Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. november 16., kedd 21:14

ANDS írta: Ma hallottam először Placido Domingot magyarul énekelni. Le a kalappal előtte!
Linkelhetted volna :D de mehet a zene topicba is :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. november 15., hétfő 20:36

sebydani írta:


u.i.: Süti kolléga Solomunra behajított anno egy hetest de ahogy látom még hiányzik a táblából, úgyhogy egyel kevesebb albuma igazából amivel még adós :)
köszi a jelzést, pótoltam :) elkerülte a figyelmem :kalapos:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. november 15., hétfő 20:28

Lil Nas X-Montero

Ismét elkövettem azt a hibát, hogy már első nap lement kétszer az album de nem írtam be ide, úgyhogy le kellett pörgessem megint bár sok mindent nem változtatott a véleményemen, ugyanolyan élmény volt mindegyik hallgatásnál. Az album első száma meg az Industry Baby voltak meg korábban a rádióból, utóbbin kifejezetten örülök, hogy feltűnik Jack Harlow, bírom a srácot. Mikor bedobtad ajánlásnak örültem egyébként, nem tudtam, hogy van már albuma de az Old Town Road meg a Montero után kifejezetten kíváncsi voltam mit hoz össze ekkora hype mellett amit kap.

Kifejezetten pozitív élmény a számok közül a Tales of Dominica, Lost in the citadel és a már említett Industry baby lettek. Dob rajta még mindenképp Elton és Miley közreműködése is. Két számot tudnék csak kiemelni ami kifejezetten nem tetszett, a Scoop és a Dolla Sign Slime illetve a a Dont want it Mockingbird sample nyúlása az szintén mínusz nálam viszont a dalok többsége a mai trendeknek megfelelő rádiós iparosmunka szerintem, engem nem bántott a hallgatásnál, ez most az uralkodó bár magával azért nem ragadt. Eléggé beszürkült nálam amúgy a háttérbe minden hallgatásnál az album második felére, figyelmeztetnem kellett magam, hogy próbáljak jobban figyelni rá. Ettől függetlenül valamivel jobb élmény volt mint a többi épp legtrendibbnek számító sztár zenéje, főleg a közreműködők és a zenei alapok miatt. Fura jelenség amúgy a srác, azt a cipős sztorit már majdnem el is felejtettem úgyhogy jó, hogy beírtátok. :kalapos:

Pontban kifejezve 10/6, köszi az ajánlást!

u.i.: Süti kolléga Solomunra behajított anno egy hetest de ahogy látom még hiányzik a táblából, úgyhogy egyel kevesebb albuma igazából amivel még adós :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. november 15., hétfő 18:33

Lil Nas X - Montero

korábban tőle csak az old town road volt meg, ami annyit ment itt-ott-mindenhol, hogy a végére nekem is megtetszett
ennek az albumnak az eddigi értékelések alapján kissé félve leselkedtem neki, ahhoz képest azért nem volt annyira bűnszar

az album címadó dala jó kezdet volt, utána viszont engem elvesztett nagyrészt az album
volt 1-2 kivétel ami egész élvezhető volt (pl. thats what i want, bár a klip nélkül meglettem volna, sun goes down) - azzal együtt h nem mondanám sajátomnak a stílust
a scoop-pal kapcsolatban felemás érzéseim vannak, az a szám lehetne jobb is, de nem lett
rengeteg számra a legjobb kifejezés ami eszembe jut az a semmilyen, mind szövegben, mind dallamban nem tudott semmit adni

a negatív prekoncepció után én adok erre egy 5-öst, előzetesen egy 3-asnak is örültem volna :D
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. november 15., hétfő 15:07

Issam Alnajjar – BAREE?

Nagy poént az elmúlt 2 értékelés alapján nem lövök le, ha elmondom, ez sem tetszett. Érzésre valahova Azahriah és Lil Nas közé raknám.
A hangja egyértelműen jó a srácnak, ezen kár is vitatkozni, ezt nem fájt kimondottan hallgatni. De asszem itt kimúlt minden ami pozitív, ezt leszámítva mindenben teljesen közepes, tipikusan a 14 éves lányoknak szóló neo-folk-pop stílus - kicsi arabos jegyekkel megbolondítva. Dalszöveggel nyilván nem tudok mit kezdeni, ezt ki is veszem a képletből - de kétlem, hogy akkora mélyen szántó gondolatok pattantak volna ki egy 17 éves fejéből. Számomra sajnos ő is csak egy tucat tiktok/instagram sztár marad. Nő a világnépesség, nő a megnyilvánulási platformok száma, így gyakorlatilag bárki aki kicsit átlag feletti tehetséggel rendelkezik, sikeres tud lenni - nem csak saját országában. De semmit nem ad a zene univerzumához, de nem is rombolja azt. Tőle legalább nem sajnálom a megtekintéseket, mint Lillófasztól.
Ez most szimplán csak nem tetszett. Az viszont tuti, hogy jordániai előadót még nem hallgattam soha :mrgreen:

4/10

Ps: kedvenc előadóim között sem tudok az elmúlt 5-6 évből 8-asnál jobb albumot mondani, szóval mondhatjuk közepesnek.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. november 15., hétfő 12:05

nmate írta:
babaking írta: miután felkapták Tik-Tokon
Inkább ez a része nem bíztató :lol:
Én is erre a részre értettem :mrgreen:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. november 15., hétfő 12:02

babaking írta: miután felkapták Tik-Tokon
Inkább ez a része nem bíztató :lol:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. november 15., hétfő 11:00

Itt vagyok, hallgatom őket, és a pontot is hozom, nem estem ki, csak nagyon nagyon sűrű lett az élet. :shutup:

Elnézést mindenkitől, igyekszem!


Skindred - Union Black


Ezt többször is előkaptam, úgyhogy le is pontoznám. 10/6,5, kifejezetten a jobbak közül volt, ez az emészthető vonal még nekem a műfajból, és ennek talán méginkább old school NFS vibeja volt. :kalapos:

Köszönöm az ajánlást, hozom a többit is lassan-gyorsan, ahogy tudom. :salute:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. november 15., hétfő 10:44

nmate írta: Itt vannak ilyen határidők meg társai? :D Abban sem vagyok biztos, ki jön most és mikor.
határidő általában az ajánlást követő 1 hét szokott lenni
Sütivel amúgy mi van? ő van csak jobban lemaradva, Kercsótól már megszoktuk a csúszást :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. november 15., hétfő 10:16

Na akkor hozom is az új albumot, hogy visszatérjünk a rendes kerékvágásba.

Issam Alnajjar – BAREE?

Követve a fiatal előadó vonalat, ismét egy srác akinek ez az első albuma. Issam 17 éves Jordán származású, aki – tudom ez nem lesz bíztató – a Hadal Ahbek címü számával robbant be miután felkapták Tik-Tokon. Sajnos a szám 3 verzióban is rákerült az albumra, ami nem feltétlen ad hozzá, főleg, hogy szerintem a többi száma sokkal jobb.
Eddig minden ajánlásomnál nagyjából sejtettem, hogy mit fogtok mondani, itt most lövésem sincs.

Jó szórakozást! B-)

https://tidal.com/browse/album/199305088
https://open.spotify.com/album/1gZW7IiL ... 0ntMS0SSKg
https://www.youtube.com/watch?v=5J0dp9m ... 18ZXRIIkuo


szerk. a táblázatban van a sorrend, be is van dátumozva B-) (most mondjuk pont cseréltünk múlt héten)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. november 15., hétfő 10:14

Itt vannak ilyen határidők meg társai? :D Abban sem vagyok biztos, ki jön most és mikor.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1674
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. november 13., szombat 11:56

davi10 írta: Nem tudom már hol jött szembe, de jól láttam, hogy ma a Hősök terén Azahriah lesz a One Republic előtt? Kemény...
Jaja, pont errol beszeltem a bemutatojanal, hogy iszonyatosan nagy hype ovezi mindenhol. 1 ev alatt elerte, hogy nagyszinpados huzonev legyen a legtobb helyen.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. november 13., szombat 11:41

Lil Nas X-Montero

A név meg a leírás alapján megint rosszabbra számítottam. De mondjuk egyből beugrott Gengszterséges a Kertvárosi gettóból :D
Aztán beugrott még párszor az album hallgatása alatt, pl. a That's what I wan-nál nehéz felfogni, hogy ez nem egy paródia-szám. Ami amúgy zeneileg még el is menne, de a szöveg eléggé hazavágja, és ez egy csomó másik számra is elmondható az abumon. De vannak olyan számok is, amilyet semmilyen szöveg nem tudna megmenteni, mint mondjuk a Scoop vagy a Dolla Sign Slime.
Nem tudom mennyit "lopkodott" össze, nekem egyedül a Don't want it-nál volt egy elég erős Eminem - Mockingbird érzésem.
Az album amúgy jól szól, és tényleg van pár jó rész rajta, főleg az éneklősek, de hát stúdióban mindenki tud jól énekelni.

Köszi az ajánlást, nálam ez 4,5/10

Nem tudom már hol jött szembe, de jól láttam, hogy ma a Hősök terén Azahriah lesz a One Republic előtt? Kemény...

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. november 13., szombat 11:08

Azahriah - Camouflage

Én is rosszabbra számítottam. Szinte mindenben egyetértek Faust kollégával.
A gitár sokat dob rajta, voltak jó témák, főleg a Angel Dustban, bár az szerintem koppincs, nagyon ismerős volt valahonnan :D
Tudom a gyerekről hogy szereti a Soad-ot, régebben láttam ahogy pár számot eljátszik gitáron. Szóval nem reménytelen a fiú, látszik van hozzá érzéke. A tinilányok falják, és kommentben láttam hogy 40 plusz-os férfiak is, ott mondjuk pislogtam rendesen :mrgreen:
Az éneklés sok helyen nem tetszett, bár azt inkább nyávogásnak mondanám. A szöveg olyan amilyen, de ez érdekel a legkevésbé. Jó ajánlás, majd ránézek az új cuccaira is.
6/10
Kép

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. november 12., péntek 17:03

Lil Nas X-Montero

Nagyon érdekes album (számomra) és nagyon jót tett neki a második hallgatás. Amikor először ment le akkor kb a 3. számnál kikapcsolt az agyam, mondván, hogy már hallottam 1000 ilyet, és nem az én stílusom, és nem is különösen kiemelkedő. Utána már csak 1-2 helyen kaptam fel a fejem.

A második nekifutás is hasonlóan indult, ott is kezdtem elbambulni amikor szerencsére Elton John megmentette az egészet. Nem a szám volt kiemelkedő, hanem feltűnt, hogy milyen fasza kis zongorabetét. Addig nem is nagyon néztem, hogy milyen vendégszereplők vannak.

Innentől viszont kinyílt az album és jóval több változatosságot véltem felfedezni és a vendégek is hozzátettek a változatossághoz, viszont egy erös közepesnél egyik szám sem nagyon tudott többet hozni.

Személyes kedvenc a Tales of Dominica lett, ez kiemelkedik az albumról.

A második menetnek és a fentebb említett számnak köszönhetően lett egy 5,5/10. A kora simán lehet mentség az egyszerűbb szövegekre valóban, majd elválik, hogy milyen irányba fejlődik.

Hétvégén pótolom az ajánlásomat, és én is egy nagyon fiatal énekessel készülök, követve a trendet :mrgreen:


PS. Miley hangján nagyon durván hallatszik az a mérhetetlen mennyiségű (füves)cigi amit tol
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. november 12., péntek 16:51

Montero

Fuck my shit bitch, nigga, dog

Kb ezzel ossze is foglaltam. :mrgreen: Szamomra ez a hallgathatatlan legalja, minden benne van az albumban, amitol undorodom a rap minden formajatol, tovabba is csak a tehetsegtelen semmirekello nagypofaju idiotak egyetlen, zeneiparba valo betoresi lehetosegenek talalom. Termeszetesen lehet ezt minosegien tolni, van ra nem egy pelda, de emberunk ettol nagyon messze jar zeneileg is, szovegileg is. A kulcsiny megvan, nagyon fontos resze ez ugye a zenenek, mint tudjuk.

Eddig mindenben igyekeztem es probaltam talalni valami erteket, amiert elmondhatom, hogy erdemes volt meghallgatni, es eddig sikerult is, de itt csak azt tudtam felhozni, hogy nem magyar, es hogy vege lett. Ez pont ket pont. Sajnalom lestat. :-(

2/10

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. november 11., csütörtök 13:07

Union black

Elnezest a lemaradasert, leporgettem mar ketszer a napokban csak nem akartam ketsorost irni.

Vannak ezek az idiota pizzazok, akik nem tudnak rendes pizzat csinalni, ezert csinalnak kolbaszos-sultkrumplis-articsokas-hamburgerhusos-gyrosos-hotdogos pizzat, ami valamiert megis eheto, de azert megfekszi a gyomrodat egy ido utan.

Zeneileg is eleg mix a cucc, sokszor durvan a nu metal korszak elejet idezi, nemi Limp Bizkit, nemi Papa Roach, a zuzdasabb reszek le sem tagadhatjak, hogy Machine head hatasok - de ezzel a vilagon semmi baj nincs. Ha nem is nagy cucc zeneileg a motyo, kelloen komplex es valtozatos, ahogy az enekbe vitt valtozatossag is tok jo, remegtem hogy minden szam reggae lesz (alapvetoen semmi bajom a mufajjal, de hosszutavon elvisehetetlen szamomra), de pont jo a balansz.

Van par fogos trekk, a Warning es a Living a lie tetszett a legjobban, viszont a vegere valahogy nagyon elfogy az egesz, es masodik hallgatasra valahogy agyonnyom az egesz. 3-4 szamot kihuznak, szerintem utosebb lett volna.

Koszi az ajanlast, nem lesz a kedvencem de erdekes szinfolt volt!

6,5/10

Camoflague

Fogtam a fejem amikor meglattam az ajanlast, de kellemes meglepetes volt, hogy dacara a mufajnak, teljesen hallgathato a cucc. Nem mondom, hogy nagyob megmaradt belole barmi, atfolyt rajtam, de ha radioban hallanam, feltunne hogy a zeneisege kitunik ebbol a gusztustalan, ertekelhetetlen, egy torol fakasztott mezonyben. Nagyon megdobja a gitar hasznalata az egeszet, a tobbi eleg meh, viszont nem idegesito es proli, es hallatszik, hogy a srac idovel mutathat majd tobbet is, ha nem merul bele a szennybe. Azert az itt hangoztatott felkapottsaga meg mindig kerdojel szamomra, elkepzelni nem tudom, hogy 13 ev felett miert hallgat ilyet onszantabol barki, plane az, akinek nem a tampon madzagja log a labai kozt, de ezert vagyok kulonbozoek. :)

Talan a quasart, a preludeot es az aightot tudnam kiemelni, amit talan felismernek ha hallanam valahol. Tobbire mar most sem emlekszem, de ez mufaji sajatossag. Koszi az ajanlast!

5,5/10

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. november 10., szerda 15:30

Azahriah - Camouflage

Kellemes meglepetés volt, ritkán tetszenek a magyar előadók angol próbálkozásai - hol a kiejtés, hol a faék szövegek miatt. A szöveg itt sem volt világmegváltó, de ezt inkább a a srác életkorának tudom be. Ilyen korban még az embernek nincs nagyon sok élettapasztalata, és jó esetben szélsőséges érzelmeket/ traumákat sem élt még meg.

Zeneileg nagyon rendben van, jól össze van rakva, a gitárjáték - még ha nem is világklasszisan bonyolult - nagyon sokat ad hozzá, jól passzol a stílusban gyakran eltérő alaphoz. A hangja is rendben van, ahogy mondtátok a csillagokat nem énekli le, de ebben a műfajban nem is kell. Engem nem zavar ha egy férfi magas hangon énekel - söt. Egyedül a nyávogást nem szeretem. :lol:

Nekem az aight című szám volt ami megfogott, de a többi amit kiemeltetek sem volt rossz.

Egy dolog van amit nem tudok hova tenni. Emlékeim szerint 4-5 számban is rájátszik/ felhasznál ismert számokat dallamokat. Nem hiszem, hogy pofátlanul lenyúlná, inkább az az érzésem volt, hogy inspirálódott és hozzátett. De az is lehet, hogy szándékosan játszik arra, hogy ezáltal érezze az ember rögtön jónak a számokat, hisz az említett dallamok is nagy népszérűégnek örvendenek. Ezt jónéhány számban észrevettem (mivel le vagyok maradva és jövök héten én jövök most nem megyek vissza kikeresgélni), és nem tudom, hogy előbbi vagy utóbbi az oka. Remélem előbbi, és az új munkáiban már nem lesz ennyi input máshonnan - akkor szerintem fényes jövő áll előtte.

Jó kis ajánlás volt, kissé még csiszolatlan de jó úton halad és figyeltek a minőségre szóval 6,5/10
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. november 9., kedd 17:28

Na igen ha már autotune.. érdekes módon amikor élőben énekel ott nagyon kellemes hangja van, nem is értettem utólag miért kellett beletennie ilyen elemeket.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2021. november 9., kedd 16:12

Lil Nas X-Montero

Na, akkor jövök én is, hogy ne menjen el mindenkinek a kedve az albumtól. :mrgreen:

Én őszintén kerülöm az összes olyan rappert, akinek Lil, xXx,Pump és ehhez hasonló mumble rap típusú neve van, mert eddig a hideg kirázott az összestől.

Lil Nas, viszont nekem kicsit más. Ő nem is ez a kategória, a popos elemek miatt hozzám közelebb áll az ő stílusa.

Az Old Town Road nekem bejött, az sem egy nagy műalkotás, de jól össze volt rakva. Azután TikTokon sokszor szembe jött velem több új száma is, pl Montero, Industry, amik nekem akkor nagyon tetszettek, szóval már egyszer lepörgettem ezt az albumot egy hónapja kb.

A csávó kicsit kattos, de ehhez mondjuk elég megnézni a klipjeit vagy elolvasni azt a cipős sztoriját. Látszik az egész albumon, hogy a srác meleg dolgai és más okok miatt tele van frusztrációval. A számokban is nagyon őszintén beszél ezekről.

A hangja szerintem jellegzetes, semmi extra, és igen én is hallom az autotunet, de engem itt nem zavart különösebben, meg tudtam benne találni azt a zeneiséget, ami pont kellett. A szöveg sem világmegváltó rímekkel van tele, de én ezt sem láttam annyira kritikusnak, ráadásul, ha Azahriah esetében fel lett hozva a kora, akkor itt is meg kell említeni, hogy egy 21-22 éves srácról beszélünk. A zenei alapok szerintem itt is nagyon rendben voltak.

A Montero és az Industry Baby volt az a két szám, ami nálam felfelé kiemelkedett, a vége felé kicsit lapos lett nálam az album, de ott is voltak értékelhető számok.

Nekem átjöttek az érzései, itt sokkal jobban átéreztem az előadó helyzetét, mint mondjuk az előző albumnál. Szerintem ez is a zene lényege, nem csak a rímek vagy egy profi énekhang, gitárjáték.

Összességében egy teljesen korrekt pop/rap album volt ez, átlagos autotune énekkel, de izgalmas zenei alapokkal és közreműködőkkel, illetve többnyire átjött a mondanivaló is.

7/10


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 160 regisztrált és 0 vendég