EB - 2020

Archívum

Ki jut ma tovább?

A szavazás 2021. július 8., csütörtök 13:35-kor befejeződött.

Anglia
27
43%
Dánia
36
57%
 
Szavazatok száma: 63

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8399
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. július 13., kedd 12:57

„Nem ünnepeltem, mert le sem esett, hogy már nyertünk. Csak akkor realizáltam az egészet, amikor láttam, hogy felém futnak a társaim és ünnepelnek” – mondta az Eb-döntőt követően a torna legjobb játékosának választott Gianluigi Donnarumma. A 22 éves kapus kivédte Bukayo Saka 11-esét az ötödik körben, ezzel Olaszország 3–2-re megnyerte a tizenegyespárbajt, így az Eb-t is.
akartam is irni, mekkora figura, hogy csak lazan elsetal egy eb gyozelmet ero vedes utan, de akkor ugy nez ki csak elszamolta. :lol:

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. július 13., kedd 12:45

Mivel nem követi mindenki az amerikai focit:

Ez onnan indult, de nem tèrdelèssel. Kaepernick elõször nem állt fel a díszfalba hagyományos meccs elõtti amerikai himnusz alatt. Ezen megsértõdtek az amerikai veteránok, mondván a himnuszért harcoltak, ez tiszteletlen, stb. Kaep konzultált velük hogy mi lenne olyan módja a tiltakozásnak ami nem sérti meg õket, és így merült fel a térdelés mint a tiszteledadás jele, csak más formában. Szerintem ez alapvetõen egy egészséges fejlõdési folyamata volt a tiltakozásnak és fejlõdésének.

Itt meg teljesen kontextus nélkül van, úgy meg persze elveszti az erejét és értelmét. Szóval én nem mondanám hogy ez egy undorító kifejezõeszköz, csak itt idegen.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. július 13., kedd 12:29

füst írta: Szerintem viszont ezügyben rend és harmónia uralkodik a világban.
Rashford igazán foglalkozhatna a focival a politikai és társadalmi állásfoglalás helyett, mert van amit minden szurkoló megbecsül; az alázatos munkát. Ha pedig beleáll a BLM témába, akkor vívja csak meg nyugodtan a harcait a másik oldallal, ha ez kell neki, akkor kapja ezt. A BLM térdelés a legundorítóbb kifejezőeszközök között van, semmi helye a pályán. Fosom le, hogy ki hol térdel, de a térdelés az alárendeltség jelképe, a kötelező térdelés pedig még rosszabb, ugyanolyan rasszizmus mint ami ellen fel akar szólalni.
A majmozó szurkolók pedig pontosan ezt érdemlik, remélem lesz még sok hasonló élményük a siker kapujában, és továbbra is várom hogy a rendbontás miatt elmeszik az angol szövetséget, hozzánk hasonlóan.
Szumma; minden pofon jó helyre megy, megérdemli egymást Rashord és a szurkolók.
Én abszolút nem vagyok térdelés párti, de szerintem a térdelés alapvetően azt akarta kifejezni, hogy a feketékre még mindig máshogy tekintenek gyakran, és erre akarta felhívni a figyelmet. Ezért térdelt le először egy fekete az amerikai himnusz alatt. Ahogy most is ugyanúgy térdelnek a feketék, csak már a fehérek is térdelnek szolidaritásból. Nem az van, hogy a fehérek térdelnek a feketék előtt.
Itt azzal van egyedül a baj, hogy ez elvárás és ha valaki nem térdel, akkor azt megbélyegzik. Pedig lehet, hogy ő más módon küzd a rasszizmus ellen.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: füst » 2021. július 13., kedd 12:25

Szerintem viszont ezügyben rend és harmónia uralkodik a világban.
Rashford igazán foglalkozhatna a focival a politikai és társadalmi állásfoglalás helyett, mert van amit minden szurkoló megbecsül; az alázatos munkát. Ha pedig beleáll a BLM témába, akkor vívja csak meg nyugodtan a harcait a másik oldallal, ha ez kell neki, akkor kapja ezt. A BLM térdelés a legundorítóbb kifejezőeszközök között van, semmi helye a pályán. Fosom le, hogy ki hol térdel, de a térdelés az alárendeltség jelképe, a kötelező térdelés pedig még rosszabb, ugyanolyan rasszizmus mint ami ellen fel akar szólalni.
A majmozó szurkolók pedig pontosan ezt érdemlik, remélem lesz még sok hasonló élményük a siker kapujában, és továbbra is várom hogy a rendbontás miatt elmeszik az angol szövetséget, hozzánk hasonlóan.
Szumma; minden pofon jó helyre megy, megérdemli egymást Rashord és a szurkolók.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62628
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 13., kedd 12:05

Berti írta:
Annyira nem gyomorforgató, ha figyelembe veszed, hogy halálos fegyegetéseket kapsz, egy faszt rajzolnak a szádra és telenyomják majmokkal a közösségi oldaladat. A többiek nevében is szólt, ehhez ugyebár nagyon ért.

Nekem velük nem igazán volt bajom, de azok a "szurkolók" mit műveltek, az tényleg gyomorforgató.
Véleményem szerint el kell különíteni a két dolgot.

Voltak a tizik, írjon róla, kérjen bocsánatot, szánja bánja.

Aztán írjon külön, hogy egy szegény, rossz sorsú fekete gyerek volt, blablabla. A kettőt vegyíteni számomra nem túl optimális, így is túlzott mértékben árnyalja már a sportot ez, a szivárványozás, térdelés, stb.

Ha kevesebb figyelmet kapna, akkor talán ezek a barmok sem fordítanának ekkora erőfeszítéseket az ellenkezőjébe. Talán!

A majmozáshoz, meg halálos fenyegetésekhez...ez megintcsak független bőrszíntől, Morata is megkapta, meg számos fehér játékos, lehet, hogy négerek is írtak neki meg a feleségének.

Hozzátartozik az igazsághoz, hogy nem tudom átérezni ezt a dolgot. Pont olyan szélsőségesen nem veszek róla tudomást, mint amilyen szélsőségesen sokan csak ezzel foglalkoznak a sportolók között.

Ilyen szempontból Dani Alves-t követem..bedobtak neki egy banánt, aztán megette. :lol: De ez a levonulok a pályáról, mert huhognak...csak olaj a tűzre.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. július 13., kedd 12:02

Berti írta:
Annyira nem gyomorforgató, ha figyelembe veszed, hogy halálos fegyegetéseket kapsz, egy faszt rajzolnak a szádra és telenyomják majmokkal a közösségi oldaladat. A többiek nevében is szólt, ehhez ugyebár nagyon ért.

Nekem velük nem igazán volt bajom, de azok a "szurkolók" mit műveltek, az tényleg gyomorforgató.
Én is ezt gondolom. Ez Southgate felelőssége volt elsősorban. Neki kell látni, hogy egy-egy játékos az adott pillanatban alkalmas-e egy ilyen feladatra. De valakit ezért halálosan fenyegetni, meg elővenni, hogy fekete az gusztustalan. Főleg annak tudatában, hogy a fizetése jó részét 23 évesen eladakozza.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Berti » 2021. július 13., kedd 11:59

Realista24 írta:
Csabi írta:

hol lehet elolvasni?
https://news.sky.com/story/marcus-rashf ... t-12354594
Annyira nem gyomorforgató, ha figyelembe veszed, hogy halálos fegyegetéseket kapsz, egy faszt rajzolnak a szádra és telenyomják majmokkal a közösségi oldaladat. A többiek nevében is szólt, ehhez ugyebár nagyon ért.

Nekem velük nem igazán volt bajom, de azok a "szurkolók" mit műveltek, az tényleg gyomorforgató.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62628
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 13., kedd 11:37

Csabi írta:
Realista24 írta: Ez a Rashford üzenet...nagyon gyomorforgató számomra. A kihagyott büntető után nincs is jobb, mint kijátszani a fekete vagyok kártyát...remek politikus lesz belőle, ha már focizni nem annyira tud.
hol lehet elolvasni?
https://news.sky.com/story/marcus-rashf ... t-12354594
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. július 13., kedd 11:34

Realista24 írta: Ez a Rashford üzenet...nagyon gyomorforgató számomra. A kihagyott büntető után nincs is jobb, mint kijátszani a fekete vagyok kártyát...remek politikus lesz belőle, ha már focizni nem annyira tud.
hol lehet elolvasni?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62628
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 13., kedd 11:29

Halfkey írta: A gyrosos haver a Bernabeu elõl?
Nem-nem :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. július 13., kedd 11:28

A gyrosos haver a Bernabeu elõl?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62628
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 13., kedd 11:25

h3x0r írta: Lando Norris, a McLaren Formula–1-es csapatának fiatal pilótája a helyszínen tekintette meg az Olaszország–Anglia Eb-döntőt, majd a tizenegyespárbajt követően szeretett volna beszállni McLaren sportkocsijába, amikor rátámadtak és letépték kezéről az egyedi, 40 ezer font (16,5 millió forint) értékű Richard Mille óráját. Az F1-es csapat hivatalos közleménye szerint Norris megrendült, de a történtekhez képest jól van és nem esett baja.
Jó, hát haverom 14 milliós Rolexét Ibizán rántották le róla fényes nappal. Cikket nem láttam róla. :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. július 13., kedd 11:22

Lando Norris, a McLaren Formula–1-es csapatának fiatal pilótája a helyszínen tekintette meg az Olaszország–Anglia Eb-döntőt, majd a tizenegyespárbajt követően szeretett volna beszállni McLaren sportkocsijába, amikor rátámadtak és letépték kezéről az egyedi, 40 ezer font (16,5 millió forint) értékű Richard Mille óráját. Az F1-es csapat hivatalos közleménye szerint Norris megrendült, de a történtekhez képest jól van és nem esett baja.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62628
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 13., kedd 7:03

Ez a Rashford üzenet...nagyon gyomorforgató számomra. A kihagyott büntető után nincs is jobb, mint kijátszani a fekete vagyok kártyát...remek politikus lesz belőle, ha már focizni nem annyira tud.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62628
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. július 12., hétfő 22:23

Kerlon írta:
Kercsó írta:


szerintem én hajráztam a legnagyobbat. az utolsó 3 körben kb. 20 helyet javítottam (mondjuk a végéről nem volt nehéz :lol: )

támogatom a jövőben a hasonló boogiet. lehetne akár minimális téttel is.
Ha Remy nyer, akkor maradhat, ha nem, akkor fél évre kitesszük. :mrgreen:
Ha nyer akkor fel évre tesszük ki, ha nem akkor egy szezonra.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. július 12., hétfő 22:18

Kercsó írta:
Realista24 írta: Grat a tippjáték győztesnek és a dobogósoknak.

Én lenyomtam Pipitát, így Higu megint Benz mögé került, minden más lényegtelen. :mrgreen:

szerintem én hajráztam a legnagyobbat. az utolsó 3 körben kb. 20 helyet javítottam (mondjuk a végéről nem volt nehéz :lol: )

támogatom a jövőben a hasonló boogiet. lehetne akár minimális téttel is.
Ha Remy nyer, akkor maradhat, ha nem, akkor fél évre kitesszük. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3839
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2021. július 12., hétfő 22:07

Realista24 írta: Grat a tippjáték győztesnek és a dobogósoknak.

Én lenyomtam Pipitát, így Higu megint Benz mögé került, minden más lényegtelen. :mrgreen:

szerintem én hajráztam a legnagyobbat. az utolsó 3 körben kb. 20 helyet javítottam (mondjuk a végéről nem volt nehéz :lol: )

támogatom a jövőben a hasonló boogiet. lehetne akár minimális téttel is.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Whiteheart
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2018. november 4., vasárnap 1:37
Kedvenc játékosaid: Benzema, CR, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kanizsa

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Whiteheart » 2021. július 12., hétfő 20:13

https://hungaryfirst.hu/cikkek/2021-07- ... -wembley-t

Érdekes írás a döntő utáni eseményekről
🇭🇺✝️🇭🇺

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. július 12., hétfő 16:47

https://twitter.com/goal/status/1414542553236475906
Verratti Insigne Immobile... Pescara / Serie B győzelemtől az EB-ig...Majd 10 év.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: EB - 2020

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. július 12., hétfő 14:11

Kerlon írta:
Bazzeg szinte végig vezettél. :D Egy fordulóra azért révben voltam én is. :)
Grat Donátnak is!
jaja, csak elég lett volna elcseszni a tegnapot, és hiába vezettem végig:D
főleg mivel Dont Ronaldoval behúzta a tuti tippet.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 25 regisztrált és 0 vendég