Minden, ami válogatott

Foci a Real Madridon túl...

Szerinted hol végez a csoportban a válogatottunk?

A szavazás 2023. december 18., hétfő 10:28-kor befejeződött.

1.
8
15%
2.
21
38%
3.
18
33%
4.
8
15%
 
Szavazatok száma: 55

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: lestat » 2021. szeptember 3., péntek 12:51

En nem vagyok az ellen hogy rendesen drukkoljanak a nezok. Neha anyazzanak is sporinak vagy egy ket jatekosnak. Ez nem tennis ahogy Kerlon is mondta.
En magam is anyaztam mar meccseken. Kijon az emberbol ez ilyen sport. Szenvedelyes.
De a drukkolas elvileg az hogy a sajat csapatodar buzditod.


Viszont nekem az gyomorforgato higy targyakat dobalnak a jatekos fele. Vagy politizalnak. Vagy Homosexualnak vagy Majmoznak. Azok a jatekosok is emberek akik elsosorban szorakoztatni akarnak.

Ennyire lehetne oket tisztelni.
Respect.
Nem veletlen.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. szeptember 3., péntek 12:46

szép dolog összehasonlítani a real madrid stadionjában tapasztalatakat a magyar válogatott meccsén történtekkel
mintha a broadway-t akarnánk összehasonlítani a néhai zöld pardonnal, de mondhatnám a bp parkot is :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Shektor
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2017. július 18., kedd 14:55
Kedvenc játékosaid: Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Shektor » 2021. szeptember 3., péntek 12:46

babaking írta:

vagy azt állítja, hogy butábbak mint a fehérek, vagy a vérükben van. .

Itt kezdődnek a problémák. Ha valaki azt állítja, hogy az átlag feketék butábbak mint az átlag fehérek, az szükségszerűen rasszista? Mi van, ha ez az objektív tudományos igazság?

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: istimester » 2021. szeptember 3., péntek 12:41

Krokogyil írta: Sziasztok!
Na és akkor ha így a jelenlegi közönség 5%-a ki lenne tiltva, sokkal többen járnának meccsre. Szerintem.
Van egy mondás, hogy az újszülöttnek minden vicc új.

Ezt már próbáltákm olyan 10-15 éve, akkor az "ilyenek miatt nem járnak a családok meccsre" volt a menő rigmus.

Kitiltottak mindenkit is és nem lett több szurkoló.

Aztán a CB szép lassan visszavette a teret.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 3., péntek 12:33

Krokogyil írta: fekete -félelmet keltő- egyenruha
Oké. :ike:
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Krokogyil
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021. szeptember 3., péntek 10:09
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Krokogyil » 2021. szeptember 3., péntek 12:20

Sziasztok!
Sok év read only után most úgy döntöttem, írok is. Már több, mint két éve bennem van egy történet, és most az itteni beszélgetéssel ismét aktuálissá vált. És azért ezen a fórumon, és nem más focison, mert rólunk szól.

(Előljáróban: értem a hazai miérteket, hisz a Miniszterelnök Úr maga mondta, hogy a térdelés provokáció, tehát miért várjuk el focistakedvelő nemzeti elvtársaitól a stadionokban, hogy ne ugyanígy értékeljék?)

És akkor a sztori: 2019 márciusában Madridban töltöttük a nászutunkat. Direkt úgy időzítettünk, hogy két hazai meccs is beleférjen biztos, ami biztos. (Ezért cserébe kaptunk olyan jégesőt és hóvihart, amit spanyolországban az utóbbi 10-20 évben nem láttak, mindenki csak videózta. Kellett nekünk márciusban menni. Na mindegy.) Így utólag elmondhatom, hogy baromi nagy szerencsénk volt. Amikor a repjegyet foglaltuk, akkor még Solari volt az edző, amikor beültünk a stadionba, már Zidane. Szóval igazából láthattuk a teljes nagy csapatot (kivéve persz CR) még abban a mezben, amin rajta van a CL és a CWC jelvény is. (Persze vettünk is belőle kettőt, mert egy darabig valószínű nem lesz ilyen, és hát mégsem lehet mez nélkül ülni a Bernabeuban.)
Ugye akkoriban szarul ment a csapatnak, nyilván nem is volt telt ház, csak olyan 45-50000 néző ült a stadionban. (Megjegyzem a bemutatásnál is Zidane kapta a legnagyobb ovációt.) Nem is voltak a legélesebb meccsek, hiszen az Huesca és az Eibar ellen játszottunk. De igazából a közegről, a szurkolókról szeretnék beszélni.
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy bent ültünk felezővonalnál a fedett, fűtött részen, szóval nyilván nem a legolcsóbb, és nem is a B-közép szektorokban. Viszont gyors körbenézés alapján, (sálak, mezek) bőven volt 10-20% ellenfél szurkoló. A vendég góloknál ők örültek, a hazaiaknál mi. És megfértünk békében. Nem volt anyázás, nem volt verekedés, semmi. (Ezzel párhuzamban kb. 15 éve iskolai ingyen jeggyel voltam MTK-Vasas meccsen. A hazai gólt meg mertük tapsolni, ezért a kerítés túloldaláról elszidták az összes felmenőnket, illetve kedvesen közölték, hogy meccs után megvárnak. Meg akarták mutatni három 14 évesnek...)
Egyszer volt komolyabb esemény. Az egyik meccsen egy láthatóan nem szomjas csávó kiabált valamit. Spanyolul ugyan nem tudok, de az "Isco" szót megismertem, illetve Isco futkározott a mi oldalunkon. Először rászólt a mellette ülő. Következőnél már többen, és mutogattak, hogy gyerekek is vannak. (Ebből gondolom, hogy valami durva anyázás lehetett.) Harmadszorra 4 sárga mellényes jött be. Először leültek mellé beszélgetni, és meggyőzték, hogy jobb neki kint. Ez valahol az első félidőben történt. A meccs utolsó 15 percére visszaengedték, akkor már csöndben volt.
És lehet mondani, hogy a Bernabeuban nézők vannak, nem szurkolók. Lehet. Viszont én oda bármikor mennék meccsre. Viszont ide, a fekete egyenruhába (merthogy a fekete Magyarország feliratos póló szerintem egyenruha. Ha a csapat színeit viselné, akkor is megjelenítené a hovatartozást, de neki inkább egy fekete -félelmet keltő- egyenruha kell) öltözött nemzeti érzelmű szurkolók közé nem.
És igenis: szerintem minden ilyen cselekedetet (zsidózás, románozás, trianonozás, Cristiano homosexual, pirotechnika, dobálás) büntetni kell. Először nem feltétlen örökös eltiltással, de visszaesőként "a viszon' látás". Na és akkor ha így a jelenlegi közönség 5%-a ki lenne tiltva, sokkal többen járnának meccsre. Szerintem.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 3., péntek 12:09

babaking írta: Poharak a Franciák ellen is repültek, meg a Holland meccsen is. Az csak simán tahóság, nem kellene, de az még talán belefér, azért senki nem szólna. Itt most nem is emiatt akarnak vizsgálatot.
A franciák elleni meccsen mondjuk a franciák dobálták Gulácsit egy egész félidőn keresztül.

Sebaj.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. szeptember 3., péntek 12:04

raul 4 ever írta:
M1Ö írta: Hogy mi? :ozil: Rántson rá, ha szar az élete, vegy verjen falba. De ne legyen már ennyivel elintézve, hogy a szurkoló had legyen dühös.

Ne féltéglát, üveges kólát, pillangót, fém öngyújtót.. De most ha berepül egy üres műanyagpohár Sterlingtől 2 méterre, nem kell az erkölcsrendészetet egyből riasztani.. (tudom, ennél több történt, lényegesen, hülyeség is volt, jogos is lesz érte a bünti)
Poharak a Franciák ellen is repültek, meg a Holland meccsen is. Az csak simán tahóság, nem kellene, de az még talán belefér, azért senki nem szólna. Itt most nem is emiatt akarnak vizsgálatot.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3580
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. szeptember 3., péntek 11:56

M1Ö írta: Hogy mi? :ozil: Rántson rá, ha szar az élete, vegy verjen falba. De ne legyen már ennyivel elintézve, hogy a szurkoló had legyen dühös.

Ne féltéglát, üveges kólát, pillangót, fém öngyújtót.. De most ha berepül egy üres műanyagpohár Sterlingtől 2 méterre, nem kell az erkölcsrendészetet egyből riasztani.. (tudom, ennél több történt, lényegesen, hülyeség is volt, jogos is lesz érte a bünti)
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5625
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2021. szeptember 3., péntek 11:43

raul 4 ever írta:Nemár, a szurkoló hadd legyen már dühös.
Hogy mi? :ozil: Rántson rá, ha szar az élete, vegy verjen falba. De ne legyen már ennyivel elintézve, hogy a szurkoló had legyen dühös.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2021. szeptember 3., péntek 11:40

raul 4 ever írta: Biztos Payét is a keleti vendégmunkások dobálták meg 2 hete :D :D


Nemár, a szurkoló hadd legyen már dühös.
Rasszista ne, de kicsit parasztnak lenni férjen már bele..
Legyen dühös, főleg 4-0 után. De az ellenfélre? :roll:

Avatar
blekk13
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2021. május 5., szerda 15:33
Kedvenc játékosaid: Mbappe,Zidane,Cr,R9,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: blekk13 » 2021. szeptember 3., péntek 11:39

raul 4 ever írta: Biztos Payét is a keleti vendégmunkások dobálták meg 2 hete :D :D


Nemár, a szurkoló hadd legyen már dühös.
Rasszista ne, de kicsit parasztnak lenni férjen már bele..
Mondjuk en soha nem ertettem mire jo dobalni a jatekosokat, kulonbozo targyakkal?!….Utana meg pislognak hogy jon a buntetes meg az ures stadion, meg a kitiltas. En nagyon sok meccsen voltam mar, sokszor a “keménymag” kozepen, de meg se fordult a fejemben barmit is bedobni. A sok agyhalottat akik csak direkt a balhekert jarnak a meccsre, egyesevel kellene kitiltani aztan adios.
< Courtois-Alaba-Pau-Militao-Carvajal-Casemiro-Camavinga-Valverde-Mbappe-Vini-Halaand > #future22’

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3580
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. szeptember 3., péntek 11:34

Biztos Payét is a keleti vendégmunkások dobálták meg 2 hete :D :D


Nemár, a szurkoló hadd legyen már dühös.
Rasszista ne, de kicsit parasztnak lenni férjen már bele..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. szeptember 3., péntek 11:23

raul 4 ever írta: Azért dobálni Sterlinget mert fekete vs. mert gólt lőtt. Nagy különbség! És a kettőt összemosni szánalmas.
Sterlinget dobalni szanalmas es primitiv, de itt a balkani szurkolok kozott ez plusz pont.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3580
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. szeptember 3., péntek 11:20

babaking írta: Még egy utolsó gondolat, aztán befejeztem, mert nem ide való.

Nem csak az a rasszizmus, ha lelőnek mert fekete vagy.*

A térdelés abból indult, én végig a térdelésről beszélek.
AZ szerintem teljesen tájidegen. Így átveszünk egy USA dolgot, mert mi píszí Európa vagyunk, de ennek ebben a formában nincs létjogosultsága és hülyeség is, mert ITT nincs ilyen! Nincs! Ezt ne erőltessük át erővel minden keresztmetszeten, mert nevetséges (vö (hiányzó) szivárványos VW logó Azerbajdzsánban -> amint véget ér Európa határa, már nem menő elfogadni --> ez akkora kétszínűség, hogy :lol: ).

babaking írta: Az is rasszizmus ha gyakrabban igazoltatnak a bőrszíned miatt.
Az is rasszizmus, ha pl egy állást nem kapsz meg a bőrszíned miatt.
Az is rasszizmus ha bemesz egy boltba és a szined miatt szarba se vesznek és nem úgy szolgálnak ki.
Az is rasszizmus ha a bőrszíned miatt nem kapsz meg egy lakást, mert "ez itt rendes környék"*

A rasszizmus minden formája rossz, elítélendő és nem lehet megtűrni.
Azért dobálni Sterlinget mert fekete vs. mert gólt lőtt. Nagy különbség! És a kettőt összemosni szánalmas.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: füst » 2021. szeptember 3., péntek 11:05

Nos, én nem adom ki a lakásomat cigónak. Szerinted rasszizmus. Szerintem józan ész. :mrgreen:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. szeptember 3., péntek 10:55

Még egy utolsó gondolat, aztán befejeztem, mert nem ide való.

Nem csak az a rasszizmus, ha lelőnek mert fekete vagy.

Az is rasszizmus ha gyakrabban igazoltatnak a bőrszíned miatt.
Az is rasszizmus, ha pl egy állást nem kapsz meg a bőrszíned miatt.
Az is rasszizmus ha bemesz egy boltba és a szined miatt szarba se vesznek és nem úgy szolgálnak ki.
Az is rasszizmus ha a bőrszíned miatt nem kapsz meg egy lakást, mert "ez itt rendes környék"

Ezek mind rendszeresen előfordulnak Európában és Magyarországon is, bár jóval kisebb mértékben mit Az USA-ban.

És akkor most mindenki gondolja végig, hogy az ismerősei között hány olyan van aki privátban majmozik, vagy negrozik, vagy azt állítja, hogy butábbak mint a fehérek, vagy a vérükben van. Ez még önmagában nem rasszizmus, csak tudatlanság- viszont rasszizmushoz vezethet, pláne ha egy ország ellenségképet csinál belőle.
Egyébként Magyarország nagyon sokat fejlődött elfogadás tekintetében, de még van hova. Az is igaz, hogy ezt nem a térdelés fogja megoldani, mint ahogy a melegeket sem a pride miatt fogják jobban elfogadni.

A véleménynyilvánítás szabad. Ergo szabad térdelni és ezzel a rasszizmusra (ami egy objektíve rossz dolog) felhivni a figyelmet, és lehet ezt fütyülni. Kérdés, hogy utóbbinak milyen üzenete van, ezt mindenki maga ítélheti meg.

És mielőtt nekem estek: feketék is lehetnek rasszisták, ezt a BLM követői gyakran elfelejtik.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3580
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. szeptember 3., péntek 10:36

RealAsensio írta: Aki azt allitja, hogy Europaban nincs rasszizmus, az nem tudom hol el.
Ok, ha van, akkor hol van?
Hol vegzál, lő le a más színű hatalom embereket napi szinten?

Swineherd írta: Van. Tapasztalom sok helyen az országban. Múltkor egy szerszámbolt miatt be kellett mennem egy helyi harlembe. Hát, sokáig nem időztem az utcán...*
Az ilyenek nem érnek, mert itt csak te érzed magad elnyomva "fehérsenki" barátom.. Nekünk ezt el kell viselnünk, mert különben elvisz a píszí kommandó..
Igen, ez nem több csak, mint cirkusz.



A meccs: olyan volt, mint az eb-n a portugálok ellen, csak az első gólig volt nekik nehéz. A második az régi idők magyar válogatott focija volt, 1 rossz felpasszból 8mp alatt jött a kövi gombóc.. Kár érte, mert szervezett-ügyes volt a csapat egy darabig, aztán kaptunk 4et.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 3., péntek 10:25

RealAsensio írta: Aki azt allitja, hogy Europaban nincs rasszizmus, az nem tudom hol el.
Van. Tapasztalom sok helyen az országban. Múltkor egy szerszámbolt miatt be kellett mennem egy helyi harlembe. Hát, sokáig nem időztem az utcán...

A focipályákon nem látom azt, hogy rendőrök térdelnének színes bűnözők nyakára.
Szóval indokolatlan az egész cirkusz.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. szeptember 3., péntek 10:21

istimester írta: Gyönyörű ez a képmutatás.

Nagy Ádi nélkül meg nincs átmenet a védelem és a KP közt, ezen elgondolkozhatna néhány észlény, amikor legközelebb alibizzák.
Meccsről is beszélve, Schafer nagyon jol jatszott, de egyedul keves. Kleinheisler hiaba gurizik, a focihoz nagyon hulye, kb mindig rosszul dont. Szoboszlai hatalmas csalodas, gyakorlatilag semmit nem tett hozza, sarkalgatas, lotyoges, kb nulla sprint. Ezt nem tudom, hogy gondolta.

Bolla és Kecskés volt még nagyon gyenge. Előbbi szerintem összeszarta magát, alig csinált valamit. Utóbbi nem tud passzolni, folyamatosan késett... Rengeteg eladott labda.

Alapvetően beszarian, előre fele alig jatszva mentünk ki sajnos.

Sallói és Varga jól szálltak be, lehet több lehetőséget adnék nekik.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 75 regisztrált és 0 vendég