Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. december 5., hétfő 11:00

Ice Nine Kills - Welcome to Horrorwood 2

Hát ez mekkora hullámvasút volt :lol: Nagyon jól indult, és egész jól tartotta végig a szintet, könnyen lement másodszor és bizonyos számok harmadszor is.

Abszolút pozitívum, hogy helyenként nagyon jó dallamok vannak és kifejezetten érdekes ritmusok. Negatívum viszont a hörgés, amit itt sokszor úgy éreztem, hogy csak azért van, hogy legyen, mert a stílus megköveteli, de nem adott hozzá, inkább elvett.

A HIP to be scared és a Welcome to horrorwood nekem kifejezetten tetszett, de a Wurst Vacation cserébe annyira kilógott lefelé, hogy számomra az egész albumot elrontja.

Összesen emiatt csak 6/10 több is lehetett volna ebben az albumban de valahogy benne maradt - 1-2 változtatás jót tenne az albumnak.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. december 2., péntek 20:29

Beton.Hofi - Playbánia

összességében nem rossz album, egyszer mindenképp megéri meghallgatni, főleg ha valaki szereti ezt a műfajt
az albumon érződik az underground, hip hop hatás, ezért nem feltétlenül vártam a sráctól nagy énektudást, pláne hogy csak pár éve kezdett el ezzel alapvetően foglalkozni
látszik rajta, hogy tele van ötletekkel, élménnyel és ambícióval, és nagyon komolyan veszi magát
talán ez az album hátránya is, hogy sokat akar adni, felmerül az emberben, hogy mennyiben eltúlzóak ezek az élmények, mennyit kell ebből komolyan venni, mennyi ebből a polgárpukkasztás, illetve a manapság nagyon divatos társadalmi prolémákra való figyelemfelhívás, reflektálás (számomra mindig kérdés, hogy az ilyen emberek mit akarnak, tesznek-e vmit személyesen, hogy az általuk rossznak bemutattot helyzetet javítsák, vagy úgy gondolják, hogy megtették a saját dolgukat azzal, hogy felhívták a "tudatlnok" figyelmét)
a tiszalökben tényleg jó volt a közreműködő csaj, illetve a bagira is nagyon pörgős darab
nekem a freestyle volt az album gyengepontja, illetve a legfontosabb: nem tudom van-e még olyan színész aki ne szerepelne dalban vagy előadó/együttes neveként fonetikusan leírva, talán lassan körbeérünk a 90-es 00-as évek hollywood-i férfi szárjain



nálam ez 6/10, köszi az ajánlást!
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. november 29., kedd 19:13

Realista24 írta:

Vegre dolgozol. :mrgreen:
Ne féljetek, felveszem a fonalat, és jövök vissza veszekedni hehével. :mrgreen:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 29., kedd 15:23

Süti írta: Baszki ne haragudjatok, hétvégén ráállok a pótlásra, új meló van, nagyon megcsúsztam. :-( Következő héten ajánlást is hozom, most megköszönném ha más átvenné, elnézést mindenkitől. :(
Vegre dolgozol. :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. november 29., kedd 15:12

Fú ezen én is gondolkoztam :D
Párszor megvolt régebben és azóta is vissza-visszatér néhány szám, de egyben mint album régen ment le.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. november 29., kedd 14:43

Na akkor ideje felpörgetni a bulit :mrgreen:
Nem kell megijedni, szinte minden számban dallamos, fülbemászó refrének vannak. Természetesen vannak megőrülések is (obviously..), de szerintem simán befogadható a műfajtól távolállóknak is.
Ajánlom, hogy youtube-on nézzétek/hallgassátok a klippek miatt, amik sok klasszikus horrorfilmet idéznek meg, és elég faszák (Psycho, American Psycho, Pet Cemetery, Child's Play...) :D

Ice Nine Kills - The Silver Scream 2: Welcome to Horrorwood

spotify, ha valakit nem érdekelnek a klippek.

Jó szórakozást!
Kép

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. november 29., kedd 13:15

Baszki ne haragudjatok, hétvégén ráállok a pótlásra, új meló van, nagyon megcsúsztam. :-( Következő héten ajánlást is hozom, most megköszönném ha más átvenné, elnézést mindenkitől. :(
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. november 29., kedd 10:48

Ha nem jön Süti akkor délután hozom az én. :shifty:
Kép

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. november 29., kedd 9:19

Ha jól látom Süti jönne - velünk vagy még? Ha úgy van akkor jöhet roli és akkor süti zárja a kört.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. november 28., hétfő 10:18

Beton.Hofi-Playbánia


Nagyon érdekes album, elég sok gondolat kavargott bennem a hallgatás alatt, talán egy párra kapok majd itt is választ.

Az első kérdés, mindig az, hogy milyen traumák érték az előadót amiből táplálkozik. Ezt lelkieg meg is válaszolja: apukája piás és drogos volt, és el is hunyt - már amennyiben a dalszöveget készpénznek lehet venni, wikin erről nem írnak. Azt is tudom, sportkarrierje is volt aminek sérülés miatt lett vége ez szintén nyomot hagy.

Emellett gyakran fura érzés volt, az egyszerűbb "utcai szöveg" intellektuális(abb) utalásokkal/ betétekkel - érdekes disszonancia.

Az első számon kívül a Tiszalököt emelném ki, kifejezetten üdítő volt a vendég énekesnő.

A számok nagy részébe nem tudtam belélni magam, hasonló témákat más sokan megénekeltek - ennél talán jobban is, de annyira viszont nem értek a műfajhoz.

Összességében ez nálam 4+1=5/10 a bónuszpont azért mert helyenként komolyan elgondolkodtatott.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. november 27., vasárnap 13:13

Beirut - The Rip Tide

Egész kellemes volt. Egyben hallgattam meg, nehéz elég hasonlüak voltak a számok, de elvotlam vele. Bár rövd a album, a végére kicsit már untam. Nem vagyok otthon a műfajban, de az igényesebbek közül való szerintem. Sokat nem nagyon tudok róla írn, köszi az ajánlást!
6,5/10


Beton.Hofi-Playbánia

:wtf: :sly: Ilyen fejjel hallgattam végig kb :mrgreen:
Az első számot már hallottam valahol, és az is a legjobb az albumról. A többi az nem igazán tetszett, sőt a legtöbb elég cringe volt. Hasonlóan gondolom mint Davi10, ez az "énekstílus" ez valami borzarom. (tudom, a hörgés is... :mrgreen: ) Az alapok néhol nemrosszak, a Playbánia végét tudnám kiemelni.
Jóindulatból adok egy 4/10-et.
Kép

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. november 26., szombat 12:42

én szerintem holnap jövök a 2 elmaradásommal.
Kép

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. november 26., szombat 12:20

RATOK KULDOM BAGIRAT! :mrgreen:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. november 26., szombat 12:12

Beirut - The Rip Tide

Na ez jólesett. :agree: 3x is meghallgattam, tényleg jó kis levezetés volt a napok végén. A hangulata kifejezetten berántott, nekem tetszett, hogy nem akar túl nagyokat énekelni a srác és a hangszerelés is teljesen összhangban volt. Jól is áll az albumnak, hogy nem túl hosszú, így tényleg egy kerek egész élményt ad ki.

Nem kifejezetten nagy negatívum de pont a rövidsége plusz a dalok hasonlósága miatt nehéz is kedvencet választani. Alapvetően mindig egyben végighallgattam, nem is igazán figyeltem éppen melyik dal szólt, csak öntöttem hozzá egy pohár italt és relaxáltam :kalapos:

Köszi az ajánlást, ez tuti kimaradt volna nekem :agree: Pontokat tekintve 10/7.5.

A Betfon Hofi értékelést bepötyögöm ma-holnap. Nem lesz túl nehéz, hetente egyszer tuti lemegy a megjelenés óta :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. november 26., szombat 10:48

Beton.Hofi - Playbánia

Már többször szembejött velem a srác neve, de valahogy nem vitt rá a lélek, hogy rendesen utánanézzek.
Az alapokban voltak egész jó kis dolgok, pl. a Bagiraé kifejezetten lendületes, meg talán a Tiszalökét tudnám kiemelni. De sajnos ez eléggé vokál/ének központú sztori, és nálam ez az össze-vissza-hangsú-lyozós kántálós előadásmód még mindig nem jön be, plusz itt is van mumble meg egy rakás effekt. A szövegek is nekem inkább voltak kínosak mint elgondolkodtatók. Ha ki kéne emelni számot akkor talán az album címadó dala lenne az. Az album mélypontja pedig nálam a Holnap című számban vendég srác affektálós része.
A korábbiakhoz mérve nálam ez közelebb áll az Ibbiganghez, mint Dzsúdlóhoz.

3,5/10

Köszi az ajánlás, magamtól nem tudom mikor vettem volna rá magam, pedig nem baj az, ha az ember képben van az újabb előadókkal.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. november 24., csütörtök 8:23

Deftones-Diamond Eyes

Bocsi ismét a csúszásért, a Beirut és a Beton Hofi album is jön időben, az új ajánlás előtt.

Általában bajban vagyok a hasonló albumokkal, nem igazán az én stílusom, alapvetően csak itt szoktam belefutni de szerencsére jobb lett mint vártam, a Weekend párhuzam miatt pedig érdekesebb is lett. Kifejezetten örültem, hogy kevés hörgés volt benne :kalapos: Mivel nem vagyok a stílus szakértője, csak abból tudok kiindulni, hogy milyenek voltak pl. itt a korábbi körök ajánlásai hasonló stílusban és azokhoz tudok hasonlítani. Nekem pozitív volt, hogy nem volt kifejezetten nagy zúzda (tudom, Roli nem így gondolja :mrgreen: ) így könnyen lecsúszott mindegyik alkalommal. Olyan nagy dolgokat nem váltott ki belőlem sem, de én is a Sextape-t emelném ki mindenképp illetve az utána lévő számokat, az album befejezése felhúzta nálam a pontszámot. Ott valahogy jobban összeállt az egész, előtte kicsit egybefolytak számomra a dalok de egyáltalán nem volt rossz élmény, az ehhez hasonló albumokat könnyen befogadom :kalapos:

Az utolsó pár szám miatt, a kevés hörgés és zúzda miatt 10/6. Köszönöm az ajánlást :agree:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. november 21., hétfő 8:26

Beirut - The Rip Tide

Na ez pöpec volt :agree: Az első pillanattól fogva megfogott és azonnal elvitt magával. Nagyon jól össze van rakva, kifejezetten tetszik a hangszerelés.

Normál esetben az erős, "nagy" énekeseket szeretem, de itt annyira jó volt mögötte a zene, hogy sokszor ének nélkül is megállta volna a helyét.

Egy apró negatívum, hogy valóban egy picit egysíkú, de mivel relatíve rövid album olyan érzésem volt, hogy ez egy folyonos mü több zenei tétellel.

Kedvencet pont emiatt nem sikerült találnom, ahelyett, hogy 1-1 számot újráztam volna a "kötelezö" hallgatások után repeatben ment az egész album.

Bár szubjektíven nagyon megfogott, de a fenti két objektív negatívum miatt kénytelen vagyok pontot levonni, így 8/10.

Köszönöm, nagyon betalált :agree:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2022. november 20., vasárnap 18:21

Na akkor hozom most én a magyar részt.

Beton.Hofi-Playbánia

Két albuma van eddig a srácnak. Mindkettőben vannak jobb és rosszabb zenék. Én most a második albumát hozom. Nem 10/10-es album de vannak benne jók. Meg érdemes rá figyelni a jövőben.
Interjuk alapján Értelmes srácnak tűnik. Régen focizott :D Pár versszakban ez vissza is köszön.

Voltam nyáron koncertjén a BP-parkban. Nekem bejött. Jó hangulatú volt. :agree:
Előző albumról is érdemes csemegézni ha ez majd tetszik valamennyire.

https://open.spotify.com/album/5xMzTHcR ... VXl5zUxg0A
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. november 20., vasárnap 10:27

Beirut - The Rip Tide

Többször is lement, de ez valahogy elment mellettem. A számok eléggé hasonlóak (ezért nem is tudnék kiemelni semmit, sem lefele sem fölfele), az énekes hangja se emelkedik ki. Egész kellemes, de semmi extra, lehet, hogy majd pár hónap alatt megpróbálom "jóra hallgatni", mert lehet csak én hallgattam rosszkor.
Köszi!

5/10

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2022. november 20., vasárnap 9:52

Deftones-Diamond Eyes

Könnyen csúszott az album. Nemrossz tényleg de egy dal fogott meg csak igazán(Sextape)
De közben meg kellemes hallgatni. Kicsit hasonlóak a dalok szerintem ezért sem zökkenti ki az embert hallgatás közben.
Tetszett az énekes hangja még.
5/10

Beirut- the rip tide

Ez tényleg ilyen lazulós album. Nagyon nem hallgatok ilyeneket de ez most jól esett. Tetszett az egész album hangulata. Jól laviroz a vidámabb es a kicsit melankolikusabb dalok között. Nem ismerem a műfajt higy mennyire számitanak jónak. Engem lekötött az fix.
Ami a legjobban bejott az a Vagabond.
Köszi az ajánlást. Nagyon élveztem.
8/10

Később hozom ma az ajánlásom.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 69 regisztrált és 0 vendég