Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2023. április 26., szerda 19:37

Valaki benne lenne egy újabb körben? Hátha most végig tudjuk vinni :D

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. január 16., hétfő 10:03

Ne haragudjatok, kicsit komolyabb darával indult az új meló, mint amire számítottam, nem nagyon volt erőm semmi másra. :(

Deftones-Diamond Eyes

Még azon a határon belül van, amit én is meg tudok emészteni, a dara oldal is. 1-2 hörgés üvöltés azért be be esett, de attól el tudtam tekinteni. :mrgreen:

A számok sorrendje kicsit hullámvasút volt, én megfordítottam volna kb a dalok sorrendjét, a végére lett lassabb, pedig ettől a stílustól fordítva vártam volna. Sextapetől kicsit elfogyott a lendület Viszont összességében tetszett,

10/6,5

Beirut- the rip tide

Igazi lazulós tavasz végi / nyár eleji cucc, nem is lepődtem meg mikor láttam hogy 10 éves, akkor nagyon ment ez a stílus. Nyáron biztos még nagyobb flash lett volna, kellemes alapok, talán csak a Goshen és a Peacock törte meg egy picit.

10/7


Beton.Hofi-Playbánia

Különösen kedves nekem az ajánlás, Ádival együtt jártunk egyetemre, sokat focáztunk közösen, nagyon örültem neki, mikor így berobbant, bár meg nem lepett, mindig jó karakter volt.
Ami az albumot illeti, nagyon sokszor lepörgött ez is, ahogy a comic sins is, vannak rajta nagyon jó számok, Bagira YT Music szerint tavaly például a leghallgatottabb zeném volt. :kalapos: Viszont a featek nagyon vegyesek, amíg pl a Fáradt nagyon betalált, addig a Backseat Boyst, Tom Hankst azonnal átléptetem, főleg a vendégelőadók miatt.

Mivel elfogult vagyok, próbálom lepontozni kicsit, 8/10, de ajánlom mindenkinek is, mert Ádi nagyon megérdemli. :agree:



Ice Nine Kills még nem ment le, de ígérem, azt is pótolni fogom, lassan egyenesbe állnak a dolgok. És ismételten ne haragudjatok. Ajánláson még nem gondolkoztam, ha itt vagytok még, hozok valamit, de ilyen csúszással ha gondoljátok zárhatunk is. :shutup:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2023. január 10., kedd 22:57

Halfkey írta: Lesz új kör? El Sie7e ajánlásain kívül egész hallgatható minden, lehet beszállnék :)
Süti helyett a mostaniba is beszállhatsz :smile:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 10., kedd 22:54

Lesz új kör? El Sie7e ajánlásain kívül egész hallgatható minden, lehet beszállnék :)

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. december 29., csütörtök 15:07

soadroli írta: itt mizu? megöltem a kört? :mrgreen:
.. ég a pofám de csak most értem ide :( Szerintem ennyiszer zeneklub album nem ment le de mindig eltelt annyi idő, hogy megakartam hallgatni még egyszer. :lol:

Ice Nine Kills - Welcome to Horrorwood 2

Muszáj voltam visszanézni a korábbi pontjaidat, mert érzésre ez volt a legjobb eddig, de aztán leesett, hogy az előző körben SOAD volt és azzal ki voltam teljesen békülve :mrgreen: Na de előreszaladtam picit. Szóval az album összességében nem volt rossz, igazából sokkal rosszabbra készültem, mert se metál se horror rajongó nem vagyok de pozitívan csalódtam. Már az első dal is egészen tetszett, a dallam illetve úgy az instrumentális rész egésze plusz maga az énekes is jó a teljes albumon. Szerintem a korábbi ajánlásaid közül itt tetszett a legjobban az énekes. Még a zúzósabb részek is bejöttek, csak ne lenne a hörgés, azt továbbra sem tudom zsebre tenni emiatt számokból nagyon szívesen kivágnék részeket de hát ez ilyen :mrgreen: A harmadik számnál tartva jöttem rá, hogy a srác hangja abszolút a Fall Out Boy énekesére emlékeztetett (ahogy látom nem én voltam az egyedüli) de ez mindenképp pozitívum, őt/őket nagyon bírom. Alapvetően több dal is tetszett, vagy legalábbis bizonyos részei. Welcome to Horrorwood, Rash Decision, Shower Scene, Ex-Mortis, Hip To Be Scared mind olyanok voltak, amiben találtam nekem tetsző dolgokat. A stílus továbbra sem lesz a kedvencem, de talán ez picit közelebb hozott ehhez a világhoz.

Pontokat tekintve 10/6, mert hiába a jó elemek túl sok mindent vágnék ki belőle a kukába :kalapos: Viszont az irány jó, lehet a következő körben nagyobb bizalommal leszek feléd :mrgreen:

Süti koma, egy záró ajánlás?
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. december 29., csütörtök 12:28

Hivjatok fernit, hatha helyrepofozza a dolgot es menni fog a szeker.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. december 29., csütörtök 9:57

soadroli írta: itt mizu? megöltem a kört? :mrgreen:
inkább süti :lol:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. december 28., szerda 16:22

itt mizu? megöltem a kört? :mrgreen:
Kép

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. december 17., szombat 17:19

Beton.Hofi - Playbánia

Na tehát akkor végre.. bocsi ismét :)

Amióta megjelentek az első számai nagy rajongója vagyok a srácnak úgyhogy picit talán elfogult is vagyok. Nekem szimpatikusak a szövegei, a legtöbb esetben kifejezetten kreatívak, már az első albuma is nagyon tetszett. Alapvetően szerintem ez is nagyon jól sikerült, érettebb már mint a comic sins, komolyabbak a témák is de így is illik a Beton Hofi profilba. Szerintem kifejezetten jól áll mixtapenek, hogy különféle stílusok keverednek a hiphop-trap tudomisén hogy hívják ezt vonalon túl :kalapos: Látszik, hogy próbálkozik sok mindennel. A Pulled Porkban használt Calvin Harris sample miatt kifejezetten nagy pacsi de ahol Hundred Sincs megjelenik azok az album csúcspontjai nekem.

Nálam a Bagira, Dohánybolt, Fáradt, Tiszalök, Tom Hanks, Playbánia és a Pulled Pork szinte napi szinten lemegy így ebben a sorrendben, a többi azért nem rántott be teljesen, azok a saját listámra nem is kerültek fel. A leggyengébb talán a Holnap, egyszerűen nem tudok ezzel a gyurissal megbarátkozni semmilyen előadó mellett pedig hallottam már sok számban.

10/8 pontokat tekintve, leginkább a nem kiemelt számok miatt nem magasabb.

Aki viszont szereti és még nem volt, annak nagyon ajánlom, hogy élőben próbálja meg akár a Parkban, akár máshol ahol van lehetősége, elég durva hangulat volt eddig minden buliján ahol voltam :salute:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. december 17., szombat 8:38

Bocsi srácok, csicskagyász heteim vannak, teljesen abban a hitben voltam, hogy a Playbániát már értékeltem. Még ma bepötyögöm illetve lement Roli cucca is de annak adok ma még egy hallgatást. Holnapra behozom minden lemaradásom. Mégegyszer bocs :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5016
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2022. december 12., hétfő 18:04

Ice Nine Kills - Welcome to Horrorwood 2

Bocsi a késésért.
2x lement az album. Másodjára a teremben hallgattam. Edzéshez fasza nagyon az fix. :lol:
Na de az elején erősen bekezd az album.
Bár nekem totál stilus idegen maga a műfaj de tetszett maga ez a horror filmes feldolgozások. Érdekes megközelités volt. :D

Rainy day meg a Hip to be scared és a The Showe Scene tetszett. Főleg hogy az utóbbi a psycho-t dolgozza fel. Bejövős volt nagyon. :D

Ezek a hörgős zuzós részek nekem annyira nem feküdnek de összességében jó kis album volt. Vége kicsit nyögvenyelősebb volt nekem.
De különösen tetszett ez a filmes vegyités.

Nálam 6/10
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. december 12., hétfő 9:29

El Sie7e írta: na pörögjünk fel gyerekek, Süti ne dolgozzon annyit és hozza a korábbi értékeléseket + ajánlást, betonhofival sebydani is adós még, az ice nine kills-t pedig csak babaking és davi10 értékelte eddig, szóval van bőven restancia :kalapos:
Jaja, Süti hozhatja a bugit :D
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. december 9., péntek 19:48

na pörögjünk fel gyerekek, Süti ne dolgozzon annyit és hozza a korábbi értékeléseket + ajánlást, betonhofival sebydani is adós még, az ice nine kills-t pedig csak babaking és davi10 értékelte eddig, szóval van bőven restancia :kalapos:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. december 8., csütörtök 10:54

babaking írta: Látszik, hogy nem vagyunk egyformák, mert nekem pont a kikacsintás miatt is tetszett. Bár kérdés, hogy ki milyen irányból közelíti. Gondolom te többször hallgatod a stílust, ezért neked stílusidegennek hat, én meg pont a másik irányból jövök ezért az a rész "pillanatnyi megnyugvást hoz". Amúgy is mindig bejön amikor egy pillanatra más stílust ötvöznek bele a számokba.
Nem hatott stílusidegennek, csak a szöveg nem tetszett. Nekem sincs bajom a váltásokkal, meg ha valamivel megtörik a lendületet, de nekem ez a kicsit "negyedik falat lebontó" szöveg nem tetszett.
Van pl. egy Nothing More nevű banda akik elég sokszor Alan Watts idézetekkel törik meg a lendületet (bár igaz azok inkább számok között, önálló trackek), az valahogy nekem sokkal jobban működik. Igaz, más a szerepe egy önálló tracknek, de most azt próbálom boncolgatni, hogyha már szöveget tűzünk a zenébe, akkor nem baj ha a szövegnek értelme is van :D

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. december 6., kedd 10:22

davi10 írta: Ice Nine Kills - Welcome to Horrorwood 2

nekem az ilyen kikacsintások nem tetszettek, mint az Intro meg a Hip to Be Scared
Látszik, hogy nem vagyunk egyformák, mert nekem pont a kikacsintás miatt is tetszett. Bár kérdés, hogy ki milyen irányból közelíti. Gondolom te többször hallgatod a stílust, ezért neked stílusidegennek hat, én meg pont a másik irányból jövök ezért az a rész "pillanatnyi megnyugvást hoz". Amúgy is mindig bejön amikor egy pillanatra más stílust ötvöznek bele a számokba.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. december 5., hétfő 21:29

Ice Nine Kills - Welcome to Horrorwood 2

Írtam, hogy régebben már megvolt az album, illetve pár számmal azóta is tartottam a kapcsolatot. Nem vagyok (még) otthon a zenekar munkásságában, de egy album erejéig eléggé bejött ez az őrület amit leraktak. Baromi fogós énektémák, jól működő zúzda, egyedül a hangszeresektől vártam volna itt-ott többet, nagyobb változatosságot (meg úgy a számok között is, bár egy ilyen konceptalbumnál (?) nem tudom mennyire lehet felróni), de így is egyben van a cucc. 1-2 helyen tolták csak túl, nekem az ilyen kikacsintások nem tetszettek, mint az Intro meg a Hip to Be Scared közepe. A Rammstein-omázs Wurst vacation is inkább csak elsőre működött.
Az énekest nagyon megdicsérném, amellett, hogy remek dallamokkal operált, a már-már deathcore-ba hajló részeknél is teljesen jól hozta amit akkor kell. Az énekhangja meg néha Jacoby Shaddix-ra (aki vendégszerepel is az albumon, és amúgy eszembe nem jutott volna, hogy valaha egy lemezen lesz Corpsegrinder-el :D ), meg a Fall Out Boy-os Patrick Stump-ra emlékeztetett.
Az album vége felé mintha egy kicsit elfogyott volna a lendület, és az itt-ott túltolt bicikli miatt nekem ez "csak" 7,5/10, köszi az ajánlást!

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. december 5., hétfő 13:05

soadroli írta: nemár hogy 1 szám lerontja. akkor az még 8/10 minimum :mrgreen:
amúgy örülök hogy nagyjából tetszett.
Valahogy az nagyon betett, pedig nyitott szoktam a stílusra lenni. Van olyan ajánlásod amit azóta is néha meghallgatok.

Ha lesz belőle re-recording lehet, hogy még előkerül :)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. december 5., hétfő 12:49

nemár hogy 1 szám lerontja. akkor az még 8/10 minimum :mrgreen:
amúgy örülök hogy nagyjából tetszett.
Kép

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. december 5., hétfő 11:00

Ice Nine Kills - Welcome to Horrorwood 2

Hát ez mekkora hullámvasút volt :lol: Nagyon jól indult, és egész jól tartotta végig a szintet, könnyen lement másodszor és bizonyos számok harmadszor is.

Abszolút pozitívum, hogy helyenként nagyon jó dallamok vannak és kifejezetten érdekes ritmusok. Negatívum viszont a hörgés, amit itt sokszor úgy éreztem, hogy csak azért van, hogy legyen, mert a stílus megköveteli, de nem adott hozzá, inkább elvett.

A HIP to be scared és a Welcome to horrorwood nekem kifejezetten tetszett, de a Wurst Vacation cserébe annyira kilógott lefelé, hogy számomra az egész albumot elrontja.

Összesen emiatt csak 6/10 több is lehetett volna ebben az albumban de valahogy benne maradt - 1-2 változtatás jót tenne az albumnak.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. december 2., péntek 20:29

Beton.Hofi - Playbánia

összességében nem rossz album, egyszer mindenképp megéri meghallgatni, főleg ha valaki szereti ezt a műfajt
az albumon érződik az underground, hip hop hatás, ezért nem feltétlenül vártam a sráctól nagy énektudást, pláne hogy csak pár éve kezdett el ezzel alapvetően foglalkozni
látszik rajta, hogy tele van ötletekkel, élménnyel és ambícióval, és nagyon komolyan veszi magát
talán ez az album hátránya is, hogy sokat akar adni, felmerül az emberben, hogy mennyiben eltúlzóak ezek az élmények, mennyit kell ebből komolyan venni, mennyi ebből a polgárpukkasztás, illetve a manapság nagyon divatos társadalmi prolémákra való figyelemfelhívás, reflektálás (számomra mindig kérdés, hogy az ilyen emberek mit akarnak, tesznek-e vmit személyesen, hogy az általuk rossznak bemutattot helyzetet javítsák, vagy úgy gondolják, hogy megtették a saját dolgukat azzal, hogy felhívták a "tudatlnok" figyelmét)
a tiszalökben tényleg jó volt a közreműködő csaj, illetve a bagira is nagyon pörgős darab
nekem a freestyle volt az album gyengepontja, illetve a legfontosabb: nem tudom van-e még olyan színész aki ne szerepelne dalban vagy előadó/együttes neveként fonetikusan leírva, talán lassan körbeérünk a 90-es 00-as évek hollywood-i férfi szárjain



nálam ez 6/10, köszi az ajánlást!
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 23 regisztrált és 0 vendég