Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. január 23., csütörtök 17:01

AFC - Lélekzet
hát ez nem nagyon jött be szinte egy szám se tetszett de 4nél nem volt rosszabb
tehát 10/4
Kép

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 23., csütörtök 16:39

A Rosell-Neymar-saga közepette azért ne feledkezzünk meg arról, hogy ma éjfélkor határidő. :)

RR-rel egyébként mi a helyzet, nem tudja valaki? Kicsit eltűnt az utóbbi pár napban. :hmmm:

szerk.: 666. hsz a topikban. :mrgreen:

Tarsi88
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:31
Kedvenc csapatod: Barcelona
Tartózkodási hely: Aszód

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Tarsi88 » 2014. január 21., kedd 11:51

Anti Fitness Club - LéleKzet

Amekkora kellemes csalódás volt az első körös AFC lemez, ez legalább akkora negatív. Ez az ének technika, mint egy beszédhibás akinek még akcentusa is van. Számomra ez élvezhetetlenné tette még azokat a számokat is amik amúgy elég jók lehetnének.
Sajnos ez csak 3/10 pedig sokat vártam az albumtól.

30 seconds to Mars -A beautiful lie

Vagyok olyan "szerencsés" helyzetben, hogy az asszonypajtás egyik kedvenc együttese. Számomra annyira semmi zenét játszanak, pedig nincs baj az énekes hangjával, vagy épp a zenével sem, csak épp hiányzik belőlük az átütő erő. Nekem ez nagyon langyi.
Egy 5/10-et megérdemel azért mert a másik albumnál azért jobb.
Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 21., kedd 11:16

Marci77 írta:Kedves bahátom én máh mindketthőt éhtékeltem :mrgreen: (Magyar Vandor 4eva :D )
Éhs thényleg. :mrgreen:

Bocsánat, valamiért elsiklottam az egyik értékelés felett. :D Viszont a többiekre érvényes az, amit írtam. :)

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. január 20., hétfő 22:43

GT37 írta: csabi*, RR, Tarsi, soadroli és Marci még nem értékelte mindkét lemezt, és csütörtökön határidő, csak szólok. :coffee: :D
Kedves bahátom én máh mindketthőt éhtékeltem :mrgreen: (Magyar Vandor 4eva :D )
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 20., hétfő 16:14

Anti Fitness Club - LéleKzet
Az előző körben ajánlott Metamorphosis nagyon bejött anno (megnéztem, 8,5-et adtam rá :D ), ez viszont jóval gyengébbre sikeredett szerintem. Abban egyetértek az előttem szólókkal, hogy Tomi hangja még nagyon nem az igazi itt, sokszor erőlködve, "nem természetesen" énekel, nem hallgattam szívesen. Kicsit egyhangúnak is tűnt nekem a lemez, viszont a Más ölel át és a Lélekzet tetszett, és az Angyal sem volt rossz, illetve az album címéért is jár a pacsi, ötletes. :agree:
Legyen egy
5,5/10

Viszont a Metamorphosis a mai napig rajta van a gépemen, és igen sűrűn bele-belehallgatok. :agree:

Az ajánlást meg köszönöm, Victor! :)

---

ÁLLÁS

csabi*, RR, Tarsi, soadroli és Marci még nem értékelte mindkét lemezt, és csütörtökön határidő, csak szólok. :coffee: :D

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. január 18., szombat 12:09

neked is köszönöm a normális értékelést. persze ízlések és pofonok, van akinek ez jön be, és ettől borsódzik a háta, van, akinek a raptől... :)

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2014. január 18., szombat 11:52

30 seconds to Mars -A beautiful lie
Egy-egy szám erejéig erős, de összességében nekem átlagos és érdektelen zenekarról van szó. Úgy különösebben az énekes hangja, a screamelés, a szöveg sem tud megfogni. 3 számot tudok kiemelni, ebből egyet ismertem ezelőtt is és eddig ez volt az egyetlen ami úgy igazán tetszett tőlük. Ez pedig a From yesterday volt, a másik kettő ami felzárkózott most mellé a The story és az album zárása a Hunter. Ezeken kívül viszont párszor a szám 3/4-énél már továbbléptettem. Nem az én zenekarom ők sajnos. 5,5/10

Anti Fitness Club - Lélekzet
Nekem is nagyon megosztó együttes. Victor meg is fogalmazta az előbb, hogy miért: "Ezen az albumon Tomi valószínűleg sok "kívülálló" ember számára itt nyávog, túlságosan affektál és "fura hangokat" ad ki...". Rengetegszer ezt éreztem, de a fejlődése ebben egyértelműen érezhető a későbbi számaikon, viszont ez nem menti fel, hogy ebben még nagyon sokszor, irritálóan sokszor ilyen.
Viszont itt is volt egészen jó és egy számomra zseniális szám is. Az egészen jó kategóriába nálam az Angyal, míg a zseniálisba a Más ölel át került. Bár nem volt ismeretlen a kettő közül egyik sem.
A többi szám viszont igencsak mellékvágányon volt. A Tóth Gabival való együttműködés is nagy kapufa volt nekem.
Sokszor a szöveg is olyan volt, mintha másnak írták volna, csak ők kapták meg végül, néhol pedig elég kezdetleges erőlködés volt érezhető nekem.
Bár a két zenekar közül inkább az AFC-t hallgatom többször és előrébb van nálam a sorban, ez az album egy fikarcnyival sem jobb a 30sec-nél. Így erre is egy 5,5-et adok és ide is a Más ölel át viszi fel számomra.


De nem voltak rossz ajánlások ennek ellenére. :)

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. január 18., szombat 10:35

Köszönöm mindenkinek a normális értékelését, válaszát. Örülök, ha valakinek tetszett 1-1 szám, bármelyik albumról is legyen szó.
Az AFC-ről annyit, hogy ezen az albumon Tomi valószínűleg sok "kívülálló" ember számára itt nyávog, túlságosan affektál és "fura hangokat" ad ki, van benne valami igazság, itt még nagyon fiatal volt, és teljesen máshogy énekelt, mint most.
ajánlom mindenkinek, aki kétkedik a hangjában, hogy hallgassa meg valamelyik újszámot (Lábnyom, Szemembe nézz vagy Keserédes, de akár az egész Metamorphosis albumon is hallható volt a különbség) és rögtön meghallja, hogy már nem affektál, nem nyávog, és rohadt jó, egyedi, rekedtes hangja van.
A szövegekkel kapcsolatban nem értek egyet. :agree:

Avatar
heccsat
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:55
Kedvenc játékosaid: Varane, Ronaldo, Modric, Isco, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: heccsat » 2014. január 18., szombat 1:49

30 secs to Mars -A beautiful lie

Egy teljesen vállalható darab lett ez az album. Tetszett, mert változatos volt, megvoltak a melodikus elemek/számok és a "szkrímek" is még belefértek nálam, annak ellenére, hogy ezeket utálom általában. Tetszett az akusztikus szám is. Úgyhogy összességében egy jó album lett ez.
7,5/10


Anti Fitness Club - Lélekzet
Na ez viszont kikészített :D, teljesen amatőr ez az együttes, súlytalan zene, semmi, de semmi jó nem volt benne. A srác vonyít, vonaglik, nincs jó hangja kb. olyan, mintha "fakelne" egy féle-fajta akcentust (legalábbis egy külföldinek lehet így hangzana). Az alapok is eléggé hasonlítanak. Nekem az jött át ebből, hogy többnek próbálnak tűnni, mint amit tudnak valójában, legalábbis szövegileg.
3/10
----------------De Gea-----------------
Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo
-------Pogba-------Kroos------------
--------------Modric------------------
---Hazard---------------------Isco---
-------------Ronaldo-----------------
Next season dreamteam

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. január 17., péntek 23:59

Anti Fitness Club - Lélekzet

Sose voltam előítéleteim velük szemben mint sokaknak, de nem is értettem a sokszor túlzott hájpot!Szerintem egy full átlag zenekar, magyar szinten is!Az énekesük hangja is szerintem teljesen átlagos, érdekes de semmi több!A más ölel át című számnál viszont meg is lepődtem, mert ott azért jól tolta, a rekedtes részeknél nagyon adta!(Eddig a számig gondolkodtam is, hogy azért neki messze nincs olyan rekedtes hangja)Ezen kívül a Hetedik című szám tetszett még,(meg talán az Angyal) a többi szerintem egy picit "semmilyen" lett!A screamelés továbbra is kifejezetten zavar,számomra feleslegesnek tűnt!A magyar zenekarokkal mindig egy picit elnézőbb vagyok, szóval legyen: 6

(5,5 akartam adni rá, de nem volt rosszabb szerintem mint a 30 StM nekik meg 6-t adtam szóval ez is legyen akkor legalább annyi)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 17., péntek 14:26

Vége a vizsgaidőszaknak, időm mint a tenger, úgyhogy a napokban én is lepörgetem majd az AFC-lemezt. :agree:

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2014. január 17., péntek 14:07

Lenyomtam az albumokat Az AFC-ben voltak elég jó dolgok, meg elég idegesítőek is.
A 30StM viszont ahogy számítottam rá, még mindig nem váltotta meg nálam a világot. :/
Átpörgetem még egyszer mindkettőt az értékelések előtt, de vasárnapig megleszek szerintem.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. január 16., csütörtök 17:56

Anti Fitness Club - Lélekzet

Hat,erdekes volt. Volt par szam ami bejott,de volt ami nem. Ahogy mondtam,Tomi hangjat birom,bar neha tulzasba visz dolgokat. Nekem az ujabb albumuk jobban tetszett,meg ha az a rajongok es Tomi szerint rosszabb.
Nem volt rossz,egyszer elment,de ezt az elozo korben ajanlottal ellentetben nem fogom hallgatni.
Az Angyal klip bejott,azt meg anno lattam a Vivan,elegge meglepett,nem nagyon lattam olyasmit.

Legyen 6/10
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. január 14., kedd 23:59

30 Seconds to Mars - A Beautiful Lie

Nem annyira fogott meg sem a zene, sem az énekes hangja!Victor is írta, hogy neki a rekedtes hangú énekesek a kedvencei!Nekem is, de nem az ilyen, karcos típus, hogy amikor nagyon tolja akkor hallod, hogy karcol a hangja, de egyébként nem!Nekem inkább a Chad Kroeger féle rekedtes hang a kedvencem(aki őt ismeri tudja szerintem miről beszélek)!Ettől még nem mondanám, hogy rossz hangja van, de semmi extra! A zene is néha fura volt..elkezdődött lassan a szám, aztán hirtelen nagyon belekezdtek aztán megint nagyon visszavettek!A lassabb számok jobban is tetszettek, bár sokszor a screamelést(?) feleslegesnek éreztem!Az első szám tetszett a legjobban, viszont az utolsó kész kínszenvedés volt, ugye mondtam is, hogy a This is War című albumukat is meghallgattam és ott is volt valami irritáló számomra az énekes hangjában, na ebben az utolsó számban ismét előjött, sajnos!
Nem akarok rossz pontot adni, mert nem azért nem tetszett mert szar volt/gyenge volt hanem mert sem a banda stílusa(belehallgattam a legújabb albumukba hát az még ennyire sem tetszett, de ahogy olvastam Victornak se annyira)
sem az énekes hangja nem áll közel hozzám!

Legyen egy 6-os :agree:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. január 14., kedd 23:03

30 Seconds to Mars - A Beautiful Lie

Meghallgattam ezt az ajánlást is. Az album egész jól indult és kb a felétől már sok volt nekem. Végén már túl sok zúzós szám volt, főleg az A modern myth számban az a sok goodbye üvöltése betett nekem :mrgreen: Pár számnál kicsit a Linkin Park ugrott be(persze a rap betéteket leszámítva). Elmondhatom, hogy ez az album sem hozta közelebb hozzám ezt a műfajt, de nem mondanám rossznak sem, olyan semleges inkább. AFC jobban adta, szóval ahhoz viszonyítva adom a pontszámot.

5/10

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 14., kedd 15:26

Gyerünk, emberek, ne álljunk le. :mrgreen:

30 Seconds to Mars - A Beautiful Lie
Belekezdtem pár napja, csak aztán abbahagytam, mert tanulnom kellett, mint az állat, háttérzenének meg ez nem annyira jó. :D De a ma délelőtti vizsgáról hazatérvén lepörgettem gyorsan. :)

No, nem volt ez rossz. Tetszett, hogy váltakoztak benne a lassabb, líraibb számok, és a zúzások, bármennyire is nem bírom utóbbit, ez megmentette az albumot az egyhangúságba süllyedés szomorú folyamatától. :D És ismét rájöttem arra, hogy hiába nem szeretem ezt a stílust alapvetően, néha mégis nagyon jólesik meghallgatni egy-egy ehhez hasonló albumot. :agree:

Az énekes hangja bejött, a hörgésektől eltekintve, de azokat is biztos színvonalasan műveli, csak éppen gyatra ízlésemből kifolyólag nem tudom ezt értékelni. :mrgreen:

A Fantasy és a The Story című számokat szeretném kiemelni, elsőre ezek fogtak meg a leginkább.

Összességében tehát remek kis korong volt ez, úgyhogy kap egy olyat, hogy
8/10

Avatar
peadani
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:57
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: peadani » 2014. január 11., szombat 17:37

Anti Fitness Club - Lélekzet

Pár számukat szívesen hallgatom ezen az albumon is volt 3 szám ami tetszett de a többi eléggé közömbös volt számomra. Nem is tudok többet írni róluk. 5 pont.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 11., szombat 10:51

AFC - Lélekzet

Nem tetszett, hogy őszinte legyek, vagyis nem nyomtam ki a francba az egészet, de a Metamorphosis lemez egész jó volt, ez nagyon gyenge, és abszolút előitéletessé teszi az együttest.

A csávó hangja nem tetszik egyáltalán, nagyon tűri a nyelvét, és kiad egy számomra teljesen idegesítő hangot. Egyedül a Más ölel c. szám alatt mondtam azt, hogy igen, ez az.

Ez így 5/10, de akkor a 30 seconds-ra 8-ast adok, mert van enyhe különbség. Még a kör végén úgy is átgondolom, akkor jobban át tudom látni majd.

Ezennel végeztem a kürrel, jöhet a következő :coffee:
"And my heart will leave you never."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. január 10., péntek 23:59

Tetszett az ajánlás/leírás. Nem csak írni, olvasni is szeretek ilyeneket :mrgreen:

Az AFC-t le is pörgettem, kétszer is.. Első két hallásra nagyon nem fogott meg, utána lenyomtam 3szor :mrgreen: a Metamorphosist, ég és föld a kettő. De egyelőre nem értékelek.. Rossz passzban vagyok, mind lelkileg, mind szellemileg, és testileg is. Nem is nagyon bírtam rendesen odafigyelni. (A másik albumot is igazából csak úgy hallgattam, hogy kb sehogy, pedig azt imádom, de most egyáltalán nem mozgat meg.) Úgyhogy értékelés előtt lesz repeta.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 16 regisztrált és 0 vendég