Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
KAG
Hozzászólások: 9577
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: KAG » 2021. május 10., hétfő 10:00

Szerk.:

Első spotis link vmiert nem jo.
Most kimasoltam meg1x

https://open.spotify.com/album/0Oq3mWfe ... l_branch=1
ZIDANE

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9577
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: KAG » 2021. május 10., hétfő 9:54

3. kör --> Kendrick Lamar - Good Kid, M.A.A.D City

spotify
youtube
Ahogy azt mondtam, zeneileg mindenevőnek tekintem magam. Ha valamelyik oldalra húzni kellene, akkor azt mondanám, hogy talán a hip-hop; funk; jazz; blues vonalon mozgok leginkább otthonosan.

A hip-hop vonalból szeretném bemutatni a new-era rapperek szvsz egyik, ha nem a legkimelkedőbb alakját, Kendrick Lamart.
A Good Kid, M.A.A.D City, Kendrick második nagylemeze. Véleményem szerint, eddig legkiemelkedőbb munkája. Szoros egyűttmökdés övezi az albumot olyan nagy nevekkel, mint Dr.De , Jay-Z, Drake, stb...
Dre-nek köszönhetően, borzasztó mód érződik is a 90-es évek, klasszikus, mondhatni hip-hop golden era vonásai.

Véleményem szerint egy baromi jó hangzású, kellemes és jól összerakott album. Pláne a "mumble-rap" korszakában, a sok tetovált fejű majom közt.


Hallgassátok örömmel, remélem tetszeni fog!
ZIDANE

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2021. május 10., hétfő 9:16

Este hozom en is Roli cumojat, meloban egyszer meg letolom.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. május 10., hétfő 9:10

Bury Tomorrow - Cannibal

Nekem ebből a stílusból ez jött be eddig a legkevésbé. A zenei alap szolid, viszont a hörgést/ éneklést számomra Ben tudták vele ellensúlyozni. Illetve olyan fülbemászó dallam sem volt sok ami miatt érdemes volt visszatekerni.

Az első szám emelkedett ki egy kicsit, az alapján bizakodó voltam, de sajnos nem hozta azt. Ezenkívül még az Impostor és a Bury Below hozta azt amit én szeretek a stílusban.

Összességében ez csak 5/10, de nyugodtan jöhetnek hasonlóak a jövőben is :agree:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. május 9., vasárnap 20:48

Bury Tomorrow - Cannibal

Roli.. jobb volt mint legutóbb :mrgreen:

Továbbra is ez a műfaj - meg úgy en bloc a metál áll tőlem a legtávolabb. Viszont, ha következetes akarok lenni akkor jobban tetszett mint a Make Them Suffer album. Azt hiszem, 2 meghallgatás után legalábbis most így gondolom.

Instumentális vonalon továbbra sincs semmi gondom, tök minőséginek hallatszik az egész, dobos kolléga kifejezetten jól keni és ameddig józsi nem hörög/kiabál/nem tudom sajnos a megfelelő szakszót abszolút tetszik is. Viszont amikor megérkezik sajnos onnantól számomra továbbra is nehezen értékelhető a produktum. Néha direkt megkerestem a dalszöveget, mert hiába próbáltam nem tudtam sose megérteni mit szeretne mondani. Problémám továbbá, hogy amikor ez a kedves férfi mérges hangokat ad ki magából ugyanolyannak hallottam mint a másik 2 albumot amit hoztatok az előző körben, nehéz volt különbséget tennem :mrgreen:

Viszont a sima énekes vonal az bejött, ha ebből van kiabálás mentesített verzió küldheted. Tetszett, hogy pörgős de csak ismételni tudom magam, maga a zenei alap az teljesen korrekt, tetszett, viszont nem értem továbbra sem a stílust. Talán a Choke volt a legjobb a számok közül, bár ahogy nézem Spotify-on a statisztikákat más szerint is. Viszont talán a nemhörgős része jobb volt mint a korábbi albumok a stílusban, úgyhogy összességében 4,5/10 amit kap tőlem. Mindenesetre köszi, érdekes élmény volt ismét. Mondanom sem kell, magamtól nem találtam volna rá. :kalapos:
KAG írta: Nyomjad, cseréljünk.
Azt hittem, hogy Rolival swappoltal. De gyere nyugodtan. :)
Nem nem, én néztem el. Amúgy is vacilálok még, hogy mi legyen a végső. Szóval hozd csak :agree:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9577
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: KAG » 2021. május 9., vasárnap 20:40

sebydani írta: Baszki én azt hittem én hozok ajánlást :lol: :kalapos: Pattintsd be, nemsokára hozom az értékelést, viszont jövőhéten kaptok egy jó kis elektronikát :mrgreen:
Nyomjad, cseréljünk.
Azt hittem, hogy Rolival swappoltal. De gyere nyugodtan. :)
ZIDANE

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. május 9., vasárnap 19:51

Baszki én azt hittem én hozok ajánlást :lol: :kalapos: Pattintsd be, nemsokára hozom az értékelést, viszont jövőhéten kaptok egy jó kis elektronikát :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9577
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: KAG » 2021. május 9., vasárnap 17:49

Bury Tomorrow - Cannibal: 5/10


Zeneileg erősen mindenevőnek vallom magam, de a végleteket csak pár műfajból szeretem.
A hörgős metál nem egy ilyen véglet. :mrgreen:

Amint az a fenti pár mondatból kivehető, számomra enyhén stílusidegen volt az album. Eddig csak számokhoz volt szerencsém, ott el-el voltam velük. Arra a pár percre így "fun" volt és átéreztem a flow-t.
Mint album, nekem így egybe sok volt. :D

Ettől függetlenül érződik, hogy a műfajon belül nem egy szar, összerakatlan valami.

Kedvenc számot nem tudnék kiemelni


Este jövök a 3. körrel.
Erősen más stílus lesz. :)
ZIDANE

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3796
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane
Tartózkodási hely: Erdély

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. május 9., vasárnap 8:07

Bury Tomorrow - Cannibal: 5,5/10


ezt meging edzésen kóstoltam meg. oda kell az extra löket, de még így is sok. viszont a dallamosabb részek tényleg enyhítik a kínt, amit a hörgés okoz. :lol: marketing fogásnak is jók :coffee: :mrgreen:
egy album ebből a stílusból már unalmas, még akkor is ha csak 43 perc az egész. zavar, hogy tudom angolul énekelnek, mégse értek egy szót sem a "refréneken" kívül a darálás miatt.

de egy biztos. felspanol edzés közben. :rock: :workout:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. május 9., vasárnap 1:23

El Sie7e írta: az éneklős és a hörgős részek váltják egymást, sokkal inkább gondolom csak marketing fogásnak, semmint zenei ars poeticanak
:sly: ne haragudj de ekkora baromságot rég olvastam :mrgreen:
ez a metalcore (is) egy ilyen műfaj. errefelé nem nagyon vannak marketing fogások.

davi10 örülök hogy tetszett. nekem a choke a kedvenc, azzal ismertem meg őket. az a breakdown :rock:
Kép

Avatar
davi10
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. május 8., szombat 19:51

Bury Tomorrow - Cannibal

Na Roli, ezt most odatetted :D
Szoktál ajánlani olyat, ami már nekem se jön be, de ez most kifejezetten jó volt. Erre szerintem tök jól passzol a "jól elvégzett házi feladat" kifejezés. Nagyon nem emelkedik ki semmiben, hoz egy erős közép, de inkább jó szintet végig. A hangszeres és a ritmusszekció teljesen rendben volt, a dobos se ment át ész nélküli darába, az énekest viszont külön megdicsérném. Egyáltalán nem hallatszik egy istenadta tehetségnek, akinek a hangját ezerből is kiszúrom, de ami technikai tárháza van, azt szerintem baromi jó érzékkel használta. Screamekbe volt fent, lent, mindenhol, az énektémái pedig szerintem nagyrészt kifejezetten jól vannak kitalálva. Néha olyan érzésem volt, mintha a screameknél Randy Blythe (Lamb of God), a tiszta énekeknél meg Tommy Vext (ex Bad Wolves) eggyel alsóbb polcú kiadása lenne.
Nem voltak nagy szélsőségek az albumon, de ha egy számot kéne kiemelni, az talán az Impostor, abban volt minden, scream, ének, szóló, breakdown, nagyon egybe volt.
Olyan nagyon nem volt változatos az album, úgyhogy kíváncsi leszek, mennyire fog bejönni a többségnek, akinek nem a szíve csücske ez a stílus.
2x ment le, egyszer edzés közben, egyszer meg most a bajnoki cím temetése után, mindkettőhöz tökéletesen illett :D

Egyelőre 7,5/10, gondolkodtam a 8-on is, de még az elején vagyunk. A végén majd még lehet módosítom.
Pacsi mégegyszer :agree:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. május 8., szombat 10:09

Bury Tomorrow - Cannibal

"jól" indult az album, elkezdtem hallgatni az első számot, erre fél perc után kifagy a gép :mrgreen:
mindenesetre jó hangulatban kaphatott el az album, mert a stílushoz mérten egészen tetszett.
tényleg jót tett neki, hogy voltak benne a hörgésen kívül "líraibb" részek is, még ha nem is sok.
Barnihoz hasonlóan én is a soft rock, hard rock szinten megálltam, elég volt már az is nekem :D
a zúzás is rendben volt, csak a hörgésből lehetne tényleg visszavenni :D
amúgy el nem tudom képzelni, hogy aki ennél is durvábbat hallgat, azoknak az embereknek milyen lehet a lelkivilága :D
egyébként nem érzem túl őszintének az albumot, ez hogy az éneklős és a hörgős részek váltják egymást, sokkal inkább gondolom csak marketing fogásnak, semmint zenei ars poeticanak


5,5/10
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2021. május 4., kedd 16:52

soadroli írta:
BBarni írta: Bury Tomorrow - Cannibal
Nem szívesen adok neki ilyen alacsony pontot, de az előző ajánlást sokkal jobban élveztem, pedig az sem volt az én stílusom, úgyhogy nem lenne fair többet adni ennél.
Hát sajnálom. Az általad felsoroltakból én is hallgattam párat, csak én elmentem egy keményebb irányba :mrgreen: Amúgy szerintem egy jó dallamos refrén tudja ellensúlyozni a többi hörgést. Bár akinek ez nagyon idegen, annak tényleg vérezhet a füle. De hátha valakit meg közelebb hoz a műfajhoz. :D
Semmi gond, nem volt szenvedés, ráadásul hosszú sem volt. Persze azért jobban örültem volna, ha maradsz a Metallica, Slipknot vonalon. :mrgreen: (ha jól emlékszem te ajánlottad őket anno)

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. május 4., kedd 15:01

BBarni írta: Bury Tomorrow - Cannibal
Nem szívesen adok neki ilyen alacsony pontot, de az előző ajánlást sokkal jobban élveztem, pedig az sem volt az én stílusom, úgyhogy nem lenne fair többet adni ennél.
Hát sajnálom. Az általad felsoroltakból én is hallgattam párat, csak én elmentem egy keményebb irányba :mrgreen: Amúgy szerintem egy jó dallamos refrén tudja ellensúlyozni a többi hörgést. Bár akinek ez nagyon idegen, annak tényleg vérezhet a füle. De hátha valakit meg közelebb hoz a műfajhoz. :D
Kép

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2021. május 4., kedd 14:39

Bury Tomorrow - Cannibal

Valószínűleg öregszem. :D
Az első pár zeneklubos körben is volt pár erősebb ajánlás, de akkor jobban bírtam még, Én nagyjából 16-17 éves koromig csak rock és metál zenét hallgattam, de mindig megálltam egy soft rock, hard rock, metal zenekar szintjén. Guns N' Roses, AC/DC, Avenged Sevenfold, Skillet, Linkin Park, BMTH, itthonról mondjuk Leander zenéjét szeretem ebből a stílusból.

A "hörgéssel" nincs bajom, ha nem az a "főszereplő" egy számban. Itt viszont sajnos a refrénen kívül szinte végig az ment, ha fordítva lett volna összeállítva és csak a refrén lett volna "hörgés", akkor azt jobban élveztem volna. Emiatt a Quake volt az a szám, amit élvezni tudtam, de a többi szám annyira egybefolyt, hogy kiemelni se tudnék egyet se.

Pedig én szeretem a zúzást, voltam már Asking Alexandria és Bullet for my Valentine koncerten is, és ők azért klasszisokkal jobbak (persze őket a többség ismeri is). Valószínűleg egy koncerten ez is fogyaszthatóbb, de így csak a refrén volt számomra értékelhető.

Nem szívesen adok neki ilyen alacsony pontot, de az előző ajánlást sokkal jobban élveztem, pedig az sem volt az én stílusom, úgyhogy nem lenne fair többet adni ennél.

4,5

#killingthebusiness :mrgreen:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. május 2., vasárnap 20:45

Bakermat - The Ringmaster

A One day óta én nagyon szeretem a srácot, nagyon jól vegyíti az elektronikus és instrumentális elemeket a számaiban de az albumról korábban csak 1 dalt ismertem, valahogy lemaradtam teljesen róla. Amikor láttam, hogy ezt hozod gondoltam is magamban, hogy kb. elsőre hoztál egy olyat ami simán esélyes, hogy a végén "nyerjen". Nagyon kellemes, könnyen fogyasztható minden száma amit korábbról ismertem és az album is teljesen megfelel az elvárásoknak :)

3x pörgött le összesen, és az elejétől nagyon meredeken ívelt felfelé, mikor elsőre hallgattam azt hittem még magasabb pontot fogok adni a végén. A Good For Me, Baiana, Learn to Lose magasan viszik nálam a prímet az albumon - mondjuk bármilyen producer aki Alex Clare feat-tel jelentkezik egy albumon már érti a dolgát :kalapos:

Az Under the Sun és a Partystarter is méltó folytatásai ezeknek, tökéletesen hozzák a hangulatot. Az időzítés is kiváló, mostanában azért már süt a nap, egyre melegebb van, tökéletes kísérő a háttérben pár sörhöz vagy fröccshöz az erkélyen/teraszon na meg egy jó kis kerti sütögetéshez :)

Ezért is volt picit csalódás az utolsó 3 szám. Na nem mintha nem lennének jó számok csak szimplán nekem nagyon elütnek az album hangulatától. Ez a kis könnyű bulizós szaxofonnal vagy egyéb hangszerekkel operáló elektronikus zene mint stílus nagy kedvencem, és kicsit zavart, hogy a végére ennyire eltért a korábbi számok hangulatától. Minőségből nem vesz el, picit talán az összképen ront.

Mindenesetre nagyon jó kezdés, nagyon jó ajánlás. Nálam 10/7,5 a pontszám. Köszi és neked is Roli, hogy beugrottál a helyemre. :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. május 2., vasárnap 18:50

Bakermat - The Ringmaster


kellemes hangulat, de úgy átlagban hozza a sztenderd semmit.
jót tesz az albumnak, hogy mindössze kb. fél óra az egész, így nincs ideje az embernek, hogy ráunjon, mert akkor még lejjebb is mehetett volna a pontszám :)
azért van pozitívum is, maga a stílus az, nem vállal sokat de amit tud azt hozza
vannak kellemes számok az albumon, főleg az elején (Good For Me, Baianá)
az utolsó 2 szám kellemes levezetést ad az albumnak

összességében nálam ez 6/10

(amúgy miért vannak kikapcsolva a megjegyzések minden számnál? :D)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. május 2., vasárnap 17:01

soadroli írta:
sebydani írta: Srácok, aki szeretne cserélni az ajánlásban velem szóljon, szívesen odaadom a második ajánlás lehetőségét. :)
ha más nem jelentkezik, később bedobjam az ajánlást?
Szerintem nyugodtan, sajnos nem volt időm gondolkodni ezen. Ma még hozom az első értékelést, 2x lement már :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. május 2., vasárnap 14:14

Na akkor gyors bedobom mert később nem leszek gépközelben. Nem áll szándékomban megölni a kört, remélem nem is fogom :D
Egy brit metalcore bandát hoztam, nemhiszem hogy bárki ismerné őket, én is pár hónapja találkoztam velük.
Lesz benne "hörgés" nem kevés, viszont minden számnak fülbemászó, dallamos a refrénje, úgyhogy remélem annyira nem lesz rosszul az, aki nem bírja az ilyesmit :D

Bury Tomorrow - Cannibal

11 track, 42 perc. Gyorsan végig lehet menni rajta. Jó szórakozást hozzá B-)

Youtube
Spotify
Kép

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. május 2., vasárnap 13:12

Bakermat - The Ringmaster

Nagyon csípem a palit, anno Black Cat John Brown-t igazából rongyosra hallgattam. Első ajánlásnak nehéz lett volna jobbat, nagyon kellemes album, elég sokszor lepörgött.
Ráadásul mint album szerintem elég korrektül egyben van, és jó ívet rajzol, bár elektronikus zenében azért könnyebb helyzetben vannak az előadók ilyen téren, az biztos.

Amit hiányoltam, -pláne ahogy valaki említette ennyi vendégelőadó mellett- az a plusz, valami váratlan, amit pl a felhasznált sample Black Cat John Brownban olyan szépen megad.

7,5/10-et adnék rá, de felfelé még módosulhat, a többitől függően. :agree:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 20 regisztrált és 0 vendég