Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
peadani
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:57
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: peadani » 2015. április 25., szombat 17:26

Bagossy Brothers Company - Elviszlek

Egész jó kis ajánlás volt.Nekem nagyon hajaz a Quimbire csak ez az album talán pörgősebb valamivel.Így délutáni szieszta mellé nekem teljesen korrekt volt.A srác hangja is rendbe van nem emelkedik ki de nem is szar.Számot nem tudok kiemelni kb egy szinten van az összes.6 pont.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. április 21., kedd 16:19

Bagossy Brothers Company - Elviszlek

Egész jó kis ajánlás volt. Féltem tőle egyébként, mert a leírás és értékelések alapján Kispál, Quimby, 30y féle zenére számítottam. Nekem ezek egy kalap alá tartoznak. Volt ebben is elég sok hasonló elem, viszont ez jobban bejött. Hangja semmi extra az énekesnek, de egész kellemes. Szövegileg sem rossz az album. Ugye, mint rapkedvelő ember, nekem talán a szöveg a legfontosabb a zenében. Voltak tartalmas számok, viszont sok számnál idegesített a refrén, valahogy a dallamuk idegesített egy idő után. Számokat nem nagyon tudnék kiemelni, sok eléggé hasonló volt, de talán az album címadó dala, aminek a refrénjét dúdolgattam miután meghallgattam.

6/10

Hupikék törpikék album jobb lett volna pár fokkal :mrgreen:

BBarni írta:nézve az ajánlok listáját már csak phecoban bízhatok, hogy lejjebb viszi! :mrgreen:
Hát, nem hiszem, hogy az a majdani 9,5-ös pontszám levinné az átlagod :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. április 21., kedd 11:40

Synthetic Epiphany - Aeternum
Ez kemény volt. Fuh...hát mit lehet erről írni? Korábban írta valaki hogy a zene az 3 fontos tényezőből áll: hangszerek, ének, dallam. Na itt nyoma sincs egyiknek se. Nem tudom mit értékeljek :hmmm: Sorry GT, de 2,5/10-nél én nem tudok többet adni, pedig általában jó szívű vagyok, de itt ez a maximum :D Én próbáltam felfedezni ebben valamit, de semmit nem találtam.

Bagossy Brothers Company - Elviszlek
Na ez viszont nem volt olyan rossz. Még sose hallottam róluk. Mondjuk én meg a magyar zene az 2 külön dolog :D A szöveg tetszett néhol, a zene is kellemes volt, jó ajánlás. 6,5/10
Kép

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2015. április 21., kedd 0:28

Bagossy Brothers Company - Elviszlek

Én is inkább a folk zenei stílusba sorolnám, rockos elemeket csak nyomokban tapasztaltam!Talán ez az első olyan album itt a zeneklubban amit kétszer végighallgattam,mert a másodszori hallgatásnál már próbáltam figyelni a szövegre és az utalásokra!
Nekem több együttes,előadó is eszembe jutott róluk: Magna Cum Laude,Kispál,Kowalsky, de ettől függetlenül van bennük valami egyedi!Az elején amikor csak átfutottam a számok címeit, kicsit féltem, hogy tele lesz szerelmes témájú számokkal, de szerencsére még ha az alaptéma a legtöbb helyen az is volt, nem vitték túlzásba,nem csöpögött szerencsére!Szerintem nem volt egysíkú az album persze voltak hasonló számok, de nagyon nehéz kimondottan változatos albumot csinálni, szerintem ezzel nagy baj nem volt!Az énekes hangja kellemes, volt egy kicsi rekedtség ami tetszett, persze nem az a elsöprő,hatalmas hang vagy olyan nagyon egyedi,de ehhez a zenéhez bőven jó!Több szám is volt ami kifejezetten tetszett:Az aki így akar,Élj a mának,Van egy ház,Színdarab,Komédiás!Az utolsóra azért egy kicsit kitérnék, ott a szöveg zseniális volt!
"alternatív ma mindenki, a divatot a semmi jellemzi" :agree: :salute:
"kihalófélben a komédiás rajta kívül nem nevet senki más"
"csak úgy repkednek a diplomák, kérek én is mondjuk filozófiát"
:lol: :agree:
Negatívumként esetleg azt tudnám mondani, hogy több rockos elem lehetett volna, és ahogy az elején írtam, azért ha nem is nagyon a legtöbb számnál szerelmes téma adta az alapötletet még ha nem is vitték túlzásba, illetve persze volt néhány szám ami így lement, de semmi extrát nem éreztem, de ez ezért várható volt!
Szóval összességben, nagyon is tetszett az album, de az is igaz, hogy ez a stílus elég távol áll tőlem(így többnyire rockos elemek nélkül), valószínűleg nem mennék ki egy koncertjükre, de 3-4 számukat bármikor meghallgatom!
A pontozással bajban vagyok, alapból egy 7,5 adtam volna rá, de mivel (erdélyi) magyar együttes,plusz újdonság maga a stílus, így legyen: 8

Szerintem az eddigi legjobb ajánlás! :agree: (pedig egy kicsit féltem h3x0r ajánlásától, de hála az égnek letett az eredeti tervéről, GT-vel is elbeszélgethetne az ilyen ötletekről :mrgreen: )
Viszont így megint túl jó lesz az átlagom(azt gondoltam, hogy h3x0r ajánlása után kicsit lejjebb megy, de most jól kibaszott velem :mrgreen: ), és nézve az ajánlok listáját már csak phecoban bízhatok, hogy lejjebb viszi! :mrgreen:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. április 20., hétfő 17:04

Victor írta:Nekem is fura volt a felvezetődben, hogy a rock-rap vonalat megtörvén hoztál egy indie-alternatív rockot.
Az volt az eredeti terv, de GT ajanlasa, vagyis inkabb az ertekelesek utan szerintem latatlanba ment volna ra mindenkitol az 1/10. :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. április 20., hétfő 16:51

Bocs hogy késtem, de ma + holnap lesz sok időm, ezért hozom mind a 2 albumot. Persze ha még nem vagyok kibacva :D
Kép

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. április 20., hétfő 16:38

Bagossy Brothers Company - Elviszlek
Nekem is fura volt a felvezetődben, hogy a rock-rap vonalat megtörvén hoztál egy indie-alternatív rockot. :mrgreen: Az együttesről (talán azért is, mert eléggé új) nem hallottam soha, így ajánlásnak nálam máris patent volt. A nyitószám kicsit tinglitangli volt, de kellemes, fülbemászó háttérzeneként tökéletesen funkcionál. Már rögtön a kezdetnél éreztem, hogy nekem ez a tipikusan az a muzsika lesz, amit ha elém kerül, szívesen meghallgatok, jól esik, és remekül funkcionál mondjuk munka közben, de magamtól elő nem venném soha.

A csávó hangja nekem annyira nem jön be, nem mondom, hogy rossz, csak semmi egyedi, felismerhető nincs benne nekem, és az ének is eléggé egysíkú, illetve szólamú.

Az album névadója, az Elviszlek szerintem jó választás volt, egész jó kis track, bár nekem a legjobban a Az aki így akar jött be, kis dinamikus, laza nóta volt, járt közbe a lábam.

A szövegek nem voltak rosszak (sőt), az ének, mint fentebb említettem, nekem nem volt kiemelkedő (de rossz sem), a zene viszont nekem túlságosan is ugyanolyan volt minden szám alatt. Nem mondom, voltak némi változtatások, de nekem egyszínű ez az album, szerintem több is van bennük. Néha kicsit mulatós feelinget éreztem, amire úgy eltudnék pár pohár bor után dajdajozni, máskor pedig tökéletes rádió muzsikaként tekintettem rá. A lényeg, hogy rockként semmiképpen :mrgreen:
Műfajilag én simán a folkhoz sorolnám őket, kicsi rockos beütéssel. Mind a hangzásuk, mind pedig a dalaik témája alapján is ilyen kép rajzolódott ki a zenéjükről. Kifejezetten kellemes volt az egész, helyenként a Magna Cum Laude ugrott be, de náluk valamivel "lágyabb" zenét játszanak
ezzel értek teljesen egyet. :agree:

Ajánlásnak nem volt rossz, szerintem üde színfoltja a körnek (és a zeneklubnak) ezért megérdemel egy:

5,5/10

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. április 20., hétfő 16:26

h3x0r írta:... dominálnak a rap es rock albumok, ezért gondoltam, következo körben én is beszállok es hozok nektek egy kis elektronikus zenét...
Ezért hoztál nekünk:
h3x0r írta:...indie, alternatív es folk-rock zenét...
Értem én. :D Egyébként tudat alatt kicsesztél velem (hiába na, realos vagy :D ), mert biztosra vettem , hogy nyugodtan hozhatom a kiszemelt garage/indie rock albumomat, de most lehet újra kell terveznem. Mondjuk az alapötletem szerint ki akartam mozdulni a komfortzónámból, lehet így is lesz.

Bagossy Brothers Company - Elviszlek

Műfajilag én simán a folkhoz sorolnám őket, kicsi rockos beütéssel. Mind a hangzásuk, mind pedig a dalaik témája alapján is ilyen kép rajzolódott ki a zenéjükről. Kifejezetten kellemes volt az egész, helyenként a Magna Cum Laude ugrott be, de náluk valamivel "lágyabb" zenét játszanak. A dalok kellően líraiak és fülbemászóak voltak, az énekes(ek) a hangja is segített ezen. A legjobban az Élj a mának és az Elviszlek tetszett. Eddig nálam a kör ajánlása, még ha nem is legjobb albuma. 7,5/10

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. április 20., hétfő 13:39

Már az elozo körökben feltunt, hogy mennyire dominálnak a rap es rock albumok, ezért gondoltam, következo körben én is beszállok es hozok nektek egy kis elektronikus zenét. Már jóval a jelentkezés előtt összeszedtem pár albumot amik közül szerettem volna ajánlani, ami már alapból egy kicsit nehéz volt, mivel több kedvencemnek se jelent meg külön albuma, sokan meg túl ismertek ahhoz, hogy bedobjam az albumukat ide.

Viszont pár hete megismertem egy teljesen más stílusú együttest.
Egy 2013 májusában alakult erdélyi zenekarrol van szó, akiknek múlt hónapban jelent meg elso nagylemezük. A műfajok pontos behatárolásához soha nem is értettem, de saját bevallásuk szerint indie, alternatív es folk-rock zenét játszanak, szóval ha ők ezt mondják, én elhiszem nekik :mrgreen: . Egyik barátomnál hallottam pár számot és azonnal megkedveltem őket. Minden szám magyar, úgyhogy a szöveg megértésével nem lehet probléma :D

Szóval következzen a BBC :mrgreen:

Bagossy Brothers Company - Elviszlek

A zenekar nevét a Bagossy testvérpár - Bagossy Norbert (gitár/ének) és Bagossy László (basszusgitár/vokál) - családneve ihlette, hozzájuk csatlakoztak zenésztársaik, Bartis Szilárd (dobok), Tatár Attila (gitárok, vokál) és Kozma Zsombor (hegedu, harmónika, billentyuk).

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: fiore » 2015. április 19., vasárnap 23:49

Synthetic Epiphany - Aeternum

Próbáltam vele azonosulni, de sajnos nem sikerült. Nagyon nem csípem az ilyesféle zenéket sajnos. Valamilyen játék háttérzajának tudnám elképzelni leginkább. Volt pár dallam, ami úgy abban a pillanatban tetszett, de semmi maradandót nem nyújtott nekem a lemez. Nem tudom mit kéne tennem, hogy át tudjak annyira szellemülni, hogy élvezzem ezt. :D

3,5/10

Sorry GT koma :-(
.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2015. április 19., vasárnap 21:09

fiore és soadroli kollégára várunk még így az utolsó órákban, remélem, egyikőjüktől sem kell majd megválnunk. :mrgreen:

Hát tisztában voltam azzal, hogy nem ezzel a lemezzel fogom elhódítani a legmagasabb átlagpontszámot. :D Azért sajnálom, hogy a többségnek nem igazán jelentett pozitív élményt az album. Elsőre meglepődtem azon, hogy ilyen sokan felhozták az ének hiányát, mint komoly negatívumot, aztán rájöttem, hogy ez régebben nálam is ugyanilyen fontos volt. Amióta elkezdtem elektronikus zenét hallgatni, szépen lassan hozzászoktam a vokál nélküli számokhoz, és általánosságban, ha elektronikus zenéről van szó, többet is hallgatok olyan számokat/albumokat, amelyek nem, vagy csak alig tartalmaznak vokálbetéteket. Sok olyan számmal találkoztam már ugyanis, amelyekben megvolt a szinte tökéletes harmónia, aztán egy nem teljesen jól megválasztott vokál - számomra - lerombolta az egészet. A másik pedig az, hogy amikor kifejezetten pihenés, relaxálás közben hallgatok zenét, és nem csinálok mellette semmit, akkor sokkal jobban jönnek az olyan zenék, ahol nincs ének, és az elektronikus zene biztosíthatja a gondolatok viszonylag szabad áramlását, a zenével sokkal kevésbé direkt módon befolyásolva ezt, mint ahogy azt a vokálbetétek teszik.

Persze ez nem azt jelenti, hogy ne szeretném az éneket a zenében, minden más műfajban, amit hallgatok, kedvelem őket, csak az elektronikus zenén belül nem mindig. Az ezutáni körben talán majd kaptok egy olyan elektronikus finomságot, amelyben van ének is...
BBarni írta:Egy jó kis Pedro Cornetta albumnak azért jobban örültem volna! :mrgreen:
... habár ez sem tűnik rossz ötletnek a következő körre nézve. :mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. április 19., vasárnap 10:31

Synthetic Epiphany - Aeternum

Még csak most értékelek, bár már első nap meghallgattam :)

Meglepően jó volt, a sok lehúzó komment miatt rosszra számítottam, de a több, mint tűrhető kategóriába tartozott. Nem hallgatok ilyen zenéket, de ha belebotlok, nem váltok, mondhatnám így is. Sokat nem tudok írni az albumról, nem is szoktam, jó hogy színesítette a felhozatalt.

6/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3084
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2015. április 18., szombat 23:22

Synthetic Epiphany - Aeternum

Hát,sokat nem tudok mondani.Egyrészről nem ismertem az előadót,mert ilyen elektronikus zenét nem szoktam hallgatni,max ha valaki linkeli,akkor kíváncsiságból. A The Catalyst című szám még viszonylag tetszett is. A bajom az volt vele hogy unalmas nekem,maximum elalvás előtt megy el. Voltak már rosszabbak,mert ezt végig bírtam hallgatni,csak untam. Az ajánlást köszi,szerintem első hallgatásra rosszabb pontszámot gondoltam,de legyen

5/10

(azt is értékelem,hogy nem volt hosszú :mrgreen: )
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. április 18., szombat 23:13

Holnap éjfél a határidő és vannak páran akik nem értékeltek. Mivel nagyobb lett, illetve mostantól lesz a szigor, gondoltam szólok. :)

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. április 17., péntek 13:46

Synthetic Epiphany - Aeternum
Finom, szinte törékeny elektronika, (liquid) drum&bass, chillstep/melodic dubstep, deep/progressive house, ambient, dubstep, future garage
egészségedre fiam :mrgreen:
Na ez a ZENE! ami nagyon nem jön be. Ezt nem hívom zenének, ezt számítógéppel összekutyult alkotásnak nevezem. Se ének, se hangszerek, semmi. Sajnos abszolút nem tetszett, még egy fikarcnyi rész sem. Na jó, mikor vége volt, akkor azért fellélegeztem. kedves vagyok, és nem akarom azért lepontozni ezt, mert hogy nekem nem jön be ez a fajta muzsika, ezért nem akarok végtelenül alacsony pontszámot adni. a viva régi club rotation színvonalas műsorában hallottam ilyeneket. műfajon belül is hallottam már jobbat (nekem röviden tuc-tuc műfaj), így ezt sem tudom szem előtt tartani. bátor ajánlás volt viszont. meg is szívtad vele :mrgreen: hááát... legyen egy...bocsi :mrgreen:
3/10
Azert jo latni, hogy szinte mindenki a jovo heti ajanlasomra tartogatja a nagy pontszamokat. :Đ
ha ezt sikerül alul überelned, akkor ásd el magad :lol:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. április 16., csütörtök 23:26

Synthetic Epiphany - Aeternum
Alapbol kozel all hozzam ez a stilus, gyakran hallgatok hasonlo stilusu zeneket. Sokszor egy hosszabb nap utan jolesik ledolni egy kicsit, berakni egy ehhez hasonlo EP-t es csak relaxalni egy kicsit. Magarol az albumrol mindegyik szam tetszett, de leginkabb a The Catalyst (foleg ahogy felepitettek a szamot) es a Life Forever. Stiluson belul azert vannak ennel jobb albumok is, persze a hosszuk miatt megertem, hogy inkabb ezt hoztad. Mindenesetre orulok, hogy ezt hoztad, majd valamikor utana nezek a tobbi szamanak is. :)

8/10

Azert jo latni, hogy szinte mindenki a jovo heti ajanlasomra tartogatja a nagy pontszamokat. :Đ

Avatar
peadani
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:57
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: peadani » 2015. április 16., csütörtök 22:01

Synthetic Epiphany - Aeternum

Fúúú hát ez nem az én világom.Nagyon nem is lehet mit írni róla.Sőt inkább úgy mondanám, hogy semmit sem lehet írni róla.Talán annyi a pozitívum, hogy még nem hallottam ilyen stílusú zenét.Sorry GT de ez nálam 2,5 pont.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. április 16., csütörtök 22:00

John Mayall még sem rossz :coffee: A többihez viszonyítva :mrgreen:
"And my heart will leave you never."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. április 16., csütörtök 20:57

realistahuni írta:egy excel táblázat van valahol az állásról?
memberlist.php?mode=viewprofile&u=162
Honlap resznel

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. április 16., csütörtök 20:53

Synthetic Epiphany - Aeternum

Nem jött be. Van néhány elektronikus cucc ami tetszik de ezek pont nem azok. Nagyon nagyon sokáig elhúzodik egy-egy rész és ez erősen unalmassá teszi, bele is kellett tekernem párszor. Egyedül a Guilty tetszett, McConaughey hangja fasza volt felvezetésként, ezen kívűl az első szám vállalható volt, a többi nem tetszett egyáltalán sajnos.

4/10


szerk.
egy excel táblázat van valahol az állásról?
Love football, hate antifa.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 127 regisztrált és 0 vendég