Minden, ami válogatott

Foci a Real Madridon túl...

Szerinted hol végez a csoportban a válogatottunk?

A szavazás 2023. december 18., hétfő 10:28-kor befejeződött.

1.
8
15%
2.
21
38%
3.
18
33%
4.
8
15%
 
Szavazatok száma: 55

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6613
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2021. szeptember 3., péntek 10:14

raul 4 ever írta:
Marky írta: Pont ezzel a reakcioval bizonyitja be a csurhe, hogy igenis van letjogosultsaga a terdelesnek itthon is. Ha kussban vegigvarnak azt a par masodpercet, akkor lehetne azt mondani, hogy egy trendi szokas, igy viszont egy letezo problemara hivjak fel a figyelmet, mondhatni csapdat allitanak az osszes agyalagyult rasszistanak, amibe tatottszajjal belesetalnak.*

Sose fog a két oldal ebben egyetérteni, mert a tükörképét gondoljuk a dolognak.

Amerikában jogos, mert OTT egy létező probléma. Egyetértettem Kaepernickkel amikor OTT elkezdte, mert OTT az elfogadhatónál (a 0 az elfogadható!!) többször lőttek le valakit, mert fekete..
Itt csak a végtelen sötétség manifesztációja, ha valaki valakit a bőrszíne miatt utál/kevesebbnek tart.
De szvsz rasszizmus itt (EU) nincs. A huhogás, és társai azok, amiknek nincs helye fodballpályán, meg kell állni a qva anyázásnál (mert az a focihoz hozzátartozik :D, jól írta Kerlon), de úgy tenni, mintha a nemlétező európai színes bőrű kisebbségek ugyanúgy el lennének nyomva, mint odaát, az komolytalanság, majmolás.
Egy itt nem létező problémával nem kell trendiségből foglalkozni.

Nagyon szeretem a Realt és amikor a csapat edzést tart, a főnököm engedjen engem is kinn futkosni a réten, mert én velük azonosulok?
Ugyanmár..
Aki azt allitja, hogy Europaban nincs rasszizmus, az nem tudom hol el.
:goat:

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3574
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. szeptember 3., péntek 10:11

Marky írta: Pont ezzel a reakcioval bizonyitja be a csurhe, hogy igenis van letjogosultsaga a terdelesnek itthon is. Ha kussban vegigvarnak azt a par masodpercet, akkor lehetne azt mondani, hogy egy trendi szokas, igy viszont egy letezo problemara hivjak fel a figyelmet, mondhatni csapdat allitanak az osszes agyalagyult rasszistanak, amibe tatottszajjal belesetalnak.*

Sose fog a két oldal ebben egyetérteni, mert a tükörképét gondoljuk a dolognak.

Amerikában jogos, mert OTT egy létező probléma. Egyetértettem Kaepernickkel amikor OTT elkezdte, mert OTT az elfogadhatónál (a 0 az elfogadható!!) többször lőttek le valakit, mert fekete..
Itt csak a végtelen sötétség manifesztációja, ha valaki valakit a bőrszíne miatt utál/kevesebbnek tart.
De szvsz rasszizmus itt (EU) nincs. A huhogás, és társai azok, amiknek nincs helye fodballpályán, meg kell állni a qva anyázásnál (mert az a focihoz hozzátartozik :D, jól írta Kerlon), de úgy tenni, mintha a nemlétező európai színes bőrű kisebbségek ugyanúgy el lennének nyomva, mint odaát, az komolytalanság, majmolás.
Egy itt nem létező problémával nem kell trendiségből foglalkozni.

Nagyon szeretem a Realt és amikor a csapat edzést tart, a főnököm engedjen engem is kinn futkosni a réten, mert én velük azonosulok?
Ugyanmár..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. szeptember 3., péntek 10:01

Marky írta: gyalagyult rasszistanak, amibe tatottszajjal belesetalnak.

Egyebkent itt van egy meccs, kapunk 4 golt es nem azon megy a ranteles, hogy miert kaptunk 4-et :lol: A magyar foci szepsegei...
Hát arról sajnos nem nagyon van mit írni. Kimentünk, hogy őrizzük az x-et, támadni nem is nagyon akartunk. Aztán egy egyéni hiba után kaptunk egy gól és régi magyar szokás szerint belezavarodtunk.

Ha jól rémlik minden gólt egyéni hiba után kaptunk (bár ilyen játék ez a foci), de az angolok fizikálisan és technikailag is felettünk vannak 1-2 polccal.

A 4 talán sok, de a 3 közte reális. Inkább az EB-n meg előtte néhány eredmény volt a bravúr amihez kicsit hozzászoktunk. És hiába fejlődik a válogatott, azért még nem vagyunk az angolok szintjén.

Ha Androrrától kaptunk volna négyet az ciki lenne, de ez szerintem elmegy.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: istimester » 2021. szeptember 3., péntek 10:00

Gyönyörű ez a képmutatás.

Nagy Ádi nélkül meg nincs átmenet a védelem és a KP közt, ezen elgondolkozhatna néhány észlény, amikor legközelebb alibizzák.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. szeptember 3., péntek 9:59

Kerlon írta:
zoli0415 írta:

Egyrészt nem erről írtam, próbálkozz a szövegértelmezéssel, nem olyan nehéz az, kicsit oda kell figyelni. Másrészt attól mert valami "hagyomány" még lehet gusztustalan és nem kell követni de, ha neked is ez a szinted anyázz nyugodtan Te is. Az meg, hogy hova megyünk el tudjuk dönteni egyedül is, nem kell senkinek az engedélye.
Nem kötelező követnit pont ezért írtam. Lehet nem csak én nem tudok szöveget értelmezni?

Tudod mihez tudom ezt hasonlítani? Bemész a kuplerájba és meglepődsz, ha pinát látsz.

Ja és ha ezek az alpári emberek nincsenek, akkor hangulat se lesz. Sajnos sikerult beülno a nyugger-családos-VIP 3szögbe. Hát... kisgyerekek telóznak végig, anyuka talán facebook, apuka meg örül, ha egy idegennel társaloghat. Nyugdíjasok maga erejükkel káromkodnak, elbeszélgetnek. Megvan a meccsre jövök, de magamtól még egy labdaszerzést sem tapsolok meg emberek. Hát köszi, inkább legyen ott a bajos tömeg, adja meg az élményt a vele járó rosszal.
ezt magyarázhatod egy fotelszurkolónak aki még élőben sem látta a puskást kívülről se nemhogy belülről, ez a faj nem fogja megérteni miről beszélsz (Zoli, nem feltétlen rád gondolok, de ha rád is igaz akkor sry :D )
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7347
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2021. szeptember 3., péntek 9:54

Bazzeg, ott voltam a holland-cseh meccsen, a nagy liberális pc zen hollandok is fixen dobálták be a söröspoharakat a kapu hátától, persze azt megint nem fújták fel ennyire.
Old Traffordon mikor Di Marianak a heinekenes ÜVEGET bedobták abból sem csináltak nagy dolgot, pedig sokkal veszélyesebb, nem véletlenül van kitiltva értelmesebb helyeken.
Ezek a kutya angolok először a saját ganéjukat kellene ellapátolják, mert lenne amit. De persze mindig könnyebb mások dolgába beleugatni.
Love football, hate antifa.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. szeptember 3., péntek 9:54

zoli0415 írta:
Kerlon írta:

Nem tudom, nem vagyok a fekete polosok tagja, de nektek azt tudom javasolni, hogy menjetek tenisz meccsre tapsikolni.

Ez futball mérkőzés, a kurva anyázás itt hagyom, az ellenfél szidása hagyomány, a bíró szidása hagyomány.

Természetesen nem kotelezo igy tenni, de aki ezen felháborodik, annak ott a tenisz.
Egyrészt nem erről írtam, próbálkozz a szövegértelmezéssel, nem olyan nehéz az, kicsit oda kell figyelni. Másrészt attól mert valami "hagyomány" még lehet gusztustalan és nem kell követni de, ha neked is ez a szinted anyázz nyugodtan Te is. Az meg, hogy hova megyünk el tudjuk dönteni egyedül is, nem kell senkinek az engedélye.
Nem kötelező követnit pont ezért írtam. Lehet nem csak én nem tudok szöveget értelmezni?

Tudod mihez tudom ezt hasonlítani? Bemész a kuplerájba és meglepődsz, ha pinát látsz.

Ja és ha ezek az alpári emberek nincsenek, akkor hangulat se lesz. Sajnos sikerult beülno a nyugger-családos-VIP 3szögbe. Hát... kisgyerekek telóznak végig, anyuka talán facebook, apuka meg örül, ha egy idegennel társaloghat. Nyugdíjasok maga erejükkel káromkodnak, elbeszélgetnek. Megvan a meccsre jövök, de magamtól még egy labdaszerzést sem tapsolok meg emberek. Hát köszi, inkább legyen ott a bajos tömeg, adja meg az élményt a vele járó rosszal.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 3., péntek 9:48

wZoLee7 írta: Ez az egész nem amerikából indult, jóval Floyd előtt?
Európába Floyd halála után jött be. Hamilton volt a zászlóvivő.
Semmi keresnivalója a pályákon.
A magyar válogatott játékosai a respect feliratra mutatnak. Az pontosan elég.

A térdelős provokáció nem segít semmit, csak elősegít...
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. szeptember 3., péntek 9:47

raul 4 ever írta: Az európai térdelés szvsz puszta majmolás, tipik 21. századi mű pc baromság.
Pont ezzel a reakcioval bizonyitja be a csurhe, hogy igenis van letjogosultsaga a terdelesnek itthon is. Ha kussban vegigvarnak azt a par masodpercet, akkor lehetne azt mondani, hogy egy trendi szokas, igy viszont egy letezo problemara hivjak fel a figyelmet, mondhatni csapdat allitanak az osszes agyalagyult rasszistanak, amibe tatottszajjal belesetalnak.

Egyebkent itt van egy meccs, kapunk 4 golt es nem azon megy a ranteles, hogy miert kaptunk 4-et :lol: A magyar foci szepsegei...

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13111
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. szeptember 3., péntek 9:42

Swineherd írta:
Sastre írta: A térdelés pedig egy reakció egy több évtizedes problémára, amit rasszizmusnak hívnak.
Tudom... a rasszizmus meg arra reakció, hogy nekik más a bőrszínük...
Aha.
Az a baj, hogy a térdeplő agymenés egy bűnözőnek állít szobrokat, ő a "szentjük".
Ez olyan, mintha F. Flóriánt állítanánk példaként és példaképként a csúnya rasszisták elé.

Ez a térdelés nem a stadionokban észlelhető rasszizmusra reakció, hanem egy hazug mozgalom jelképe.

Semmi köze a focihoz, és nincs helye a pályákon. Az UEFA álláspontja is az, hogy nincs helye a pályákon a politikának. Csak ugye a kettős mérce...
Ez az egész nem amerikából indult, jóval Floyd előtt? Ott is leginkább a rendőri túlkapások miatt, nekem hirtelen Kaepernick NFL játékos ugrik be aki elkezdte és felsőbb nyomásra ki is tették, azóta sincs csapata. Ez már itt eléggé off lett, de ha valakinek nem tetszik a nemzetisége, akkor mondja vissza a válogattotságot.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3574
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. szeptember 3., péntek 9:39

Sastre írta:
Swineherd írta:

Reakciónak hívják.
A térdelés pedig egy reakció egy több évtizedes problémára, amit rasszizmusnak hívnak.
Tudom... a rasszizmus meg arra reakció, hogy nekik más a bőrszínük...
AMERIKÁBAN!! :D :D
Nem itt!!

Az európai térdelés szvsz puszta majmolás, tipik 21. századi mű pc baromság.
Ott PROBLÉMA, hogy esetleg a rendőr előbb nyakon lő, aztán kérdezi meg, miért vagy fekete pulcsiban..
Itt (a kontinensen) mikor van ilyen? :lol:


Am. Sterling dobálást is két oldalról közelíteném meg:
-azért dobálták, mert fekete? -> attyyaúúúristen, sötét középkor valóban
-azért dobálták, mert az ellenfél játékosa? -> ez benne van :D (bár nem szép)

Meggájer gólja után kinyomtam a tv-t egyből, remélem azt is megdobálták.. Fujj de irritál a feje.. (de ez csak a szurkoló belőlem, nem a látens fehérgyűlölő fekete énem)
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 3., péntek 9:39

Sastre írta: A térdelés pedig egy reakció egy több évtizedes problémára, amit rasszizmusnak hívnak.
Tudom... a rasszizmus meg arra reakció, hogy nekik más a bőrszínük...
Aha.
Az a baj, hogy a térdeplő agymenés egy bűnözőnek állít szobrokat, ő a "szentjük".
Ez olyan, mintha F. Flóriánt állítanánk példaként és példaképként a tesók elé, illetve ő lenne a fegyver a rasszizmussal szemben.

Ez a térdelés nem a stadionokban észlelhető rasszizmusra reakció, hanem egy hazug mozgalom jelképe.

Semmi köze a focihoz, és nincs helye a pályákon. Az UEFA álláspontja is az, hogy nincs helye a pályákon a politikának. Csak ugye a kettős mérce...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Swineherd 2021. szeptember 3., péntek 9:41-kor.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13111
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. szeptember 3., péntek 9:31

A legnagyobb probléma az, hogy a dobáló parasztok nagy része nem tudja miről szól ez az egész térdelés. A másik, meg az, hogy ennek a sport eseményen nem kellene, hogy helye legyen. A stadionokban tiltott minden politikai megnyilvánulás, mégis évek óta jelen van. Itt nálunk ebben élen jár a DAC, felvidéki magyarságnak a szlovák bajnokságban Világiék nyomatják a magyar himnuszt és fizetik a büntetést minden hétvége után, aztán csodálkoznak, amikor mindenki ellenük van. Az ilyen viselkedéssel a válogatott sem azt éri el, hogy majd félnek oda menni vagy berottyantanak az ellenfelek a meccs alatt. Az eredmény zárt kapu és ellenszél a bíráskodás terén is. Nemzetközi negatív megítélés. Kevesebb MO-n rendezett nemzetközi meccs amikre a covid miatt esélyek voltak és lesznek is.

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2021. szeptember 3., péntek 9:22

Ez inkább a személy kivetülése, mintsem reakció. Sajnos az ilyen emberek agya borsó nagyságú.
Ezek nem a foci szeretetéért vannak ott. Chiellini a könyvében remekül leírta a problémát velük kapcsolatban.

Sastre
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 9:36
Kedvenc játékosaid: Raúl, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Sastre » 2021. szeptember 3., péntek 9:21

Swineherd írta:
Marky írta: Megis mi ez a futyules es anyazas a terdelesre?
Reakciónak hívják.
A térdelés pedig egy reakció egy több évtizedes problémára, amit rasszizmusnak hívnak.
Tudom... a rasszizmus meg arra reakció, hogy nekik más a bőrszínük...

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 3., péntek 9:11

Marky írta: Megis mi ez a futyules es anyazas a terdelesre?
Reakciónak hívják.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4755
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Toti » 2021. szeptember 3., péntek 9:09

ez a térdelés elmodaná vki mi a faszomra jó? egy akkora nagy képzavar az egész, h hihetetlen. ha fele ennyit foglalkoznának ezzel az egésszel abszolut nem is lenne előtérben. miért kell ezt a nyilvánosság előtt csinálni? miért nem csinálja aki akarja otthon ébredés után az ágy mellett vagy ebéd előtt az asztalnál v akármikor? nekem nincs bajom senkivel, de ezzel a rohadt térdeléssel akkora reklámot kap ez az egész..
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. szeptember 3., péntek 9:08

Swineherd írta:
Marky írta: Mi van a maradek 45 ezer szurkoloval, akik nem kivancsiak a rasszista propagandara?
Szerinted van rasszista propaganda a pályán? :lol:
Megis mi ez a futyules es anyazas a terdelesre? Mar napokkal a meccs elott elkezdtek huzni az embereket a kormanyparti mediaban, kiemelve, hogy az angolok terdelni fognak. Mi propaganda, ha ez nem? Ha politikai velemeny nem kerulhet stadionba, akkor ez miert igen?

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 3., péntek 9:04

Marky írta: Mi van a maradek 45 ezer szurkoloval, akik nem kivancsiak a rasszista propagandara?
Szerinted van rasszista propaganda a pályán? :lol:
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. szeptember 3., péntek 9:02

Swineherd írta:
Mondjuk azokat, akik nem kíváncsiak a propagandára a pályán.
Mi van a maradek 45 ezer szurkoloval, akik nem kivancsiak a rasszista propagandara?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 42 regisztrált és 0 vendég