Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
heccsat
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:55
Kedvenc játékosaid: Varane, Ronaldo, Modric, Isco, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: heccsat » 2014. február 1., szombat 16:34

sentry írta:Szeretném megköszönni heccsatnak
Én is ilyenek miatt jelentkeztem, gondoltam, hogy mi lesz kb. az a vonal amiket ajánlani fognak az emberek, ezért gondoltam valami mást is mutatok, két nagy kedvencem nekem is. Egy kicsit csalódott is vagyok amiatt, hogy nagyon egysíkúnak érzem az eddigi ajánlásokat és semmi újdonság nincs benne. Pedig örülnék neki ha lenne valami ismeretlen is akibe újonnan bele lehet szeretni. Szintén így vagyok vele, mint te, nagyon sok időmet töltöm, zenék keresgetésével, mindig találni valami nagyon jót, csak idő kérdése. Aztán ezeket 2-3 év múlva el is kezdik játszani a rádióban, emlékszem a Mumford milyen peremzene volt amikor elkezdtem hallgatni, mára már szinte mindenki ismeri és rádió is adja őket. De még Coldplay is ilyen volt "nagyon-(nagyon)" régen. De azért valamennyi örülök is neki, hogy később amikor ez lesz a divat, a módi akkor már mások is elkezdik hallgatni ezeket, csak azt sajnálom, hogy maguktól ezt sosem hallgatnák, csak onnantól kezdve, hogy már adja a rádió vagy a csapból is az folyik, akkor szeretik meg sokan.
----------------De Gea-----------------
Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo
-------Pogba-------Kroos------------
--------------Modric------------------
---Hazard---------------------Isco---
-------------Ronaldo-----------------
Next season dreamteam

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. február 1., szombat 3:58

Szeretném megköszönni heccsatnak, hogy ezt a két kiváló albumot ajánlotta! :salute:

Igazából én azért is akartam zeneklubos lenne, mert ilyen albumokat szerettem volna ajánlani. Rengeteg ember nem tölt elég időt különböző zenei stílusok megismerésével. De érthető, rengeteg idő, és szelektálás mire az ember megtalálja a maga kis stílusát, bandáját. De vannak emberek, akiknek ez a kutakodás örömet okoz. Persze pont azért mert iszonyat nagy élmény egy új bandára bukkani, akinek a zenéje nagyon megfog. Én ilyen ember vagyok, és maga a zene hihetetlen komplex, leírhatatlan és összetett érzéseket vált ki belőlem. Emiatt imádok új bandákat megismerni. :)

Az XX egyik nagy kedvencem. Egyértelműen a britek egyik legjobb bandája jelenleg. Borzasztó tehetségesek. Egyenként külön lehetne elemezni a tagokat, de talán Jami XX-et a banda dj-jét emelem ki. Ő hihetetlen zenei érzékkel rendelkezik. Ezt számos saját szerzeményével, vagy koprodukciós számmal bizonyította már. Illetve nem kicsit változatos és kellemes mixeket készít. Az egyik legtehetségesebb elektronikus zenei producer. Nicolas Jaar, Four tet, Burial mellett. No persze szerintem.

Megértem azokat az embereket, akiknek lassú az xx zenéje. De ez talán olyan mint, anno egy ismerősöm mondta, hogy a Radioheadet valaki vagy átérzi és szereti, vagy nem érti/érzi és nem fogja soha. Valahogy az XX is ilyen, vagy tetszik valakinek és akkor beszippantja, vagy nem tetszik és lehúzza az egészet. Ami külön öröm a lelkemnek, hogy ők nem a hírnévért csinálják, nem adják el a lelküket a pénzért, hanem ők mindig is csak 3 fiatal maradnak, akik imádják a zenét, és azt amit csinálnak. Ezt manapság a sikertől megrészegült fiataloktól ritka. De ők inkább a minőségre mennek, nem a mennyiségre. Ez borzasztó szimpatikus bennük.

Ezt még ajánlom tőlük ( és a második, Coexist nevezetű albumukat! :mrgreen: )
The xx - Finally (Kings Of Tomorrow cover )


Bonuszként: The XX + BBC Philharmonic Ez meg egy csoda! :)

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. január 31., péntek 22:24

tetszeni fog .. hidd csak el :shifty:
Tudom én azt, főleg az előző után! :lol:

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. január 31., péntek 22:08

BBarni írta: egy csabi féle tykyd album
tetszeni fog .. hidd csak el :shifty:
Kép

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. január 31., péntek 21:59

GT utan meg en szinezem meg kicsit :mrgreen:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. január 31., péntek 13:27

(Utána pedig... Végre én jövök. :shifty: :box: :mrgreen: )
:banplz:

RIP Zeneklub :'(


Még szerencse, hogy Tarsi ott van mert egy csabi féle tykyd album után jönne egy remek GT ajánlás..hááát! :lol:
:mrgreen:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 31., péntek 13:13

RealRaúl77 írta:Srácok kérhetnék febr 10-ig haladékot? Nem tudom mi van most, full nem követtem a klubokat, mi kell addig, mi lesz még, de utána mindent pótolnék.

Köszi a megértést!
Rendben van, majd írj pü-t, ha van valami kérdésed. :)

Egyébként úgy készüljetek, hogy a jelenlegi ajánlás után csabi* következik, és csak aztán Tarsi kolléga. (Utána pedig... Végre én jövök. :shifty: :box: :mrgreen: )

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. január 30., csütörtök 23:40

Srácok kérhetnék febr 10-ig haladékot? Nem tudom mi van most, full nem követtem a klubokat, mi kell addig, mi lesz még, de utána mindent pótolnék.

Köszi a megértést!
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. január 30., csütörtök 17:59

Szerencses vagy BBarni :) En se hallgatok bluest,de elismerem a munkassagat.


GT,remenykedunk hogy addig kapnak a csirkek meg valamikor 6-7 golt aztan viszontlatasra :lol:

Mar vegigporgettem mindket albumot elnagyolva (azat beleporgetve),nem gyozott meg elsore egyik se,de majd holnap vagy a hetvegen letolom.
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 30., csütörtök 16:37

BBarni írta:ööö...biztos! :mrgreen:
Nyugi, majd megismered őket, lesz még pár kör a zeneklubban. :mrgreen:

Amúgy kezd már körvonalazódni az ajánlásom... :hmmm: Szóval készüljetek két óra tömény szenvedésre. :he: :mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 30., csütörtök 16:28

Lett volna lehetőségem tavaly előtt egy Bill koncerthez, de nem jött össze sajnos... Nagy kár érte, egyik kedvenc előadóm az öreg.
"And my heart will leave you never."

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. január 30., csütörtök 16:12

BBarni, te mit tudsz? :hmmm:
Sajnos semmit! :mrgreen:
Belsős ember vagy a fradinál, és még Billel is közeli kapcsolatod van? :D Irigyellek az utóbbiért :)
Igazából pont egy Fradis dolog miatt kerültem a közelébe, szóval csak szerencsém volt! :)
Nem az én stílusom az a fajta zene, amit csinál az öreg, ettől függetlenül persze elismerem a munkásságát. :agree:
Nagyon jó énekes,jó ember és sose adta el magát!Én is hasonlóan vagyok! :)
Poldoore, Klrx, Sean Mackey, Blackmill, SizzleBird, Fox Stevenson, CMA..
ööö...biztos! :mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 30., csütörtök 16:07

BBarni, te mit tudsz? :hmmm: Belsős ember vagy a fradinál, és még Billel is közeli kapcsolatod van? :D Irigyellek az utóbbiért :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 30., csütörtök 15:31

BBarni írta:Deák Bill Gyula! :)
Fura volt, mert azért van köztünk egy kis korkülönbség, de egész jól elbeszélgettünk többször is, amikor a születésnapomon meg küldött egy sms-t teljesen kész voltam!Persze nem lettünk őshaverok de pár hetente/havonta felszokott/szoktam hívni, hogy mi újság! Gondolkodtam is, hogy az ő egyik lemezét hozom ajánlásnak, de elvetettem mert bár a koncertjein kint vagyok, és zseniális amit csinál, de nem vagyok oda a bluesért! :)
Persze ez lehet csak nekem nagy dolog!
Az igen! :D :agree:

Nem az én stílusom az a fajta zene, amit csinál az öreg, ettől függetlenül persze elismerem a munkásságát. :agree:

Szerencsés ember vagy. :) (Talán egyszer én is megismerkedhetek majd valamelyik kedvenc elektronikus zenei előadómmal... Poldoore, Klrx, Sean Mackey, Blackmill, SizzleBird, Fox Stevenson, CMA... :salute: :mrgreen: )

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. január 30., csütörtök 15:25

Kiről van szó, ha nem vagyok indiszkrét? :)
Deák Bill Gyula! :)
Fura volt, mert azért van köztünk egy kis korkülönbség, de egész jól elbeszélgettünk többször is, amikor a születésnapomon meg küldött egy sms-t teljesen kész voltam!Persze nem lettünk őshaverok de pár hetente/havonta felszokott/szoktam hívni, hogy mi újság! Gondolkodtam is, hogy az ő egyik lemezét hozom ajánlásnak, de elvetettem mert bár a koncertjein kint vagyok, és zseniális amit csinál, de nem vagyok oda a bluesért! :)
Persze ez lehet csak nekem nagy dolog!

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 30., csütörtök 14:52

Angus & Julia Stone - Down The Way
Valamiért ez nagyon betalált nálam. Rögtön az első számnál beszippantott az album hangulata, már akkor éreztem, hogy ez bizony kiváló lesz, és úgy is lett. Csodálatos, lágy dallamok, gyönyörű vokálok (Angus és Julia hangja is tetszett, utóbbié főleg, először kicsit furcsa volt, de aztán rájöttem, hogy nagyon is különleges és szép hangja van a csajnak, amit ráadásul nagyszerűen is használ), ragyogó hangszerelés, gondosan megkomponált és precízen előadott dalok, mindez egy órán keresztül. :salute: És szerencsére nem laposodott el a lemez, ugyanolyan magas színvonalú az összes szám. Éppen ezért nehéz is egy-két dalt kiemelnem, talán a Draw Your Swords és a Santa Monica Dreams fogott meg leginkább elsőre.
9,5/10 :agree:

Jó kis ajánlás volt, jöhet a következő. :)
BBarni írta:A blues sem áll annyira közel hozzám, csak egy valakit hallgatok, de őt is inkább személyes szimpátia/elismerés miatt, hiszen volt szerencsém egy munkaügyből kifolyólag megismerni, összehaverkodni!
Kiről van szó, ha nem vagyok indiszkrét? :)

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. január 30., csütörtök 0:07

Angus & Julia Stone - Down the Away

Ez már jobban tetszett mint az előző!Még ez is nekem egy picit lassú volt, és szintén egy picit egysíkú,de azért legalább nem volt olyan rossz hangulata mint az előzőnek!Viszont itt is csak egy számra tudom azt mondani, hogy tetszett ez pedig a Draw Your Swords volt főleg a vége miatt...a többi úgy nem maradt meg egyáltalán!Mindkettőjüknek jó hangja van, nekem a fiúé jobban tetszik!A blues sem áll annyira közel hozzám, csak egy valakit hallgatok, de őt is inkább személyes szimpátia/elismerés miatt, hiszen volt szerencsém egy munkaügyből kifolyólag megismerni, összehaverkodni!Persze ő egy más szint, nem is hozzá akarom hasonlítani őket!Kellemes volt, de egy picit lassú,egysíkú és valahogy untam az egészet, de legyen egy 5,5


Egyébként elismerés nekik, hogy mindent maguk csinálnak! :salute:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. január 29., szerda 23:57

Angus & Julia Stone - Down the Away

Sajnos ez The xx-el ellentétben nagyon nem jött be. Túlságosan lassú, lágy album. Ez a visszafogott "suttogós" éneklés 1 órán keresztül nagyon sok volt. Igazából nem tudok kiemelni számokat, mert teljesen egybefolyt az egész. Volt egyébként 1-2 rész, ami már fokkal jobban bejött, de nem volt túl sok.

4/10

Viszont a The xx albumot köszönöm, szerintem 1-2 számot a jövőben is le fogok pörgetni róla.

Avatar
heccsat
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:55
Kedvenc játékosaid: Varane, Ronaldo, Modric, Isco, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: heccsat » 2014. január 29., szerda 23:39

GT37 írta:Hát ez az Angus & Julia Stone-album... :salute: :salute: :salute: Most járok a felénél, teljesen kész vagyok tőle. Fantasztikus. :salute:
örülök neki, hogy ennyire tetszik, én is hasonlóan voltam 3-4 éve mikor először hallottam őket :)
ők igazi zenészek, mindent ők csinálnak
----------------De Gea-----------------
Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo
-------Pogba-------Kroos------------
--------------Modric------------------
---Hazard---------------------Isco---
-------------Ronaldo-----------------
Next season dreamteam

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 29., szerda 17:08

Hát ez az Angus & Julia Stone-album... :salute: :salute: :salute: Most járok a felénél, teljesen kész vagyok tőle. Fantasztikus. :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 61 regisztrált és 0 vendég