Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
babaking
Hozzászólások: 3100
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. június 21., hétfő 10:16

Akkor mehetünk tovább?

Ha jól tudom Kercsó jön, de ha még nincs meg az ajánlása jöhetek én is, mert a héten nem lesz sok időm hallgatni, viszont megvan, hogy it hozok.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. június 20., vasárnap 11:37

Banks - III

Már az előző körben említettem, hogy hadilábon állok a szóló énekesnőkkel. Alapból kb. soha nem hallgatok ilyet, de a nagyobb nevekkel tisztában vagyok és van, akit elismerek.
És aztán vannak azok, akikről soha életemben nem hallottam és ha meghallgatom őket megértem, hogy miért nem. Én az égvilágon semmi különöset nem tudtam ebben felfedezni, jól összerakott (bár kicsit sablon) alapokra lehoz 47 percet a nő ezzel a kevésbé artikulálós-kicsit álmos hangszínnel és el is telik a lemez úgy, mintha meg se hallgattam volna.
Rohadtul nem az én világom, de tartom magam annyira nyitottnak, hogy azért kerestem benne azt, ami megfoghat, de nem igazán találtam semmit.

Ha ki kéne emelni számot, akkor az a Look What You're Doing To Me, azt sikerült feldobnia a vendégnek, és az nagyon nem is ment át altatóba.

Nálam ez 4,5/10, bocsi :-(

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. június 19., szombat 12:59

Ricsárdgír - Rise Of The Koala

Fogalmam sincs miert, de a maga modjan tetszett. :D Nem tudom magamat tultenni a Dzsudlo es Ricsardgir elnevezeseken, de ez irrelevans.

Egesz jol szorakoztam es volt min mosolyogni is. Neha sajnos beleuntam es nem mindig vitt el a flow, igy parszor kizokkentem.

Nem gondolom, hogy igazan kiemelkedo alkotas lenne, de egynek boven elmegy.

6/10

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2021. június 19., szombat 9:54

Banks-III

Nekem is vegyes érzéseim vannak. Nagyon szép a lány hangja, a zenei alapok is igényesek, de mégis úgy ment le az album, hogy szinte egy szám se maradt meg bennem. Munka közben szinte észre se vettem és már vége volt, de nem éreztem úgy hogy akár egy számot is újra hallgatnék szívesen.
A the Fall,Gimme számok maradtak meg talán leginkább.

Ahogy már említettem nekem fontos hogy még egy lassabb számnak is legyen lüktetése, íve, de itt sokszor hiába vártam, hogy na most biztos feljebb megyünk kicsit. De ez valószínűleg ilyen stílus.

10/6,5

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. június 19., szombat 9:29

Banks-III

ahogy olvastam az eddigi értékeléseket az albumról, azt hittem milyen fasza lesz, ehhez képest az eleje elég langyin indult, nesze semmi fogd meg jól érzésem volt az első 2 számnál
aztán a Contaminated-től már jobban odaszegezett a gép elé az album, onnantól már jobb számok jöttek
ami nekem tetszett az albumról a Stroke, Look What You're Doing To Me és az Alaska


6,5 / 10
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
fiore
Hozzászólások: 595
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2021. június 17., csütörtök 10:19

Sum 41 - Screaming Bloody Murder - 8,5/10

Nosztalgikus élmény volt hallgatni ezt az albumot. Kb. két hét híján 10 éve láttam őket élőben a legelső VOLT fesztiválomon, ahol pont ezzel az (akkor még pár hónapos) albummal turnéztak. Az a kis 17 éves fejemnek hatalmas élmény volt, úgyhogy egy kis elfogultság biztos lesz a pontszámomban is. :D

A címadó dal és a 'blood in my eyes' nekem magasan a legjobb az egész albumról, ezeket az évek során rengetegszer hallgattam, pörgős, dallamos, zúzós, minden van bennük. Mondjuk ez az egész albumra ráhúzható, változatos hangulatú számok követték egymást, szerintem emiatt itt nem válik lapossá a lemez. Tetszik, hogy az albumnak más a hangzása mint a Sum 41 korábbi dalainak, a pop punk-os vonal nem annyira az én világom.

Összességében nagyon tetszett, talán jobban is mint anno. :)

Igyekszem a héten pótolni a lemaradásokat.
.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9577
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: KAG » 2021. június 17., csütörtök 9:49

Elnézést, elég sok review-al adós vagyok. :ike: :'( :shutup:

Bronson - Bronson 7/10 :cheers:

Az előadó teljesen ismeretlen volt számomra. Magát a stílúst ritkán szoktam hallgatni, de ez az album kifejezetten tetszett. Tökre el tudtam veszni a zenében és csak élvezni az egész hangulatot. Baromi jó az egész flow, kikapcsolt.
Köszönöm az ajánlást, magamtól soha nem jutok a közelébe egy hasonló albumnak. :agree:


Sum 41 - Screaming Bloody Murder 5.5/10 :rock:

Itt az előadó ismert volt számomra, régebben sokat is hallgattam őket, viszont az album még egyben nem volt meg soha.
Feldobta a napomat, visszahozta a régi emlékeket.
Kellemes volt, élveztem. Talán a crash volt a kedvencem az albumról.



Ricsárdgír - Rise Of The Koala 3.5/10

Ez a stílus áll tőlem talán a legmesszebb az eddig ajánlottak közül.
Nehezen, sokszor nekifutva ment le az album.
Jó volt kimozdulni a komfortzónából, szóval köszönöm az ajánlást!
ZIDANE

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3100
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. június 16., szerda 11:00

Banks-III

Na végre eljutottam oda, hogy be is pötyögjem.

Nagyon kellemes album volt, le is mentettem. Elő fog még máskor is kerülni meló közben. Szerintem is igényesen van keverve, szeretem amikor valaminek ennyire tiszta és letisztult a hangzása.

Ahol megijedtem picit az az első kb 10 másodperc volt - az nem tetszett viszont utána hozott konstans magas szintet, ez a hangzáson kívül abszolút pozitívum. Egyben talán ez a negatívum is, hogy kiemelkedő szám viszont nem volt - mindegyikre önállóan is kb egy 8/10 et adnék.

Viszont így, hogy nincs kiemelkedö szám és konstans jó így egy picit szürkül - ezért csak 7,5/10 (először csak 7et akartam adni, de nem lett volna fair, főleg, hogy a számok egyenként 8/10 kaptak volna)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5016
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. június 15., kedd 16:10

Banks-III

Ez az alternativ R&B már sokkal közelebb áll bozzám.
Nekem is amugy Lorde ugrott be ahogy hallgattam az albumot.

Az eleje az albumnak talán kicsivel jobb,de a vègère is rá lehet hangolódni 2-3hallgatàs után.

Az alapok nagyon tetszettek. Bárki is volt a producer jó munkát vègzett. Lyrics is rendben volt,tetszett ahogy fogalmazott egy kèt helyen. A csaj hangja adja magát. Nagyon kellemes hallgatni.

Az egèsz albumot is le lehet tolni amugy háttèrben chillnek. De nálam föleg a Stroke jött be. Az többször is lement. Az alap alatta nagyon bejött.

De jó mèg a:
Till Now,Gimme,Godless,Alaska.


Összessègèben nagyon tetszett, kicsit kár a vègèèrt hogy nem lett olyan erös. De ennyi amit hibának feltudok hozni.
Mindenkèpp hallgatni fogok mèg töle albumokat.

7,5/10

Köszi az ajánlást. :agree:
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5016
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. június 15., kedd 1:39

Èn is hozom mèg ma.

3x le is ment B-)
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3100
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. június 13., vasárnap 22:20

El Sie7e írta:
davi10 írta: Én indítványozok 1 hét szünetet, aztán kapjuk össze magunkat :D
támogatom, az utolsó ajánlásra pl még nem jött értékelés :mrgreen:
Pihenhetünk ha gondoljátok. Én reggel hozom az értékelést. Már lemezt 2 szer csak nem volt időm beírni.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. június 13., vasárnap 21:29

davi10 írta: Én indítványozok 1 hét szünetet, aztán kapjuk össze magunkat :D
támogatom, az utolsó ajánlásra pl még nem jött értékelés :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. június 13., vasárnap 20:59

Én indítványozok 1 hét szünetet, aztán kapjuk össze magunkat :D

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. június 13., vasárnap 18:43

Ricsárdgír - Rise Of The Koala
név alapján valami igénytelen magyar rappre számítottam :mrgreen:
hát érdekes volt. a szöveg néhol egész jópofa, zene változatos volt, sokat dobott a számokon.
bátor ajánlás, de pacsi érte. volt 1-2 gyenge track, de összességében kellemes kis album volt, gyors lement.
hát más nem nagyon tudok róla elmondani, kap tőlem egy 6/10-et, másnapos jóindulatból. :D
Kép

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. június 10., csütörtök 16:35

Ricsárdgír - Rise Of The Koala

Hát... Ez nagyon nem én vagyok. De lehet csak kérnem kellene a cuccból amit toltak felvétel közben. :lol:

Nem értem miért szaporodtak meg ennyire az országban azok a zenekarok akik teljesen random értelmetlen szövegekkel tarolnak, de nagy ívben kerültem őket amíg lehetett. :kalapos:

Az alap parádé, mindig rájövök hogy ebben az országban mennyi tehetséges hangmérnök van, kb. garantált a legtöbb albumnál a profi mix meg master. :agree: De sajnos ami felette megy, az nekem nehezen emészthető, se az ének, se a szöveg nem igazán értelmezhető nálam.

Valahogy a Szintislaci közben a "ricsárdgír már nem zene" résznél csak bólogatni tudtam. :lol:

Ami viszont szintén zseni, az az Album Artwork, nem tudom hogy 3D szemüveggel kiadja e, de nagyon ötletes, és még így is jól néz ki. Ez is ér egy fél pontot. :mrgreen:

3,5/10
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. június 10., csütörtök 14:58

gunner írta: Akkor jövök.

Ricsárdgír - Rise Of The Koala

Ha valakinek kell polgárpukkasztó bulizene, itt van egy :D
Szintipunk, veretés, újhullámos diszkó, pszeudodubstep drop, régisulis rap; nyolcbites felpörgetésre balkános ska érkezik - recorder

Mindezt sok helyen népzenei alapokra :) Most hallgattam meg én is, párszor még végigpörgetem.

A Smackleves c. szerzeményt rég hallgatom, de a SzintisLaci ill. Temetés című számok is bejönnek.

Jó szórakozást :)
Tőlem játékon kívül megy a 10/10, a többiek meg nem értenek hozzá :mrgreen:

A Minden nyár a tavalyi év legjobb száma :sziv:

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5016
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. június 10., csütörtök 14:39

Ricsárdgír - Rise Of The Koala

Hát ez érdekes volt.

A számok nagyon változatosak voltak, a szöveg meg szórakoztató.

De valahogy nem ragadt meg egyik szám sem. Amugysem hallgatok sűrűn magyar előadót, de ilyet meg főleg nem.

Nem is tudnám milyen stilusban tolják. Volt itt minden. Ami nem baj persze. Lehet ez adta az egesz album varázsát.

Az tuti hogy nem veszem elő magamtól de talán egy aljas estén a háttérben lejátszom a haveroknak.

Összességében egyszerre szórakoztatott és idegesített.

5/10
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5016
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. június 9., szerda 19:26

Bocsi a kèsèsèrt. Holnap hozom!
B-)
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. június 9., szerda 17:42

Ricsárdgír - Rise Of The Koala

Bocsi a késésért, múlt héten lepörgettem 2x az albumot és valamiért azt hittem, hogy be is írtam az értékelésem.Ennek örömére ma lepörgettem még egyszer. Azzal kezdeném, hogy sokan említettétek most is meg az előző körben, hogy azokhoz amiket hozok nektek inni kéne meg buliban lenni... hát baszki szerintem ehhez rendesen kötelező a pálinka decivel :lol:

A Szintislaci már korábban szembejött velem így nem ért akkora meglepetés de azért így is érdekes élmény volt az album. :kalapos: Amit pozitívumként ki tudnék emelni az maga a zenei alap, a legtöbb szám esetén kifejezetten tetszett, egész kreatívan keverik a különféle stílusokat. A szöveg meg hát... szórakoztató volt. babaking jól írta, igazából nem tudja az ember mennyire vegye komolyan vagy ők magukat mennyire veszik komolyan mindenesetre pár helyen felnevettem ahogy hallgattam viszont az biztos, hogy nem én vagyok a célközönsége a műfajnak, a metáltól viszont jobb :mrgreen:

Valószínűleg a jövőben nem veszem elő, viszont furcsán szórakoztató volt az album úgyhogy a vége 10/5.5. Nem tartom elképzelhetetlennek egyébként, hogyha egy fesztiválon szembejönne ne maradnék egy jó korsó repipoharas sörrel kiabálni, hogy szintislaci :lol:

Köszi az ajánlást!
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3796
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane
Tartózkodási hely: Erdély

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. június 8., kedd 20:12

Sum 41 - Screaming Bloody Murder 8/10

lassan 3 hete dobta be davi10 ezt az ajánlást, azóta heti rendszereséggel meghallgattam legalább egyszer. ez a punkrock vonal nekem örök kedvenc lesz. Green Day, Foo Fighters, The Offsprings, Sum 41 mindmind gyakorta hallgatott előadók.

innen is volt jó pár dal, amit ismertem (a névadó dal, Crash, Happiness Machine, Jessica Kill) viszont a teljes albumot az ajánlásig még nem hallgattam meg egyszerre. a depis vonalat mostmár kinőttem, de még így is tetszett. kár, hogy egyre kevesebb ilyen minőségi Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ajánlás album születik. :mrgreen:

köszi érte! :rock: :agree:

Ricsárdgír - Rise Of The Koala - 6/10

hú. ez azért érdekes világ.

eddig még a nevüket se hallottam, érdekes hangulatot szült ez az album.
kicsit úgy jellemezném őket, mint egy Belga - Bohemian Betyars szerelem gyerek, ahol benne van a "semmit mondó rap" és a minőségi balkán ska. ezért vegyes érzéseim vannak.
nekem zeneileg nagyon bejött, kár, hogy szövegben nem tudtak felnőni ehhez. :)

láttam, hogy lesz koncertjük a BudapestParkban, egy boogie-t talán megérne :hmmm: :mrgreen:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 35 regisztrált és 0 vendég