Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. január 28., kedd 23:49

The xx - xx

Igazából fogalmam sincs, hogy mikor lenne kedvem ilyen stílusú/hangulatú zenét hallgatnom!Ha jobb lenne a kedvem, ez biztos lelohasztaná, ha viszont mondjuk egy rosszabb napomon hallgatom meg lehet az öngyilkosság is megfordulna a fejemben!Persze én sem csak pörgős,zúzós rock/metál zenét hallgatok, de ez nekem borzalmasan lassú, egysíkú volt, a vége felé fel is kaptam a fejemet, hogy bealudtam és újrakezdődött, de nem!Egyedül az utolsó számra mondom azt, hogy nem volt rossz!Egyébként az albumot hallgatva egész végig az járt a fejemben, hogy betépve biztos jól lehet ezt hallgatni, de máskor..(nah meg néha beugrott Heisinberg és Jesse feje :mrgreen: )
Egyébként szerintem az indie stílus(?) azért érződött rajta!Igazából mást nem tudok mondani, ez nekem nagyon lassú,vontatott,és erőtlen volt!
4

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. január 28., kedd 18:46

Angus & Julia Stone - Down the Away
Hm... hát nem mondom, hogy az én stílusom, mert nem az, de ez nekem túlontúl lassú és egyhangú volt. Nem rossz a csaj és a pali se, igazából a számok se, de ez sok (k) volt így egyszerre. Nekem kicsit füves zene, bocsi :mrgreen:
4/10

The xx - xx
Hát, nekem ez is lassú volt, kicsit vontatott, de ez már jobban bejött, mint az előző. Az Infinity számot emelném ki és a Teardropsot, nem mondom, hogy ezek mostantól a lejátszási listám alapdarabjai lesznek, de ezek viszonylag tetszettek. :)
4,5/10

Köszönöm az ajánlásokat, egyiket sem ismertem, és jó egy kis újat is hallani :D remélem lesz következő forduló, ismeretlenebb és kevésbé előítéletes (nem miattatok) előadókat fogok hozni, valószínűleg egy rockot ( :Đ ) és egy lightosabbat :coffee: csak kerüljek be :ike:

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2014. január 28., kedd 18:33

The xx - xx
Én is lenyomtam még az éjjel és nagyon kellemesen csalódtam benne. Az introt én is hallottam már, szeretem is, meg tisztában voltam azért velük, de nem gondoltam, hogy fel fognak érni annak a magasságában akár egy számmal is, de sikerült, nem is egyszer. Az album első fele nagyon tetszett, talán csak az Island nem annyira, viszont utolsó 3 szám már inkább untatott. Mindenesetre tényleg egyetértek, hogy egyedi, modern, könnyed dolgot hoztak össze ezzel az albummal.
Kicsit hasonlított a két ajánlás, mindkettő chilles, a maga hangulatában, műfajában jó, az XX-ben kár az utolsó 3 számért, így összességében nem sokkal tetszett jobban mint Stone-ék korongja, de az ajánlásokat is díjazva megkapja a 8/10-et.
Jók voltak. :)

Avatar
peadani
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:57
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: peadani » 2014. január 27., hétfő 23:29

The xx - xx

Egész kellemes kis muzsika volt ez így estére. Az Intro-t ismertem is azok után kicsit jobbra számítottam de így sem volt rossz album.Volt pár szám ami nem tetszett így összességben egy 6,5 pontot kap.

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2014. január 27., hétfő 21:21

Angus & Julia Stone - Down the Away
Nekem nagyon bejött. :)
Laza, hangulatos, de érezni benne a komolyságot. Teljesen belemerültem, ellazított. Nem mondom hogy érzelmek tárházát borította rám, de egy chilles délutánon simán elővenném bármikor. Bár valóban kicsit monoton lett az album és jórészt az első fele ütött igazán, de egyben van. Ritkaság nálam, de a két hang közül inkább a kislányé fogott meg jobban és Angusé "zavart" inkább egy kicsit.
Az ajánlás nagyon jó volt, magamtól lehet sohasem találtam volna rájuk, így megkapja tőlem a 7,5/10-et. :)

Avatar
peadani
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:57
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: peadani » 2014. január 27., hétfő 12:53

Angus & Julia Stone - Down the Away

Hát nagyon nem jött be ez az ajánlás most.Nekem lassú,unalmas és egysíkú volt. 4 pontot adok rá.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 26., vasárnap 16:09

The xx - xx
Tetszett. Laza, chilled, tökéletes egy ebéd utáni olvasós, pihenős, semmittevős órához. Nagyon egyben volt az album, az első két szám nekem is nagyon bejött, aztán a Crystalized nem annyira, és megijedtem, hogy le fog ülni kicsit a lemez, de szerencsére jött az Islands, ami az egyik kedvencem lett a korongról. :) Az ezt követő számokkal sem volt gondom, a Night Time különösen megfogott, aztán a végén a Teardrops sem rossz.

A vokálok nagyon el vannak találva, az elektronikus zenei effektek majdhogynem tökéletesen vannak adagolva, remek kis album ez összességében. :agree:

8,5/10

Köszönöm az ajánlást, a másikkal is jövök pár napon belül. :coffee:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. január 26., vasárnap 1:16

The xx - xx

Na, a nagy insomniában lepörgettem ezt az albumot. Fogalmam sincs milyen stílusba tartozik ez a zene, nem igazán találkoztam még vele. Az első két szám nagyon megfogott, utána számomra fokozatosan gyengült. Az utolsó szám feldobta az addig már-már egysíkú albumot. Viszont amiket ki tudok emelni az az Intro, VCR, Heart skipped a beat, Night time és a Teadrops. Ennyi számot kiemelve nem adhatok és nem is akarok rossz pontot adni.

7,5/10

szerk.: amíg írtam az értékelést elindult újra az album és az első két szám még mindig parádés B-)

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 26., vasárnap 0:17

Végeztem az albumokkal :D

The XX
Ismertem pár számukat az MR2 Rádiónak köszönhetően, így nem volt abszolút ismeretlen számomra. Jól összerakott, profi, modern lemez, jó ötlet volt ajánlani :)

8/10

Angus & Julia Stone
Ezek viszont abszolút ismeretlenek voltak. Nagyon jól indult a lemez, rögtön megfogott. A csajnak, valószínűleg Julianak olyan hangja van mint Lana del Reynek, vagyis nagyban hasonlít rá. Sajnos időközben nagyon monotonná vált az album, de így sem nevezhető 1v1 rossznak.

6,5/10
"And my heart will leave you never."

Avatar
heccsat
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:55
Kedvenc játékosaid: Varane, Ronaldo, Modric, Isco, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: heccsat » 2014. január 25., szombat 21:10

BBarni írta:indie pop zenekar
wikipedia szerint igen, de nem azok egyébként

a másik pedig blues-folk valóban
----------------De Gea-----------------
Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo
-------Pogba-------Kroos------------
--------------Modric------------------
---Hazard---------------------Isco---
-------------Ronaldo-----------------
Next season dreamteam

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. január 25., szombat 20:58

Én egyiket sem ismerem, bár ha jól tudom a The xx - xx indie pop zenekar, a másik pedig blues szóval egyik sem , de főleg az előbbi nem áll közel hozzám, majd meglátjuk! :)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 25., szombat 12:16

Fent van az ajánlás a blogon, határidővel együtt.

Én is kíváncsi leszek, az xx-nek ismerem pár számát, a másikról még életemben nem hallottam. :D

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. január 24., péntek 23:52

Sikerult ket full ismeretlent hoznod nekem. Talan az elso neve dereng,de fogalmam sincs a stilusukrol.
Kivancsi leszek :)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
heccsat
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:55
Kedvenc játékosaid: Varane, Ronaldo, Modric, Isco, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: heccsat » 2014. január 24., péntek 23:08

Nahm itt vagyok bocs a késésért, csak megjött ma a PS4em végre és azzal foglalkoztam ma :)

Előző körben nem vettem részt a zeneklubban, de úgy látom, hogy a tendencia itt inkább az, hogy mindenki ismertebb előadókat hoz (talán 1-et nem ismertem eddig). Ezért én sem fogok most teljesen ismeretlen nevekkel előállni.

Első választásom mondjuk így is nagyon eltérő az eddigiektől.

Angus & Julia Stone - Down the Away

Az album 2009-ben látta meg a napvilágot. Egy testvér párosról beszélhetünk jelenesetben, akik óriásit alkottak ezen albumukkal. A zenét ők szerezték, a szöveget ők írták, rögzítettek és saját maguk menedzselik a dolgaikat. Eszméletlen tehetséges zenészeket ismert meg a világ személyükben.


Második választásom pedig egy angol sikergárdára esett. Szerintem őket már mindenki ismerni fogja.

The xx - xx
Szintén 2009-es album. Angol együttes, ha a zenéjük jellegét kéne meghatároznom akkor elég nagy bajban lennék, de ami biztos, hogy tökéletes egyvelege az elektronikus elemeknek és a hétköznapi hangszereknek. Már első lemezükkel hatalmas sikereket értek el, több helyen is az év lemezének választották az albumot.
Na de elég a hypeból. Jó szórakozást hozzájuk!
----------------De Gea-----------------
Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo
-------Pogba-------Kroos------------
--------------Modric------------------
---Hazard---------------------Isco---
-------------Ronaldo-----------------
Next season dreamteam

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 24., péntek 13:49

Na, akkor mindenki megvan mindennel, úgyhogy

ÁLLÁS :coffee:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. január 24., péntek 13:41

GT37 írta:3) RR, semmi gond, ha ma/holnap hozod a két értékelést, az teljesen rendben van.
Köszönöm, és elnézést a kellemetlenségekért!




Egyik album sem váltott ki túl nagy érzelmeket bennem igazság szerint. Nem is nagyon tudok most emiatt sokat írni.

Anti Fitness Club - LéleKzet

Az a helyzet, hogy -bár igyekszem mindentől függetlenül értékelni, nem hagyhatom ki az összehasonlítást az előző kör albumával- a metamorphosis kategóriákkal jobban bejött. Igazság az, hogy nem volt olyan szám, ami nagyon megfogott volna. Említettem, hogy adok neki újabb esélyt, és valamivel jobban bejött akkor már, de még mindig nem volt kiemelkedő. Egy kellemes háttérzenének simán elmegy, sok baj nincs vele, rossznak semmiképp sem rossz. Csak hiányzik számomra valami átütő erő az albumról, valami kiemelkedő, valami, ami megfog. Metamorphosis-on ez csont nélkül jelen volt.

7/10



30 Seconds to Mars - A Beautiful Lie

Hasonlóan vagyok vele.. Rossznak nem mondanám, de jónak sem. Igazából semmi nem fogott meg. Harmadszor futott ma az album, mire észrevettem, hogy ezek a számok már voltak. Rocknak ezt a szegletét nem annyira kedvelem. Nem jön be az ilyen. Nem is tudom mit írjak. Annyi, hogy ez még kicsit háttérzenének is kevés. Viszont nem irritált, negatív érzelmeket sem váltott ki, csak nem igazán hatott meg a létezése/jelenléte. totál semleges vagyok az albummal kapcsolatban. A pontszámban ez nem fog meglátszani, de ez a közöny a legrosszabb, amit elérhet valami..

5/10
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 24., péntek 13:10

pheco írta:Viszont ennek a körnek kb a következő vizsgaidőszak elején lesz vége :mrgreen:
Talán kicsit hamarabb. :D

Btw, aztán viszont nem tudom, hogy legyen, mert nyáron, gondolom, sokan elég rendszertelenül vannak otthon/gépnél (én legalábbis biztosan :D ), szóval lehet, hogy őszig el kéne halasztani a harmadik kört... :hmmm: Na mindegy, majd meglátjuk.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. január 24., péntek 13:08

peti_madrid írta:Nemsoká kezdődik a szorgalmi időszak, rá fogok érni :mrgreen: :mrgreen:
Viszont ennek a körnek kb a következő vizsgaidőszak elején lesz vége :mrgreen:

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2014. január 24., péntek 13:04

Nemsoká kezdődik a szorgalmi időszak, rá fogok érni :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 24., péntek 12:35

Na, akkor pár dolog:

1) heccsat hozhatja az ajánlását, amikor erre jár. :)

2) csabi* heccsat után, Tarsi előtt fog ajánlani, ha így mindenkinek megfelel.

3) RR, semmi gond, ha ma/holnap hozod a két értékelést, az teljesen rendben van. :agree:
Dupla D írta:a következő körben én is jönnék. majd valaki nyomjon egy pü-t, ha kezdődik, mert nem fogom nézni magamtól ezt a topikot.
Rendben, majd írok. :coffee:

Ahogy RMCF-nek és peti_madrid-nak is, hátha. :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 50 regisztrált és 0 vendég