Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. január 6., szerda 14:16

Dzsudlo - Fotofobia
Ez továbbra sem az én zeném...

A lej pl. számuk a romániai fizetőeszközt jelenti itt is? Nem értem a szlenget. :D
Belőlem sem váltott ki semmit, szerencsére gyorsan lepörgött.

Ez csak 4/10

Calogero - Les Feux d'Artifice
Na ez már döfi. Én sem értettem egy szót sem az elbumból, de tetszett. Pl. munkahelyen szerintem elé fogom venni párszor. Több, mint rendben volt. Szűkszavű vagyok, de nem sok albumkritikát olvastam, még kevesebbet írtam :D

7.5/10

Jan Blomqvist - Disconnected
Ez is tetszett, meg is lepődtem. Sokszor több volt, mint háttérzene. Szeretem a minőségi elektoronikus zenét. Bár időm nagyrészében nem ezt hallgatok, de nem váltok számot/csatornát ha ilyen megy. Mondom, az album tényleg jó volt, minőségi szerintem.

7/10


---
Van táblázat, vagy sorrend? Ki következik és mikor kb?
"And my heart will leave you never."

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. január 6., szerda 12:52

Calogero - Les Feux d'Artifice

Mit is lehetne errol irni?

Ugyanugy ereztem magam, mint a kubai albumnal, egy szot sem ertek belole, de jol szorakoztam. :mrgreen:
Az elso szam, a Fidele kisse zavaro volt, ott nagyon eros volt a francia kiejtes, mintha minden masodik szonal kopott volna egyet az enekes. :mrgreen:
Viszont a masodik szam, az Un jour au mauvais endroit messze a kedvencem lett az albumrol, porgos, magaval ragado szam, teljesen feldobott. Az album masodik fele nekem nem tetszett mar annyira, elegge belassultak a szamok, es igy egysikuva valtak. A jimmy pedig szerintem sem illett oda, eleg lett volna a 12 szam.

Osszessegeben amugy tetszett, koszonom az ajanlast, a pontom 6,5/10.

Jan Blomqvisttal valoszinuleg holnap jovok!

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3907
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. január 5., kedd 21:13

Calogero - Les Feux d'Artifice - 7/10

mindig örömmel hallgatok olyan minőségi zenét a magyar/angol/románon kívül, amiben van valami plusz. ez a francia gyerek szerintem tehetséges zenész és hiába egy szót nem értek abból, amit énekel, jól esett a fülemnek ez a dallamosabb album.
volt pár dal, ami már kicsit sok volt nekem is, de még így is euforia Gege után :mrgreen: bocsi Süti.
meglestem pár klippet is. hááát, meglepett a tag. azt hittem, hogy egy tinédzser suhanc ezzel a hanggal. :kalapos: közben közel 50.

7,5 lett volna eredetileg, de a Jimmyt miért kellett?



holnap(után) jövök a Jan Blomqvist albummal. belehallgattam. nem vagyok techno fan, egy-két dal teljesen rendben van. egy teljes album lehet sok lesz. :mrgreen:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. január 4., hétfő 21:07

én is jövök hamarosan, sorry a hanyagságért :D
Kép

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3907
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. január 4., hétfő 21:01

sorry skacok. holnap jövök a francia albummal. még az ajánlás után meghallhattam, de a bejglikóma bebacott. kell replay.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2021. január 4., hétfő 19:48

Bocsi mindenkitől,nem értem rá írni, a francia albumot meghallgattam, a másikat pótolom lehetőleg holnap/szerda délelőtt.(nem akartam 1 mondatban letudni őket :D
Én jönnék,várjunk jövő hétfőig vagy hozzam? De csak szerdán tudom,az 100%.
gunner írta:Jöhet, én is adós vagyok pár albummal. :'(
Neked írok,csak hogy lehetőleg ne ugyanolyan stílust hozzunk egymás után,nekem van több opcióm is :D
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. január 4., hétfő 19:04

Jöhet, én is adós vagyok pár albummal. :'(
"And my heart will leave you never."

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. január 4., hétfő 18:26

1 hét pihi? Ahogy nézem még Petr ajánlását se hozta mindenki.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. január 4., hétfő 12:36

Jan Blomqvist - Disconnected - 6/10
Érdekes album volt a számomra, mert nem nagyon hallgatok ilyeneket. A hangzás bejött, tetszett, hogy nagyrészt éles és tiszta illetve a basszus is nagyon kellemes.

Viszont nálam itt ki is fújt, és nagyon figyelnem kellett nehogy háttérzenévé fajuljon. Hiába van benne változatosság nekem monotonnak hatott. Kétszer is végigtoltam, hátha másodszorra amikor már nem új annyira a müfaj akkor lesz 1-2 szám amire csettintek, hogy ez aztán tuti, lesz katarzis élmény de sajnos nem jött.

A legjobb amit el tudok mondani, hogy melóban kiválóan segít koncentrálni, mert meglepöen kellemesen stimulál - és ezért is lett 6/10. Eredetileg 5,5-öt akartam adni, de a Dzsúdlóval ellentétben ezt elvétve még fogom hallgatni, úgyhogy ismét egy jól sikerült ajánlás - köszönöm!
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. január 4., hétfő 11:11

Calogero - Les Feux d'Artifice - 6/10

Én kifejezetten szeretem a francia nyelvet, és a francia zenét, szerintem ez is kifejezetten jó.
Inkább a műfaj az, ami miatt nem kapott ennél több pontot. Hiányzott a dinamika, és így kicsit átment háttérzenébe.
Annak viszont teljesen jó volt, és nagy plusz, hogy nem angol/magyar anyag volt, így nagyon belepasszolt mint ajánlás szerintem. Több külföldi anyagot a zeneklubba. :agree:
Felfelé még módosulhat. :cheers:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2021. január 4., hétfő 10:50

Calogero - Les Feux d'Artifice - 5,5/10
Nem kifejezetten az ízlésvilágom ez a zene, viszont így is sikerült találni pár kellemes csalódást (Un jour au mauvais endroit, La portrait, J'ai le droit aussi). Egészként tekintve az albumnak nem nagyon sikerült lekötnie, valahogy úgy éreztem, hogy a teljes hatáshoz tudnom kellene a számok mondanivalóját, de ez a nyelv miatt sajnos nem sikerült. Volt sok lassú szám, ami már így egymást követve eléggé meh volt, a végére egysíkúvá vált.

Köszönöm az ajánlást, magamtól szerintem soha nem nyúltam volna francia nyelvű dalokhoz, de összességében örülök, hogy sikerült megismerni. :)

Jan Blomqvist - Disconnected - 7,5/10
Annyira nehéz ezt értékelni. :D
Rendkívül ingerszegény számomra, hallom, érzem, hogy megy, pörög, épül aztán durran de mégsem képes átlépni nálam egy szinten, ahol úgy igazán berobban. Hozzáteszem nem gyakran hallgatok ilyen stílusú zenét, inkább a kommersz, pop slágerekben (amiket pl. tudok imádni) találkozok hasonló elektronikus stílusjegyekkel.

Na de amiért képtelen vagyok értékelni az az, hogy hiába ez a laposság, mégis tetszik valamilyen szinten. :D Egy fesztiválon ha véletlen betévednék, valószínűleg ott is ragadnék a koncertjén, mert jó amit csinál. Nem tépi le a fejem, nem hidegrázós, de minőségi és élvezhető.

Legyen 7,5.
.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. január 2., szombat 17:37

Jan Blomqvist - Disconnected

Nincs bajom ezzel a fajta zenével, megvan ennek is a helye és az ideje. Nálam ez félrészegen hajnali 2-kor jön elő. Nem mondom, hogy józanul, egyedül hallgatva élvezhetetlen, de sokat ront az élményen :D
Többször lement az album, nekem ez így sok, mindig unalomba fulladt. A közepén a Synth for the Devil kicsit felkelti az ember figyelmét, de utána megint ellaposodik.
Nem is nagyon tudnék kiemelni egy számot, túl monoton ez nekem ahhoz. Talán ha 1-1 számra más énekelt volna érdekesebb lett volna az egész.

4/10

Magamtól szerintem soha nem venném elő újra, de ha a fent említett körülmények között belefutok, akkor valószínűleg adnám.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. december 30., szerda 19:36

Calogero - Les Feux d'Artifice


nehéz erről az albumról mit írni, mivel francia zenét a legritkább esetekben hallgatok. de megerősített ez az album is h mennyire egy elbaszott nyelv ez a francia :D mint ahogy Fábry is mondta, furcsa nyelv ez a francia, leírják h Dumas és kiejtik h Shakespeare :D
azt hiszem nem ez fogja velem megszerettetni a francia nyelvet és zenét :D a legtöbb számnál inkább azt figyeltem, hogy mikor lesz már vége.
kicsit soknak is tűnik ez a 13 szám ebből a stílusból. pláne a francia nyelvből.
a Le Monde-ben mondjuk a basszusos részek nem voltak rosszak, meg úgy egyáltalán talán az egyik legjobb szám az albumról.
valóban egy kis kings of leon beütést lehet rajta érezni.

nálam ez összességében egy jó közepes, 5,5/10
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. december 29., kedd 11:56

sebydani írta:

Jan Blomqvist - Disconnected

Egy 12 dalos, összességében 49 perc hosszú albumot hoztam nektek. Külön öröm szerintem, hogy nem igazán vannak rajta 7-8 perc hosszúságú számok, amik egyébként alapnak számítanak ezekben a stílusokban. Az album megtalálható egyébként Spotify-on live verzióban is, egy müncheni bulin vették fel de természetesen én a stúdió verziót ajánlom kezdésnek.

Jan egy német zenész. Ő énekel a dalokon és ő a producer is. Fellép bandával illetve soloban is nyomja a dj pultok mögül. Stílusában az album talán soul/deep/tech/alternative-house vonulatba illik bár én kivagyok az ilyen kategorizálásoktól viszont lehet érdekel valakit.

Élőben a legzseniálisabb a fazon, ott énekel miközben mixeli a számokat. Többször is járt az években Budapesten és nyilván én elfogult vagyok, de végig libabőrös-hidegrázós bulikat csinált. Rengeteg live szettje megtekinthető egyébként YouTube-on, ha valakinek tetszene esetleg próbáljon rá erre , elég hangulatos kis bulinak tűnik.

Jó hallgatást mindekinek :)

Nagy korong, egyik legnagyobb élő szettes élményemet ő adta, tényleg live adja meg igazán az ízét a dolognak. :agree:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. december 29., kedd 7:43

Ma este írok a két utolsó lemezről.
"And my heart will leave you never."

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. december 28., hétfő 19:07

Közben én bepötyögöm az ajánlásomat, aztán szépen lassan majd megérkezik mindenki az előzővel illetve ezzel :)

Nehéz helyzetben voltam egyébként, nagyrészt én elektronikus zenét hallgatok, azon belül is leginkább house és techno pont emiatt ilyet akartam nektek hozni viszont ebben a kategóriában kifejezetten sok a remix amit önmagában ugye nem lehet ajánlani plusz a kislemezek is rendkívül gyakoriak viszont ha egy adott producer ki is ad egy teljes albumot az sanszosan 15-20 számot tartalmaz és lehet akár 1,5- 2 óra is, amit azért nem akartam így bedobni. Igazából az utolsó 10 percben döntöttem el, mit is hozzak nektek, 3 album között vacilláltam de végül is a következőre esett a választásom:

Jan Blomqvist - Disconnected

Egy 12 dalos, összességében 49 perc hosszú albumot hoztam nektek. Külön öröm szerintem, hogy nem igazán vannak rajta 7-8 perc hosszúságú számok, amik egyébként alapnak számítanak ezekben a stílusokban. Az album megtalálható egyébként Spotify-on live verzióban is, egy müncheni bulin vették fel de természetesen én a stúdió verziót ajánlom kezdésnek.

Jan egy német zenész. Ő énekel a dalokon és ő a producer is. Fellép bandával illetve soloban is nyomja a dj pultok mögül. Stílusában az album talán soul/deep/tech/alternative-house vonulatba illik bár én kivagyok az ilyen kategorizálásoktól viszont lehet érdekel valakit.

Élőben a legzseniálisabb a fazon, ott énekel miközben mixeli a számokat. Többször is járt az években Budapesten és nyilván én elfogult vagyok, de végig libabőrös-hidegrázós bulikat csinált. Rengeteg live szettje megtekinthető egyébként YouTube-on, ha valakinek tetszene esetleg próbáljon rá erre , elég hangulatos kis bulinak tűnik.

Jó hallgatást mindekinek :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2020. december 28., hétfő 12:46

Én pár nap türelmet szeretnék kérni a francia lemezzel. :D
.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. december 28., hétfő 12:02

Calogero - Les Feux d'Artifice

Fu, ezt nem egyszerű pontozni. Alapjában véve tök kellemes kis album, kétszer pörgettem végig de mindkét alkalommal időnként elkezdtem közben olvasni, pakolászni, nem kötött le teljesen de tökéletes kis háttérzene volt. Egy szám volt ami kifejezetten tetszett, a J'ai le droit aussi, a többi igazából nálam a közepes kategória, nem tudnék olyat mondani ami nagyon ne jött volna be viszont úgy igazán egyik sem ragadott magával viszont az album második fele jobb szerintem mint az eleje. A nyelvvel úgy nem volt igazán gondom, nyilván jó lett volna érteni miről is van szó, de helyenként még plusz is volt, hogy kivételesen nem angol nyelvű éneket hallgatok.
Nekem is volt egy kis Muse vagy Kings of Leon beütése a daloknak egyébként.

Pontokban kifejezve ez nálam 5,5/10, kompakt kis alkotás de engem nem igazán vett meg magának, viszont jó ajánlás szerintem, sose találtam volna rá magától. Köszi Petr :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8414
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: ferni » 2020. december 27., vasárnap 22:17

off
doncsontos írta: jó az ízlésed :D a döntőnek és a Sétának is én írtam az alapját
Elmész akkor a picsába, hogy ezt itt eddig titkoltad.... :mrgreen:
Én Gegétől tuti az Út albumát hoztam volna, alapokban nagyon durván fejlődött az az album és itt találta meg sztem azt a stílust és hangzásvilágot, ami nagyon jól áll neki és ebben nagyon nagy szerepe van az alapoknak, de ezt írtam is, hogy jobbak és letisztultabbak az újabb zenéi.

Gratula, jó kis albumot tettetek össze, mert ahogy látom kb a felét az alapoknak te hoztad arra az albumra, szerencsére StackOne alapjai is erősek és így együtt ez nagyon telitalálat volt, mint album.

Hát a Döntő című szám meg, ember, nagyon nagy kedvencem, az a track szétvisz folyamat, hát mi az az alap.... :lol: zseniális :D
Szóval így tovább.... :mrgreen:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. december 27., vasárnap 16:22

Nekem is szokásos hétfő lesz az értékeléssel.

Ha megvan az ajánlásod, szerintem bedobhatod, maximum 2 hétig pöröghet, ha mégis szünetelnénk.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 64 regisztrált és 0 vendég