Minden, ami válogatott

Foci a Real Madridon túl...

Szerinted hol végez a csoportban a válogatottunk?

A szavazás 2023. december 18., hétfő 10:28-kor befejeződött.

1.
8
15%
2.
21
38%
3.
18
33%
4.
8
15%
 
Szavazatok száma: 55

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. november 18., csütörtök 12:40

RealMadridFanatic írta: Nalam pont forditva van, teljesen hidegen hagy a valogatott foci, ami nem vilagesemeny. Persze egyik nem megy a masik nelkul (selejtezok), de lassan egy EB sem hoz lazba. A VB meg OK, de ott sem erzem mar azt a nagy lelkesedest.

Bar jobban belegondolva sajnos ez mar osszessegeben igaz a focira, tenyleg annyira sok a meccs es nagy a valasztek, raadasul nem jo iranyba megy az egesz sport, mikozben fel is nottem... De mindennek ellenere nem csak nosztalgiafaktor miatt erzem azt, hogy kevesbe elvezhetoek a meccsek, mint 15-20 eve.
Én nagyon sok meccset néztem az elmúlt években, de kb másnapra elfelejtem még a gólszerzőket is. Ha heti egyet néznék ez valszeg másképp lenne. Én a BL-t is unom már, évről-évre ugyanazok a párharcok stb. Több örömömet lelem mondjuk az angol kis - és középcsapatok monitorozásában, mint az aktuális sztárok copkodásában.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Anthony » 2021. november 18., csütörtök 12:11

https://index.hu/sport/futball/2021/11/ ... bi-biroit/
Na ilyent mikor hallottatok utoljára, hogy eltiltottak egy bírót? :roll:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. november 17., szerda 15:16

Olaszon kivul en is vegigneztem mindet zsinorban, oket mar akkor is utaltam. :lol:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. november 17., szerda 15:12

Kerlon írta: Régi szép idők voltak, amikor a Sport TV-n délután 5től este 11-ig mentek a hétvégi összefoglalók. Kicsikerlon állandó programja volt.

Most meg egy angol top klub összefoglalóját se nézem meg.
Azt mennyire adtam :sziv:

Leült az ember délben aztán éjfélig lehetett szünet nélkül focit nézni, a szünetben meg Várhidit és Zomborit hallgatni. :kalapos: Szép idők voltak :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. november 17., szerda 15:08

Régi szép idők voltak, amikor a Sport TV-n délután 5től este 11-ig mentek a hétvégi összefoglalók. Kicsikerlon állandó programja volt.

Most meg egy angol top klub összefoglalóját se nézem meg.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. november 17., szerda 14:28

meg ma mar 5p utan feltolti valami azsiai nerd az osszes golt, en csak osszefoglalokat nezek 90 szazalekban.
azokra sem kell varni a hetvege lezarasaig.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. november 17., szerda 14:09

Szerintem amúgy annyi hogy felnőttünk ;)

Én régen minden meccset néztem egy ilyen tornán, mert gyerek voltam, volt rá időm. Most nincs. Önmagát is generálja a hype, és valaminek a szeretete.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2021. november 17., szerda 13:51

Nalam pont forditva van, teljesen hidegen hagy a valogatott foci, ami nem vilagesemeny. Persze egyik nem megy a masik nelkul (selejtezok), de lassan egy EB sem hoz lazba. A VB meg OK, de ott sem erzem mar azt a nagy lelkesedest.

Bar jobban belegondolva sajnos ez mar osszessegeben igaz a focira, tenyleg annyira sok a meccs es nagy a valasztek, raadasul nem jo iranyba megy az egesz sport, mikozben fel is nottem... De mindennek ellenere nem csak nosztalgiafaktor miatt erzem azt, hogy kevesbe elvezhetoek a meccsek, mint 15-20 eve.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. november 17., szerda 13:26

NL a barimeccsek helyett lett. Annál semmiképp se rosszabb. Hogy jobb lenne e, ha pihennének inkább helyette, az más kérdés, de szerintem nincs baj a válogatott meccsekkel, én a klubmeccsek számát csökkenteném, csak azt meg nehéz.
A válogatottak így is alig játszanak együtt...
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. november 17., szerda 13:08

Az első még lehet izgalmas volt meg jó volt behúzni a győztesnek, de alapvetően nem sokat ér szerintem. Futószalag lett az egész fociból, nézed 3 naponta a meccseket, 90%ban ugyanolyan az összes, ha látsz 3 villanást vagy finomságot már elégedett lehet az ember.

Sajnálni annyira nem sajnálom őket mert így is nevetségesen túl vannak fizetve, csak a mennyiség is a minőség rovására megy itt.
Nem illik.

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: poronty » 2021. november 17., szerda 13:00

Pedig szerintem az NL pont egy jo kezdemenyezes arra, hogy a kisebb csapatoknak is legyen sikerelmenye, a nagyobbak pedig egymas kozott meccselhetnek egy trofeaert. Van feljutas-kieses, lasd egy jo szerianak koszonhetoen mi is eljutottunk az A divizioba, ahol minden meccs egy EB csoportmeccs szintje lesz, leszamitva a zarkaput...
Lehet jó kezdeményes (bár számomra abszolút érdektelen), de, amikor minden játékos arról beszél, hogy rohadt megterhelő a meccsnaptár, pont egy ilyen nívótlan Nemzetek Ligáját kéne elengedni legelsőnek.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. november 17., szerda 12:54

ziro4vr írta: Az ilyen nemzetek ligája szintű cuccokat, meg a 600 csapatos tornákat kellene sóval behinteni.
Pedig szerintem az NL pont egy jo kezdemenyezes arra, hogy a kisebb csapatoknak is legyen sikerelmenye, a nagyobbak pedig egymas kozott meccselhetnek egy trofeaert. Van feljutas-kieses, lasd egy jo szerianak koszonhetoen mi is eljutottunk az A divizioba, ahol minden meccs egy EB csoportmeccs szintje lesz, leszamitva a zarkaput...

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Toti » 2021. november 17., szerda 11:37

arturito :agree:
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. november 17., szerda 10:58

Szerintem faszság lenne előselejtezni. Az ilyen nemzetek ligája szintű cuccokat, meg a 600 csapatos tornákat kellene sóval behinteni.
Nem illik.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. november 17., szerda 10:40

Realista24 írta: Semleges szurkolói szemmel sok értelme nincs ezeknek a csapatoknak.

De ha ezt a gondolkodásmódot egy szinttel feljebb ültetitek, akkor ugyanezt gondolják rólunk, magyarokról nyugatabbra. Közben meg mekkora élményeket és emlékeket adott nekünk ez a szedettvedett válogatott az elmúlt években.

Adott országnak sokat jelent, ha kimehet a válogatott meccsére szurkolni, netalán egy nagyobb válogatott ellen.
Erre próbáltam én is kilyukadni, nem arra hogy nem verjük meg Andorrát.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. november 17., szerda 9:44

ahogy irtam is par oldallal korabban, nem zarnek ki senkit, csak eloselejteznek, ezt meg konnyen meg lehetne oldani, csak valoban az a kerdes, hol kellene meghuzni a vonalat.
valami alapjan meg van huzva eszak-amerikaban vagy azsiaban is, mint peldaul vilagranglista.

na mindegy, igazabol nagy jelentosege nincs, csak mostansag nagyok sok volt a 6,7, vagy 8:0

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. november 17., szerda 9:31

Realista24 írta: Semleges szurkolói szemmel sok értelme nincs ezeknek a csapatoknak.

De ha ezt a gondolkodásmódot egy szinttel feljebb ültetitek, akkor ugyanezt gondolják rólunk, magyarokról nyugatabbra. Közben meg mekkora élményeket és emlékeket adott nekünk ez a szedettvedett válogatott az elmúlt években.

Adott országnak sokat jelent, ha kimehet a válogatott meccsére szurkolni, netalán egy nagyobb válogatott ellen.
On point. Ti lehet hogy San Marino felett húzzátok meg a vonalat, az angolok meg felettünk,vagy még feljebb, és egy idő után mondjuk szuperligázna a 20 legjobb csapat a 10 vb helyért, a többiek meg kit érdekelnek.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. november 17., szerda 9:18

Semleges szurkolói szemmel sok értelme nincs ezeknek a csapatoknak.

De ha ezt a gondolkodásmódot egy szinttel feljebb ültetitek, akkor ugyanezt gondolják rólunk, magyarokról nyugatabbra. Közben meg mekkora élményeket és emlékeket adott nekünk ez a szedettvedett válogatott az elmúlt években.

Adott országnak sokat jelent, ha kimehet a válogatott meccsére szurkolni, netalán egy nagyobb válogatott ellen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. november 17., szerda 9:12

Marky írta: Persze, Rossi egy jo figura es egy nemzetkozi szinten is ertelmezheto edzo. Van egy jatekrendszer amit ismer, megtudja szervezni a vedekezest es jol megtalalta azt a nehany embert, aki kore lehet epiteni. A Gulacsi, Szalai, Orban, Nagy, Szoboszlai, Sallai, Szalai vonal melle kell mindig megtalalnia azokat, akik kepesek kiemelkedo teljesitmenyre az adott meccsen.
raul 4 ever írta: Én arra gondoltam, hogy nem ott tartunk, mint 20 éve, amikor a kutya nem szólt Dárdaiéknak, hogy van ilyen: Verkapokvskis , hanem (megint) van egy a kerethez passzoló szerethető edző, aki még vakon sincs.
Szerintem pedig akkor meg fentebb is voltunk. Tele voltunk topligas jatekosokkal es az europai masodik vonalban is szep szammal voltak magyarok. Ma korulbelul 13-14 jatekost lehet nyugodt szivvel bevalogatni, akkoriban en ugy gondolom, hogy boven 20 folott volt ez a szam. Az Albania elleni zakok pont ennek a fel-profi mentalitasnak koszonheto, ami a rigai vereseget is hozta. Lovese sincs a nemzetkozi futballrol a magyar edzoknek, az MLSZ-nek, a magyar sajtonak es a szurkoloknak sem. Ha komolyabb melysegekben akarsz a futballrol olvasni, vagy hallani akkor eldugott blogokat, FB csoportokat es Youtube csatornakat kell felkeresned, mert a milliardokbol feltankolt allami sikerpropaganda studiojaban egy olyan ember osztja az eszt, aki kikapott Maltan. Az orszag legnevesebb sportnapilapjanak oldalan pedig napi szinten lehoznak egy hurraoptimista cikket ketto UEFA-FIFA szidas mellett, amiben a semmit bizonygatjak.
A magyar futballkozeg semmit nem lepett elore, tovabbra is “akarasrol” meg “kuzdesrol” beszelnek, ahelyett, hogy megszamolnak mondjuk a nyert/vesztett parharcok aranyat.
Ettol fuggetlenul en is orulok a sikereknek, csak mar a tokom tele van azzal, hogy elferditjuk a valosagot.
Mindenben egyetértek, én inkább Halfkey-nek címeztem a gondolatom (szerinte közel vagyunk a "futottak még" brigádhoz, szerintem (egy normális edzővel, pár (tényleg 2/4) jegyzett játékossal) nem..

Halfkey írta: Fèlreértés ne essék, persze hogy jobbak vagyunk náluk. De a jelenlegi EB létszámmal sztem ez messzire vinne, kevés az olyan csapat aki nem csicska, de nem is stabil EBre résztvevő. Igen mi pont beleesünk ebbe, de szerintem egy ilyen tárgyalásnál akkor felmerülne az is hogy minek egyáltalán selejtező. Nyerje meg a Magyarország szintű csapat ezt a bohóc csoportot aztán majd egy egyenes kieséses párharc valamelyik jó csapat ellen kijutásért.
56 csapat vett most részt a vb selejtezőkön, ha levesszük az amatőröket sem vagyunk szerintem az erősorrend végén.
De én nem akarok erről senkit meggyőzni, hogy nem és senki ne akarjon meggyőzni, hogy de :D
A hibáinkkal együtt/miatt/ellenére szerintem középszarok vagyunk, fejlődni 1000% lehetne hova (főleg ennyi pénzből), viszont a rossz nem ilyen. Olyan volt már, de ez most nem az.. Jó sem, nem vitatom, nem is mondtam.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Minden, ami válogatott

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. november 17., szerda 7:35

Szerintem magunkat hibaztathatjuk, hogy Albania ellen 0 pontot sikerult összehozni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 48 regisztrált és 0 vendég