Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. március 7., hétfő 11:26

davi10 írta: Lesz ma ajánlás, vagy megadtam a kegyelemdöfést?

@babaking érdekes, hogy a Bennem lógott ki, azt hittem az pont tetszeni fog neked a váltások miatt.
Igen, azok be szoktak jönni. Szerintem a végére simán csak "elfáradtam" és úgy már nehezebben fogadom be.

szerk. Youtube most feldobta a Viharom Tavaszomat szimfonikus zenekarral az is tök jó, mondjuk egy kicsit másképp hangszereltem volna, de hát ízlések és pofonok.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2022. március 6., vasárnap 17:29

Kid Cudi-Man on the Moon III: the chosen

Olyan elöadót hozok akit èn 10x èvig kerultem. A Day n Night c dalt èn anno annyira megutaltam hogy ha felmerült Cudi neve a hideg is kirazott.
Pedig a mufajra vagy mai elöadókra óriási hatása volt.

Aztán 2020ban kidobta ezt az albumot. Gondoltam most teszek egy probat vele.
Elötte leporgettem az elozo darabjait es rohadtul tetszettek. Èn barom hogy eddig kerultem...
Aztan ez az album lett vegul a kedvenc.

Vege kicsit lapos de ennyi ami negativum nekem.

Azota jobban utana olvastam az eletutjanak meg interjukat neztem stb. Nagyon szinpatikus figura.
Plusz Spotyn nalam top 3mas elöado lett :D
Pörgessètek. :coffee:

https://open.spotify.com/album/64nbgEEI ... sdKi-byDNQ

https://youtube.com/playlist?list=PLKPc ... heGpumBgIy
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. március 6., vasárnap 16:58

Leander Rising - Szívidomár


ambivalens érzelmeket váltott ki belőlem az album, ami valószínűleg a célja is ezekkel az éles váltásokkal, egyik pillanatban érzelmes részt énekelnek, majd hirtelen hörgés :D
az intró alatt tisztára szabaduló szoba feelingem volt egyébként, teljesen illik oda egy történet felvezető-aláfestő zeneként
ami tetszett: viharom tavaszom (ez volt a legerősebb szám az albumról), csak te, szomorú vasárnap, két világ közt
a reborn pl. tökéletesen illusztrálja azt a kettősséget, amit az album képvisel. az elején azt hittem, hogy ez is egyike lehet a legjobb számoknak, hát a végére megváltozott a véleményem :D
a Vörös Attila valóban rémlik az ÉNB-ből :lol:
nehéz értékelni, mert voltak remek részek, de voltak olyanok is, ahol a hörgést teljesen feleslegesnek éreztem és csak a zenei műfaj miatt tették bele kötelező jelleggel.. azért túlsúlyban voltak a pozitív elemek, így összességében 6,5/10, köszi az ajánlást!
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. március 6., vasárnap 16:51

lestat írta: Akkor hozhatom az ajanast?
sztem hozhatod nyugodtan, én is mindjárt bepötyögöm az értékelést
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2022. március 6., vasárnap 16:48

Akkor hozhatom az ajanast?
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. március 6., vasárnap 15:49

Nálam épp pörög másodjára az album, legkésőbb holnap reggel hozom értékelést, plusz végre odaérek, hogy picit reagáljak a tieitekre :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. március 6., vasárnap 14:57

Lesz ma ajánlás, vagy megadtam a kegyelemdöfést?

@babaking érdekes, hogy a Bennem lógott ki, azt hittem az pont tetszeni fog neked a váltások miatt.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. március 6., vasárnap 13:25

Leander Rising-Szividomár

Nem ismertem a formációt, szóval elvárások nélkül ültem le. Egyetértek az intro erösre sikeredett, viszont utána elég hullámzó lett.

Tetszett ahogy a zongorát és a népdalos elemeket használta és az ének is kifejezetten rendben volt, viszont a hörgés (sokszor inkább üvöltés) szerintem most nem adott hozzá, inkább levett belőle, sok helyen erőltetettnek éreztem. Kicsit metal, akkor hörögni KELL érzésem volt.

A számok közül a Viharom Tavaszom és a Szomorú vasárnap messze kiemelkednek (utóbbi még a felesleges hörgés ellenére is. Ezen kívül a Diamond and Coal jött még be. A többi vagy semleges, vagy mint a Bennem kifejezetten lefelé lógott ki. Azután kifejezetten jót tett a Bad Romance, kicsit feloldott az egészet, illetve a gitárbetét amit beleraktak az az eredetinek is előnyére válna, és kicsit klisé szerű klasszikus témákkal ötvözni, de valahogy működött.

Maga az album hangzás szempontjából jól van összerakva, minden más szempontból elég káoszos. Keverednek a stílusok, a nyelvek, a számok minősége is hullámzik. Szóval így csak 5/10. Jó ajánlás, ismét megismertem a magyar zenei paletta egy újabb szeletét.

U.i megtaláltam az albumnak az english only változatát, ahol nem csak a nyelv más, hanem más apró részletek is eltérnek. Az az album sokkal jobban összerakottnak és letisztultabbnak hatott – az egy fél ponttal jobbat kapna mint album.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. március 4., péntek 11:22

Srácok, hétfőn letudom a vizsgám, és hozok mindent, ne haragudjatok még egyszer, és köszönöm a türelmet. :agree:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2022. március 4., péntek 11:04

Rüfüs Du Sol - Surrender

Távol áll tőlem ez az stilus. Most sem lettem rajongója. Viszont nálam pont az ének hozta fel. Ha ezt a "tingli-tangli" dallamot kéne hallgatni csak hamarabb megunnám. De tetszett az ének. Helyenként a dalszöveg is bejött. Inkább ez olyan autós zene nálam vagy valami buliban hajnalban lepörögnek lépegetéshez már. :lol:

Jól indult az album amugy a Next to me-vel utána meg inkább egybeolvadt sajnos. Surrender emelkedett még ki nekem, lehet nem véletlen ez az album cime is.

Összességében az ének jó, szöveg is tetszett. Könnyen lecsúszik amugy, jó háttérzene. De maga a zene az alap ami igy egybeolvad és mintha ugyanazt ismételné számomra negativum.

Nálam 4/10


Leander Rising-Szividomár

Na hát az eleje nagyon tetszett. Nagyon ütős volt és a szöveg is :agree: Nagyon felpörgeti az embert. FöBün nagyon bejött meg a Csak Te. Viharom Tavaszom meg különösen kiemelkedik.
Az egész nagyon élénk,friss és olyanokat is be tud vonzani szerintem mint én aki alapból ritkán hallgatja ezt a stilust. Van benne valami nagyon "magyaros" nemtud megfogalmazni pontosan hogy micsoda de lehet ezért is volt hogy az angol dalok valahogy kizökkentettek. Sokkal jobban élveztem a magyar zenéket.
Hangszereléshez én nem igazán értek de az még nekem is feltünt hogy nagyon jó a hangzás,tiszta. Elit tényleg.

Ott az angol zenékkel a közepén kicsit elvesztettek de ettől függetlenül nagyon pozitiv album. Nagyon tetszett. Le is mentettem a fenti három számot.

nagyon jó ajánlás volt köszi :agree:

Nálam 7,5/10
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. február 27., vasárnap 18:35

Richie Branson & Solar Slim - Life After Death Star

Fu hát ez megizzasztott :mrgreen:
Nem szeretem a Star Warst, de mégis az onnan lopott dallamok voltak a legjobbak a számokban. A jó rap zenével nincs bajom, de ez valahogy nem jött be.
Az meg hogy mennyire kreatív ilyen alapokat betenni, azt inkább nem minősítem :D
3,5/10, nehari.



Rüfüs Du Sol - Surrender

Na nekem ez tipikusan ilyen semilyen, tingli-tangli zene, ami egyszerűen semmit nem vált ki az emberből. A zene néhol egész jó, de szerintem is lerontja az ének. Eléggé összefojt az album, én is Next To Me-t emelném ki, ez volt talán a legjobb.
Néha a Coldplayre emlékeztetett, mondjuk ismerek vagy 3 számot tőlük :lol:
5/10

Köszi az ajánlások és bocsi a késésért.
Kép

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. február 27., vasárnap 11:04

basszus bocsi, az egyikkel már megvagyok, ma letudom a többit is.
Kép

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. február 27., vasárnap 10:05

csak a tisztán látás végett, eddigi elmaradások:
roli: Richie Branson & Solar Slim - Life After Death Star és Rüfüs Du Sol - Surrender
süti: Rüfüs Du Sol - Surrender
lestat: Rüfüs Du Sol - Surrender
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. február 27., vasárnap 10:04

Bocs srácok, hozni fogok mindent, de kérnék egy kis türelmet, sűrű lett minden. Rüfüs már lepörgött párszor ráadásul, csak tisztességes értékelés bepötyögésére még nem volt időm. :(
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. február 27., vasárnap 9:40

Annyira nem pörögtek fel a dolgok, azért hozom az ajánlásom.

Megint eltelt pár hét Roli ajánlása óta, úgyhogy úgy döntöttem, hogy megint egy rockosabb-metálosabb anyagot hozok. Szerettem volna valami olyasmit, ami más, mint az eddigiek, úgyhogy egy ma már inaktív magyar együttes bemutatkozó lemezét dobom be (ami amúgy idén 10 éves).

Leander Rising - Szívidomár

Van pár angol szám rajta, de többségében magyarul énekelnek. Az utolsó szám egy Lady Gaga cover, amit ugyan nem mondtak ki, de valószínűleg csak marketing-húzás volt, azzal elég nagyot mentek a youtube-on még a lemez megjelenése előtt. Ha valakinek hosszú a játékidő, szerintem azt nyugodtan átugorhatja.
Amennyire én emlékszem rengeteg fikát kapott a zenekar, voltak a DAL-ban, a gitáros játszott az Éjjel-Nappal Budapestben, a Lady Gaga cover-ért is kaptak hideget-meleget, de zeneileg szerintem teljesen rendben volt a cucc, nekem nagyon betalált, amikor megjelent. A dalok szerintem a mai napig megállják a helyüket, de a lemez hangzásán azért lehetett volna csiszolni kicsit. Ezért is inkább a Spotify-t ajánlom, a Youtube lejátszási listában kicsit korábbi verziók vannak.
Ezután még 1 lemezt adott ki a zenekar, utána feloszlottak, de az énekes másik együttese a Leander Kills a mai napig aktív, de az már nekem annyira nem bejövős. :/

Spotify
Youtube

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. február 22., kedd 17:08

Rüfüs Du Sol - Surrender

Már múlt héten lement 2-szer, de nem jutottam, oda, hogy bepötyögjem az értékelést, szóval ma lement még egyszer, ugyanis nem sok minden maradt meg belőle.

Az album tök jól indul, nagyon tetszik a Next to me-ben az a (viszonylag egyszerű) zongorabetét, szóval számomra az a szám emelkedik ki és lett az album fénypontja. A többi viszont egysíkú. Az első hallgatásoknál teljesen összefolytak a számok és az alapok számomra elég hasonlóak. Persze a most harmadszorra azért feltűnt változatosság, de nem volt egetrengető.

Az énekkel nem volt baj, a hangszíne tetszik, de semmi extra, beleolvad a zenébe és szerintem jó is így, nem biztos, hogy más énekessel jobb lenne.
Vezetéshez tök jó a háttérbe, de ott is megunnám szerintem kb a 7.szám után.

Amit ebben a stílusban keresni szoktam az a jó hangzás - nyűgözzön le a tisztasága, az élessége stb. de ennek nem sikerült. Az egész olyan matt hatást keltett.

Összességében 6/10 mert olyan nagy baj azért nincsen vele, egyszerűen csak kicsit semmilyen.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. február 21., hétfő 13:26

Rüfüs Du Sol - Surrender

az elektronikus besorolást teljesen megértem, de hogy mitől alternatív arra nem tudtam rájönni :D
a véleményem egybevág Daviéval, hasonló érzéseim voltak miközben hallgattam az albumot
talán az éneket nem éreztem annyira gyengének, a Sons of Kemet esetében sokkal jobban kilógott nálam
a csávó énekhangja néhol mike posnerére hajazott amúgy, sőt voltak olyan számok is amire kb. rá is mondtam volna ha rádióban hallom csak, hogy ez mike posner?!
nálam ami kiemelkedő volt az a next to me és az alive
érdemes amúgy megnézni a yt videók alatti "klipeket" is :)

6,5/10

köszi az ajánlást!
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. február 20., vasárnap 20:52

davi10 írta: Hallgatás beleegyezés, akkor 1 hét múlva ajánlok.
Nem gondoltam volna, hogy ez az album tesz be a csapatnak :( :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. február 20., vasárnap 15:42

Hallgatás beleegyezés, akkor 1 hét múlva ajánlok.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2022. február 19., szombat 14:46

Richie Branson & Solar Slim - Life After Death Star


Hát ez igazán érdekes mix volt. De nekem bejött. Szeretem mindkét stilust alapjáraton szóval igy nem volt nehéz. De nem hallgatok ilyen mixeket csak elvétve szóval jó ajánlás volt ilyen tekintetben is.

Végig nem tart ki az album lendülete de valahogy mindig jókör jön egy olyan dal vagy klasszikusabb dallam az SW-ből ami felhuzza megint az albumot. A rap rész teszi kissé egyhangúvá szerintem, mintha kicsit "sok" lenne vagy nem is tudom hogy fogalmazzam meg.
De nagyon minőségi összegyúrás az biztos.

Ten Crack Commandments elsőre bejött aztán Niggas Bleed és a Machine Gun Funk tetszett különösen.

Köszi az ajánlást igazán érdekes élmény volt, faternak biztos megmutatom mert nagy SW fan :D
7/10
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 83 regisztrált és 0 vendég