Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2015. május 3., vasárnap 16:40

Aloe Blacc - Lift Your Spirit

Pár számát ismertem innen,onnan, de maga a stílus sohasem állt közel hozzám!Több számról is a funk stílus jutott eszembe ami így utánaolvasva nem meglepő!Valahogy nekem ez a soul-rhytm and blues-funk vonal nem jön be, néhány kivétellel!
Nem is tudok olyan sok mindent mondani az albumról, a Wake Me Up nekem tetszett, ezen kívül a Soldiers in the city,Can You Do This számok tetszettek még, szóval mondhatni a pörgősebb számok!Szövegileg rendben volt az album, énekben néha ezek a hajlítgatások nem tetszettek, szerintem több van még a srácban, de nagy gond nem volt!
Annyit azért hozzátennék még, hogy az ilyen blues,soul stb féle stílusokhoz kell egyfajta életérzés, egy bizonyos közeg jobban betudja fogadni és értékelni és ezért nagyon nehéz dolguk van az előadóknak, hogy a mostani időkben is népszerűek legyenek,eltudják adni a számaikat stb Nem véletlen, hogy a klasszikus blues is mondhatni haldoklik, ahogy Hobo mondta, persze meg lehet próbálkozni modernebb elemeket belevinni, de az más más!
Na mindegy nagyon elkanyarodtam az albumtól, nem volt vele nagy gond csak úgy lement és ennyi, nem tudott bennem nagy nyomot hagyni, de legyen egy 6,5

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2015. május 3., vasárnap 14:14

Ma éjfél a határidő, öt embernek kellene még értékelnie. Hajrá. :mrgreen:

Avatar
peadani
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:57
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: peadani » 2015. május 3., vasárnap 14:00

Aloe Blacc - Lift Your Spirit

Hát úgy annyira nem jött át az album.Az énekes hangja nem olyan rossz.Így délutáni sziesztának elment úgy, hogy közbe neteztem meg tettem-vettem a szobában.A lassabb számok nem tetszettek és az a baj, hogy nem tudok kiemelni 1 számot se ami igazán bejött volna.4,5 pont.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2015. május 2., szombat 20:50

Aloe Blacc - Lift Your Spirit

A híres Wake Me Up-on (amelyet egyébként valamiért én sem bírok annyira) is volt néhány szám az albumon, ami ismerős volt, de összességében kicsit csalódtam a lemezben. A The Man és az Eyes Of A Child nagyon bejött (főleg utóbbi), a többi úgy elcsordogált, háttérzenének jó volt netezéshez, de semmi több. Amint abbahagytam a hírolvasást és minden hasonlót, és csak a zenére figyeltem, kényelmetlenül éreztem magam, valahogy nem volt az igazi. Szeretem a lágy, visszafogott, chilles zenéket, de itt néha úgy éreztem, hogy a srác túlságosan is visszafogja a hangját. Van ott energia, van remek hang, néha kicsit kiengedhette volna.

6/10

Viszont a bevezető írásért és a sok linkért köszönet! :agree:

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2015. május 1., péntek 13:01

:'( :'( :'( :'(
Sajnálom, hogy miattunk nem találtad meg az albumot :-( De most keress rá még egyszer, hátha fent lesz. :)
Ha gondolod kárpótlásul küldök egy linket is hozzá, ha nem lenne meg így sem, hogy meg tudd hallgatni, nem szeretném, ha egy ilyen hiba miatt raknának ki. :sziv:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62891
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 1., péntek 12:35

Nagy poén egy karakter elütése miatt hatvan röhögő smile-t betenni, miután nagy karakterre és kivastagítva kiemeled a hibát. Óriási :lol: :lol: :lol: :lol: :|
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. május 1., péntek 12:21

Realista24 írta:Hexor, szóltam már, hogy vegyél vissza.
Nem tudom, en poenosnak gondoltam, hogy Victor utan Zsoc is "Lift Your Spirit" helyett "Left Your Spirit"-et irt, foleg akkor, amikor magon kerestem az albumot, de nem adott ki semmi talalatot. :)
Elnezest, ha megbantottam oket vele. :-(

(csak azert valaszoltam, mert tobben is kerdeztek facebookon, hogy mit irtam ide)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62891
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 1., péntek 9:40

Hexor, szóltam már, hogy vegyél vissza.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2015. április 30., csütörtök 18:59

Aloe Blacc - Lift Your Spirit
Én sem tudtam beazonosítani névről a formát, de hallottam már korábban pár számát.
Kezdésnek, nekem borzalmas volt a wake me up, mert borzasztóan rühellem azt a számot és már az ajánlásnál is felnéztem a plafonra, így -2ről indultunk. :D
A the mant szerintem nyomatta a rádió, onnan volt ismerős. Nem rossz, de sok benne az üresjárat nekem, úgy értve, hogy a hangját konkrétan nem is használja ki, csak elmormolja a szöveget és le van tudva a szám 75%-a. Kis ugrás után a wanna be with you-ra mondanám még azt, hogy elmegy, aztán ujabb pár lépkedés után, a can you do this kapott el egy kicsit, talán a pörgősebb mivolta miatt, valamint közvetlenül utána a ticking bomb, aminél lyrics video is segített kicsit elmerülni benne és talán ez tetszett leginkább és vállalható az utolsó szám is.
Ezeken kívül nekem nem igazán jött be az album és nem is leszek valószínű híve a műfajnak, de egy két szám erejéig teljesen jó volt.
Azt mondom, hogy ajánlásnak megint csak jó volt, így 6/10

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. április 29., szerda 9:04

Aloe Blacc - Lift Your Spirit
A szerző, Egbert Nathaniel Dawkins III (művésznevén: Aloe Blacc) az a figura, akitől bizonyosan hallottatok már dalt, csak nem tudjátok, hogy ő énekelte. Legutóbbi két albumának nyitószámát (I need a dollar, Wake me up - a Lift your Spiriten az akusztikus verzió lesz) gyakran játszották a rádióban.
rögtön egy megcáfolással kezdeném kérem, mert ami nem igaz, az egyszerűen hamis! szerintem a legtöbben pontosan ismerték a tagot, mint ahogy nekem is elsőre beugrott az I need a dollar és a Wake me up is. Ajánlásnak viszont abszolút jó, bár már lassan mindenki igyekszik megtörni a rock-rap vonalat, így egyik sincs már jelen a zeneklubban :lol:

Rögtön a Wake Me Up volt a kezdés, amit nagyon megszerettem még anno, szóval kellemes kis induló volt. Szerintem kellemes hangja van a csávónak, csak az a baj, mint annál, amit én hoztam: túlságosan is rádióba (háttérbe) való zene, így egy idő után alábbhagy a figyelem. A The Man például abszolút nem fogott meg, de a Soldiers in the city is gyorsan elillant, annak ellenére, hogy az jobban tetszett, már csak a húhúhúhúhúhú miatt is :mrgreen: A Love is the answer annyira tinglitangli volt, hogy a végét már el is tekertem. A Here Today túlságosan is rádióba illő, így amellett tökéletesen megettem a reggelim :mrgreen: A Wanna be with you az azért tetszett, mert sokszor rányomta a hangját, amit én szeretek az énekeseknél, ezenkívül a klipje is kellemes volt. Bár, néha mintha az autotune itt kicsit megszaladt volna, pedig nincs rá szüksége (lehet, hogy a szám kívánta meg - már nem az én szám Aloét, na értitek :lol: ). Az album névadója, a Lift your spirit számomra kicsit semmilyen volt, nem ezt adtam volna a korong nevének. A Red Velvet Seat bejött volna, ha szomorú lennék, ülnék a szobámban a sötétben és nosztalgiáznék. Na, ezután végre jött egy kis megmozgató szám, a Can you do this, még a csípőm is megindult rá, fülbemászó kis alapja van. A Ticking bombból nagyon hiányzott nekem egy igazi refrén, túl egyhangúra sikeredett. Az Eyes of a childet a nő mentette meg, az így erős közepes lett, egyedül a 4:23-tól 4:41-ig fogott meg igazán, ott a hideg is kirázott, ahogy rányomta a hangját :agree:

Összességében nem volt ez egy rossz album, csak kicsit egyhangú, és a pali magas hangjaitól kiakadtam teljesen :D tetszett, jó volt megismerni az I need a dollaron (amit rögtön le is pörgettem persze) és a Wake me upon kívül a további munkásságát. köszi.

szőrös szívűen keltem fel. 6,5/10

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. április 28., kedd 15:47

Aloe Blacc - Lift Your Spirit

Nem ismertem az előadót, 1-2 számot hallottam talán rádióban. Vegyes érzelmeim vannak az albummal kapcsolatban. Kellemes az egész, de ugyanakkor unalmas is. Rádióban nem nyomom el az ilyen zenéket, tehát háttérzajnak jó, viszont magamtól valószínűleg nem hallgatnám meg. Nem találtam benne semmi különlegességet, ami annyira megfogott volna. A legnagyobb negatívum a Wake me up, valamiért nagyon nem szeretem azt az Avicii számot.

6,5/10

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. április 28., kedd 9:25

bocs a rengeteg hozzászólásért, de azt elfelejtettem megemlíteni, hogy az írásod viszont eléggé élveztem, jó volt áttekinteni, olvasni róla. :)
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. április 28., kedd 8:48

például egyébként, amiket linkeltél, sokkal jobban átjött, sokkal jobban meg is fogott.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. április 28., kedd 8:42

Aloe Blacc - Lift Your Spirit

Hasonló érzésem volt, mint az előző ajánlásnál. Alapjaiban véve, jó kis zene, elhallgatom szívesen, de mély nyomot nem hagy. Maga a műfaj érdekes, és szeretem is, viszont ennél az albumnál már úgy éreztem, hogy számomra túl populáris, a mai jegyek már túl rányomták a bélyegüket. Ebben a stílusban is sokkal jobban szeretem a régebbieket, jobban meg tudnak fogni.

Jó volt egynek, de nagy hatása nem volt, emiatt nem biztos, hogy emlékezni fogok rá, sőt már most se nagyon, fél órával a hallgatása után.

6,5/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Enrique
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 22:10

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Enrique » 2015. április 27., hétfő 20:46

Bagossy Brothers Company - Elviszlek
Jó kis ajánlás, még jobb hogy magyar, és még a stílusa is egyedi volt az itteni felhozatalban.
Nálam az eddig legérdekesebb album volt, 8.

Aloe Blacc - Lift Your Spirit
Kis híján ezt ajánlottam én is, de letettem róla, mert úgy gondoltam túl sokan ismerik, így nem lenne annyira jó ide.
Egyébként imádom az előadót, és kiemelkedően jó az album is, szóval simán lehetne 10/10, de mivel itt a klubban fontos szempont az egyediség, így nálam 'csak' 8,5.
'Aki látni szeretné a szivárványt, annak meg kell tanulnia szeretni az esőt.'

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. április 27., hétfő 20:28

Aloe Blacc - Lift Your Spirit

Sokat nem szaporítom a szót ezúttal sem :D

Ismerem az előadót, szívesen hallgatom a számait, ha valaki linkel valahová tőle pl, akkor habozás nélkül meghallgatom. Nagyon jó volt az album, pár számot már ismertem régebbről, fülbemászó melódiák, nem válik monotonná, délutánra nagyon jó volt internetes körítésnek :)

Pacsi a felvezetésért, örülök ha részletesen írnak az előadóról, témákról, műfajokról, a választás hogyan és mikéntjéről. :)

Nagy pontot adok most :)
8/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3085
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2015. április 27., hétfő 13:57

Aloe Blacc - Lift Your Spirit


Ismertem az albumot teljesen,viszonylag sokat hallgatom,szeretem. Szerintem nem nagyon van meg olyan aki ismerte igy vegig,csak par szamat,de ez egy kicsit levon, hogy ismertem,de amugy alap hogy magas pontszam. Kellemes hangzas,jo enek,tanulas kozben szoktam inkabb hallgatni. :)
Orulok hogy masok is jobban megismerik :) Kedvencem tole talan a legismertebb Wake Me Up,meg az ezen az albumon nem szereplo Together. :)

Nalam most egy

8,5/10 :)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. április 27., hétfő 13:22

Lol, ez danianevem nagy napja ezek szerint :D
"And my heart will leave you never."

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. április 27., hétfő 12:32

Bagossy Brothers Company - Elviszlek

Ez jó ajánlás volt, bár nekem személy szerint külön egyik szám sem jön be, viszont háttérzenének megfelel. Add vissza c. számot ismertem én is, felénk elég nagy sláger lett már.
Annyira nem az én világom a műfaj, de néha meghallgatom ezt a fajta zenét is, albummal mondjuk kicsit már sok volt.


6/10
Love football, hate antifa.

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. április 27., hétfő 10:05

Ha jól látom, még van aki még nem értékelt, mindenesetre bedobom az ajánlásom: kicsit kimozdulva a komfortzónámból (indie/alternative/garage rock), úgy gondoltam inkább egy, a hazánkban - érthető módon - kevésbé kedvelt műfajból hozok albumot, szélesítve a klub eddigi műfaji palettáját.

Leegyszerűsítve, dióhéjban magáról a soulról:
Az 50'-es évek USA-jában megindult a zenei forradalom. Az afroamerikai előadók két fő irányzatot alakítottak ki, a soult és a rhytm and bluest (R&B). Előbbi szigorúbb keretek között mozgott, formailag és tartalmilag egyaránt, s bár több más műfaj elemei keveredtek, alapvetően a gospel volt az alap. Az R&B ezzel szemben a világiasabb vonalat képviselte, közvetlenebb és dallamosabb volt. Hogy egész pontosan mikor és kinek hatására indult meg a soul "újradefiniálása", azt sajnos nem tudom, de Ray Charles zenéje váltotta ki a legnagyobb visszhangot. Számaiban keveredett a soul, a gospel, azonban mindezt a korábbiaknál sokkal felszabadultabb szöveggel, hangzással. A műfaj meghatározó (sokan voltak még, de igyekszem az ismertebbekre szűkíteni) alakja Aretha Franklin (a soul Királynője), Ben E. King, Otis Redding és Sam Cooke volt. Utóbbi A Change is gonna Come számának címe tökéletesen leírta a korszak alakulását. A soul - amely eredetileg lényegében az afroamerikai társadalom elnyomottságát, kilátástalan helyzetét öntötte dalba - egyre elterjedtebb lett. A nem-afroamerikai hallgatóság körében is, aminek köszönhetően később ki is alakult a blue-eyed soul (korabelieket nem tudok sorolni, de az ismertebbek közül: Adele, Amy Winehouse), mint alműfaj. Ez a 70'-es években James Brown noha legalább akkora, ha nem nagyobb, hatást gyakorolt a kor egy másik, szintén kedvelt műfajára, a funkra, mégis az egyik legismertebb beceneve: a soul keresztapja. Később az alapból kevert műfaj már annyira szerteágazó lett, hogy gyakorlatilag Stevie Wondertől Bill Whitersen át egészen Percy Sledgeig valamennyi előadót nyugodt szívvel neveztek soul énekesnek is, függetlenül a munkásságuk irányától. Általánosságban elmondható: a jogi, történelmi és popkulturális események szintén komoly hatással voltak a műfajra. Akinek esetleg felkeltettem a műfaj iránti érdeklődését, annak tudom ajánlani Seal - Soul c. cover albumát későbbi kutakodáshoz.
Pár szót magáról az ajánlásról:

Aloe Blacc - Lift Your Spirit

Nyilván nem érinthet meg minket úgy a soul, mint az afroamerikai közösséget, ezért felesleges is lenne egy nyomottabb albumot hoznom. A Lift Your Spirit viszont pont olyan, mint amilyen úton végigment a műfaj. Tartalmasabb, komolyabb üzeneteket megfogalmazó dalokon át a könnyedebb R&B-n keresztül érintve a funk vonulatot egészen a tánczenéig szinte a teljes skálán mozog az album, ezáltal komplex képet adva a zsáner sokoldalúságáról. Könnyedebb stílusa okán kapta is a kritikát, mivel a soul nem éppen arról szól, de ez a felszabadultabb, optimistább nézet szerintem inkább pozitívum. Egyrészt kicsit kiemeli a rétegzenei státuszából, valamint pontosabb képet fest Blacc egyébként is széleskörű munkásságáról.
A szerző, Egbert Nathaniel Dawkins III (művésznevén: Aloe Blacc) az a figura, akitől bizonyosan hallottatok már dalt, csak nem tudjátok, hogy ő énekelte. Legutóbbi két albumának nyitószámát (I need a dollar, Wake me up - a Lift your Spiriten az akusztikus verzió lesz) gyakran játszották a rádióban.

Jó szórakozást!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 145 regisztrált és 0 vendég