Zeneklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Victor » 2014. február 10., hétfő 9:18

SCBP vs TKYD
Megjegyezném rögtön az elején, egyik ajánlott albumodnak se tudom rendesen kiolvasni a nevét, de a TKYD-ről hallottam már (talán itt is), de nem emlékeztem rájuk, úgyhogy mindenki tisztalappal és előélettel indult.
Az intro bejött, de talán ez az egyetlen szám, ami tetszett nekem. Utána megjelentek az alpári, mondhatnám sablonos rap szövegek, bölcsességek, a nálam teljesen átlagosnak vélt alappal, és hasonló kaliberű, hanglejtésű, ütemű számokkal.
Talán az elveszett lelkek és az ilyen az élet kiemelkedett nálam a beatjével, de különben elég nagy szenvedés volt számomra végig hallgatni ezt a sok számot, ne haragudj :) nekem ez a fajta zene nagyon nem a világom.

4/10

SCARCITYBP
Az intro itt sem rossz, bár a másiknál jobban tetszett, szerintem ez is el lett találva. Az imagine szám eleje tetszett, de én egyszerűen falra mászom tőle, hogyha egy dalban több nyelvben énekelnek, és ez különösen zavar, ha a magyar és az angol keveredik (megjegyezném, én magyarként, magyaroktól, magyar anyanyelvi éneket szeretek főleg).
Planet X - The Final Hour REMIX (produced by SCARCITYBP) , na ez viszont baromira tetszett, jó volt a hangulata, elkülönült a többi számtól, szóval ezért ez mindenképpen több pontot érdemel, mint a másik (nem mondom, hogy sokkal :mrgreen: ).

5/10

köszönöm az ajánlásokat, én magamtól biztos nem hallgattam volna meg őket, így jó, ha az ember kicsit másfelé is kacsingat, mást is megismer. Az első album annyira nem jött be, a már említett egyhangúság, szétkáromkodás és vontatottság miatt, a második már inkább, különösen a feljebb említett utolsó szám.
összességében nem volt rossz, bár az elsőt kínszenvedés volt végig hallgatni, a második lement a háttérben, az utolsó számot 3x is lepörgettem, az meg fogott, és ez nagyon nagy szó :agree:
mint tudjátok, én főleg rock-párti vagyok, de szinte mindent meghallgatok (egy jó jazz, vagy akár tucatnak mondott nóta, akármi, csak fogjon meg), szóval nálam ezzel nem találtál be, mert ha már rapet hallgatok, ott is szeretem, ha van valami kis ritmus, van valami kis ének, és az sem baj, ha eminem az illető :mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. február 10., hétfő 5:20

Most már igen :coffee: A Sociedad-meccs után :mrgreen:
"And my heart will leave you never."

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. február 9., vasárnap 21:00

messideco írta:Nagyon nem visz rá a lélek a lemezekre :( De majd egy Barca győzelem és öt konyak után :D
Akkor csak jövőhéten hallgatod meg őket? :mrgreen:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. február 9., vasárnap 20:45

Nagyon nem visz rá a lélek a lemezekre :( De majd egy Barca győzelem és öt konyak után :D
"And my heart will leave you never."

Avatar
Zsoc
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 22:17
Kedvenc játékosaid: Raul,RC,Guti-Iker,SR4,Coentrao,Varane- Gerrard,Totti,Schweinsteiger
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Zsoc » 2014. február 9., vasárnap 20:30

SCBP vs TKYD
Én is ismertem az albumot, de nem véletlenül nem erre esett a választásom mikor döntöttem hogy Kydet ajánlok. Nekem nagyon gyér egy album lett ez. 2-3 szám van ami egyszer jó volt, elment, de nincs kiemelkedő szám egyáltalán. A babylon, az égesd el és vmennyire a még 100 000 tetszett, de ezek sem olyanok, amiket többször hallgatnék, maximum ha meghallom nem lépek tovább. Aza alapjait is említettétek, mint pozitívum. Nos, hát nekem azok sem igazán jöttek be, sokszor pedig idegesítettek is. Az intro viszont jó.
A több közreműködő közül PKO-t, THESHOW formációt nem ismertem, de igazán csak San és a DSP hozta nekem a szintet. Killakikittet pedig kifejezetten örülök hogy nem ajánlottad, mert ők az duó akiket fogalmam sincs miért szeretnek ennyire. Nagyon nem az én stílusom az amit ők nyomnak és sem szövegelésben, sem alapokban nem alkottak még olyat amivel megfogtak volna.
Ezek alapján a pontszámom 4/10.

A másik ajánlott albumról fogalmam sincs, nem is tudom mire számítsak, remélem jobban fog tetszeni.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. február 8., szombat 18:49

SCBP vs TKYD

Már régebben is hallottam az albumot, pár számot szeretek róla azóta is. Tegnap este meg most lepörgettem újra. Alapokon hallatszik, hogy AZA keze munkája, szokásos minőség. Viszont Tkyd szövegei itt gyengébbre sikerültek, mint amit megszoktunk tőle. Ezt igazolja az is, hogy a featek vitték az albumot szerintem. A Boldogság kék madara album nekem jobban tetszik, ahhoz viszonyítva pontozom.

7/10

Back to businesst valószínűleg holnap újrázom és jövök az értékeléssel.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. február 7., péntek 23:15

A győzike tesója a Zsolti,ahogy reppel,az megvan? Az nem fér sehogy se be? Mert még most kezdte,gyakorolnia kell....de a tehetséget nem kell magyarázni úgy hiszem.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. február 7., péntek 23:13

ÁLLÁS

Holnap délelőtt a blogra is felkerül az ajánlás. Flame on!

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. február 7., péntek 22:10

jó hallgatást :D
:cens:



:mrgreen:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. február 7., péntek 22:04

Mindkét albumot ismerem, de lepörgetem őket majd újra és akkor pontozok. Szegény Tkyd mit fog kapni.. :( Megnéztem volna mennyit kapna a Ne szarakodj! album :mrgreen: (tőlem kapna egy 9-est, de szerintem 3-as átlagot alig ütötte volna meg :mrgreen: )

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. február 7., péntek 21:30

nekem egyébként mind a két előadó ismeretlen volt szóval mind2 album is új volt nekem :D
Angus & Julia Stone - Down The Way
kicsit lassú volt , a vége felé már unalmas is volt , sok volt ez egy órán keresztül nekem :D a csaj hangja az viszont tetszett , de erre összességében csak egy 10/5 megy
The xx - xx
kellemeset csalódtam benne :) pár számot már hallottam azelőtt is ,de nem tudtam ,hogy kik ők
bár még így se igazán jött be 10/6

na és akkor ugye én ajánlok ...
elsőnek a már beígért Tkyd :mrgreen:
SCBP vs TKYD az album címe.
AZA alapjaira rímel és nem is rosszul .. jó közreműködők az egyik kedvenc albumom az elmúlt évekből .
másodiknak gondoltam hozok egy Killakikitt albumot de szerintem azt itt nagyon lehúznák , elég ha Kydet lehúzzátok a kedvenceimet inkább megkímélem :D ezért a második ajánlás (szintén AZA alapjaira) 25 jólismert amcsi underground rapper közreműködésével létrejött SCARCITYBP - Back to Business

jó hallgatást :D
Kép

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. február 7., péntek 16:12

The xx - xx
Full ismeretlenek voltak számomra. Nem volt ez rossz, 1-2 szám még majdnem tetszett is. De a végére sajnos már nagyon meguntam, szerintem kicsit egyhangú volt az egész. 6/10

Angus & Julia Stone - Down The Way
Hát ez nem nagyon jött be. Elég lehangoló számok voltak ezek, vagy nemtom, nem sok élet volt bennük, az biztos :D
De néha elég kellemes volt, legyen egy 5/10
Kép

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. február 5., szerda 19:42

The xx - xx

Elmegy kategória nálam,mert bár éneklés nélkül az alap zenék a gitárral tetszettek legtöbb helyen,de nekem az éneklés annyira nem tetszett.Háttérzajnak se való.

Legyen 6/10

Angus & Julia Stone - Down The Way


Ez viszont 2-3 szám kivételével egyáltalán nem tetszett. Azok is az okés,nem nyomom tovább egyből kategória. Nekem lassú,vontatott sok helyen,és itt se jönnek igazán be az éneklések.

4,5/10
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Tarsi88
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:31
Kedvenc csapatod: Barcelona
Tartózkodási hely: Aszód

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Tarsi88 » 2014. február 5., szerda 19:20

Angus & Julia Stone - Down The Way

Annyira pörög mostanában az életem, hogy semmire nincs időm, hazaérek és szó szerint beesek az ágyba. Valószínűleg ezért is talált el engem ennyire ez az ajánlás. Megvettek kilóra. Főleg Julia részei jönnek be, imádom a hangját.
A hold on-t szerintem 100szor hallgattam már meg azóta. :lol:
9/10

The xx - xx

Ezt az albumot már ismertem, egy időbe elég sokat hallgattam is, jó volt megint elővenni. Érdekes, hogy hogy változik az ember ízlése egy-két év alatt is. Most inkább azok a számok jöttek be amik régebben annyira nem(Heart Skipped A Beat, Night Time)
7,5/10

Köszi az ajánlást, jó volt már kiszakadni a hétköznapi mókuskerékből. :salute:

Egy olyan szakmai kérdésem lenne, hogy ugye nem lenne probléma ha az albumokat soundcloud-ra tölteném fel, mert nincs se időm se kedvem a youtube-al szarakodni.
Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. február 4., kedd 15:35

GT37 írta:csabi*, Tarsi, soadroli, Marci77: pénteken határidő, ne feledjétek! :)
Fuu,el is felejtettem. :D Oke,adsig meg lesz.
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. február 4., kedd 13:29

csabi*, Tarsi, soadroli, Marci77: pénteken határidő, ne feledjétek! :)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. február 2., vasárnap 11:02

sentry írta:Rengeteg embernek a zene csak háttérzaj, nekem lételem.
:agree:
Én is valahogy így vagyok ezzel.

A blogot köszi szépen egyébként, első ránézésre van egy-két (de inkább több :D ) finomság rajta, de a napokban átnézem alaposabban is. :salute:
sentry írta:Bonuszként: The XX + BBC Philharmonic Ez meg egy csoda! :)
Erről ez jutott eszembe:
BBC Philharmonic Presents... Nero's Dubstep Symphony :salute:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. február 2., vasárnap 1:31

pheco írta:
sentry írta:Én ezért kezdtem el a blogot is! :)
Hogy mutassak újat másoknak, hogy van MR2őn túl is élet. Nem egyszer írtam hónapokkal, vagy akár évekkel előbb egy-egy zenéről mint idehaza populáris lett. De rengeteg idő a blogolás és nem éri meg arra jöttem rá. Iszonyat kevés az az ember, akinek erre igénye van. Rengeteg embernek a zene csak háttérzaj, nekem lételem. Ezzel nincs is semmi baj. Ezért kell csoportosulni fórumokon, facebookon stb. :)
Milyen blog? Esetleg elerheto meg? Kivancsi lennek ra :)
Igen, el.
Pár haverommal csináltam. De többnyire én írtam. Szándékosan kevés zenei információval, inkább csak kedvcsináló szövegekkel. Tapasztalat szerint az érdekelte a legkevésbé az embereket. Nekem meg nyilván az volt a legtöbb idő, még ha néha pár sor is.

Amúgy mai napig kapok infókat kiadóktól, előadóktól, hogy jön az új klip, album stb. :lol: :mrgreen:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. február 2., vasárnap 1:07

sentry írta:Én ezért kezdtem el a blogot is! :)
Hogy mutassak újat másoknak, hogy van MR2őn túl is élet. Nem egyszer írtam hónapokkal, vagy akár évekkel előbb egy-egy zenéről mint idehaza populáris lett. De rengeteg idő a blogolás és nem éri meg arra jöttem rá. Iszonyat kevés az az ember, akinek erre igénye van. Rengeteg embernek a zene csak háttérzaj, nekem lételem. Ezzel nincs is semmi baj. Ezért kell csoportosulni fórumokon, facebookon stb. :)
Milyen blog? Esetleg elerheto meg? Kivancsi lennek ra :)

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Zeneklub

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. február 2., vasárnap 0:45

Én ezért kezdtem el a blogot is! :)
Hogy mutassak újat másoknak, hogy van MR2őn túl is élet. Nem egyszer írtam hónapokkal, vagy akár évekkel előbb egy-egy zenéről mint idehaza populáris lett. De rengeteg idő a blogolás és nem éri meg arra jöttem rá. Iszonyat kevés az az ember, akinek erre igénye van. Rengeteg embernek a zene csak háttérzaj, nekem lételem. Ezzel nincs is semmi baj. Ezért kell csoportosulni fórumokon, facebookon stb. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 67 regisztrált és 0 vendég