Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 27., szerda 16:17

sentry írta:Ha sok rock lenne akkor helyreállítanám egy Nosia albummal a világ egyensúlyát az ajánlók helyében. :lol: :lol:

>:]
Noisia :salute: Legjobb. :D
Victor írta:hozzad csak, és meglesz a filmklub történetében az első 0 pontos ajánlás :mrgreen:
Zeneklubbú' ki :mrgreen:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. november 27., szerda 16:14

Victor írta:hozzad csak, és meglesz a filmklub történetében az első 0 pontos ajánlás :mrgreen:
Elvette a zene az eszed?! :mrgreen:

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2013. november 27., szerda 16:13

hozzad csak, és meglesz a filmklub történetében az első 0 pontos ajánlás :mrgreen:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. november 27., szerda 16:10

Ha sok rock lenne akkor helyreállítanám egy Nosia albummal a világ egyensúlyát az ajánlók helyében. :lol: :lol:

>:]

Tarsi88
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:31
Kedvenc csapatod: Barcelona
Tartózkodási hely: Aszód

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Tarsi88 » 2013. november 27., szerda 11:07

Gossip - A Joyful Noise
Mikor megláttam az ajánlást tudtam, hogy ez nem az én albumom lesz. Aztán sorba jöttek a pozitív értékelések, kezdtem elhitetni magammal, hogy tévedtem és nem is olyan rossz csapat ez mint amit abból a pár számból gondoltam amit ismertem. Hát tényleg nem, rosszabb. A csaj hangja egy tipikus tucat hang, semmi nincs benne ami megfogott volna, viszont néhol olyan orr hangon énekelt hogy borsózott a hátam. A zenei alapok is teljesen egysíkúak. Ez az album már már a szinti-pop mélységébe került.
10/2
Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 27., szerda 9:09

Marci77 írta:Ki van elmaradva még? :) (én ma délután osztályozok még)
Így állunk jelenleg. (Új dizájn befigyel. :mrgreen: :mrgreen: )

Roli jön még mindkettővel, illetve rajtad kívül Tarsi és pheco a Gossip-albummal.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2013. november 27., szerda 9:06

GT37 írta:Na, emberek, ha ilyen ütemben haladunk, akkor elég valószínű, hogy még bőven december 8-a előtt jöhet majd a második ajánlás. :agree:
Zsoc írta:5,5, azért, hogy GT ne kapjon herótot a 6.0-tól. :mrgreen:
:lol:
Köszi, kedves tőled. :mrgreen:
Ki van elmaradva még? :) (én ma délután osztályozok még)
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 27., szerda 8:37

Na, emberek, ha ilyen ütemben haladunk, akkor elég valószínű, hogy még bőven december 8-a előtt jöhet majd a második ajánlás. :agree:
Zsoc írta:5,5, azért, hogy GT ne kapjon herótot a 6.0-tól. :mrgreen:
:lol:
Köszi, kedves tőled. :mrgreen:

Avatar
heccsat
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:55
Kedvenc játékosaid: Varane, Ronaldo, Modric, Isco, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: heccsat » 2013. november 26., kedd 23:19

Gossip - A Joyful Noise
Én alapból úgy tartom, hogy igazán jó, hangja csak nőnek lehet, férfiaknak nem, így nagyon sok olyan zenét hallgatok, aminek az énekese nő nemű, emiatt lehet kicsit kritikusabb vagyok a kelleténél, de ez sajnos nálam nem ütötte meg még a közepest sem, semmi érc, semmi különlegesség nincs a hangjában, a számok nagyon egy sémára épültek. A kíséretben sincs semmi különleges.

4/10

Irie Maffia - Nagyon jó lesz
Ezt az albumot már ismertem, így nem hallgattam meg még egyszer. A címmel ellentétben nem volt nagyon jó. Gagyi szöveg. Túl sok volt a stílusok mixelése.
Előzőnél, jobban tetszik egy fokkal így :

5/10
(Ha csak a magyar előadók között kéne pontozni akkor kaphatna egy 7est.)
----------------De Gea-----------------
Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo
-------Pogba-------Kroos------------
--------------Modric------------------
---Hazard---------------------Isco---
-------------Ronaldo-----------------
Next season dreamteam

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2013. november 26., kedd 23:01

Irie Maffia - Nagyon jó lesz
Arra számítottam, hogy nehéz szülés lesz, de elsőre egész hallgatható volt. Viszont az első szám az albumon le is írja az egészet. Összevisszaság volt nekem. Keveredés minden mindennel. Érdekes angol - magyar, reggae - rap - elektronikus alapon. Egyenként pedig egész jók, de nem igen sikerült az átjárást eltalálni közöttük. Másodszor is belekezdtem a meghallgatásába, mert mint mondtam elsőre még azért ugy tetszett is, de másodszorra már inkább idegesített az alap is, pár szöveg is, ugyhogy nem igazán jött be. Az AKPH miatt kicsit elfogult vagyok egy számukkal, pedig összességében az sem egy nagy dolog, de azt szerettem. Emellett viszont 1-2 szám volt az egész jó kategóriában, a többi inkább felejteni való nekem.
Na összességében, azért nem volt vészes, pörgős album, de nem jött át a dolog. 5,5, azért, hogy GT ne kapjon herótot a 6.0-tól. :mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. november 26., kedd 22:20

GT37 írta:
RealRaúl77 írta:Őőő. nem vagyok bent biztos. :oops:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Kiss :mrgreen:
Mindenféle utalásra, meg beszélgetésünkre gondoltam, csak erre nem :lol: :lol:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 26., kedd 22:18

RealRaúl77 írta:Őőő. nem vagyok bent biztos. :oops:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Kiss :mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. november 26., kedd 22:15

messideco írta:Ahogy látom a nagy többség pozitívan értékelte az albumokat, a legelső kommenteken meglepődtem magam is :)


RR77
Próbáltam megfelelni a saját magam elvárásainak:
-kezdőkörként két olyan lemezt hozni, amelyek nem képviselnek szélsőségeket (más találó szót nem tudok rá). Ez szerintem azért volt fontos, hogy senkinek se szegje kedvét a start, és legyen mindez zökkenőmentes.

-változatosság öröme. Az élet minden szintjén utálom a monotonitást is, a zene sem kivétel. Ha megkérdeztek 4-5 éve, hogy milyen műfaj a kedvencem, akkor egyértelműen rockot mondok. De jelenleg, meghallgatok mindenféle vonulatot (majdnem), a rockzenei alap megmaradt, emellé társult pár szolidabb elektronikus, alternatív zene, fő zenei forrásom az Mr2 Petőfi Rádió.

Szóval elnézést, ha csalódtál bennem, nem az volt a cél, hogy megmutassam, hogy milyen vagány csávó vagyok, hogy nem rockot hozok, hanem a fenti elveket figyelembe véve próbáltam minél jobb két lemezt kiválasztani, meg hát az idő is sürgetett, tervben volt pár album meghallgatása, amire viszont nem lett volna lehetőségem :)

Így már rendben? :agree:
Jajj, félreértettél.

Direkt írtam is róla, hogy nem akarok senkit sem basztatni, betámadni, semmi hasonló, amit írok, azt nem azért írom. És itt sem akartam megkérdőjelezni az ajánlásod jogosságát, milyenségét, semmit. Nem is csalódtam benned, meg semmi, csak annyit akartam mondani azzal, hogy az a másik kettő album jobban bejött. Ennyi, és semmi több. És magyarázatot sem vártam el, hogy miért ilyet ajánlottál. Hisz én vagyok a kisebbség, és nem várom el, hogy az én kedvemre tegyen bárki is az ajánlásával. Semmi olyasmit nem akartam, amit beleláttál, vagyis, amit a válaszodból kiveszek, hogy mit láttál bele.

GT37 írta:RR, neked meg csak ezt üzenem: :-*

Remélem, érted. :mrgreen:

Őőő. nem vagyok bent biztos. :oops:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 26., kedd 21:59

messideco írta:-kezdőkörként két olyan lemezt hozni, amelyek nem képviselnek szélsőségeket (más találó szót nem tudok rá). Ez szerintem azért volt fontos, hogy senkinek se szegje kedvét a start, és legyen mindez zökkenőmentes.
Ez egyébként szerintem teljes mértékben sikerült is, és ezért jár a pacsi. :) Első ajánlásnak majdhogynem tökéletes volt ez a kettő.

RR, neked meg csak ezt üzenem: :-*

Remélem, érted. :mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 26., kedd 21:56

Ahogy látom a nagy többség pozitívan értékelte az albumokat, a legelső kommenteken meglepődtem magam is :)


RR77
Próbáltam megfelelni a saját magam elvárásainak:
-kezdőkörként két olyan lemezt hozni, amelyek nem képviselnek szélsőségeket (más találó szót nem tudok rá). Ez szerintem azért volt fontos, hogy senkinek se szegje kedvét a start, és legyen mindez zökkenőmentes.

-változatosság öröme. Az élet minden szintjén utálom a monotonitást is, a zene sem kivétel. Ha megkérdeztek 4-5 éve, hogy milyen műfaj a kedvencem, akkor egyértelműen rockot mondok. De jelenleg, meghallgatok mindenféle vonulatot (majdnem), a rockzenei alap megmaradt, emellé társult pár szolidabb elektronikus, alternatív zene, fő zenei forrásom az Mr2 Petőfi Rádió.

Szóval elnézést, ha csalódtál bennem, nem az volt a cél, hogy megmutassam, hogy milyen vagány csávó vagyok, hogy nem rockot hozok, hanem a fenti elveket figyelembe véve próbáltam minél jobb két lemezt kiválasztani, meg hát az idő is sürgetett, tervben volt pár album meghallgatása, amire viszont nem lett volna lehetőségem :)

Így már rendben? :agree:
"And my heart will leave you never."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. november 26., kedd 20:58

Sziasztok emberek!

Kezdeném azzal, hogy történjék bármi.. írjak bármit.. soha.. soha! senkit, semmilyen körülmények között, semmiért, semmilyen ajánlásért, semmilyen értékelésemmel nem akarok megbántani. Te, GT37, írd már ezt ki a blogra hírnek, hogy mindenki tudja :mrgreen: Az esetleges negatív vélemény/értékelés, ha egyáltalán ilyen lesz, lehet hogy előfordul véletlenül.. soha nem az ajánló ellen szól, soha nem annak sértegetésére, az ő lehúzására, megszégyenítésére születik. Egyszerűen nagyon más a zenei ízlésünk, és az adott album nem jön be. Eléggé finnyás vagyok, nehezen lehet a kedvemre tenni ilyen téren. Lehet egy-két ember agyát felb.szom majd, higgyétek el, nem szándékosan teszem. Igyekszem nem nagyon szigorú lenni, nem nagyon lehúzni, nem nagyon elhordani mindennek a (nagyon) nem kedvelt műfajokat. Nem lesz egyszerű. Na lássuk:

Gossip - A Joyful Noise

Nohát. Ezzel kezdtem e körös pályafutásom. Hogy mondjam finoman. Legyen elég annyi, hogy nem az én világom. Hallgattam az albumot, és.. jaj mondom csak ilyet ne. Egyszerűen nem bírom a mai kor zenéit, a ma közkedvelt műfajokat, és az általánosan menő, jó, felkapott zenék 99%-át. Hogy miért vagyok itt? Höhö. Jó kérdés... Kérdezzétek GT37-et :mrgreen: Ha komolyan válaszolni akarnék először az előző kör rám nagy hatást gyakorolt lemezeit hoznám fel, egyikük a Mumford&Sons, hálás köszönet neked, messideco, azóta is nagy kedvencem. Vannak még az átlagból bőven kiemelkedő albumok, de nem maradandó élményt nyújtó albumok, melyek nagyon jól elszórakoztattak (Escape The Fate, Fall Out Boy), vagy esetleg ismertem már őket (Green Day), szerettem már őket (Metallica). És van még egy harmadik csoport, a kellemes meglepetések (Anti fitness club), ahova immáron ezt a lemezt is felírnám. Tetszett. Elkezdődött az album, és a fent leírt érzések kavarodtak bennem. Aztán haladt előre a dolog, pörgött a bakelit, a lejátszótű szántotta a barázdákat, és azt vettem észre, hogy egész jól elszórakoztat. Nem fog a kedvencemmé válni, de egynek elment. A zenei aláfestés, meg az egész amin alapszik egyébként borzalmas volt. De mégis volt bent, pontosabban volt az énekben valami, ami megfogott, ami tetszett. Jó volt. Tetszett a hangzása, meg a dallamvonal. Emiatt kellemesen csalódtam. Viszont nem lett számomra kiemelkedően jó, fontos alkotás. Olyan középszerű, átlagnál egy hangyaf..sznyival jobb.

6/10


Irie Maffia - Nagyon jó lesz

Namost. Mindkét lemezed meglepetést okozott számomra. Csalódtam mindkettőben, de nagyon, mégpedig pozitívan.. Mondanám.., ha nem lett volna ez valami fertelmesen szörnyű. Ja, szóval az első lemezed kellemes csalódást okozott, ez az album viszont... Én tökre szerettem az Irie Maffiát, és ez elég nagy szó! Tekintve ez sem az én világom. Nem olyan stílus, ami bejönne. És mégis. Valamiért szerettem. Még koncerten is voltam, nem egyszer!! Persze, nem voltak nagy kedvenceim, nem hallgattam őket agyba főbe, de néha rám jött, hogy egy-két számot letoljak. Ezt az albumukat eddig nem hallottam. Nem tudom mi történt velük. Régen jobban reggae-s volt. A reggae-t kedvelem amúgy. Azok miatt a részek miatt szerettem őket is. A zenéjük többi része mondjuk nem annyira jött be. De még jó volt azért. Itt meg.. Nem tudom.. A rap, meg az elektromos zene mellett sok mindent nem is véltem felfedezni. Persze előfordulhat, hogy átsiklottam valami felett, mert az első pár számban történő csalódásom után, így reflexből redukáltam az egészet egy háttérzajnak.
Sajnálom, de ez most csak

3/10


Öjj, sajnálom, hogy nem tartottad az előző köri formád, azok jobban bejöttek.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2013. november 25., hétfő 19:34

Gossip - A Joyful Noise
Halvány fogalmam nem volt, hogy kik vagy mik ők és azt hittem egyetlen számukat sem hallottam még aztán a végére azért kiderült, hogy volt már 1-2. Alapvetően én sem vagyok oda a női énekesekért, nagyon szűk réteget hallgatok meg belőlük, de itt nem kifejezetten zavart, sőt... :)
Az elején még úgy voltam vele, hogy háttérzajnak elmegy, nem zavar, de nem is túlságosan jó, aztán úgy a közepétől már az "egész jó" státuszba került, a végét pedig már élveztem is.
Szerintem jól felépített, pofás kis album lett és jól döntöttem, hogy ezzel kezdtem, így szívesebben állok neki a maffianak is, de az nehezebb szülés lesz szerintem. :mrgreen:
Na szóval összességében tetszett, így mint első album kap egy 7,5-et. Jó volt.

Tarsi88
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:31
Kedvenc csapatod: Barcelona
Tartózkodási hely: Aszód

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Tarsi88 » 2013. november 25., hétfő 19:24

Irie=sör, szép lányok, fesztivál, boldogság...
Így körülbelül két tucat Irie koncerttel a lábamban (még ha nem is emlékszem mindre tisztán :lol: :iszunk: ) eléggé elfogult vagyok a zenekar iránt. Messze nem a legjobb album tőlük, sőt, van rajta olyan szám amit kifejezetten nem szeretek. De mivel annyi örömöt okoztak már ők nekem és még remélhetően nagyon sokáig fognak is:
Irie Maffia-Nagyon jó lesz: 10/8,5

A másik albumhoz erőt kell vennem magamon, hogy nekiüljek, szóval azzal szerintem csak hétvégén érkezem.
Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2013. november 25., hétfő 17:58

GT37 írta:Maffia-album egyelőre nagyon adja :salute: Bloodshot Eyes szimfonikus változat... :coffee:
BBarni írta:Mondjuk legyen egy 6
Remélem, ez nem célzás volt. :lol: :lol: :lol:
Megártott ez a csodálatos eredmény ahogy látom :lol: :lol:

Másik lemezt én valszeg csak szerdán hallgatom.
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. november 25., hétfő 17:54

Irie Maffia - Nagyon jó lesz
Hát ez elég érdekes volt. Az első nyolc szám (a Pretty Little Thing kivételével, azt sosem szerettem valamiért) kiváló volt, tényleg azon gondolkodtam, hogy kénytelen leszek 10/10-et adni, aztán utána a Take It All-tól kezdve hirtelen "legyengült" az album, azok a számok nem tetszettek már annyira. :/ Viszont a végére a Feeling Great szerencsére jó volt, az bejött.

De mondom, az első nyolc számból hét parádés, a Zene zeng-től az AKPH-s számon át a Bloodshot Eyes-ig, ami eddig is a kedvencem volt tőlük, ezután is az lesz. Ráadásul a szimfonikus zenekar hatalmas pluszt jelentett ebben a trekkben, nagyon jól összehangolták őket Senáékkal.

Sena amúgy is zseniális az egész lemezen, imádom a hangját. No meg Columbo is király. :D

Tetszett, hogy sokféle stílust keveredik az albumban, bár a hirtelen váltások néha-néha megzavartak azért. :D (Igaz, azt az elektronikus számot kár volt beletenni szerintem, nem annyira lett eltalálva.)

Ami még kicsit zavart, az az egy-kettő hirtelen váltás angolról magyarra, és vice versa.

Hmm, ha a Gossip-albumra nyócfelet adtam, akkor ez legyen
8/10.

Köszi az ajánlást, Előd, rég adtam egy ajánláson belül mindkét albumra több mint 8 pontot. :D (És ahogy jönnek majd a rockalbumok, valószínűleg nem is fogok többet. :mrgreen: )
BBarni írta:Megnyugod6sz, nem! :mrgreen:
Gondol6tam volna. :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 34 regisztrált és 0 vendég