Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
GT37
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2015. május 17., vasárnap 23:27

Essemm - 112

Az utóbbi évben - saját magam számára is meglepő módon - nagyon megszerettem a hiphop-ot, magyar előadók közül leginkább az AKPH-t, Tkyd-et (nem vicc!) és Riddlert. Essemmtől hallottam már néhány számot, de nem igazán fogott meg - és sajnos ez az album sem fogja beemelni a kedvenceim közé. Túl sok keménykedés, felesleges káromkodás és önfényezés (habár tudom, hogy vannak sokkal extrémebb esetek ezen a téren), kevés igazi mondanivaló, néha kifejezetten idegesítő szövegek. Egyhangúság. Pozitívum: volt pár kiváló beat (például: 112), Süti a Házi Coast-ban, és az Október című szám, ez nagyon tetszett. A Rólunk szól-ból még sokat lehetett volna kihozni, de nekem valahogy nem állt össze az egész, sem a szöveg, sem a női vokálok... Bár lehet, hogy azért éreztem csak ilyen gyengének, mert a téma miatt azonnal a Tkyd-féle, talán felülmúlhatatlan Fehér királynő (levél 2) ugrott be, amihez képest számomra kanyarban sincs a Rólunk szól.

Nem tudok sajnos jó pontot adni, pedig hidd el, pheco, nagyon szeretnék. :mrgreen:

4,5/10

fiore
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

HozzászólásSzerző: fiore » 2015. május 17., vasárnap 21:38

Essemm - 112

Azért nem szeretem a rap ajánlásokat, mert nagyon könnyen monotonná tud válni az olyan embernek, akinek nem sok köze van a műfajhoz. Más stílusnál talán a hangszerelések miatt változatosabb album hozható össze.
Mivel én az előbb említett emberek csoportjába tartozom sajnos elég hamar beleuntam a folyamatos szövegelésbe.
Sokan említették ezt a műgengszterkedést. Adom amit írtok, elég visszataszító ez, na meg ez a kötekedős hang ami megy végig. Ezt a nagyképűsködést, mint a műfaj sajátosságát sem fogom sajnos soha megérteni, de azt hiszem ha eddig is tudtunk, akkor ezután is sikerül majd egymás nélkül élnünk a magyar rapzenével. Pár kellemesebb rímpár, alap azért volt, de sajnos az nem sok. :-(

4/10
Ronaldo Luís Nazário de Lima José María Gutiérrez Hernández

BBarni
Kedvenc játékosaid: Maradona, Gera, Lipcsei, Dragóner, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid, Arsenal

HozzászólásSzerző: BBarni » 2015. május 17., vasárnap 19:54

Essemm - 112

Egyszer egy rendezvényszervezés miatt beszéltem vele(akkor még nem ismertem) és egy értelmes,normális srácnak tűnt...hát én is tévedhetek! :mrgreen:
Ő is azok közé a magyar rap előadók közé tartozik akiknek van 1 db száma ami tetszik!Tőle ez az ami tetszik!

Az albumról nem írnék sokat, itt is megvoltak a "nagyon kemény gyerek vagyok" stílusú számok, de már nem lepődtem meg!Meg ugye voltak a "lentről jöttem hova jutottam" illetve a "csajozós" számok!Ezen kívül azért voltak jobb számok amik tetszettek pl:Október(Bsw-től is van egy pár szám ami tetszik),Házi Coast(Süti gyerek szimpatikus :mrgreen: ),Túl fekete (jó a szöveg),Spanod voltam(itt Deego viszi a számot számomra, tőle is van egy pár szám ami bejön,tetszik a hangja)
A Könnyű álmot hozzon szám miatt viszont biztos, hogy kiosztanék valamilyen komoly büntetést ha rajtam múlna! :mrgreen: Ez a Smith nevű csávó szerintem borzasztóan gyenge, nagyon lerontotta a számokat ahol volt!A legnagyobb bajom az volt, hogy kimondottan egyik szám sem volt pörgős,sem az alap, sem a rappelés!Gondolom neki ilyen a stílusa, de a legtöbb szám annyira monoton volt meg lassú, hogy néha majdnem belealudtam!Egy kicsit szedhetne valamit hátha akkor rápörög egy kicsit! :mrgreen:
Még mindig jobb volt mint a Killakikitt album, meg mivel itt legalább volt szöveg ezért GT ajánlásánál is jobb volt, illetve volt 4 szám ami tetszett, de ez a 19 szám nagyon hosszú volt és a 19/4 sem a legjobb arány szóval ez most csak egy 3,5 de a jobbik fajtából! :mrgreen:
Hajrá Fradi!
Hala Madrid!
Go Gunners!
VFB!
"Ha meg kell b*szódni, akkor meg kell b*szódni!"
Urbán Flórián: A magyar játékosnál nincs légy szíves. Takarodjál oda, mert levágom a fejed. Így kell beszélni velük, legalábbis így gondolom.

Zsoc
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2015. május 17., vasárnap 18:08

Essemm - 112
Nem szeretném igazán minősíteni... :/
Régebben tettem vele pár próbát, hogy keresgéljek tőle pár jobb számot, de nem igazán sikerült, így már alapból nem számítottam túl sok jóra az albumtól, de a hossza még inkább lehúzza.
Jó pár számot elnyomtam. Monoton volt és gyenge. Egyedül amiben bíztam, hogy a bsw és deego megmenti, de ez is csak részben sikerült. Az október még egészen jó is volt, de a tudod mi van-on már semmi nem segített, a spanod voltam pedig megint hallgatható volt. Amit még ki tudnék valamennyire emelni az a könnyű álmot hozzon volt, ami joval dallamosabb és kellemesebb volt a többi között.
A többiek pedig már a többi gondolatomat megfogalmazták, így a pontszámom 3/10.

h3x0r
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. május 17., vasárnap 16:21

Essemm - 112

Egy kicsit csalodott vagyok, mivel pont egy honapja azt mondtad, hogy a "hupikék törpikék - buli van aprajafalván" albumot fogod hozni. Igy utolag belegondolva, talan jobb is lett volna. :Đ

A magyar rapzene tavol all tolem, ezeket a folyamatosan karomkodo, fake gengsztereket ki nem allhatom. Magatol az albumtol nem sokat vartam, foleg mikor meglattam, hogy 19 szambol all. De vegulis, annyira(!) azert nem volt rossz. A szamok egy resze nagyon monoton volt, csak mondta es mondta, kozben meg volt egy kis zene a hatterben.

Sokat nem tudok rola mondani, a pontszam legyen:

4.5/10

realistahuni
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. május 17., vasárnap 14:59

Essemm - 112

Essemmet mint személyt nem igazán kedvelem, ez mondjuk nem azt jelenti hogy annyira rühellem mint buktazsoltiékat és a rintintint. Egyébként múltkor hallgattam két számot ettől a RA gyerektől, majdnem frászt kaptam tőle is. :fpalm:
Néhány track azért megvan Essemmtől, pláne az MB cuccok, mert Süti óriási kedvenc nálam, hihetetlen miket tol le az a fazon, össze kellene álljanak Mikeeval, mi zenék jönnének ki...atyaég. :mrgreen: :lol:

Kezdjük azokkal a számokkal amik tetszettek:

- 112: nagyon jó beat, szöveg is megteszi
- Csak pörög: sok volt benne a "ti kurvák", de amúgy egynek elmegy
- Aha: jó beat, jó szöveg, csak ne lenne RA, azt skipeltem
- Október: Tetszett a téma, BSW és Essemm is jó benne, ez fasza
- Házi Coast: pfff abszolút kedvenc, #embéembé B-) Itt viszont nagy különbség van a szövegben a két mc között, Süti javára, nagyon-nagyon komoly az ő része, nálam ez top 3 az ő munkásságából. Essemm viszont elég átlag itt, Sütemény magasra rakta a lécet.
- A nevem Essemm: van benne feszengés, viszont ennek ellenére is hallgatható
- Rólunk szól: az ilyen nagy slágereket mindig megutálom általában, de ez jó, semmi gond nincs vele, bármikor lehet pörgetni
- Ahol felnőttem: Az intro itt nagyon adta, szöveg is jó és a zene is.

Amelyik nem tetszett:
- Mindig ilyen voltam: pukta pls :fpalm:
Viszont egy valamibe igaza van: "Mikor a Mr. beszél a májkba az egész szakma felsír" true dat :lol:
- Rajkór 3: rettentő szar ez a szám, főleg a refrén, de a többi is, sok volt a feszengésből
- Túl fekete: sok volt benne a fekete
- Örökké nem tudok: Ezt a Ricot sem bírom egyáltalán

Többit nem emelném ki, azokat annyira rossznak nem találtam, viszont egyik sem maradt meg igazán, közömbösek voltak számomra.

Jó közepes ug rap ez számomra, a 7 pontot nem éri meg nálam, de objektív leszek és adok rá egy
6.5/10-et.
"Nincs gyűlölködés. Csak óriási csalódás van. Nekem az atleti az életem. Megint nem sikerült. Nem tudod milyen érzés. Megalázo. Elvesztettem a foci iránti érdeklődésem. Na mindegy. Most már leszarom."

Gengszter Zoltán, 2019

danianevem
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. május 16., szombat 17:37

Essemm - 112

Nem áll közel hozzám a műfaj, bár én is "visszasírom a régi Slim Shady-t". Az album nagy része elég monoton verselés volt, 19 szám egyébként is hosszú terjedelmét tekintve, de így még inkább annak tűnt. A számok közül az Október és a Rólunk szól maradt meg jobban, utóbbinak és egyébként az albumnak is jól jött a női vokál. Más pozitívumot nem igazán tudok felhozni, voltak jó részei, de a lemez egészét tekintve nem igazán jött be. Sajnálom, 4/10.

Enrique

HozzászólásSzerző: Enrique » 2015. május 16., szombat 13:25

Falling In Reverse - Fashionably Late

Elég csapongó volt nekem, nagy mélységekkel és magasságokkal.
Ajánlásnak jó, de az együttes nem került hozzám közel, 6.

Essemm - 112

Kedvelem a hiphopot, de amennyire tisztelem a Punnanyt, AKPHt, a slammereket, vagy a Pilvaker kezdeményezést, annyira nem nézem semmibe ezt a műanyag keménykedést.
Nulla eredetiség, kevés mondanivaló, középszerű flow, 3.
'Aki látni szeretné a szivárványt, annak meg kell tanulnia szeretni az esőt.'

pheco
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. május 15., péntek 16:15

Köszi Victor a korrekt értékelést. Hát sajnálom, hogy nem igazán jött be, azt hittem a hangja jobban be fog jönni a többségnek, mint az eddig rap ajánlásoknál. Gondolok itt A nevem Essemm és a Van még elég út refrénjeire például, azokat imádom tőle.
Victor írta:Spanod voltam: végre kis ének a refrénbe, a csávónak egész érdekes hangja volt, szóval egy fokkal jobb volt a többinél.
Majdnem Deegotól hoztam egy albumot, de aztán az utolsó pillanatban mégsem. :D Na majd a következő körben.

Victor
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. május 15., péntek 15:31

Essemm 112
Na, végre rávettem magam erre... neeeeem :mrgreen: hogy őszinte legyek pheco, csíplek (bár a zenei ízlésed... :mrgreen: ), de a magyar rap nagyon távol áll tőlem. talán a Hősök (és köztük is főleg Eckü) és Anonim MC akiket képes vagyok meghallgatni rendesen :) ezek fényében nézd majd a kritikám és a pontszámom.

Az album névadója, a 112 nekem túlságosan monoton. Csak mondja és mondja, a hangja semmi kiemelkedő, a szöveg sem túlságosan releváns. A Csak pörög szintén olyan semmilyen volt, megy a szokásos alap, teletűzdelve káromkodással, egy kicsit hangzatosabb refrénnel.
A Bustával készült Mindig ilyen voltam még az előző kettőnél is kevésbé tetszett, ez a tipikus "ki, ha nem én?","jaj de menő vagyok, mert rappelek" stílus tőlem nagyon távol áll...
Az Aha, ahol három vendégszereplő is volt, rendesen idegesített, voltak benne érthetetlen, agy és fültoszó részek benne.
A Teszem amit kell megint csak nem jött át, továbbra sem szeretem az olyan számokat, ahol angol és magyar nyelven is "énekelnek", ezen kívül meg csak a szokásos rizsa volt...

Elérkeztünk a következő trakchez, ahol viszont feltűnt a Beersewalk neve. Na, őket magyar rap csapat lévére nem utálom elvből, sőt, hallgattam is egy időben pár számukat, mert a többiektől eltérve legalább 1-1 egyedibb hang fellelhető volt a repertoárban, ráadásul a "[...]Gyertek tini rib*ncok meg plázabuxák Mettyú kielemzi veletek a kámaszutrát...[...]" örök szlengem marad :lol: Ez volt tehát az a szám, amit vártam is a többi után, és nem csalódtam végül is. Ugyan a srácok saját produkciója jobban bejött, de legalább ebben volt kis muzsika, kis dallam, és nem volt szétkáromkodva.

A Házi Coast címe feltűnt, egész ötletes, de ahogy elindult... minden tovaszállt :mrgreen: A lábamon a Bruce lee, a fia a vádli (gyengébbek kedvéért: vád lee)viszont hatalmas volt :lol:

A Túl fekete megint csak a szokásos volt, bár ez a feketézés nem tudom honnan jött, a múltkor a jó öreg Byelaextől hallottam egyet...

A nevem Essemmben ha más nem, a csaj nagyon is értékelhető volt, bár nem vagyok oda ezért a tipikus, autós, pucsító csajos rapes klipekért.

Csumi: megint az angollal való keverés, meg nekem erről egy szó jutott eszembe: suttyó. bántás és személyeskedés nélkül (nem a hallgatót vagy az előadót, a számot illettem ezzel a jelzővel)

Könnyű álmot hozzon az éj: hát mondanom sem kell, rögtön Charlie dala és remek hangja ugrott be, ez pedig attól nagyon messze volt. legalább volt benne kis dallam.

A mindig is mondtam kicsit össze-vissza volt, de legalább elkülönült a többitől. Nem feltétlen pozitív irányba.

Rólunk szól: a csaj itt sem volt rossz, de szerintem ez a szám sem. Kiemelkedett nekem a többi közül, ha más miatt nem, akkor legalább amiatt, mert női hang szólalt meg. bár a szól szól ismétlése idegesítő volt kissé.

Van még elég út: felcsendült a zongora! de mégsem fogott meg. kicsit ez is össze-visszaság volt nekem, nem tetszett.

ééés jött a következő Beerseewalkkal közös szám. az előző után vártam. ez csalódás volt. nem tetszett, az alapja sem, semmi.

Örökké nem tudok... megint semmi pozitívum nem szűrhető le, egy szokásos alap, szokásos szódara...

Spanod voltam: végre kis ének a refrénbe, a csávónak egész érdekes hangja volt, szóval egy fokkal jobb volt a többinél.

Rajkór 3: borzalmasan értékelhetetlen, szétkáromkodott, k*rva menő vagyok gyenge szám.

Ahol felnőttembe megint volt kis ének, bár ez a Smith az előző dalban sem győzött meg túlságosan.

Azért is tértem ki ennyire részletesen, mert
Ez az egyik kedvenc hip-hop lemezem
Ez az album a 112 címet kapta, ami a lakására, 1. emelet 12-es ajtóra utal, mivel ezt az albumot otthon, a saját maga által kialakított „stúdióban” rögzítette. Épp emiatt is szerintem 100%-ig szívből jövő cuccról van szó és egyáltalán nem hallatszik, hogy nem profi stúdióban lett felvéve
ezek szimpatikus dolgok voltak, és ha már ez az egyik kedvenc korongod a stíluson belül, akkor megtiszteltelek vele, hogy rendesen kielemzem számomra.

nekem ez a stílus egyáltalán nem jön be, még csak egy kicsit sem, majdnem az értékelhetetlen kategória nálam. ez nem ellened, vagy bármelyik más ajánló ellen szól, ez a műfaj sajátosságaival szembeni ellenérzéseim, amit hiába próbálok leküzdeni, hiába próbálok mindig optimistán végig pörgetni egy ilyen lemezt, egyre nagyobb a gödör az ilyen zenék és köztem, mert annyit csalódtam ezekben. próbáljatok meggyőzni magyar rappel, arra rapül majd a 10/10 (meeecsoda szóvicc :mrgreen: )

3/10, bocsánat. :sziv:
Kép
Kép
Kép

gunner
Kedvenc játékosaid: Deco, Messi, Zidane, Puyol,Ramsey

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. május 13., szerda 23:02

pheco írta:Essemm - 112
Féltem az albumtól, annyira még sem volt nehéz szülés. Nem rajongok a magyar gangszterrapért, nem tudom az volt-e, de nagyon emlegette a csávó egymás pisztoly általi kivégzését :lol:

Sajnos a magyar hip-hop, rapzenével még mindig hadilábon állok, egy-két számot szívesen meghallgatok, de nagyobb mértékben már nem szeretem, kivétel talán az Akph, Hősök, Punnany, egy-két Mike M szám pl, na meg a Tirpa- Gádzsik 3 :mrgreen: B-)

Ennyi lenne, sokat nem tudok írni róla, nem vagyok tájékozott rapzene terén szóval csak az értékelés maradt hátra

5/10

realistahuni

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. május 13., szerda 16:51

messideco írta:Félek a cucctól, remélem meglepetést okoz.

A Házi Coast számban majd lesz egy részlet amit még szilveszteri bulin toltam, biztos felrémlik majd, tudod, egy kis újpest oltás :D :mrgreen:
"Nincs gyűlölködés. Csak óriási csalódás van. Nekem az atleti az életem. Megint nem sikerült. Nem tudod milyen érzés. Megalázo. Elvesztettem a foci iránti érdeklődésem. Na mindegy. Most már leszarom."

Gengszter Zoltán, 2019

peadani
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema

HozzászólásSzerző: peadani » 2015. május 13., szerda 15:25

Essemm-112

Hát ez egyáltalán nem az én kedvelt stílusom zene terén és akkor még enyhén fogalmaztam.Nem akarok és nem is tudok róla bővebben véleményt formálni.Egy szám volt amit ismertem az pedig a Rólunk szól, na az tetszett anno is(a kevés kivétel egyike ebben a zenei stílusban).Bocs pheco de ez nálam 2 pont.

gunner
Kedvenc játékosaid: Deco, Messi, Zidane, Puyol,Ramsey

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. május 13., szerda 13:27

Félek a cucctól, remélem meglepetést okoz.

pheco

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. május 12., kedd 17:10

realistahuni írta:
Ha jól tudom realistahuni sem igazán kedveli, pedig ő magyar ug fan
0:39 :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=tpjC6qdBEbc
Ismerem :D Killákat is szeretem, csak nem annyira, mint Essemmet. Mondjuk mióta Essemmet ennyire csípem, azóta nem hallgatom ezt a Killa számot :mrgreen:

realistahuni

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. május 12., kedd 16:43

Ha jól tudom realistahuni sem igazán kedveli, pedig ő magyar ug fan
0:39 :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=tpjC6qdBEbc

Gengszter Zoltán, 2019

Marci77
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2015. május 11., hétfő 20:54

Essemm-112

Sokat nem kell rám várni,mert ismerem a munkásságát,ezt az albumot is többek között. (Ez így egy kis negatívum,hogy nem újdonság,de nem baj,kellett már ilyen zene :) ) Essemm nem a kedvencem,szövegeit nem mindig értékelem éppenséggel,de a flowja az egyik legjobb szerintem. És ezek ellenére ez az egyik kedvenc magyar albumom. Vannak naponta(kis túlzással) pörgő számok róla. Szövegileg van jobb,minőségre is (érződik szerintem hogy nem a legprofibban felvett),alapokra,mégis favok között van.

7/10 (azért csak ennyi mert ismertem és így kicsit kevesebb :mrgreen: )
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Caraway
Kedvenc csapatod: Manchester United

HozzászólásSzerző: Caraway » 2015. május 11., hétfő 20:23

Fuh, ezzel sokan meg fognak szenvedni, főleg, hogy 19 számból áll. Ha én zeneklubbos lennék nálam instant menne a 10/10, de reméljük más is vélekedik majd így. :mrgreen:

soadroli
Kedvenc csapatod: a másik

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. május 11., hétfő 20:15

ezaz, magyar hip-hop :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

pheco

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. május 11., hétfő 19:52

Itt is vagyok.

Talán most választottam ki legnehezebben, hogy mit is dobjak be. Eddigi ajánlásaim egy kivételével magyarok voltak, így gondoltam, hogy most biztos külföldit fogok ajánlani. Viszont ebben a körben egyetlen egy magyar ajánlás volt és az utánam következő két úriember is külföldit fog ajánlani szerintem, szóval muszáj magyart hoznom. Így sincsen könnyű dolgom, mert kapásból van vagy 10 album, amit nagyon szívesen bedobnék.

A jelenlegi kedvenc magyar előadóm egyik albumát hozom. Manapság Magyarország egyik legnépszerűbb rapperéről van szó, sőt talán Facebookon a legnépszerűbb, Youtubeon is óriási nézettségeket produkál a klipjeivel és koncertjei is szép számmal vannak. TV-ben, rádióban nincs jelen, szóval teljesen önerőből érte el a mostani sikereit(ezzel nem bántom azokat, akiket esetleg segítenek, tolnak). Kb 15 éve foglalkozik rap zenével. Viszont csak 2009-ben jelent meg az első albuma, de az egy kéttagú csapat produkciója volt. Az első szóló nagyalbuma 2012 augusztusában jelent meg. Ez az album a 112 címet kapta, ami a lakására, 1. emelet 12-es ajtóra utal, mivel ezt az albumot otthon, a saját maga által kialakított „stúdióban” rögzítette. Épp emiatt is szerintem 100%-ig szívből jövő cuccról van szó és egyáltalán nem hallatszik, hogy nem profi stúdióban lett felvéve. Leginkább a hangjára figyeltem fel és amiatt szerettem meg 2010 környékén, viszont a szövegei is jók, sok esetben tartalmasak, de előfordul néha, kis önfényezés, keménykedés is(ezen az albumon kb 3-4 szám), de a rapben ez nem ritka. Sok közreműködő van az albumon, akiknek nagy részével mai napig nagyon jó barátságot ápol az előadó, így szerintem teljesen hiteles az egész, nem csak a nagyobb nézettségért hívta be őket. Sajnos szerintem sokan összemossátok a nevét Mr. Busta-val(előre is elnézést kérek, amiért ő is közreműködik a lemezen :mrgreen: ), pedig ég és föld a két előadó. Remélem ez le fog jönni nektek is az albumból. Ez az egyik kedvenc hip-hop lemezem, szóval légyszi ne húzzátok le nagyon :D Ha jól tudom realistahuni sem igazán kedveli, pedig ő magyar ug fan, kíváncsi vagyok kinek, hogy tetszik.Tehát akkor az ajánlás:

Essemm - 112

Vissza: “Minden más”