Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2013. december 27., péntek 20:41

GT37 írta:Szerintem jó ez így.
Amúgy tényleg jó volt így, ezt elfelejtettem írni. Azt hittem személyesebbre veszed azt a részt ennél, azért nem akartam elolvasni, de így utólag tökmindegy lett volna igazából. :)

Most nézem csak... a Pokolgép igencsak rövidke... :hmmm: :-(
Lehet jövök még azzal is ma vagy az éjjel valamikor.

Mondjuk ez azt jelzi, hogy érdekes albumokat ajánlottál, úgyhogy jár a high five ördögvillában. :mrgreen:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. december 27., péntek 20:28

RealRaúl77 írta:Mondjuk, amit mondasz arra gondolhattam volna, de most írjak egyet spoiler mentesen, meg egy spoilereset a kör végén? Akkor meg már úgysem figyel arra senki. És így éreztem teljesnek a bemutatást.
Szerintem jó ez így. :agree: Egyébként elhatároztam még pár napja, hogy én is írok majd jó hosszan a két ajánlásomról, de rájöttem, hogy téged úgysem foglak tudni überelni. :D

Btw, ha már itt tartunk, ma teljesen véletlenül belefutottam egy olyan albumba, amit azonnal le is pörgettem egymás után háromszor, egyszerűen annyira végtelenül zseniális, hogy muszáj lesz majd ajánlanom...

A baj csak az, hogy összesen nagyjából 10-15 albummal vagyok így. :lol: Kéne egy kicsit szelektálni... :D

Hamarosan pedig jöhet a Kiss-lemez. :coffee:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. december 27., péntek 20:22

soadroli írta:A túlélő a kedvencem
Hojojj.. Az album is jó, de a szám az különösen :P
peadani írta:Kicsit többre számítottam
Hát persze, mert az egekig van marasztalva általam :lol:
Zsoc írta:ezzel díjazom a bevezetőbe fektetett erőfeszítést is.
Ó köszönöm :mrgreen:



Amúgy gyerekek, nem is tippeltek? :lol:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2013. december 27., péntek 20:12

Én is a Kiss-el kezdtem tehát. Őszintén jobban tetszett, mint a legutóbbi próbálkozásaim alkalmával ezzel a bandával.
Elolvasva a bevezetőt is, egy-két dologgal így számkiemelésben egyet értek. A Forever és a Silver spoon emelkedett ki nekem is. A többi viszont csak úgy elment, volt egy-két számomra gyengébb meg kicsit jobb darab is, a végébe már kicsit bele is tekertem. Az eleje és a vége nem igazán tetszett. Az a két szám viszont hangulatban annyit emelt, így az album összképén, hogy inkább mint jó albumra tekintek vissza. Az egész felejtős nekem, de az a két szám felkerült a repertoárba.
Jobban tetszett mint az előző körös ajánlások, így legyen 6,5 és ezzel díjazom a bevezetőbe fektetett erőfeszítést is. :mrgreen:

Avatar
peadani
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:57
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: peadani » 2013. december 27., péntek 19:54

Le is daráltam a Kiss-t. Vártam am ezt az ajánlást ha már ennyire megelőlegezte mindenki :D Kicsit többre számítottam bár ez inkább az én egyéni szocproblémám valószínűleg ami nem azt jelenti hogy szar volt csak valamiért jobbra számítottam persze azért bejött az album eléggé. Így tehát KISS - Hot in the Shade 7 pont. :)

Am RR semmi gond, mert pl én imádom azt a számot csak valami miatt sose hallgattam meg többet az együttestől.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. december 27., péntek 19:51

Pokolgéptől nekem A túlélő a kedvencem, mármint az egész album. Baromi jó számok vannak rajta, tervben is volt, hogy majd bedobom, de így nem, 2 pokolgép már sok lenne :D
Kép

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. december 27., péntek 19:47

GT37 írta:Nem apróztad el, kolléga.
Ez azért sejthető volt. :mrgreen:
mert nem szeretném úgy hallgatni, hogy tudom melyik a kedvenc számod róla
A KISS-nél nem is tudod meg, várom a tippeket :D
Mondjuk, amit mondasz arra gondolhattam volna, de most írjak egyet spoiler mentesen, meg egy spoilereset a kör végén? Akkor meg már úgysem figyel arra senki. És így éreztem teljesnek a bemutatást.
Zsoc írta:bíztam egy jó Ossianban,
Mondjuk az Ossianra is nagyon igaz az első pár sor. Éjféli lány, Magányos angyal, Pokolnál hangosabb, Tűzkeresztség, Rock katonái, Ítéletnap, Élő sakkfigurák, és még sorolhatnám, mind-mind alkalmasak arra, amit azokban a sorokban írtam, sőt! De valahogy nekem mindig is a Pokolgép volt a favorit. Talán majd máskor :P
messideco írta:a szomszéd bárba bevittem a laptopomat, és arról csapattuk a jobbnál jobb nem pogácsa zenéket.
Jajajajajj!! Tavaly nyár minden estéje így telt a szomszéd falu kocsmájában, haversrác volt akkor a kocsmáros, így este 10 helyett (amíg kifizették őt) -kis szar falu... - konstans reggel 4-6ig nyitva volt, ment a P.Mobil, Pokolgép, Tankcsapda, Ossian, Dinamit, Karthago, mnidenféle finomság :lol:
Hasonló sztori, a héten Kalapács Pokolgép utáni pályafutását hallgattam randomon, pesten megyek ki lépcsőházba, ott szereli egy csávó a villanyt, azt mondja már órák óta azt hallgatja, de nem hallatszik ki nagyon, mnodta, hogy csapjam fel maxra, hadd szórakozzon :mrgreen: Visszamentem, felbasztam erősítőre, megyek ki a házból, utánam kiabál, hogy reméli Miskolcra megyek, és nem érek vissza túl hamar :lol:
peadani írta:Másodszor pedig én örülök RR, hogy ilyen részletesen írtál az ajánlásról nagyon sok érdekes dolgok tudtam meg.
Na kb ez az én célom :)
A Kiss-től egy számot ismerek az I was made your loving your babe-t
A másik meg ez, hogy kiirtsam ezt a reakciót a KISS-szel kapcsolatban :mrgreen: Bocs, neked szánom, de mindenki beláthatja, hogy ez van: "Jaa Kiss? Jaa tudom, az I was made for loving you baby" Kicsit idegesít néha.
Marci77 írta: Én végig olvastam :D bár mire a végére értem elfelejtettem az elejét :mrgreen:
:-( Azért köszi a próbálkozásért :mrgreen:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2013. december 27., péntek 18:37

Szép lesz ez. Nem lájtos.

Én végig olvastam :D bár mire a végére értem elfelejtettem az elejét :mrgreen:
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
peadani
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:57
Kedvenc játékosaid: R9,Zidane,Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: peadani » 2013. december 27., péntek 18:34

Először is örülök, hogy sokaknak bejött a Poets Of The Fall :) Másodszor pedig én örülök RR, hogy ilyen részletesen írtál az ajánlásról nagyon sok érdekes dolgok tudtam meg.A Kiss-től egy számot ismerek az I was made your loving your babe-t :D ezért várom is nagyon az albumot.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. december 27., péntek 18:11

A Pokolgéphez kapcsolódik, szóval nem off:

Karácsony napján a szomszéd bárba bevittem a laptopomat, és arról csapattuk a jobbnál jobb nem pogácsa zenéket. Ott volt többek között az országunk egyik legjobb hokistája, aki falustársam, illetve az egyik vállalkozó szomszédom. Folyt a pia, mentek a zenék, és hogy hogy nem bejött az egyik Ossian szám után a Gép induló is. Megy a zene, énekeljük, előkerül a léggitár is, mire a szomszédom azt mondja: Nem tudom mi ez, de olyan jó :D Szakadtunk a röhögéstől :lol:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2013. december 27., péntek 17:54

Na a Kiss-t gyorsan ledarálom, mert az nem fog ízleni nekem, eddigi tapasztalataim alapján. A bevezetőt viszont nem olvastam végig csak bele-bele amíg meg nem hallgattam, mert nem szeretném úgy hallgatni, hogy tudom melyik a kedvenc számod róla pl, mert akkor arra lehet máshogy figyelnék. De miután kialakult bennem a kép az értékelésről el fogom olvasni.

A másodikat elolvastam, lehet azt sem kellett volna, de abban nem láttam linkeket igy végignyomtam. Az első pár sor után bíztam egy jó Ossianban, majdnem bejött. Kalapácstól a kiválása után szeretek pár számot, pokolgépet nem igen hallgattam még, de kíváncsi vagyok mit alkottak. :)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. december 27., péntek 16:02

Nem apróztad el, kolléga. :coffee: Nem csalódtam benned. :D
RealRaúl77 írta:3 oldal :lol: :lol:

Elolvasta egyáltalán valaki? Gec. másfél óráig írtam. :lol:
Pedig csak kettőt kértem, felülmúltad az elvárásaimat. :mrgreen:

Most tuti nem fogom elolvasni, mert marha sok, de este szerintem meghallgatom a Kiss-lemezt, és közben elolvasom. :agree:

A blogra meg percek múlva felkerül az ajánlás.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. december 27., péntek 15:30

BBarni írta:A jel
A jel az valami hatalmas szám, szintén.

Kard ft. Rudán Jóska :sziv: (A Hard (=Kard), kissé más stílus, mint a Pokolgép, de bejövős nekem is.) Bájdövéj a Hard volt a KISS előzenekara a '10-es pesti koncerten, akkor sajnos már, és még a svéd csávóval (nagyon nagy lett volna azon a koncerten Kalapács :loveyou: , te isten... :ozil: )
BBarni írta:A Kisst ismerem, de egy számot nem hallgattam még meg tőlük, rájuk kíváncsi vagyok!


Itt az ideje, itt az ideje :P
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. december 27., péntek 15:25

messideco írta:Legörgettem a címekhez :P
Gondoltam én, hogy ez lesz :mrgreen:

Pedig a szöveg nélkül szart sem érek el a "bemutatási szándékommal", majd olvasd el (és mindenki) mindenképp, ha van kedved hozzá. Ennyit szánjatok rá, nem ám itt feleslegesen körmöltem órákig :lol:




És még valami.. Hangerőt és a basszust -ha lehet (bár ez utóbbit inkább csak a pokolgép igényli majd), ne sajnáljátok róla.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. december 27., péntek 15:23

Bazdmeg RR kifolyt a szemem! :lol: :lol:
:mrgreen:


A Pokolgépet szeretem, tőlük A jel és a Gépinduló a kedvenc, meg ugye a Hol van a szó is! Mondjuk nekem a Kard jobban bejön mint a Pokolgép, de őket is szeretem!Viszont már előre sejtem milyen pontokat fog kapni... :lol:
A Kisst ismerem, de egy számot nem hallgattam még meg tőlük, rájuk kíváncsi vagyok! :)

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. december 27., péntek 15:16

Legörgettem a címekhez :P

De majd hallgatás közben elolvasom :D
"And my heart will leave you never."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. december 27., péntek 15:05

Na itt vagyok.
GT37 írta:Elég Kissámítható, hogy mit fogsz bedobni, de nem baj.
Persze, hogy az, hiszen neked még le is írtam :lol:

Nomármost. Kicsit merész dolog az, amit teszek, több okból is. Ha van egy ajánlás, arról leírják az emberek a véleményüket, hogy ez a stílus, banda, etc nem igazán jön be, ha később tegyük fel ugyanattól a bandától kellene hallgatniuk, már eleve előítéletekkel ülnek le, vagy talán meg sem hallgatják, mondván az előző is szar volt, ez sem lesz jobb (remélem ilyen felfogású ember azért nincs), vagy nem tudnának újat mondani, mert mondván az előző albumnál elmondtam már, minek írjam le megint. És talán azért is elég merész, mert én teszek hasonlót először, ha jól emlékszem. Ennek viszont másik oldala is van, mindezeket cáfolandó, és a döntésem megerősítendő, hogy olvastam itt olyanokat, hogy lesz még tkyd (vagy hogy is volt pontoan), meg metallica, hát akkor én miért ne tenném ugyanezt. Másik meg, hogy az előző ajánlásom igazából 4-5 ember ha meghallgatta. Harmadrészt én igazából azért jöttem, hogy ezt a bandát nektek, és mellette más bandákat is, mivel sajnos a két ajánlást nem lenne pofán ugyanarról az együttestől benyomni egyszerre, (egy kör eltéréssel, mint a példa mutatja már van (mutatni fogja)), ezért más bandákat is bemutatnék nektek, ezt egyébként kicsit sem bánom, mert azokat is nagyon szeretem, és érdemesek rá. A bee gees-t egy albummal, meg néhány kiegészítéssel én a magam részéről lezártnak tekintem, az úgy elég részletes. Viszont -és most jön a legerősebb érvem a döntésem mellett-, van egy banda, az a bizonyos banda, A Banda, így nagybetűsen, aminek minden egyes betűjét nagy betűvel szükségeltetik írni nagysága kifejezése végett (na jó elég lesz, így is túlzásba vittem :lol: :lol: ), aminek bemutatására közel sem elég egy album (segítek, kettő sem lesz igazán elég, de ez legyen a jövő zenéje ( :mrgreen: ), hogy mi lesz majd. ), hisz annyira sok rétű, annyira tág, annyi féle stílusba belekóstolt, ahogy idomult az évek során, formálódott folyamatosan, mindig kicsit beletanulva a kor akkori zenei szellemébe, meg alapból is 40 év, 24 stúdió album, 9 koncert album, 19 válogatás album.. 6 féle felállás, 4 féle nagyobb, és megannyi kisebb korszak. Egy albummal lehetetlen ezt átfogni. Előző körben kevesen tudják/hallották, egy koncert albumot hoztam 2003-ból, Melbourne-ből. Méghozzá azért nyitottam ezzel, mert ez összefogja az igazi klasszikusokat, a laikusok körében is, akik a stílusban valamennyire otthon vannak azért, a legismertebb számokat. De igazából bármelyik koncertalbum erre jó lett volna, de ennek igazán különlegessége az volt, hogy szimfonikus zenekarral a hátuk mögött játszották a számok 2/3-át, és igazán egyedi hangzást, és élményt adva az egésznek.
A mostani ajánlásom alkalmából két album között vacilláltam. Az egyik az egyik kedvenc albumom, a leginkább kedvenc, a másik is kedvenc album, viszont kevésbé jó összességében úgy érzem, mint a másik. Az döntött végül ez utóbbi mellett, hogy nincs rajt igazán klasszikus, és ezen felül az én kedvenc számomat ez tartalmazza. Számomra annyira csodálatos ez a szám, hogy úgy érzem mindenkinek kellene hallania, legalább egyszer. Aztán, ha nem tetszik neki, ez van, de esélyt kell adni neki, hogy magával ragadhassa a szám, ha méltóak arra mindketten ( a szám is, meg a tisztelt hallgatóság is). Alapból nekem mindig az ének az, és a vokál, ami igazán meg tud fogni, amire felfigyelek, amit nézek először egy számban. És itt számomra olyan csodálatos, hogy azt leírni nem lehet. Csuda mód el van találva a vokál, az valami fergeteges. Bármikor, bárhol hallgatom, ha tényleg odafigyelek, szinte mindig magába szippant a szám, és megborzong a hátamon felálló szőr. Majd a végén írom le melyik ez a szám, várom a tippeket, a nyertesek +1 pontot kapnak tőlem :lol: (csak ha a főnök is jóvá hagyja ezt :mrgreen: ). Valamint ezen van a barátnőm kedvenc száma is, a Hide your Heart, ami szintén csodálatos alkotás, és a húgom kedvence is You love me to hate you. És megannyi fantasztikus szám.
Kicsit az album történetéről. '80-ban felbomlott Peter Criss (dob) kiválásával az eredeti felállás, helyét Eric Carr vette át, macska helyett róka sminkben, nem véletlen a The Fox becenév sem. Egy imádni való kis ember, aki még azt a nagy óriás (Gene) szívét is megmelengeti. A képen egyébként az ajánlott album idejében lévő felállás. Rendre: Gene, Eric, Paul, Bruce Kulick. '82 végén Ace Frehley (szólógitár) is kivált a bandából, helyétAnkh Warrior festésse Vinnie Vincent vette át. Majd '83 szeptember 18-én hivatalosan erősítették meg, hogy elhagyják a festéket. Elkezdődött az Unmasked korszak. S rögtön még aznap ki is adták a Lick it up albumot. Új korszakkal egy éles stílusváltás is történt, hallásról meg lehet állapítani egy számról, hogy az unmasked, vagy sem. Lazább, bugisabb, kicsit poposabb beütésű számokat kezdtek el írni, játszani. Merőben más az eddigi stílusoktól. Vinnie-t Mark St. John követte néhány hónap erejéig, majd '84-es év végén lépett be a bandába a fenti kép jobb oldalán látható úriember, Bruce Kulick. Pontosabban nem a bandába lépett be, hanem előtérbe került, mert azelőtt is rengeteg munkálattal segítette az együttes életét, dalokat írt, jó néhány albumra ő játszotta fel a gitár részt is. Így érkezünk el a '89-es évhez, amikor is októberben kiadták az albumot. Az album nyitó Rise to it szám klipjében, láthattok egy bejátszást, ami a maszk elhagyásáról szól. Forever lett az album legismertebb, legsikeresebb száma, amit egyszer már a symphony koncert alkalmából, akár hallhattatok is volna, és van aki hallott is. Két nagyon kedves szám számomra még, ami kicsit kiemelkedik szerintem az albumból Silver spoon és a Somewhere Between Heaven & Hell. Az album számait Paul és Gene nagyjából felváltva írta, és énekli. Két megszakítása van ennek. Az egyik, a forever, és a Silver spoon között, mindkettőt Paul írta, és énekli. A másik: Little Caesar, amit Eric Carr írt és énekelt (sajnos már csak múltidő R.I.P.).
Lassan meglesz a két oldal, nem? :mrgreen: (Beillesztettem word-be és eddig 1 és 3/4 :lol: :lol: )
A zenekar nevét még nem is mondtam eleddig. Szerintem senki sem sejtette, de mindez a KISS-ről szól, az albumuk pedig nem más, mint a Hot in the Shade.
Csináltam egy lejátszási listát is, mert nem volt normális. Szóval az első ajánlásom:

KISS - Hot in the Shade


Elterveztem, hogy mindig két merőben más stílust hozok. Bee Gees-nél még meg is történt ez, most viszont ezt felborítom, mert igazából merőben más stílus csak Abbát tudnék hozni, de hónapok óta nem is hallgattam. Van még egy talán, de most ahhoz sincs hangulatom. Mindig úgy vagyok vele, hogy KISS-t leszámítva minden másnak van egy időszaka, és akkor csak azt hallgatom, egy jó néhány hónapig, aztán megint mást. Sokáig azt hittem tudom mit fogok ajánlani, de pár hete történt pont ez a váltás. Nem árulom el, mi volt tervben, mert majd, ha lesz még klub hozni fogom az biztos, de most más lesz. Volt egy nehéz időszakom az életben. Ilyenkor a KISS ad életet nekem, és van egy másik banda, amellyel kiénekelhetem (ja, szeretek) magamból a fájdalmat, kiadhatom a feszültséget. A szöveg, és a stílus, a keménység is alkalmas rá. Így történt a váltás. Annyiban tartom a tervhez magam, hogy bár rock, sokkal keményebb. a Két stílust össze sem lehet hasonlítani. Ráadásul ez magyar. Magyar heavy metál iskolapéldája ez a banda. Lényegesen kevesebb, de sokrétű ez is, szóval itt is gondolkodnom kellett, hogy mit is hozzak közülük. Kezdjük ott, hogy alapból két énekessel működött a banda (most van egy harmadik, de ezt az újkori munkásságot már nem ismerem.), két énekessel merőben más stílusjegyek jellemezték. Egyébként az én véleményem szerint a két énekes a magyar rocktörténelem 3 legnagyobb hangjai közt foglal jelenleg helyet. Sajnos harmadikukat nem hallhattam élőben, pedig csodálatos hang volt ő is. Isten nyugosztaljon Tunyó! Úgy döntöttem a klasszikus/eredeti felállás egyik albumát hozom, egyben a bandától a kedvencem is. Nehéz volt még mindig a döntés, mert két hasonlóan jó, hasonlóan magas színvonalú albumról van szó, szintén a kedvenc szám döntött. A bandának, de leginkább az énekesének (mindkettőnek) nagyon sokat köszönhetek. Nem lehet ezt leírni, mert semmi tárgyi, megfogható, megfogalmazhatóról nincs itt szó. Egy ésszel felfoghatatlan esztétikai érték. Ez a banda (magyar viszonylatokban a kedvencemnek mondható) nem más, mint a Pokolgép, az énekes Kalapács József (Rudán Joe veszi majd át a helyét '90-ben, ő a másik, akiről beszéltem.), az album pedig a második albumuk, a Pokoli színjáték. '87-es az album. Az albumnyitót nagyon eltalálták, imádom azt a számot, lendületes, pörgős szám (Tökfej), majd a 3. szám egy igazi klasszikus (Ítélet helyett), és emberek nem, NEM a Majka írta (ezzel találkozom mindenhol, hogy dehát az majka szám.. az apád :cens: a majka szám... egyébként annak a klipnek a végén benne vannak az akkori Pokolgép idősebb tagjai, ahogy elsétálnak). Vallomás, és a Halálra szeretlek is nagy kedvenc. A Pokoli színjáték, album névadó számot pedig a magyar Psycho cirkus (KISS)-nek tartom, aki figyel a szövegekre, az tudhatja miért (legfőbb az, hogy minden KISS koncertet az utóbbival, minden Kalapács koncertet az előbbivel kellene kezdeni, arra vannak kitalálva). Amit még kiemelnék az Éjféli harang (húgom kedvence). Véleményem szerint a hangszerelés tekintve az egyik legjobb magyar szám. Majd jön a kedvencem (Újra születnék): csodálatos. Olyan dinamikája van a számmal, hogy az valami fantasztikus. Majd a vicces lezárás.
A másik album egyébként, ami csak egy hajszállal maradt le az az Éjszakai bevetés. Tele van csodálatos számokkal (Háború gyermeke, Éjszakai bevetés, Tépett madár, Lázadó, Itt is most (gyönyörű), Kár minden szó (szöveg!), és az örök klasszikus Gépinduló -és majdnem mindent felsoroltam). Akinek bejött ez az album, bátran ajánlom, hogy szánjon egy 40 percet arra az albumra is, nem fog csalódni. És ha mindkettőt megkedveli, akkor a másik két Kalapács nevével fémjelzett albumot is merem ajánlani: Totális metál, Metál az ész, tele van fergeteges számokkal ez a két album is.
Nem szaporítom tovább a szót:

Pokolgép - Pokoli színjáték





3 oldal :lol: :lol:

Elolvasta egyáltalán valaki? Gec. másfél óráig írtam. :lol:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. december 27., péntek 12:59

ÁLLÁS

Egész jó átlaga lett a Poets Of The Fall-albumnak. :D

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. december 27., péntek 12:52

Poets Of The Fall - Signs Of Life

Utolsó utáni percben érkeztem ezzel, elnézést mindenkitől :)

Jó volt az album, a csalódást keltő metal album után féltem meghallgatni, ez is a késésem oka főleg.
Meg van a lemezben az egyensúly, végig egy stílust képvisel, még sem lesz unalmas, és az utolsó szám, a Sleep :agree: :sziv: Nagyon bejött.

Mindent összevetve, jó volt a két ajánlás, kellett már a változatosság. Jöhet a következő!

Ez most 7-es.
"And my heart will leave you never."

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. december 27., péntek 11:25

RR, akkor a mai nap folyamán várjuk az ajánlást. :D

Elég Kissámítható, hogy mit fogsz bedobni, de nem baj. :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 18 regisztrált és 0 vendég