Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9876
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. november 8., hétfő 19:35

Azahriah - Camouflage

Csatlakoznék azokhoz akik ismerték korábbról - bár nem a YT munkássága miatt, az kimaradt teljesen de nem is tervezek esélyt adni neki :mrgreen: - hanem a magyar nyelvű zenéi miatt elsősorban, utána találtam rá erre az albumára is.

Első próbálkozásnak szerintem kifejezetten jól sikerült, az instrumentál része nagyon rendben van nálam, ahogy írtátok ti is a gitárral nagyon ügyesen bánik. A hangjával sincs különösebb problémám, nem tudja leénekelni a csillagokat de tök természetesnek hat és jó hallgatni, valószínűleg ezen a téren még sokat fog fejlődni. A számok döntő többsége jól sikerült, ami kifejezetten felfelé lóg ki nálam a yellow card, emulator és az aight. Nagyon egyik szám se húzza le de azért van pár amiben nem nagyon fogott meg semmi. Szöveg terén nem kiemelkedő de nálam piros pont, hogy vállalta így angolul. Ahogy írtam, tök jó hallgatni úgyhogy könnyen be tud simulni a háttérbe így a szövegre sokszor kifejezetten nem is figyeltem egy idő után.

A magyar számait említve meg durva tényleg, hogy kb. 4 darab után Budapest Parkos koncertet nyomtak. Persze a YT csatornája miatt érkező tinivonat sokat segít de így is nagyon szép teljesítmény ennyi idősen, szép karrier lehet a srác előtt :)

Amúgy aki nem ismeri pörgesse le a Rét című számát. Év elején egyik haverom mutatta már erősen beitalozva, mondtam neki nyomd már el ezt a szart. :mrgreen: Aztán meghallgattam másnap újra,úgy voltam vele nem is olyan vészes ez de még most se jött át. A harmadik után viszont nagyon rákaptam, nehéz is megmagyarázni miért de rohadt jó az a szám. A videóval nézzétek egyébként, a klip szerintem parádés munka. :kalapos:

Köszi az ajánlást, szerintem jó, hogy bedobtad ide.

10/7
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. november 8., hétfő 19:23

Azahriah - Camouflage

pont a múlt héten hallottam tőle a MIND1 című számot, ami elég fülbemászó, szóval pozitív várakozásokkal ültem le meghallgatni az albumot
előttem már leírtátok a pozitívumokat és a negatívumokat egyaránt az albummal kapcsolatban
nekem személy szerint nem volt zavaró a nyávogó éneklés, ez ma a trend, ezt követi, lehet persze nem szeretni de nekem személy szerint nem baszta a fülem :D
engem is a gitárral lehet általában megvenni, ennek megfelelően azok a részek is tetszettek a legjobban
egyébként egész ügyes a srác, korrekt album magyar szinten, van pár jó szám amit valszeg a későbbiekben is elő fogok venni (yellow card, prior, middle door)


7/10, köszi az ajánlást!
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. november 8., hétfő 15:43

Na akkor hozom is.

Lil Nas X-Montero

Old town road cimu dalt biztosan mindenki hallotta. Rongyosra jatszottak stb stb...
Èn magam nem is szenteltem neki nagy figyelmet.

Aztán kezdte kidobni az uj albumrol a srác a single dalokat majd a full albumot.
Nalam az idei ev uj kedvence lett. Söt szerintem sokaig fog mèg meghatározó alakja lenni a pop iparnak.

Vegig jo az album szerintem, eleje porgos majd a vegen lassit es erzelmesebb dalok jonnek. Lyricsen ha valaki meglepodne akkor azert van par erdekes mondat mert a srac meleg.

De nem ez a legerdekesebb a benne azt garantalom.
Stilusban kicsit ilyen pop/rap fèlesèg az album.
Könnyed zene hallgatas a sok rock meg metal utan :D

https://open.spotify.com/album/6pOiDiuD ... PgQgLLLnEA

https://youtube.com/playlist?list=PLxA6 ... EIg_8K0noW
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. november 8., hétfő 8:41

Egy kis türelmet kérnék, kicsit sűrű most minden, de igyekszem hozni mindkét albumot. :salute:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. november 8., hétfő 8:23

Azahriah - Camouflage


Én már ismertem a srácot és az albumot is. Nekem a hazai zenészek közül ő egy üde szinfolt számomra. Nagy potenciál van benne.

Albumról nekem is a gitár részek tetszettek a legjobban. Nagyon ügyesen vonja össze az elemeket. Rohadt jól hangzik. Az ének engem nem idegesit. Oké nincs kiemelkedő hangja de nem is próbálja túl ugrani a határait.

Az album maga hullámzó kicsit,vannak nagyon jó darabok mint pl 4Klove,yellow card, aight.
Dalszöveg meg pont olyan mint amit bármilyen 19-20 éves tolna. De le a kalappal hogy egyből lenyomta angolul az albumot.

Összeségében élvezhető album de szerintem lesz ennél még jobb munkája is.

7/10

Akkor ha jól értelmezem én jövök az ajánlással.
Délután hozom! B-)
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. november 7., vasárnap 11:17

Azahriah - Camouflage

Visszaadom a dicséretet, nekem is ez volt most a legjobb ajánlásod :D

Én egyáltalán nem ismertem a srácot, és előbb olvastam el nmate értékelését, minthogy lement volna először a lemez, úgyhogy rosszabbra számítottam.
Zeneileg nekem kifejezetten tetszett, hogy erre a trapes cuccra ráraktak egy ennyire hangsúlyos gitár-vonalat. Igaz, azért néhány gitártéma talán túlzottan is ismerős volt, de jótól lopni nem bűn, persze ha van hozzá elég bőr a képeden :D Ha jól látom maga a srác a gitáros, úgyhogy ezért nagy pacsi, még ha az album második felére kicsit háttérbe is szorult volna a gitár.
De az is tetszett, hogy a gitár + trap kombón túl is belerakosgattak elemeket, ha csak pár másodpercre is.
Nekem a legnagyobb negatívum az ének, nem tudok még mindig megbarátkozni ezzel a fajta előadásmóddal, de valószínűleg nem is én vagyok a célközönség.
Ami lefelé lógott ki azok az ilyen tipikus trap számok (pl. 4k love, blvck), a többi szám rendben volt, de talán tényleg kiemelkedik a yellow card.

6,5/10, főleg a gitár miatt, azt egy jó húzás volt ennyire belevinni.
Ha lenne lányom ezt még engedném is neki, ellentétben az Ibbigang-gel :D

Köszi az ajánlást, van potenciál a srácban, kíváncsi leszek hova fejlődik egy pár éven belül.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2021. november 5., péntek 21:09

Azahriah - Camouflage.

Én őt a YT-ről előbb ismertem, öcsém egy időben folyton nyomatta, szóval legalább annyi információval indultam neki az albumnak, hogy egy (viszonylag) értelmes fiatal srác zenéi jönnek majd. Az ismertebb magyar számait már régebben meg is hallgattam, de ott annyira nem értem a hájpot körülötte.

Tőlem is nagyon messze áll a trap, a magyar meg pláne. A zenei alapok, nagyon profik voltak. Ha ezeket tényleg ő csinálja, akkor le a kalappal, a többség nagyon minőségi lett. Viszont nekem a hangja, és ahogyan énekel nagyon nem begyere. A szöveg is olyan, amilyen, nem túl sok tartalommal, de 19 évesen egy teljes albumot angolul lenyomni, még szerintem így sem rossz.

A yellow card nekem magasan kiemelkedett, azt többször is visszahallgattam, még talán a rip gemini és a angel dust számokat tudnám kiemelni.

A nagy felhajtást körülötte továbbra sem értem, de ha ő számít manapság a fiatalok példaképének, az még mindig jobb mint rengeteg mai "sztár".

Összességében többnyire igényes, minőségi alapok, de maga a hangja, szerintem semmi különös, a szövegek pedig nem túl tartalmasak. Viszont az utóbbiban simán fejlődhet még, szóval azért a jövőben kíváncsi leszek, hogy milyen irányba megy majd el.

6/10

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. november 4., csütörtök 7:46

Azahriah - Camouflage.

Ezt nagyon nehéz hova tenni, de próbálom benne meglátni az egyébként létező zenei értéket.

Leszögeznék annyit, hogy a traptől, mint ténytől, hogy létezik ilyen is rosszul vagyok, ez ráadásul poposítva ezzel a kicsit mű selyem hanggal - tőlem borzasztó távol áll. Szerencsére ez nem teljesen csak ennyi volt azért.
Az alapok zeneileg egész nagy százalékban rendben vannak, néhányat pl. tök kellemes volt hallgatni (főleg a gitár riffeket yellow cardban vagy filterben vagy angel dustban - ami így megmaradt). Látszik, hogy van mögötte némi zenei tartalom, azért több ez, mint az átlag magyar szemetek. Meg az is, hogy szereti a nagy rock/metal együtesseket, tényleg hatással van rá.
Utánanéztem kicsit, hogy megismerjem ki ő, látszik, hogy van érzéke a zenéhez, koncerteken majdnem hogy jobbak is hangzik. De azokkal sem vett meg sajnos. A videós csatornát ne vegyük ide, az ilyen tini influenszerkedéseket tényleg nem bírom, szóval csak torzítana az összeképen :D

Max amit kihozhatok ebből, az egy 5-ös, ebbe minden pozitív objektíven értékelhető dolgot belevettem, de a "vinyákolás" meg a trappeskedés az számomra értékelhetetlen.

5/10

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. november 3., szerda 21:31

Faust írta: Inyenc Roland majd intezi!
nem nem, most már csak langyi cuccokat hozok, az való nektek :mrgreen:
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. november 3., szerda 21:20

davi10 írta: Úgy érzem azzal a King 810 albummal nagyon mély sebeket hagytam, pedig az előző körben a Sum 41 is bejött a többségnek. :D

Nem számítottam ennyire pozitív értékelésekre, a következő körben akkor muszáj lesz valami kecskegyilkolósat hoznom, hogy visszaálljon a világ rendje :D
Inyenc Roland majd intezi!

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. november 3., szerda 21:19

Úgy érzem azzal a King 810 albummal nagyon mély sebeket hagytam, pedig az előző körben a Sum 41 is bejött a többségnek. :D

Nem számítottam ennyire pozitív értékelésekre, a következő körben akkor muszáj lesz valami kecskegyilkolósat hoznom, hogy visszaálljon a világ rendje :D

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. november 3., szerda 21:12

Skindred-Union Black

Háát ez nagyon érdekes volt. :D

Elsőre végig élveztem mert tényleg érdekes és nem várt dallamokat hallottam.
végére kicsit elfogyott az energia de ennyi.
Nekem bejött ez a kesze kusza stilus keverés. Nem azt mondom hogy állandóan tudnám hallgatni de ez igy most ebben a formában jólesett.

Többszöri hallgatásra nem tartaná fennt a banda az érdeklődésemet de ajánlásnak jó volt igyis mert nagyon is eltért attól amit megszoktam.

Ami tetszett Warning, Guntalk,Living a lie.
Nálam 6/10

Caraway te mocsok őt én akartam hozni. :mrgreen:
Még személyesen is ismerem :shifty:
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9876
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. november 3., szerda 21:00

Skindred - Union Black

Na ideértem én is :) Kezdem a pozitívummal, nálam ez az eddigi legjobb ajánlásod :D

Szerintem ide kifejezetten jó ötlet volt bedobni, nagyon érdekes album volt, korábban sose hallgattam hasonló zenét. Kétszer lement és egyet kell értsek Caraway értékelésével, a Get it now után mindkétszer picit elvesztette már a figyelmemet. Kifejezetten rossznak nem mondanám az utolsó 4 számot sem de azok már nálam elmaradtak a korábbiaktól. A legjobb egyébként szerintem a Living a lie volt, azt többször is meghallgattam külön is, nálam az volt az album csúcspontja. Valahogy nem éreztem egyébként egy koherens egésznek, elég random mód váltogattak a számok között. Pl. a Guntalk egy kifejezetten érdekes darab megtörte picit a flowt nálam de még így is talán az volt az albumon a második legjobb szám. Úgy összességében nem érzem mint zenei alkotás kiemelkedőnek, szerintem akár reggie akár rock szempontból csak erős közepes maximum (már amennyire én értek hozzá) de valahogy egész működőképes kombináció így együtt. A banda rajongója nem leszek de jó élmény volt (főleg a két körrel ezelőtti ajánlásodhoz képest :mrgreen: ), kimozdított a komfortzónámból :)

Köszi az ajánlást!

10/6.5
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. november 3., szerda 16:38

Fuuh, 3 számot hallgattam ebből, egyelőre többet nem bírok. Pedig az intro alapján azt hittem ez még jó is lehet...

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. november 3., szerda 16:33

babaking írta: Ha jól látom én leszek a következő - mivel péntektől keddig úton leszek, ha van olyan aki tudja, hogy mit hoz és cserélne akkor lehetőséget adok rá. Ha nem akkor megoldom :)
Nekem oke ha nektek is!

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. november 3., szerda 16:27

Ha jól látom én leszek a következő - mivel péntektől keddig úton leszek, ha van olyan aki tudja, hogy mit hoz és cserélne akkor lehetőséget adok rá. Ha nem akkor megoldom :)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. november 3., szerda 16:24

soadroli írta: mint youtube videós bírom a gyereket, a zenéjét már kevésbé :mrgreen:
Ja igen, azt nem irtam hogy o az 500 ezer yt feliratkozoval rendelkezo Paul Street, ha igy ismerne valaki. :mrgreen: Mondjuk en nem nezem a videoit, de ertelmes gyerek.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. november 3., szerda 16:14

mint youtube videós bírom a gyereket, a zenéjét már kevésbé :mrgreen:
Kép

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. november 3., szerda 16:10

Na, akkor jojjon vegre egy kis magyar zene. :mrgreen: De megnyugtatok mindenkit, az osszes szam angol rajta.


Azahriah - Camouflage.

Azahriah szerintem jelenleg az egyik legtehetsegesebb srac itthon. 19 eves, ez az elso igazi nagy albuma, amin az osszes szamhoz o irta a dalszoveget, illetve maga a zeneknek is az alapjait o csinalta a prior cimu szamon kivul. Stilusilag vannak rajta lassan es porgosebb szamok is, es ahogy mar emlitettem angolul enekli mindet. Maga az album nagyjabol egy 19 eves fiu szerelmi csalodasairol szol, szoval a dalszoveg valoszinuleg nem mindenkinek fog tetszeni, vagy unalmassa valhat, de szerintem egyaltalan nem zavaro. A felkapottsaga pedig eszmeletlen a magyar szamai miatt(kb 4 db), par honap utan mar a Budapest Parkba volt onallo koncertestje.

Jo szorakozast mindenkinek, remelem tetszeni fog! :)

Youtube: https://youtu.be/2jzvAqnJiJs
Spotify: https://open.spotify.com/album/3OFCYRfo ... D1p-rQzkVg

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. november 3., szerda 14:18

Skindred - Union Black

Na, ez volt eddig a legjobb ajanlasod a sok rock utan. :mrgreen:

Vagyis vegulis ez is rock, de ez a reggie beutes nagyon jol all neki. Ez tenyleg egy olyan ajanlas a zeneklubban, amilyen stilusrol meg sosem hallottam, szoval ez eleve erdemelni fog +0,5 pontot. :)

Maga az album gyorsan leporgott, egyaltalan nem ereztem szenvedesnek a hallgatasat, nehol meg elveztem is. Tenyleg van egy amolyan Brains beutese. Legjobban talan a Get it now tetszett, utana szerintem le is lehetett volna zarni az albumot, mert arra az utolso 3-4 szamra kicsit ellaposodott az egesz. Jo lett volna edzes kozben is meghallgatni, sajnos most erre nem kerult sor, pedig biztos felporgetett volna.

Osszessegeben az atlagosnal picit jobb volt, jol szorakoztam, igy megkap tolem egy 7/10-es pontszamot azzal a 0,5-os bonuszponttal. Koszi az ajanlast!

A sajat ajanlasomat pedig megirom egy uj posztban, hogy elne keveredjen.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 145 regisztrált és 0 vendég