Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2015. február 26., csütörtök 22:41

instant tizpertiz. :agree:

Nagyon régóta vártam, hogy láthassam őket élőben a VOLT-on, de sajnos elég balfasz voltam. Bementünk a városba késő délután italozni, elment az idő és elfelejtettük, hogy aznap van a koncert. :lol: :lol: :lol: GG
Örökké bánni fogom. :(
.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. február 26., csütörtök 22:31

Ismét sanszos egy magas pontszám :) :rock:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2015. február 26., csütörtök 21:47

Na hát sokat gondolkodtam az ajánláson, hogy kicsit felpörgessem a csapatot igy a közepén, mert kezd közben leülni a lelkesedés, arra gondoltam egy ismertebb zenekart hozok. Páron biztosan ismerni fogjátok. :)

Műfajukat tekintve a rock számos területét képviselik: alternatív, hard stb, de igazán populáris és könnyen fogyasztható szerintem. Én bár előtte is hallgattam őket, de Volton szerettem meg igazán őket, ahol számomra az egyik legjobb bulit csinálták tavaly. :rock:

Az albumon magán számomra jól elosztva van pörgősebb, lazább, lírikusabb és magával ragadó szám is így összességében jól mutatja be a banda értékeit. :)

Skillet - Awake

Emellett akinek bejön, ajánlani tudom még így röviden:
Skillet - American Noise
Skillet - Comatose
Skillet - Rebirthing

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3085
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2015. február 26., csütörtök 19:54

Dire Straits - Money For Nothing

Nem ismertem az együttest,bár az első számot biztosan hallottam már. Nekem eléggé egysíkú volt és unalmas az album. 1-2 ilyen szám még beleférne néha nekem,de ez sok volt egy albumnyi. Kiemelni nemigazán tudom egyik számot se. Későbbiekben se fogom hallgatni őket.

4/10
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. február 26., csütörtök 18:07

Marci77 jön elméletileg ma az értékeléssel, szóval Zsoc te is, ahogy tudsz jöhetsz az ajánlásoddal.

Avatar
Enrique
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 22:10

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Enrique » 2015. február 26., csütörtök 17:45

Dire Straits - Money For Nothing
Könnyed szieszta mellé ideális, voltak nagy klasszikusok is az albumon, amiket jó volt sok idő után újra hallani.
Lassan sablon szöveg lesz, de ide is azt tudom írni, hogy érzelmeket különösebben nem váltott ki belőlem, nem kellett beletekernem, ugyanakkor nem is kaptam fel a fejem egyik számra sem a már ismerteken kívül.
Átlagos volt minden tekintetben, 10/6
'Aki látni szeretné a szivárványt, annak meg kell tanulnia szeretni az esőt.'

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. február 26., csütörtök 16:17

Elnézést kérek a hölgyektől, uraktól :/

Dire Straits - Money for nothing

Pár nótájukat ismertem. Nekem nagyon bejött ez a erős hangszerezés (nem a legmagyarabb...), tetszett az album. Marad a gépen.

Köszi az ajánlást!

8/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2015. február 26., csütörtök 7:45

Dire Straits - Money For Nothing

Az értékelések alapján sokkal rosszabbra számítottam, de ezt talán mégsem hozhatom fel pozitívumként. :mrgreen:
Nekem elég unalmas lett a végére, viszont pl. a Walk of Life igen kellemes meglepetés volt. Nem tudtam, hogy az ő számuk ez. Nálam sokat dobott az albumon ez a dal, az utolsó számoknál viszont már vártam, hogy végre befejezhessem, ami nem olyan jó jel az album számára. :D

6/10
.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3085
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2015. február 25., szerda 22:15

Elnézést,teljesen kiment a fejemből,sok dolgom volt,holnap talán tudom értékelni :-( :)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. február 25., szerda 21:38

Dire Straits - Money For Nothing
Nem igazán hallottam a bandáról eddig :ike: De a Sultans Of Swing és a Money For Nothing nagyon ismerős volt, talán ezek voltak a legjobb számok az albumról. Egynek jó volt, de mégegyszer nem hallgatnám végig így egyben. 7/10
Kép

Avatar
Enrique
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 22:10

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Enrique » 2015. február 25., szerda 20:41

Holnap jövök én is, bocsánat a késésért.
'Aki látni szeretné a szivárványt, annak meg kell tanulnia szeretni az esőt.'

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2015. február 25., szerda 19:01

Dire Straits - Money For Nothing
Na hát ha nem jönnek az értékelések, akkor bedobom külön, hátha eszébe jut pár embernek elküldeni. :D

Csak helyeselni és egyetérteni tudok az előttem szólókkal, így nem húzom sokáig. Kissé unalmas, egyhangú volt, bár pár számot én is felismertem régi rádióhallgató pályafutásomból. :mrgreen: Azok jók voltak, kicsit felhúzták összességében, de a többi számból nem tudott megfogni igazán semmi és még igazán háttérzenének sem mondanám, annak is jobban szeretem én az ütemesebb, gyorsabb számokat.
5/10

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. február 24., kedd 19:56

fiore írta:Megcsúsztam kissé, csak holnap tudom hozni az értékelést, amennyiben nem gond. :) :-(
Én is, bocsánatot kívánok :ike: :-(
Kép

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2015. február 24., kedd 19:44

Megcsúsztam kissé, csak holnap tudom hozni az értékelést, amennyiben nem gond. :) :-(
.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. február 24., kedd 19:14

Dire Straits - Money For Nothing

Az elso par ertekelest olvasva kicsit megijjedtem, hogy mit fogok en most hallgatni, viszont forum meg hirek olvasasa kozben kellemes volt a hatterben hallgatni.
Egy kicsit meglepodtem, mivel 4 szamnal is azt vettem eszre, hogy basszus, hat en ezt ismerem. Konkretan ezekrol lenne szo: Sultan of swing, Walk of life, Money for nothing, Romeo & Juliet. A maradek 8 szamot az "egyszer meg lehet hallgatni, de boven felejtheto" kategoriaba sorolnam.

6.5/10

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. február 24., kedd 18:42

realistahuni írta:Dire Straits - Money For Nothing

Walk of life-t ismertem, amúgy ezzel az ajánlással is az a gond ami a legtöbbel itt. Nem tudtam egyből végighallgatni az albumot mert nagyon egysíkú volt, és unalmassá vált.
Háttérzene kategória.

4.5/10
ja.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2015. február 24., kedd 17:03

Elég sokan el vannak még maradva az értékeléssel, örülnék, ha ma éjfélig befutna mindenki, és holnap jöhetne Zsoc ajánlása. :)

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. február 24., kedd 16:45

Dire Straits - Money For Nothing

Walk of life-t ismertem, amúgy ezzel az ajánlással is az a gond ami a legtöbbel itt. Nem tudtam egyből végighallgatni az albumot mert nagyon egysíkú volt, és unalmassá vált.
Háttérzene kategória.

4.5/10
Love football, hate antifa.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. február 24., kedd 9:42

Dire Straits - Money For Nothing

Bocs, hogy csak most írok. Sok minden közbejött, plusz lázban fetrengtem 2 napig.
Feleslegesnek érzem túl sok mindent írnom Dire Straitsről, pedig nagyon sok minden köt hozzájuk, rengeteg minden van bennem. De látva a pontokat feleslegesnek érzem, csak süket füleket találnék. Kicsit engem is mélyen érint, pedig nem is én ajánlottam, mégis szívemen viselem ezt az ajánlást. Mark Knopflertől én is hoztam volna, előbb vagy utóbb, de így felesleges lenne, bár a jelenkori zenéje, a szólókarrierje, igaz hasonló a stílus, de azért sokban más, kicsit azért az ő zenéje is változott a korral. Majd meglátom.
Szerencsére hallhattam, láthattam őt élőben is játszani budapesti koncertjén. Ahogy halljátok is, nem az a nagy pörgős, bulis koncert, de mégis olyan hangulata volt, főleg a 2. sorból nézni őket. Én szeretem, nagyon jó volt így is. Nyugis kis zene, mely igazi minőséget képvisel, akkor is, ha sokan nem tudnak azonosulni vele. Csodás gitárjátékra épülő, rendkívül nyugis, laza zene, stílus, ének. Elismerem, vagy nagyon lehet azonosulni vele, vagy ki nem állhatni.
Én pont azt szeretem benne, amit sokan nem tudtak elviselni. Szerintem nagy minőséget képvisel maga a zeneisége. Ezt a rengeteg hangszert összehangolni, és megtalálni a tökéletes harmóniát. Én mindig békét lelek a zenéjükben. A gitárjáték szerintem utánozhatatlan. Ha jól tudom, Mark Knopfler az egyetlen gitáros, aki kizárólag pengető nélkül játszik. Páratlan.
Tudni kell helyén kezelni szerintem. Persze én, és a 3-4 pontosok véleménye a ló két túl oldala. Nekik nagyon nem jött be, én túl elfogult vagyok. De az igazán fontos információ szerintem az, amit Eres is írt. Hajdanán, amikor még kocsmákban, pubokban megkérték a közönséget, hogy ne rájuk figyeljenek, hanem beszélgessenek egymással. Nem akartak többet, csak egy békés háttérzenét, kellemes hangulatot teremteni. És ebben tökéletesek. Nem szabad tőlük, egy agyeldobós, zúzós, pörgős zenét várni, mert nem kapja meg senki.

Az albumról: Dire Straits-es korszakból talán a legjobb zenék vannak az albumon. A legnagyobb klasszikusok mindenképp: Sultan of swing, Romeo&Juliet, Walk of life, Private Investigations, Money for nothing , csak hogy a leghíresebbeket említsem. A rajongóknak legalább ezek a számok örök hallgatatlanok, ha nem több. Bár az ezen szereplő számok inkább egy másik változatát szoktam hallgatni. pl a Sultan of swing 10 perces változata köröket ver a 4 percesre. Rengeteg más is van még, amit írhatnék, de nem hiszem, hogy lenne értelme linkelgetnem, meg hasonlók.
Egyet talán. Csak azért, mert most töltöm fel youtubera. Van egy szám, ami abszolút kedvenc. Csodás a megszerkesztése, a folyamatosan emelkedik, emelkedik, egyre több minden lép be, egyre nagyobb ereje lesz, és a végén engem lehengerel. Egyébként egy filmzenéről van szól. A Local hero '83-as filmre írta Knopfler. Going Home

Elég a szócséplésből.

10/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2015. február 22., vasárnap 22:47

Dire Straits - Money For Nothing

Nem volt ez olyan rossz...sőt!Nem ismertem őket, de utólag 1-2 szám beugrott!A számok többsége az alter rockra(bár nem alter rock zenekar) emlékeztetett, de volt rock and roll is!Nem nagyon hallgatok ilyen zenét, de ennek is meg van a hangulata!Sokan nem említették, pedig a szöveg nagyon ott volt a legtöbb számnál!Voltak jó pillanatai az albumnak,de tény, hogy a végére ellaposodott pedig az utolsó 2 szám megint nagyon jó volt!Az énekesnek nem volt olyan hatalmas hangja, de ehhez megfelelt,sőt!Az első kettő és az utolsó 2 szám lett a kedvencem meg talán a Romeo and Juliet!Viszont a szöveg fogott meg a legjobban, nagyon tetszett!Ettől függetlenül voltak unalmasabb,laposabb részek és eléggé távol áll tőlem az ilyen zene!
Sokat gondolkoztam, hogy 6,5 vagy 7 legyen és bár így utólag Deep Purple és a Rizzle Kicks albumokkal igazságtalan, mert ezt az albumot is nagyjából annyira élveztem mint azokat, de jó hangulatomban kapott el, szóval legyen 7


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 153 regisztrált és 0 vendég