Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. február 19., szerda 18:39

Zsoc írta:SCBP - Back To Business

Elővenni még egyszer az e körben ajánlottakat sem fogom, de ez utóbbi érdekes volt, ugyhogy ezért köszönet. :)
szívesen :)

sikeres kör : DD
Kép

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2014. február 19., szerda 18:30

SCBP - Back To Business
Vegyes érzések, jó alapok. 3/10.



:mrgreen:
Na, komolyra fordítva. Az elején nagyon kellemes meglepetés volt. Nem volt kiemelkedő, de hozott egy egészen jó átlagot, ami meglepett, mert nem igazán volt még ilyen rappel kapcsolatban, hogy egy album huzamosabb ideig bejöjjön, aztán volt egy törés benne számomra és onnantól kezdett átmenni érdektelen és az album hossza miatt kissé unalmas szövegelésbe.
Az angolsága jó volt, aztán a közepén pár számban viszont már azt éreztem mintha küzdenének az angol szavakkal és a tökéletes kiejtésre és érthetőségre mentek volna rá, ami nem tett jót a trackeknek. Meg amúgy sem a kedvenceim az angolszász rapperek, valahogy nem áll rá a fülem arra, kivételek persze vannak.
Az alapok itt viszont egy-két kivétellel tetszettek, nagyon jók voltak, viszont volt ahol nem egészen volt odaillő sztem. Nem volt meg az összhang, de ez csak részletekben igaz és továbbra sem tetszett amikor keveredett a magyar szövegű alap az angol szöveggel.
A végére nagyon lehangolt, sok volt így egyben, így a kezdeti 6,5-től elindultam lefelé, egészen 4,5-ig, de az eleje miatt 5/10-et kap, mert az tetszett azért vmilyen szinten.
Elővenni még egyszer az e körben ajánlottakat sem fogom, de ez utóbbi érdekes volt, ugyhogy ezért köszönet. :)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. február 19., szerda 18:08

SCBP vs TKYD
Na, rászántam magam végre. :mrgreen: Hát, voltak benne pozitívumok és negatívumok is. Kezdjük az utóbbiakkal. :mrgreen: Már a Boldogság Kék Madaránál (innentől BKM :D ) is írtam, hogy nekem túl sok volt a káromkodás, ezzel most is így voltam... Főleg azért, mert volt egy-két tényleg zseniális szövegű szám, amit lehúzott egyszerűen a sok k :cens: rva, szétb :cens: szom , b :cens: meg és a hasonlók.

Illetve a 15 szám - alapvetően nem vészes, de nekem sok volt most. :D

Viszont. A szövegek helyenként hatalmasak voltak, rögtön a Babylonban olyan alliteráció-sorozatokat toltak le, hogy csak néztem (punciparti Brad Pittel :mrgreen: ). Szóval ezen a téren nálam a BKM fölé nőtt ez a korong. Emellett szerintem kifejezetten jót tettek a lemeznek az angol nyelvű betétek, valamint a változatos alapok is. :)

Összességében jobban bejött, mint a BKM, arra 4,5-et adtam, úgyhogy ez legyen egy
5,5/10

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

No, és akkor
ÁLLÁS

És ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem a tisztelt társaság felé. Mint az a táblázatból leszűrhető, elég sokan lógnak még egy vagy két albummal, ami sajti, vagyis csabi* ajánlását illeti, a határidő pedig ugyebár holnapután éjfélkor van. :hmmm: Viszont én meg most szombattól jövő szombatig külföldön leszek, és valószínűleg ezalatt nem lesz lehetőségem és időm a zeneklub dolgaival foglalkozni, vagyis felrakni az új ajánlást a blogra, frissíteni a táblázatot, bátorítani a népet, satöbbi. :D Úgyhogy arra gondoltam, hogy kivételesen - kivételesen - kitolhatnánk a határidőt jövő péntekig, addigra talán mindenki rá tudja venni magát a hátralévő egy-két album meghallgatására. :mrgreen: Annyira nem vészes egyik sem, higgyétek el. :mrgreen: Szóval ez esetben jövő péntekig lenne idő pótolni, aztán aznap vagy szombaton jöhetne Tarsi ajánlása, én pedig ismét aktívan tudnám követni/irányítani az eseményeket.

Természetesen ez csak egy ötlet, ha közben mindenki teljes gőzzel hallgatja Tkyd-et és már alig várja Tarsi koma lemezeit, akkor egyáltalán nem muszáj ezt a megoldást alkalmazni. :)

Vélemény?

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. február 18., kedd 14:05

el magico írta:Ha ezek után sem tetszik, akkor gondok vannak...

szerk: Inkább úgy mondom, ha ezek után is nevetségesnek találjátok, akkor vannak gondok. :)
Kicsit visszaolvasgattam, hogy mi történt itt, amíg nem voltam (kár volt), és ezen egész konkrétan felbasztam magam.
Ki a fene vagy te, hogy megmondd, hogy akinek ez meg az, meg amaz nem tetszik azzal gondok vannak. Atökéleteszenétkiválasztóbizottságelnökúrához van szerencsénk, hogy te megmondod, hogy ez a tuti zene, és aki nem így látja, annak az agyával gondok vannak?
Majd ÉN meg MINDENKI MAGÁNAK szépen eldönti, hogy mi a frankó, és mi a nevetséges. Nem tetszik neki, akkor ez van.. Nem lesz attól szefo-s...

Nem mondom, én is elég vehemensem tudok nyilatkozni a KISS-ről, vagy bármelyik zenéről, amit szeretek, vehemensen arról is, amit nem, de mindig a saját véleményem írtam, és nem próbáltam megmondani senkinek sem, hogy te ezt nem szereted, vagy azt szereted akkor hülye vagy, vagy gondok vannak veled.


A másik:
el magico írta:Attól, hogy neked nem tetszik még nem sz :cens: r
Azért húzza le, mert neki nem tetszik. Nem azért mert szar.. Számára az, de nem mások helyett akarja minősíteni, hanem a maga nevében. Csak azért mert más máshogy látja, hadd ne húzza fel, ha ő nem úgy látja..... Mégis akkor mi sszerint pontozzon, ha nem a saját véleménye szerint?



Bocs a kirohanásért, de nagyon felbaszott ez. Idejön aztán majd megmondja, hogy kivel vannak gondok, meg kinek mire mennyi pontot kell adnia........
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. február 18., kedd 13:55

RealRaúl77 írta:A másikkal csütörtökön jövök.. Az ott szereplő scbp az ennek a rövidítése lenne, igaz?
Igen, magyar rap label. Ott is Aza felel az alapokért. Killakikittes számokban rappel is :)

GT mindjárt határidő, jöjjön az a Tkyd értékelés :mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. február 18., kedd 13:47

Scarcity BP - Back To Business

Ugye a rap nem az én műfajom.. De nem volt igazából rossz.. Sőt. Néhol egészen tetszett a zenei alap, néhol tetszett a rappelés dallamvilága is. De kisebbségben volt ez, amikor azt mondhattam, hogy ez annyira nem is rossz. A lemez többi része olyan semleges volt számomra, ami igazából már plusz pont, hogy nem irtóztam tőle.. és még élvezni is tudtam, amikor megfogott valami benne. Számomra így is átlagos, nem nőtt a szívemhez, gépemen sem tartom meg, és nem ez fog meggyőzni - ha lesz egyáltalán olyan - , hogy nekem bármikor is rap számokat kell hallgatnom, ha kikapcsolódni akarok.

4,5/10

A másikkal csütörtökön jövök.. Az ott szereplő scbp az ennek a rövidítése lenne, igaz?
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. február 14., péntek 15:28

Scarcity BP - Back To Business
Végül mégis ezzel kezdtem, nem Tkyddel. Elég semleges volt a számomra, kb semmilyen érzelmet nem váltott ki belőlem. :D Meglehetősen egysíkúnak találtam a korongot, viszont háttérzenének azért egyáltalán nem volt rossz, és egy-két szám szerintem tényleg nagyon el lett találva, mint például a Diss Order. Illetve még annyit, hogy picit túl hosszúnak éreztem. 19 szám... Elég lett volna 13-14 is. :D
Összességében nagyjából azt kaptam ettől a lemeztől, amit vártam. Nem hiszem, hogy túl sokszor le fogom még pörgetni (sőt, valószínű, hogy egyszer sem fogom ezt megtenni :mrgreen: ), de egynek bőven elment.
5,5/10

A napokban jövök a Tkyd-albummal is.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. február 14., péntek 14:57

Scarcity Budapest - Back to Business

Ezt az albumot is ismertem, bár ezt soha nem pörgettem eddig végig. Nem váltotta meg a világot. Azát továbbra is az egyik legjobb magyar beatmakernek tartom, viszont itt volt pár gyengébb beat is. Ami a legjobban zavart, hogy sok alapot ismertem magyar rap zenékből. Azért akadt elég sok jó szám rajta, és háttérzajnak pár trekket leszámítva igazából tökéletes számomra.

6/10

Avatar
peadani
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:57
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: peadani » 2014. február 14., péntek 13:22

SCARCITYBP - Back to Business

Egy fél fokkal jobb volt mint a Tkyd talán azért, mert kicsit pörgősebb volt.Am nem tudok egy számot sem kiemelni nekem túl egysíkú volt, olyan mintha 1 szám ment volna végig. 3 pont.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. február 14., péntek 9:22

Visszatértem. Pótolnám a lemaradásom, az aktuális ajánlásokat pedig később, jövőhéten hallgatom meg.

Angus & Julia Stone - Down The Way & The xx - xx

Egybe írok róluk.. Leginkább azért, mert nem igazán bírom őket szétválasztani, illetve felidézni, hogy melyik melyik volt, mert nagyon hasonlóak voltak egyrészt. Másrészt: Tegnap hallgattam meg őket, de full nem maradt meg túl sok minden. Egyébként egy kellemes kis laza zene volt mindkettő, amire el lehet chillezni igazából, nem is voltak kimondottan rosszak. Csak totál súlytalanok voltak szerintem. Nem volt kiemelkedő szám köztük, totál egybeolvadtak. Sokszor észre sem vettem, hogy szól a zene, nem igazán kötött le. Mindemellett egyébként néha kellemes is volt, de semmi több.

5,5/10 mindkettő.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. február 13., csütörtök 8:38

Vijju az csak egy tipp volt kicsi szorzoval. :D
Atlantisz jo lenne,de meg sajnos senkise ajanlotta.Nem azt tervezem,de ha most nem akkor a kovetkezo korben tuti lesz.
Tenyleg sok mar Kydbol.
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: ferni » 2014. február 13., csütörtök 0:15

bocs, hogy beleszólok, de nem értem mit Tkydeztek itt ennyit...
egyértelmű, hogy sokaknak szimplán nem jön be és kész, de azért 4edjére is beajánl valaki egyet :lol:
legyetek már egy kicsit kreatívabbak bakker, én is Tkyd-del próbálkoztam anno, de direkt nem egy szóló albummal, direkt végighallgattam őket és éreztem, hogy nem lenne a legjobb választás, ez nagyon sokaknak tömény, de még a Dreamerznél is akadtak gondok bőven elég sokaknál.
Sztem ennek arról kéne szólnia, hogy minél több mindent megismerjenek az emberek, egy adott műfajból és nem arról, hogy a 4. Tkyd albumot hallgassák azok, akik már az eleje óta tolják ezt a Zeneklubot (nekik respect, én az előzőt abbahagytam útközben, épp ezért hathat furán, hogy itt okoskodok), nem véletlen ajánlottam mellette azt anno amit.

bár egy Day - Atlantiszt berakhatna valaki :shifty: csak egy jó tanács :mrgreen:
pheco,Vijju Vijju :D (bocs ha lelovom a poent)
az ütni fog :lol:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. február 12., szerda 23:41

Kicsit leálltunk, pörögjünk fel, emberek. :D (Igaz, van még idő bőven február 21-ig, de azért mégis... :coffee: )

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. február 10., hétfő 19:29

GT37 írta:
BBarni írta:Hé arra már GT pályázik! :mrgreen:
Meghiszem azt. :mrgreen: Ha egy-két ember összességében pozitívan fogja értékelni az egyik albumot, akkor már elégedett leszek. :mrgreen:
nyugi 5 nél rosszabbat nem adok :D
Kép

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. február 10., hétfő 19:26

BBarni írta:Hé arra már GT pályázik! :mrgreen:
Meghiszem azt. :mrgreen: Ha egy-két ember összességében pozitívan fogja értékelni az egyik albumot, akkor már elégedett leszek. :mrgreen:
Marci77 írta:(GT,neked is csak annyit kellett volna irni hogy Tkyd,nem Tykdytdktyd,mert ebbe bele lehetne kotni,hogy enyhe provokacio.. :) )
Zsoc írta:Ezt viszont feleslegesnek érzem. :)
Igazatok van, bocsánat érte.
el magico írta:Egyébként senkivel nem akartam itt összeveszni, vagy esetleg provokálni valakit, elnézést ha valakinek így jött le. Zárjuk is le a dolgot. Béke :agree:
:agree:
Peace.

el magico
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: el magico » 2014. február 10., hétfő 19:25

Marci77 írta:Azt meg en szemely szerint nem szeretem,hogy valakirol nem lehet negaiv velemenyem,ha nem tettem le ennyit ugyanabban a mufajban,munkaban,sportban.
Azt csak arra írtam, miután BBarni irónikusan megjegyezte ezt:
BBarni írta: nem tetszik nekem a zseniális Tkyd munkássága...
Egyébként senkivel nem akartam itt összeveszni, vagy esetleg provokálni valakit, elnézést ha valakinek így jött le. Zárjuk is le a dolgot. Béke :agree:

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. február 10., hétfő 19:23

Marci77 írta: pheco,Vijju Vijju :D (bocs ha lelovom a poent)
na ezt várom :agree:
Kép

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. február 10., hétfő 19:17

Nekem egy ajánlásom már megvan, a másik még kérdéses, lehet megcélzom a Tkyd alatti pontszámot :mrgreen:
Hé arra már GT pályázik! :mrgreen:

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. február 10., hétfő 19:15

GT37 írta:
el magico írta:Attól, hogy neked nem tetszik még nem sz :cens: r. Javaslom meghallgatni a Búcsúlevél mind 3 részét, és a Boldogság Kék Madarát, plusz egy-két közös számot Dayyel. Ha ezek után sem tetszik, akkor gondok vannak...

szerk: Inkább úgy mondom, ha ezek után is nevetségesnek találjátok, akkor vannak gondok. :)
A Boldogság Kék Madara már szerepelt ebben a körben, valamikor az elején. :)

Egyébként szerintem semmi gond nincs azzal, ha valakinek nem tetszik ez és ez a lemez... A zene (mint az összes többi művészet is) abszolút szubjektív, ami valakinek a világ legcsodálatosabb muzsikája, azt a másiknak rossz hallgatni, amit valaki színvonaltalan, gyenge zenének tart, azt a másik egész nap hallgatja, van ilyen. Szerintem - ezt nem neked mondom, hanem általánosságban - senkit se kell lenézni/megvetni amiatt, hogy egy bizonyos zenét szeret vagy nem szeret.

Nyilván neked nem lehet túl jó érzés olvasgatni a negatív felhangú értékeléseket Tdkyekydetdyetky-ről, vagy hogy is írják a nevét, de meg kell érteni azokat is, akik lehúzzák az albumot.

csabi* pedig remélem, nem fog megsértődni a sorozatos alacsony osztályzatok miatt. :D :)

Szóval calma, calma, guys.
Igy van.Mindenki mast szeret,ezt toleralni kene,ha normalis hangnemben es szavakkal irja le a velemenyet. Ha nem tetszik akkor nem tetszik. Nekem se tetszett minden album finoman szolva se.Mivel nm vagyok othon a kategoriaba nem tudhatom hogy mennyire jo.
Annyi tiszteletet viszont meg kellene adni,hogy jol irjuk le egy eloado vagy egyuttes nevet. Oda van irva az album cime melle.

(GT,neked is csak annyit kellett volna irni hogy Tkyd,nem Tykdytdktyd,mert ebbe bele lehetne kotni,hogy enyhe provokacio.. :) )


el magico,a Heavy Mental-t meg nem ismerik.

Azt meg en szemely szerint nem szeretem,hogy valakirol nem lehet negaiv velemenyem,ha nem tettem le ennyit ugyanabban a mufajban,munkaban,sportban.


pheco,Vijju Vijju :D (bocs ha lelovom a poent)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. február 10., hétfő 19:12

Van még 2 lp Tkydnek és a Tkyd-Siska lemez is, szerintem ezek közül fogok kettőt ajánlani :mrgreen: Mekkora troll lennék :mrgreen: Egyébként engem is meglep, hogy ennyire le lett húzva mind2 Tkyd ajánlás, nekem sem a kedvenc rapperem, de jobb osztályzatokra számítottam. Nekem egy ajánlásom már megvan, a másik még kérdéses, lehet megcélzom a Tkyd alatti pontszámot :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 75 regisztrált és 0 vendég