Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2022. november 20., vasárnap 9:52

Deftones-Diamond Eyes

Könnyen csúszott az album. Nemrossz tényleg de egy dal fogott meg csak igazán(Sextape)
De közben meg kellemes hallgatni. Kicsit hasonlóak a dalok szerintem ezért sem zökkenti ki az embert hallgatás közben.
Tetszett az énekes hangja még.
5/10

Beirut- the rip tide

Ez tényleg ilyen lazulós album. Nagyon nem hallgatok ilyeneket de ez most jól esett. Tetszett az egész album hangulata. Jól laviroz a vidámabb es a kicsit melankolikusabb dalok között. Nem ismerem a műfajt higy mennyire számitanak jónak. Engem lekötött az fix.
Ami a legjobban bejott az a Vagabond.
Köszi az ajánlást. Nagyon élveztem.
8/10

Később hozom ma az ajánlásom.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. november 18., péntek 14:39

Deftones - Diamond Eyes

Mostanában elég kevés ilyen stílusú zenét hallgatok, ezért azt hittem, hogy nem fog tetszeni, de elég könnyen lement. Ennek ellenére meglepően kevés dolgot váltott ki belölem akár pozitív akár negatív irányba.

Mindig is mondtam, hogy szép balladát rock vagy metál zenekarok tudnak írni ezért (és bár ez szerintem nem esik teljesen abba a kategóriába) nekem is a Sextape lett az albumról a kedvencem.

Az énekes hangja/ stílusa nekem passzolt az album hangulatához szerintem jó kombináció.

Itt ott nekem a Green Day meg a blink182 villant be nem tudom miért.

Összességében 6/10 mert mint írtam nem sok mindent váltott ki belőlem, helyenként koncentrálni kellett, hogy ne kalandozzanak el a gondolataim :D

Köszönöm az ajánlást :agree:

Beirutot próbálom pontosan hozni .
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. november 16., szerda 11:19

Bocsi srácok, úszok mindennel de egyben hozom majd mindkettőt a napokban.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. november 14., hétfő 19:12

na jövök akkor az e heti ajánlással

egy amerikai bandát hoztam, akik az indie rock/pop műfajában alkotnak, világzenei motívumokkal megspékelve
alapvetően kellemes kis 35 perc lesz annak, aki meghallgatja, semmi extra nincs az albumban, viszont lehet lazulni közben és egy hosszú nap után kiengedni a fáradt gőzt
fogyasszátok egészséggel

Beirut - The Rip Tide

https://www.youtube.com/watch?v=MwMgZLa608M
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. november 14., hétfő 17:16

Faust írta: kit erdekel mi a zeneklub kompatibilis. :mrgreen:
ez a beszéd, az ajánlásom is ennek szellemében hozom majd :mrgreen:
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. november 14., hétfő 16:22

Azert is kerdeztem, kit erdekel mi a zeneklub kompatibilis. :mrgreen:

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. november 14., hétfő 15:00

Faust írta: Nincs valami jobb albumuk?
Na jó :D
Lent írtam 2 másikat amit érdemes lehet lecsekkolni, vagy későbbről a Koi No Yokan-t szokták ajánlani, de szerintem ez volt a leginkább zeneklub kompatibilis.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. november 13., vasárnap 20:27

:mrgreen: En vegighallgattam, eleg fura, egy hatalmas, ingadozo szinvonalu masszanak tunt, de alapvetoen voltak benne egesz pozitiv dolgok. Nincs valami jobb albumuk?

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. november 13., vasárnap 18:59

soadroli írta: Deftones - Diamond Eyes

Milyen számokat ajánlasz még tőlük?
Az Around the Fur albumuk zúzósabb, majdnem azt hoztam, azt tudom ajánlani, meg ahogy Sierra kolléga másik topicban említette, a White Pony-nak elég nagy kultusza van, meg onnantól már érezhetően kevesebbet screamelgetet az énekes.
Zúzósabb:
Engine No.9
7 words
My Own Summer (ez volt az egyik első szám amit megtanultam gitáron :D )
Lotion

Más:
Digital Bath - ha csak 1 számot kéne ajánlanom bárkinek, ez lenne az
Change (In The House Of Flies)
Knife Prty
Deftones - Passenger - A Tool énekesével közös számuk, ennek a remixéért a Linkin Parkos Mike Shinoda Grammyt is kapott
What Happened To You

Túl sokat nem akarok linkelni, de elég szép életművük van, szerintem aki talált magának értékelnivalót az albumon és esetleg érdekelné kicsit jobban a zenekar, a fentiek között biztos talál még valami bejövőset.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. november 13., vasárnap 18:40

Felőlem majd mehetünk tovabb, én még 1-2nap türelmet kérek.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. november 13., vasárnap 18:36

Deftones - Diamond Eyes

nem szoktam sűrűn ilyen zenét hallgatni (kb csak a zeneklub keretein belül), így sokat nem tudok róla írni
igazából nekem a legtöbb szám elég hasonlónak tűnt, viszont ami nálam kiemelkedett a többi közül az a sextape, egész jól szólt
a több klipben is feltűnő bagoly elég creepy volt :lol:

tőlem ez 6/10, köszi az ajánlást!

holnap hozom én is az ajánlást
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. november 13., vasárnap 13:01

Cody Fry - Picture of Mountains


Az első számnál nagyon lelkes lettem, egyrészt mert azt hiszem már hallottam valahol, másrészt ez a funkys alap nagyon jól szólt. A másik kedvencem az albumról a Wander Anymore/Dunes első fele volt, ott is előjött ez a lendületesebb alap. Mikor olvastam hogy filmzene jutott többetek eszébe, kicsit másra számítottam, de igen, valóban olyan romkom betétdal jellege van a legtöbb számnak, kicsit talán a karaktert hiányoltam a srác hangjából.

Pontban 6/10


Deftonest meghallgatnám még egyszer mielőtt írok róla, mert nagyon vegyes volt a hatás elsőre, mintha nem is egy album lenne. :kalapos:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. november 13., vasárnap 12:05

Cody Fry - Picture of Mountains

Sose hallottam az úriemberről. Én is az ilyen romkomos filmek zenéjéhez hasonlítanám.
Kicsit összefolytak nálam a számok. Talán a Wander Anymore-t emelném ki, annak is a vége ami jobban tetszett. Sajnos nem hagyott bennem mély nyomot, de nem is akartam eret vágni közben. Köszi az ajánlást.
5,5/10

Deftones - Diamond Eyes

Na ezzel már jobban elvoltam, kicsit közelebb áll a szívemhez :D
1-2 számot hallottam már tőlük, de valahogy sose fogott meg annyira hogy jobban beleássam magam a bandába.
Zeneileg nem tudok belekötni, nekem az énekessel vannak problémáim, de pl a Prince-ben tetszett hogy nem csak langyin énekel :mrgreen: Nincs rossz hangja, csak nekem valahogy nem jön be.
Lehetett volna több "durvulás" is, mint pl a Diamond Eyes végén, az fasza volt.
Összességében élveztem, köszi az ajánlást.
8/10
Milyen számokat ajánlasz még tőlük?
Kép

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. november 7., hétfő 20:18

én lehet majd csak egyszerre hozom a kettőt.

Cody félig megvolt már, Deftonsra kíváncsi leszek :D
Kép

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2022. november 7., hétfő 19:56

davi10 írta: Már amikor az egyik előző körben a The Weeknd kapcsán szóba kerültek akkor gondoltam, hogy hozni kéne tőlük egy albumot.
https://twitter.com/theweeknd/status/14 ... VW5InLTUVQ :D

Na erre kiváncsi leszek B-)
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. november 7., hétfő 19:39

Cody Fry - Picture of Mountains

Lement mégegyszer, de nem vált előnyére, eléggé semmilyen élmény volt így másodjára. Tényleg nagyon érezhető ez a filmes háttérzene vonal, az is volt az érzésem, hogy valami limonádé romkom limonádé zenéjét hallgatom. Lehet, hogy nekem van elcseszett ízlésem (erre nem kérek válaszokat :D ) de nekem végig hiányzott valami, vagy valami montázs 2 emberről ahogy együtt megöregednek, vagy valami csavar, de ez nekem kevés volt.
Egyedül az If Only My Heart Could Speak ami tényleg tetszett.

Az első körben kifejezetten jószívű voltam, most nem leszek az, ez nálam egy 5,5/10, a semminél egy fokkal kellemesebb.

És akkor hoznám is az ajánlásom:

Deftones - Diamond Eyes

Már amikor az egyik előző körben a The Weeknd kapcsán szóba kerültek akkor gondoltam, hogy hozni kéne tőlük egy albumot. 2 album volt az eszemben, végül a későbbit (2010) és kevésbé zúzósat hoztam.
Viszonylag régi banda, a 90-es években robbantak be a Korn-al, Limp Bizkit-tel, de valamennyire már akkor is kilógtak, és az alternatív metál jelzőt még rájuk lehet fogni (tavaly is Metal kategóriában voltak Grammy-re jelölve), de idővel egyre inkább elmentek ilyen "elszállósabb" irányba.
Ennek az albumnak is van egy tragikusabb háttérsztorija, az utolsó simításokat végezték egy új albumon, amikor a basszerosuk egy elég csúnya baleset miatt éberkómába került, úgyhogy azt lemezt félretették, hogy majd vele befejezik. Addig elkezdtek új számokon dolgozni, abból született meg ez az album.
Kiváncsi leszek a véleményetekre, mert ugyan néha van benne zúzda is, de egyáltalán nem az a hangsúlyos. A Sextape című darab pedig szerintem az egyik legjobb lassú-rock szám.

Spotify
Tidal
Youtube

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. november 7., hétfő 18:40

Mostanában keveset van időm fórumozni, úgyhogy először is köszi mindenkinek az értékeléseket, alapvetően hasonlóra számítottam, legalábbis ami a skálát illeti. :) Egy dolog lepett meg picit, hogy a Sabrina nem talált be igazán senkinél de természetesen eltérő ízlésünk van. Én anno azt hallottam tőle először és azóta függtem rá teljesen :)

Cody Fry - Picture of Mountains

Épp most fejeztem be az újrázást. Kellemes kis album volt így másodjára is, harmadik nekifutás nem lesz szerintem mert sokat nem változna szerintem a véleményem úgyhogy be is írom az értékelést, ahogy ígértem. Írtátok is de tényleg abszolút átjön ez a filmes jelleg, tökéletes aláfestő lenne sok jelenethez, szinte láttam is magam előtt ahogy pörög pl. montázsok alatt, nem véletlenül írt zenéket tv műsorokhoz. Az egész album hoz egy átlagostól mindenképp jobb minőséget, az utolsó 3 szám pedig kifejezetten jó lett, nekem azok az album csúcspontjai. A srác érződik, hogy tehetséges, az egész egy pozitív élmény volt, nem hagyott bennem túl nagy nyomot viszont örülök, hogy bedobtad, ennyivel is bővült a repertoárom. Az album felépítése viszont szerintem sem volt a legszerencsésebb, egyetértek lestattal, abban sok tudatosságot én sem tudtam felfedezni, ahogy a számok követték egymást viszont kíváncsiságból lehet ránézek majd a többi dalára is, érdekel, hogy milyenek :)

10/6
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2022. november 6., vasárnap 20:27

Cody Fry - Picture of Mountains



tényleg filmes zene hatását kelti.
Eltudtam képzelni egy filmes jelenet közben is ehhez persze a dalszöveg is hozzá adott.
Kellemes/könnyen csúszott de az a kis plusz hiányzik nekem belőle. Kicsit olyan szedett-vedett a dalok sorrendje. Olyan 'ritmustalanul' követik egymást.

Maga a production persze magas szinten van az hallatszik. :)
What i needed tetszett különösen.
Nálam 5/10
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. november 6., vasárnap 20:21

Hozhatod, hozom én is az értékelést, egyszer már lement itt is. :salute:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. november 6., vasárnap 19:28

davi10 írta: Cody Fry lement már, de adnék neki mégegy hallgatást, szerintem holnap vagy holnapután írok róla.

Én jönnék, de nem nagyon pörgünk. Azért hozzak ajánlást holnap?
Dettó, nálam is lepörög mégegyszer. Szerintem hozhatod :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 101 regisztrált és 0 vendég