Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. május 31., hétfő 9:25

Sum 41 - Screaming Bloody Murder

Ez döfi. A blink 182 és Green Day hasonlat jó volt, az albumnak főleg az első részén éreztem a hasonlóságot. Aztán a Crash-nél egy kis Michael Patrick Kelly feelingem lett.

Az album jól van felépítve, jó egységnek tűnik - talán ez is a hibája, hogy 1-2 szer fel sem tűnik ha vált a szám ezáltal néha olyan érzésem volt, hogy jó lenne egy kis levegőt venni.

Számomra 3 szám emelkedett ki:
Reason to believe: jól megmutatja mire lehet számítani az albumon méghozzá tökéletes kivitelben.
Holy Image of Lies: mint egy rockopera. Egy számon belül talán itt volt a legnagyobb a változatosság, nagyon bejött.
Crash: Abszolút kedvenc, szinte hibátlan. Továbbra is tartom, hogy jó balladát csakis rockzenekar tud írni. A szövege meg brutális.

Mivel helyenként kicsit egybefolyt így "csak" 8/10. Jó ajánlás volt köszönöm. :agree:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. május 31., hétfő 9:00

gunner írta: Megvan közben az ajánlásom, ha Caraway kolléga nem jelentkezik, szívesen hozom :)
Hat davi10 es en csereltunk, de te vagy koztunk, szoval en ugy ertelmeztem, hogy most te jossz. :mrgreen: Nyomasd csak, kovetkezo hetvegen meg hozom en. :agree:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. május 31., hétfő 8:48

Megvan közben az ajánlásom, ha Caraway kolléga nem jelentkezik, szívesen hozom :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. május 31., hétfő 8:15

Kicsit megcsúsztam de ma igyekszem hozni a Sum 41-et.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. május 31., hétfő 8:06

Megfordult a sorrend? Caraway következik, utána én, ha jól emlékszem.
"And my heart will leave you never."

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. május 30., vasárnap 19:56

Sum 41 - Screaming Bloody Murder


hébe-hóba szoktam őket hallgatni, van 1-2 kedvenc szám tőlük (in too deep, pieces etc.), de fanboynak nem nevezném magam
voltak benne zúzósabb meg líraibb részek is, igényesen volt az album összerakva, nem éreztem úgy, hogy mikor érünk már a végére
jó volt látni az album címadó dalának klipjében a koncert felvételeket is, remélem hamarosan a zeneipar is újra maximális fordulaton pörög :)
a legjobban nekem a Sick Of Everyone tetszett, talán kicsit ki is lógott a többi szám közül

összességében 8/10, köszi!

ki fog ajánlani legközelebb? :hmmm:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2021. május 27., csütörtök 19:16

Kendrick Lamar - Good Kid, M.A.A.D City - 6/10

Egy időben a Swimming Pools-t rongyosra hallgattam, nagyjából ennyi tapasztalatom van Kendrick-et illetően a DAMN. lemezen kívül.
Borzasztóan nehezen sikerült leszenvedni az első pár számot, de a Poetic Justice-tól kezdve egyre jobban lekötötte a figyelmemet. Ez, a good kid meg ugye a swimming pools volt az, amik nálam pozitívan kiemelkedtek, a többi nekem sajnos felejthető élmény volt.
.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. május 26., szerda 22:07

Bronson-Bronson

Na hát ez a stilus csak akkor jön szembe velem ha bulizni megyek.

Nem igazan hallgatok magamtol ilyen stilusu zeneket főleg nem józanul.
Valahogy egyfolytában olyan érzésem volt hogy valami bulis/ táncolos film háttérzenéje lehetne.

Ugy végig hoz egy szintet, nem keltette fel a figyelmem de nem is untam az albumot.
Ami kedvenc lett az a "Know Me".
Hozzam valahogy kozelebb allnak az èneklösebb zenèk lehet ezèrt sem èltem ezt most annyira.

De igyis jó ajánlás volt. Legközelebbi bulin legalabb van egy biztos alap amire mindenki lèpeget :D

5,5/10
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. május 26., szerda 12:12

Sum 41 - Screaming Bloody Murder

Amikor tinedzserkent elkapott az Amerikai pite laz par ev kesessel imadtam oket, azota elveszittem a fonalat veluk kapcsolatban.

Valoban kemenyebbek lettek es hozott egy nosztalgiafaktort, ami igazan jol esett.

Nekem az album maga eros kozepesnek tunt par kirivo szammal, amik kozul talan a Crash-t emelnem ki, mint ami legjobban megfogott.

Szeretem, amikor a zuzas kozben van igeny felvonultatni liraibb iranyokat is, a fenti dal pedig minden szemponbol illeszkedik ebbe a kitetelbe. Pont ugy, ahogy nehany bridge is meritett az otletbol, de talan ez a Sum 41-nal nem meglepetes, zuzzanak barmennyire is.

Nalam 7/10. Koszi az ajanlast, jo volt ismet belefutni az egyuttesbe! Egy nosztalgiamaratonnak neki is futok.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2021. május 26., szerda 11:10

Sum 41 - Screaming Bloody Murder

A Sum 41 nekem ott van szerintem a TOP10 kedvenc együttesem között, így a pop-punk/punk-rock stíluson belül meg simán dobogós a Green Day mögött. Kint voltam Budapest Parkos koncertjükön is, nagyon nagy élmény volt, élőben is jól szólnak, egyik legjobb koncertes élményem volt.

Nekem a kedvenc albumon tőlük egyébként a 2016-os 13 Voices, ott szinte az egész album egy telitalálat volt nálam, a kedvenc számaim (Fake my own death, War, The Fall and The Rise) is arról az albumról vannak. Viszont utána szerintem ez a második legjobban sikerült lemez.

A magam részéről imádom az olyan számokat, amiknek van egy íve, és elindul szépen lassan és aztán a refrénre beleerősítenek és megy a zúzás (vagy éppen fordítva) és ezt remekül csinálják, a másik banda aki még ebben szintén zseniális volt, a My Chemical Romance volt szerintem.

Erről az albumról nekem a Jessica Kill volt az abszolút kedvenc, de a Reason to Believe, Blood In My Eyes számok is ott vannak a kedvencek között.

Szerintem egy nagyon jól összerakott album, a számok szövege kicsit sötét, nem biztos, hogy ettől lesz szebb a napod, de egy érdekes bepillantást enged a szövegíró lelkivilágába.
Jó kis nosztalgiázás volt, köszi. :)

10/8,5

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. május 25., kedd 10:28

Sum41 :rock: Rock on, hadd szóljon :) :iszunk:
"And my heart will leave you never."

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. május 25., kedd 10:20

Bronson - Bronson

Nagyon jó ajánlás, pedig nem az én műfajom. ami összességeben felhúzza, hogy az egész album egyben van, nagyon jó a flowja, könnyű hallgatni. A Foundation tetszett talán a legjobban, tényleg jól megalapozta ( :mrgreen: ) az egészet, a többinek csak szinten kellett tartani. Ami pozitív, hogy ez sikerült. Ami negatív, hogy bár sikerült de nem is lett több.

Még kiemelném a hangzást/ hangkeverést - nagyon tisztának, élesnek hatnak mind a mélyek mind a magasak. Nincs az mindent elnyomó és elhomályosító basszus mint amikor élőben hallgat ilyet az ember. Szépen el lehet különíteni mindent, és ez nekem nagyon bejön.

Jár érte a pacsi, és bár amikor be lett harangozva nem gondoltam volna, de ez 7/10 köszönöm. :agree:

És bocsánat a csúszásért, a 3 napos hétvége teljesen megborított, tökre azt hittem ma még hétfő van :mrgreen:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. május 23., vasárnap 23:24

Kendrick Lamar - Good Kid, M.A.A.D City

A név ismerős volt, de fingom nem volt ki a pali. Nagyon nem az én világom, magamtól sose hallgatnék ilyet. Ennek az albumnak se sikerült megszerettetnie a műfajt.
Semmit nem váltott ki belőlem, nagyon laposnak és unalmasnak találtam. Ja és kicsit túlnyújtottnak.
A Bitch, Don’t Kill My Vibe-ot már hallottam valahol, ezen kívül talán a m.A.A.d city első fele tetszett, de lehet csak azért mert hasonlít valamire :D
4/10

Bronson - Bronson
Egy fokkal közelebb áll hozzám mint az előző, de még így is oly távol :mrgreen:
Kicsit összefolyt a lemez, de viszonylag könnyen lement, a hossza is pont jó volt. Tipikus olyan muzsika, amit részegen nagyon élnék, de amúgy nem igazán. Egynek amúgy jó volt. 5,5/10
Kép

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3932
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. május 23., vasárnap 11:44

Bronson - Bronson 7/10

végre olyan album, ami nem vágjra tönkre a spotify zeneradaromat.
a kezdeti Gege, King 810 és K. Saunders sor csúnya károkat okozott :mrgreen:

ez a stílusú elektronikus zene nagy kedvenc lett az elmúlt 1-2 évben. Bronsontól a Heart Attack már régebbről listás volt, még a Dawn tetszett nagyon. viszont az albumon van pár dal, ami a chill zoneból kizökkent, pl. a Contact és a Keep moving. de így is kellemes volt végig pörgetni. köszi érte.



én is maradok majd az elektronikus vonalon :) készítgetem már a liquied funkot :mrgreen:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. május 23., vasárnap 11:40

Okés, akkor be is dobom:

Sum 41 - Screaming Bloody Murder

Spotify
Youtube
(A Spotify-osat ajánlom, a youtube-os playlistbe néhány számnak a régebbi változata van bent)

Az album és az együttes is eléggé közel áll a szívemhez, talán a top5, de a top10 kedvenc albumomba biztosan benne van. Viszont ha jól emlékszem nem adta könnyen magát, úgyhogy nem fogok megsértődni, ha lepontozzátok :D
Az együttes azért valamennyire ismert a 2000-es évek elején robbantak be, mint "pop-punk" banda, a Greend Day-jel és a Blink 182-val szokták egy lapon emlegetni őket, de azért mindig kihallatszottak a keményebb zenei hatások, és ahogy öregedtek egyre inkább elmentek ebbe az irányba.

Kicsit elfeledett album ez, nem igazán nyomják a számokat élőben és a rajongók között is kifejezetten megosztó. Még mindig amikor ilyen kommentszekcióba rangsorolják a banda albumait szerintem legalább a 2/3-nál vagy az első vagy az utolsó helyen van ez.

Kisebb háttérsztori: A frontember/fő dalszerző/producer/mindenes Deryck Whibley a válását követően kezdett el dolgozni az albumon. Az addigi számaikhoz képest sötétebb, komorabb dalokkal, néha durva dalszövegekkel, 2010-re volt esedékes az album, 1 évet csúszott. Erre valószínűleg keményen rányomta a bélyegét az énekes kemény alkoholproblémája, amivel nem sokkal az album után kórházba is került, és olyan szinten tönkretette magát, hogy egy hosszabb szünet jött az együttes életében. Akit érdekel rákereshet, elég csúnya képek vannak róla fent a neten is.

Nem kifejezetten metál lemez, scream meg hörgés nincs rajta, 1-1 kósza üvöltés azért van. Elég sok a számokon belüli váltás, ami lehet, hogy néhány embernek nem fog bejönni, de szerintem nagyon jó érzékkel rakták össze a számokat. Kíváncsi leszek, hogy a többi zenéjük ismerete nélkül, első-második hallgatásra kinek hogy fog tetszeni.

Személyes kedvencem igazából 1 szám kivételével kb az egész album :D

Jó szórakozást!

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. május 23., vasárnap 10:12

davi10 írta: 2-vel utánad vagyok, gunner kolléga van "közöttünk". Ha ő nem húzza magára a feladatot, akkor én szívesen bevállalom, nekem megvan mit ajánlanék.
Nyomjad, gőzöm sincs mit hozzak :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2021. május 22., szombat 20:19

Bury Tomorrow - Cannibal: 7,5/10

Jó kis zenekar a Bury Tomorrow, pár számukba már belebotlottam korábban is. Bármennyire is egy kaptafa minden metalcore szám hangszerelése gitár szinten, én nem tudom megunni, nagyon el tud kapni egy szám, ha jó a riff és ez szerencsére itt is sokszor előfordult. Parkway Drive jutott sokszor eszembe az album alatt meg a régi Escape the Fate (amit anno ajánlottam is), főleg a growl-os részeknél. Én főként scream párti vagyok a stíluson belül, úgyhogy ez az elem annyira nem tetszett. Az énekes hangja talán kicsit egyedibb, de valamiért nálam annyira nem illett az összképhez.

Mint az eddigi keményebb ajánlásoknál, úgy itt is nagyon minőséginek éreztem a hangszerelést, a hangzásvilágot. A lemez nekem egészként inkább tetszett, mint nem, de sajnos nem éreztem azt az igazi magával ragadó érzést, hogy megmaradjak stabil hallgatóként. Egy koncerten azért egyet veretnék rá. :D
.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. május 22., szombat 17:31

én holnap jövök mindkét albummal, bocsi a késésért.
Kép

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. május 22., szombat 16:50

Caraway írta: Skacok tudna valaki velem cserelni az ajanlast illetoen?

Most latom, hogy en jonnek holnap, de nem keszultem meg fel az ajanlassal es nem is leszek gepkozelben. Nagy segitseg lenne!
2-vel utánad vagyok, gunner kolléga van "közöttünk". Ha ő nem húzza magára a feladatot, akkor én szívesen bevállalom, nekem megvan mit ajánlanék.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. május 22., szombat 16:28

Skacok tudna valaki velem cserelni az ajanlast illetoen?

Most latom, hogy en jonnek holnap, de nem keszultem meg fel az ajanlassal es nem is leszek gepkozelben. Nagy segitseg lenne!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 77 regisztrált és 0 vendég