc » 2014. október 13., hétfő 22:14

Santi írta: Ez nemigaz te is tudod. Mindig meg kell felelni valakinek vagy valaminek akárhova mész akármit csinálsz.
Vannak olyan cuccok, amiket oké felvenni valahol, de gáz máshol. Pl ha vidéken vagyok nyugodtan flangálok munkásruhában a faluban, mert ki nem szarja le, de pl Debrecen vagy Pest utcáit biztos nem járnám benne (és tutira te sem) hiába nekem mondjuk az lenne kényelmes. Vagy pl gondolom temetésre nem piros Che Guevarába mész meg farmergatyába, mert neked az a kényelmes, hanem a feketében (nagy eséllyel öltönyben vagy valami elegánsban), mert megfelelsz ezeknek a követelményeknek. Vagy pl egy tárgyalásra sem mackóalsóban mész. stb. stb. Mindig meg kell felelni, ez egy ilyen világ. Van amikor magunknak, van amikor másoknak, de a megfelelési kényszer végig kíséri mindenkinek az életetét, nemcsak öltözködésben.
A hétköznapi életre gondoltam. Meg sem fordult a fejemben,hogy nem arról van szó. Az volt a mondanivalóm lényege,hogy szarok a divatra és hogy mások lenéznek azért,mert olyan mintás pólóban megyek ki az utcára,ami nem trendi. Ezt én úgy fogom fel,hogy nem én vagyok a gáz azért,mert van egyedi oldalam és nem úgy nézek ki,mint a H&M katalógus.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 13., hétfő 21:39

Santi, hidd el, vannak akik "szarnak a farmra". Minden esetben.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. október 13., hétfő 21:34

Látom nem sikerült megfogni a mondandóm lényegét, továbbra is megy a csűrés csavarás. :D
Talán besteve7 vágja nagyjából miről beszéltem, a többiek full más irányba mentek el.
Egy dologra azárt reagánék, bár ez is tök más, mint amiről én beszéltem, de megér egy külön misét.
kredenc írta:azt hordom ami nekem tetszik és kényelmes,szarok mindenkire. Akinek nem tetszik ne nézzen rám. Nekem a középsuliban elmúlt ez a másoknak való megfelelési kényszer. Mondom ezt úgy,hogy nem akarlak megsérteni.
Ez nemigaz te is tudod. Mindig meg kell felelni valakinek vagy valaminek akárhova mész akármit csinálsz.
Vannak olyan cuccok, amiket oké felvenni valahol, de gáz máshol. Pl ha vidéken vagyok nyugodtan flangálok munkásruhában a faluban, mert ki nem szarja le, de pl Debrecen vagy Pest utcáit biztos nem járnám benne (és tutira te sem) hiába nekem mondjuk az lenne kényelmes. Vagy pl gondolom temetésre nem piros Che Guevarába mész meg farmergatyába, mert neked az a kényelmes, hanem a feketében (nagy eséllyel öltönyben vagy valami elegánsban), mert megfelelsz ezeknek a követelményeknek. Vagy pl egy tárgyalásra sem mackóalsóban mész. stb. stb. Mindig meg kell felelni, ez egy ilyen világ. Van amikor magunknak, van amikor másoknak, de a megfelelési kényszer végig kíséri mindenkinek az életetét, nemcsak öltözködésben.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Divat

HozzászólásSzerző: miro » 2014. október 13., hétfő 21:07

'shutterisland írta:
Ezt is divatból csináltam akkor?
ezt most ne úgy értsd, én is akarok majd egy egyedi sleeve-t, csak ennek kapcsán jutott eszembe, hogy ma már mennyivel elterjedtebb, elfogadottabb szerintem.
irónia..... :mrgreen: :)
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Divat

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. október 13., hétfő 21:05

Ezt is divatból csináltam akkor?
ezt most ne úgy értsd, én is akarok majd egy egyedi sleeve-t, csak ennek kapcsán jutott eszembe, hogy ma már mennyivel elterjedtebb, elfogadottabb szerintem.
Nem hinném, hogy a tetoválásoktól lenne színesebb a világ, főleg, mint ahogy írod is, lassan ez lesz a megszokott, az átlagos.
szerintem fel tudja dobni a dolgokat, színesebb (a szó szoros értelmében is :mrgreen: ) lesz tőle egy ember karaktere.
bár igaz, hogy sajnos az önkifejező eszköz mivolta és művészeti értéke eltűnőben van, és a divat fele mozog a dolog.
a lányokon kifejezetten zavar, főleg ha nagyobb mennyiségben található rajra.
alapjáraton én sem annyira csippantom a lányokon, de azért bőven találni olyat, akiknél pluszt ad. :)

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Divat

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2014. október 13., hétfő 20:41

'shutterisland írta:egy jó pont a világnak a szememben, hogy rájönnek az emberek, hogy színesebbé teszik vele a világot, és egyre jobban tolerálják.
Nem hinném, hogy a tetoválásoktól lenne színesebb a világ, főleg, mint ahogy írod is, lassan ez lesz a megszokott, az átlagos. Ettől függetlenül nekem is tetszenek a tetkók, bár magamra sosem varratnék, félek a tűtől, igaz a lányokon kifejezetten zavar, főleg ha nagyobb mennyiségben található rajra.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Divat

HozzászólásSzerző: miro » 2014. október 13., hétfő 20:41

Nem akarlak megbántani vagy megsérteni, de van abban valami, amit Santi mond, és itt most nem az a lényeg, hogy birka módjára megyünk a tömeg után, de ha nem jött volna be divatba az ilyen póló, vszeg neked sem lenne eszed ágában chegevaras pólóban nyomulni, mert nem is gondolnál rá.
Nem is erről beszélek..
Lehetséges hogy akkor nem tudnék róla,ha nem láttam volna és így nem is lenne az eszemben hogy fölhúzzam.

Csak Santi arról kezdett el beszélni,hogy azért venném föl én mert más is,de amúgy nem merném,mivel kinéznének.
Én nem így gondolkozom,mást nem nézek ki azért mert(ez esetben)valami nem megszokott van rajta,ezért én sem gondolkozom olyanon hogy más mit mondhatna rám ezért.
Egyszerűbben,én nem az alapján választom pl a ruhákat hogy mi divatos,vagy mi nem az.
Ha tetszik és divatos valami,ugyanúgy fölhúzom mintha nem lenne divatos,de tetszik.

A lényeg azon van,hogy NEKEM tetsszen.
hála istennek lassan az a megszokott, ha valakinek van tetoválása. :)
egy jó pont a világnak a szememben, hogy rájönnek az emberek, hogy színesebbé teszik vele a világot, és egyre jobban tolerálják.
Ezt is divatból csináltam akkor? :) :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miro 2014. október 13., hétfő 20:42-kor.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Divat

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. október 13., hétfő 20:36

Nekem sok dolgom van,(külső,belső) ami lehetséges hogy nem megszokott.(pl,az egész jobb karom föl van varrva)
hála istennek lassan az a megszokott, ha valakinek van tetoválása. :)
egy jó pont a világnak a szememben, hogy rájönnek az emberek, hogy színesebbé teszik vele a világot, és egyre jobban tolerálják.

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Divat

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2014. október 13., hétfő 20:31

miro írta:1., Magadból indulsz ki,ha valakin látsz valami olyat ami nem megszokott,elítéled,ahogy te mondanád mint "aki nem látott még fehér embert".
2., Egy kérdés,Te minden döntésedben azt veszed alapul hogy mit mondana más rá?? (ha nem akarsz nem válaszolsz rá.)
Nem akarlak megbántani vagy megsérteni, de van abban valami, amit Santi mond, és itt most nem az a lényeg, hogy birka módjára megyünk a tömeg után, de ha nem jött volna be divatba az ilyen póló, vszeg neked sem lenne eszed ágában chegevaras pólóban nyomulni, mert nem is gondolnál rá.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Divat

HozzászólásSzerző: KAG » 2014. október 13., hétfő 20:20

Ferencváros írta:Nem tudtok Magyarországon olyan helyet, ahol normális áron lehet Ralph Lauren ruhákat venni?

Outletben talán....
ZIDANE

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Divat

HozzászólásSzerző: miro » 2014. október 13., hétfő 20:19

Santi írta:Tegyük fel én Mátyás király eszméivel értek egyet, de mégse veszek fel olyan pólót, mert mindenki nézne rám, mint aki nem látott még fehér embert.

akkor minden további nélkül, mert senki nem nézne ki miatta.
Divat?

1., Magadból indulsz ki,ha valakin látsz valami olyat ami nem megszokott,elítéled,ahogy te mondanád mint "aki nem látott még fehér embert".
2., Egy kérdés,Te minden döntésedben azt veszed alapul hogy mit mondana más rá?? (ha nem akarsz nem válaszolsz rá.)

Nekem sok dolgom van,(külső,belső) ami lehetséges hogy nem megszokott.(pl,az egész jobb karom föl van varrva) és speciel pont le is szarom hogy ki hogy nézz rám ez miatt,az a lényeg hogy nekem tetsszen,az én igényemet elégítse ki,semmivel sem vagyok több,vagy kevesebb attól hogy xy mit gondol rólam,nem attól leszek boldogabb.

Ezért,ha én úgy gondolom hogy valamivel szimpatizálok,és ezt esetleg megakarom mutatni,mint ebben az esetben a pólón,akkor ezt megteszem,ha nem akarom,akkor nem,de semmi köze nincs a divathoz.

Szíve joga mindenkinek véleményt kreálni a másikról,de én leszarom.
Viszont fordítva is így működik nálam,ha neked a homlokodon lenne a Mátyás király,akkor a Te dolgod.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miro 2014. október 13., hétfő 20:21-kor.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. október 13., hétfő 20:12

Nem tudtok Magyarországon olyan helyet, ahol normális áron lehet Ralph Lauren ruhákat venni?

Avatar
kredenc
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2014. május 9., péntek 11:17
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Zidane

Re: Divat

HozzászólásSzerző: kredenc » 2014. október 13., hétfő 20:08

Santi írta:Divat. Pont. Nincs ezen mit beszélni. Tegyük fel én Mátyás király eszméivel értek egyet, de mégse veszek fel olyan pólót, mert mindenki nézne rám, mint aki nem látott még fehér embert. Viszont ha az ellene terjedve, hogy Mátyás királyos pólóban mászkálgatnak emberek, akkor minden további nélkül, mert senki nem nézne ki miatta. Ennyi az egész. Ő is fel meri venni, mert más is felveszi, de ha nem lenne divat, akkor tutira ő se hordaná, akármennyire tetszenének neki azok az eszmék. Tehát a válasz: divat
Lehet akárhogy csűrni csavarni, ennyi az oka. A politikai részébe viszont inkább nem mennék bele, mert rövid úton bannolnának érte az tuti, egyébként is tilos.
Ezért néz ki majdnem minden tizenéves egyformán. Sosem érdekelt a divat,ha úgy tetszik felveszek kockás gatyát csíkos felsővel(nem történik ilyen),azt hordom ami nekem tetszik és kényelmes,szarok mindenkire. Akinek nem tetszik ne nézzen rám. Nekem a középsuliban elmúlt ez a másoknak való megfelelési kényszer. Mondom ezt úgy,hogy nem akarlak megsérteni.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. október 13., hétfő 19:57

Divat. Pont. Nincs ezen mit beszélni. Tegyük fel én Mátyás király eszméivel értek egyet, de mégse veszek fel olyan pólót, mert mindenki nézne rám, mint aki nem látott még fehér embert. Viszont ha az ellene terjedve, hogy Mátyás királyos pólóban mászkálgatnak emberek, akkor minden további nélkül, mert senki nem nézne ki miatta. Ennyi az egész. Ő is fel meri venni, mert más is felveszi, de ha nem lenne divat, akkor tutira ő se hordaná, akármennyire tetszenének neki azok az eszmék. Tehát a válasz: divat
Lehet akárhogy csűrni csavarni, ennyi az oka. A politikai részébe viszont inkább nem mennék bele, mert rövid úton bannolnának érte az tuti, egyébként is tilos.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Divat

HozzászólásSzerző: miro » 2014. október 13., hétfő 17:17

Anyaka írta:
miro írta: Pont le is szarom hogy divat ,vagy sem.
Inkább maga a gondolkodása tetszett/tetszik.
Ezért megérdemel ez is egy pólót.
Melyik része a gondolkodásának? A kivégzőosztag vezetője, kommunista, vagy esetleg hogy elnyomás ellen harcolt, de végül azt is hozott létre? Gondolom a mítosz, és a létrehozott idea, ami érdekessé teszi, csak az igazsághoz a többi is hozzátartozik. Én fel nem venném az arcát, ez olyan, mintha Sztálint, vagy mi királyunk arcképes pólóját vennéd fel. Bár utóbbit sokan megteszik. Annak idején menő volt a CCCP-s póló az öt éves gyereken is, de szerintem a 90-es évek már elmúltak.
Pólót meg a legtöbb pólókészítő csinál. Tessék!
Az a része ahogy egy teljesen elnyomott országban, ő máshogy mert gondolkodni.
Köszönöm mindenkinek aki segített.
R24 linkje tökéletes lesz!
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
El Tigre
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013. június 20., csütörtök 11:42
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Divat

HozzászólásSzerző: El Tigre » 2014. október 13., hétfő 17:04

Dél-amerikában mondjuk egészen mást jelent baloldalinak lenni,mint itt Európában,de ebbe most ne menjünk bele :D

Mondjuk én sem vennék föl csekegevarás pólót.

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Divat

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. október 13., hétfő 16:41

miro írta: Pont le is szarom hogy divat ,vagy sem.
Inkább maga a gondolkodása tetszett/tetszik.
Ezért megérdemel ez is egy pólót.
Melyik része a gondolkodásának? A kivégzőosztag vezetője, kommunista, vagy esetleg hogy elnyomás ellen harcolt, de végül azt is hozott létre? Gondolom a mítosz, és a létrehozott idea, ami érdekessé teszi, csak az igazsághoz a többi is hozzátartozik. Én fel nem venném az arcát, ez olyan, mintha Sztálint, vagy mi királyunk arcképes pólóját vennéd fel. Bár utóbbit sokan megteszik. Annak idején menő volt a CCCP-s póló az öt éves gyereken is, de szerintem a 90-es évek már elmúltak.
Pólót meg a legtöbb pólókészítő csinál. Tessék!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 64 regisztrált és 0 vendég