Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2021. június 1., kedd 18:49

Ricsárdgír - Rise Of The Koala


Hát sokkoltál rendesen gunner. :mrgreen:

Én csak hallottam a zenekarról, de egy számukat se ismertem. Régebben hallgattam pár Belga számot, némelyikről ők jutottak eszembe vagy az olyan csodaszerzemények, mint a Nicole Kidman disznót vág című sláger. :lol: Alapvetően ki nem állhatom a mulatós zenét, de azért szerencsére ez nem az a kategória volt. Legalábbis minőségben biztosan nem.
Az mondjuk az album alatt többször is eszembe jutott, hogy jóérzésű ember vajon mikor hallgat ilyet úgy a saját kedvére. :lol:

De nem tudom azt mondani, hogy nem szórakoztam jól az album nagy részében, a szöveg nagyon elmebeteg, az Azonistúl például kiütött egy pár percre. :lol:
Viszont a Smackleves és a Temetés többször is lement, ezek voltak a kedvenceim, bár úgy látom a SzintisLaci a legnagyobb sztár az albumon.

Összességében jól szórakoztam, volt pár szám is ami kifejezetten tetszett, de azért nem tudom, hogy mennyire tudom komolyan venni őket. Eddig ezen albumon szórakoztam a legjobban, de azt azért nem tudom elképzelni, hogy napi szinten hallgassam ezeket a számokat.

Viszont köszi az ajánlást, mert őket biztos nem hallgattam volna meg magamtól. (ezért +0,5 pont)

10/7,5

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. május 31., hétfő 20:11

Sum 41 - Screaming Bloody Murder

Én se maradjak le :)

Fiatal(abb)korom egyik meghatározó bandája volt, a Blink, Good Charlotte, Green Day, Limpbizkit stb. vonal, szóval az együttes jó pár számát is ismertem.

Egy ideje nem követtem figyelemmel a munkásságukat, ideje pótolni

Az albumról sokat nem tudok elmondani, de tetszett, nagyon. Egy-két helyen éreztem unalmasnak, de azok a számok is tetszettek (ivott rossz pálinkát? -igen. -és milyen volt? -jó).
Ez a helyzet kb.

8/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. május 31., hétfő 19:41

Sum 41 - Screaming Bloody Murder

Na bocsi a késésért, ma még lepörgettem egyszer munka közben.

Róluk már hallottam korábban is, illetve elvétve 1-1 számukat ismertem is korábbról, mondanom sem kell, hogy az Amerikai Pite filmekből :kalapos:

Tök jó élmény volt az album, magamtól tuti nem találtam volna rá. Alapvetően nem áll közel hozzám a műfaj talán emiatt gondoltam picit túl egysíkúnak viszont unalmasnak egyáltalán nem. Az instrumentális rész mellett itt tetszett az énekes is illetve érződött, hogy komoly munka van a szövegekben is. :) Dalt nem tudnék kiemelni csak a Crash-t, az nagyon el lett találva, a többi picit összefolyt nekem.

Köszi az ajánlást, tök könnyen fogyasztható volt, munka mellé jó kis kikapcsolódás volt mindkétszer. Önbizalomnövelő 10/6 amit adok rá. :agree:

Most megyek és megnézem valamelyik Pitét :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. május 31., hétfő 19:25

Caraway írta: Bronson - Bronson
Errol a formaciorol meg nem hallottam, pedig amugy magat az Odeszat meg nehany szamukat ismerem is. Kicsit hasonlitott az album szamomra Steve Angello - Human cimu albumahoz, igy azt mar tuti nem hozom. :D
Na az nálam is listás volt de az az itteni közönségnek túl hosszú lett volna a maga másfél óra játékidejével :kalapos:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1662
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. május 31., hétfő 15:01

Bronson - Bronson

Mmmm, vegyes erzeseim vannak. Tetszett, de a multkori ajanlasod utan nagyon magasan voltak az elvarasaim, igy kicsit csalodtam. :mrgreen:

Errol a formaciorol meg nem hallottam, pedig amugy magat az Odeszat meg nehany szamukat ismerem is. Kicsit hasonlitott az album szamomra Steve Angello - Human cimu albumahoz, igy azt mar tuti nem hozom. :D

Az album elso fele a featekkel jobban bejott, mint a masodik fele, valahogy konnyebben emesztheto volt. Ami igazan tetszett az az elso ket szam, plusz a Tense. Na az hasonlitott kicsit arra, mikor megfordultam nehany trap/dubstep bulin. :lol:

A Bakermathez viszonyitva az egy kicsit jobban tetszett, igy erre most 7/10-et adok. Koszi az ajanlast!

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. május 31., hétfő 14:37

Sum 41 - Screaming Bloody Murder

Én nemigazán csípem őket, öcsém viszont nagyon úgyhogy pár számukat hallottam már többször is. A Still Waiting-et mondjuk szeretem tőlük régebbről.
A Jessica Kill pedig kicsit hasonlít is rá, nekem talán ez jött be a legjobban a lemezről, meg a Screaming Bloody Murder, és a Blood In My Eyes refrénje is fülbemászó.
Kellemes kis album volt, gyors lement. De valahogy ők nekem mindig ilyen "langyi" banda marad :mrgreen: Pedig néhol meglepően bekeményítenek, de nem tart sokáig. Meg az énekes hangja se tetszik igazán.
Jó ajánlás, nálam 7/10.
Kép

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5114
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. május 31., hétfő 13:54

Sum 41 - Screaming Bloody Murder

Ezt a fajta rock-ot többet hallgatom ha èpp olyan kedvem van.
Elsönek edzèshez tettem be háttèrbe.
Igazi kis zúzós album deep lyricsel.

Talan a Crashnèl lassitunk egy levegő vételnyi időre hosszabban.

Általában vagy zúzás volt végig vagy vegyes hol fel hol pedig levitték az ember pulzusát. Igy volt egy kis egyensúly.

Másododjára már jobban figyeltem a szöveget is. Még ha az album nekem túlságosan is egybe olvadt a lyrics maga tetszett és az énekes hangja :agree:

Ami bejött az albumról és mentettem is az a Happines Machine lett.

Jó ajánlás volt igyis mert magamtol nem hallgatom meg őket.

6/10
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5890
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. május 31., hétfő 13:41

Bronson - Bronson

Elég sokat pörgött, de nem igazán tudom mit írjak róla, minden egyes hallgatásnál pillanatok alatt átcsúszott háttérzenébe a dolog. Annak kifejezetten jó volt, de kicsit olyan érzésem volt, mintha valami YT rádió pörögne a műfajban a háttérben. Annyira különböznek az egyes dalok, hogy simán tudjam őket függetleníteni egymástól, de annyira már nem, hogy felkapjam a fejem hallgatás közben. :kalapos:

Viszont ahogy folyton feldobta YT újra és újra, be is tettem meló/chill/bármi mellé újra és újra.

Nagyon kellemes (nekem többször) 40 perc volt. Főleg az album közepe felé, Tense-ről John Wick jutott eszembe, ott volt az egyik track ilyen. :shifty:

6,5/10
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. május 31., hétfő 13:05

dzsúdló, ricsárdgír....mikor jön egy álpácsínó nevű együttes végre? :lol:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. május 31., hétfő 10:05

Akkor jövök.

Ricsárdgír - Rise Of The Koala

Ha valakinek kell polgárpukkasztó bulizene, itt van egy :D
Szintipunk, veretés, újhullámos diszkó, pszeudodubstep drop, régisulis rap; nyolcbites felpörgetésre balkános ska érkezik - recorder

Mindezt sok helyen népzenei alapokra :) Most hallgattam meg én is, párszor még végigpörgetem.

A Smackleves c. szerzeményt rég hallgatom, de a SzintisLaci ill. Temetés című számok is bejönnek.

Jó szórakozást :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. május 31., hétfő 9:25

Sum 41 - Screaming Bloody Murder

Ez döfi. A blink 182 és Green Day hasonlat jó volt, az albumnak főleg az első részén éreztem a hasonlóságot. Aztán a Crash-nél egy kis Michael Patrick Kelly feelingem lett.

Az album jól van felépítve, jó egységnek tűnik - talán ez is a hibája, hogy 1-2 szer fel sem tűnik ha vált a szám ezáltal néha olyan érzésem volt, hogy jó lenne egy kis levegőt venni.

Számomra 3 szám emelkedett ki:
Reason to believe: jól megmutatja mire lehet számítani az albumon méghozzá tökéletes kivitelben.
Holy Image of Lies: mint egy rockopera. Egy számon belül talán itt volt a legnagyobb a változatosság, nagyon bejött.
Crash: Abszolút kedvenc, szinte hibátlan. Továbbra is tartom, hogy jó balladát csakis rockzenekar tud írni. A szövege meg brutális.

Mivel helyenként kicsit egybefolyt így "csak" 8/10. Jó ajánlás volt köszönöm. :agree:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1662
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. május 31., hétfő 9:00

gunner írta: Megvan közben az ajánlásom, ha Caraway kolléga nem jelentkezik, szívesen hozom :)
Hat davi10 es en csereltunk, de te vagy koztunk, szoval en ugy ertelmeztem, hogy most te jossz. :mrgreen: Nyomasd csak, kovetkezo hetvegen meg hozom en. :agree:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. május 31., hétfő 8:48

Megvan közben az ajánlásom, ha Caraway kolléga nem jelentkezik, szívesen hozom :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. május 31., hétfő 8:15

Kicsit megcsúsztam de ma igyekszem hozni a Sum 41-et.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. május 31., hétfő 8:06

Megfordult a sorrend? Caraway következik, utána én, ha jól emlékszem.
"And my heart will leave you never."

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. május 30., vasárnap 19:56

Sum 41 - Screaming Bloody Murder


hébe-hóba szoktam őket hallgatni, van 1-2 kedvenc szám tőlük (in too deep, pieces etc.), de fanboynak nem nevezném magam
voltak benne zúzósabb meg líraibb részek is, igényesen volt az album összerakva, nem éreztem úgy, hogy mikor érünk már a végére
jó volt látni az album címadó dalának klipjében a koncert felvételeket is, remélem hamarosan a zeneipar is újra maximális fordulaton pörög :)
a legjobban nekem a Sick Of Everyone tetszett, talán kicsit ki is lógott a többi szám közül

összességében 8/10, köszi!

ki fog ajánlani legközelebb? :hmmm:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
fiore
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2021. május 27., csütörtök 19:16

Kendrick Lamar - Good Kid, M.A.A.D City - 6/10

Egy időben a Swimming Pools-t rongyosra hallgattam, nagyjából ennyi tapasztalatom van Kendrick-et illetően a DAMN. lemezen kívül.
Borzasztóan nehezen sikerült leszenvedni az első pár számot, de a Poetic Justice-tól kezdve egyre jobban lekötötte a figyelmemet. Ez, a good kid meg ugye a swimming pools volt az, amik nálam pozitívan kiemelkedtek, a többi nekem sajnos felejthető élmény volt.
.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5114
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. május 26., szerda 22:07

Bronson-Bronson

Na hát ez a stilus csak akkor jön szembe velem ha bulizni megyek.

Nem igazan hallgatok magamtol ilyen stilusu zeneket főleg nem józanul.
Valahogy egyfolytában olyan érzésem volt hogy valami bulis/ táncolos film háttérzenéje lehetne.

Ugy végig hoz egy szintet, nem keltette fel a figyelmem de nem is untam az albumot.
Ami kedvenc lett az a "Know Me".
Hozzam valahogy kozelebb allnak az èneklösebb zenèk lehet ezèrt sem èltem ezt most annyira.

De igyis jó ajánlás volt. Legközelebbi bulin legalabb van egy biztos alap amire mindenki lèpeget :D

5,5/10
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. május 26., szerda 12:12

Sum 41 - Screaming Bloody Murder

Amikor tinedzserkent elkapott az Amerikai pite laz par ev kesessel imadtam oket, azota elveszittem a fonalat veluk kapcsolatban.

Valoban kemenyebbek lettek es hozott egy nosztalgiafaktort, ami igazan jol esett.

Nekem az album maga eros kozepesnek tunt par kirivo szammal, amik kozul talan a Crash-t emelnem ki, mint ami legjobban megfogott.

Szeretem, amikor a zuzas kozben van igeny felvonultatni liraibb iranyokat is, a fenti dal pedig minden szemponbol illeszkedik ebbe a kitetelbe. Pont ugy, ahogy nehany bridge is meritett az otletbol, de talan ez a Sum 41-nal nem meglepetes, zuzzanak barmennyire is.

Nalam 7/10. Koszi az ajanlast, jo volt ismet belefutni az egyuttesbe! Egy nosztalgiamaratonnak neki is futok.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2021. május 26., szerda 11:10

Sum 41 - Screaming Bloody Murder

A Sum 41 nekem ott van szerintem a TOP10 kedvenc együttesem között, így a pop-punk/punk-rock stíluson belül meg simán dobogós a Green Day mögött. Kint voltam Budapest Parkos koncertjükön is, nagyon nagy élmény volt, élőben is jól szólnak, egyik legjobb koncertes élményem volt.

Nekem a kedvenc albumon tőlük egyébként a 2016-os 13 Voices, ott szinte az egész album egy telitalálat volt nálam, a kedvenc számaim (Fake my own death, War, The Fall and The Rise) is arról az albumról vannak. Viszont utána szerintem ez a második legjobban sikerült lemez.

A magam részéről imádom az olyan számokat, amiknek van egy íve, és elindul szépen lassan és aztán a refrénre beleerősítenek és megy a zúzás (vagy éppen fordítva) és ezt remekül csinálják, a másik banda aki még ebben szintén zseniális volt, a My Chemical Romance volt szerintem.

Erről az albumról nekem a Jessica Kill volt az abszolút kedvenc, de a Reason to Believe, Blood In My Eyes számok is ott vannak a kedvencek között.

Szerintem egy nagyon jól összerakott album, a számok szövege kicsit sötét, nem biztos, hogy ettől lesz szebb a napod, de egy érdekes bepillantást enged a szövegíró lelkivilágába.
Jó kis nosztalgiázás volt, köszi. :)

10/8,5


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 44 regisztrált és 0 vendég