VB - 2022

Archívum

Ki lesz a Világbajnok?

A szavazás 2022. december 18., vasárnap 19:57-kor befejeződött.

Argentína
26
28%
Franciaország
68
72%
 
Szavazatok száma: 94

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. december 1., csütörtök 11:24

csababarca írta: a második résszel egyetértek, nem szint az argentin csapat.
de egyébként egyelőre melyik csapat szint? nagyon halovány az összes nagy válogatott eddig, nyögvenyelős győzelmek, ha egyáltalán nyernek. érdekes lesz emiatt a kieséses szaksz.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 1., csütörtök 11:21

csababarca írta:
hehetheoriginal írta: wtf, fullséta volt végig, mikor 1-2-szer megindult, folyamat odaértek szerelni.
nagyon nagy padlótörlés/hard reset/államcsőd lesz itt, mikor jön vmi stabilabb ellenfél
1-2nél jóval többször, és sokszor jutott kapuralövésig.
most én ezt úgy értettem, hogy ezen a botrányszar meccsen ő nem volt rossz.

a második résszel egyetértek, nem szint az argentin csapat.
Realista24 írta: Adom. 3as koruli osztalyzatot kapott tobb helyen is. Tizbol :lol:
én meg a legtöbb helyen ahol néztem (random oldalak, whoscored meg ilyenek) 7-8 körüli osztályzatot kapott, csak a kapus előzte meg.
argentin csapatból így is kiemelkedett, mondjuk nem nehéz :mrgreen:
(nem mintha ezeknek az osztályzatoknak nagy jelentőséget tulajdonítanék)

De mondjuk ha Messi 3-ast kapott akkor kiváncsi lennék Lewandovski osztályzatára pl, -5?
Engem hidegen hagy, de mindig azon röhögök, hogy shutter mennyire ra van görcsölve a Messi vb cimre :lol: probalja palastolni, de hat uvolt rola.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. december 1., csütörtök 11:09

hehetheoriginal írta: wtf, fullséta volt végig, mikor 1-2-szer megindult, folyamat odaértek szerelni.
nagyon nagy padlótörlés/hard reset/államcsőd lesz itt, mikor jön vmi stabilabb ellenfél
1-2nél jóval többször, és sokszor jutott kapuralövésig.
most én ezt úgy értettem, hogy ezen a botrányszar meccsen ő nem volt rossz.

a második résszel egyetértek, nem szint az argentin csapat.
Realista24 írta: Adom. 3as koruli osztalyzatot kapott tobb helyen is. Tizbol :lol:
én meg a legtöbb helyen ahol néztem (random oldalak, whoscored meg ilyenek) 7-8 körüli osztályzatot kapott, csak a kapus előzte meg.
argentin csapatból így is kiemelkedett, mondjuk nem nehéz :mrgreen:
(nem mintha ezeknek az osztályzatoknak nagy jelentőséget tulajdonítanék)

De mondjuk ha Messi 3-ast kapott akkor kiváncsi lennék Lewandovski osztályzatára pl, -5?
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2022. december 1., csütörtök 10:06

Nagyon látszik a kor Messin, bár 14-ben is így sétált a kieséses meccseken, csak akkor sebesség volt még, most már kb egy helyben jár futásnál is.

Viszont a kultusz megvan, kb a legjobb helyzetekben is kényszeresen őt keresik, csomó lehetőséget buknak emiatt.
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 1., csütörtök 10:04

hehetheoriginal írta:
Messi ettől függetlenül most játszott a három meccsen a legjobban, remekül irányított, a gól nem jött össze, most rúgtak helyette mások.
wtf, fullséta volt végig, mikor 1-2-szer megindult, folyamat odaértek szerelni.
nagyon nagy padlótörlés/hard reset/államcsőd lesz itt, mikor jön vmi stabilabb ellenfél
Adom. 3as koruli osztalyzatot kapott tobb helyen is. Tizbol :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2022. december 1., csütörtök 9:58

Meg azt azert tegyuk hozza, hogy DM mezonymunkaja sem olyan hatekony mar vedekezesben, mint anno. O is lassan zar vissza, Messi ugye vegig setal, igy a.kozeppalyan egybol emberhatranyban vannak labdavesztes utan. Ezert nem is ertettem, hogy miert mindenki a feket huzza be ellenuk, mikor egy ket fincsi kontraval szet lehetne oket bombazni.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. december 1., csütörtök 9:54

Szerintem sem volt rossz Messi, nyilván a saját maga nyugger tempójában, de kiosztott pár fasza ütempasszt és még mindig elit a felpasszolt labdákkal való lefordulásoknál. Sokat lassult, de amit ő tud, azt nem lehet tanulni. Kár, hogy ennek ellenére még tolni is kell valahogy.

Ez ellen a beszari lengyel csapat ellen belefért, de nagyon érdekel, hogy pl. a franciák, akik minden szinten jobbak, hogyan használnák ki, hogy a faszi -1 ha nincs náluk a labda.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 1., csütörtök 9:39

Messi ettől függetlenül most játszott a három meccsen a legjobban, remekül irányított, a gól nem jött össze, most rúgtak helyette mások.
wtf, fullséta volt végig, mikor 1-2-szer megindult, folyamat odaértek szerelni.
nagyon nagy padlótörlés/hard reset/államcsőd lesz itt, mikor jön vmi stabilabb ellenfél
thereisonly1ronaldo

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. december 1., csütörtök 9:30

Anthony írta:
Engem az dühít, hogy Argentína ennyire könnyű ágon van..
Lehetett volna ez másképp is, de valljuk meg, leszámítva a szaudiak elleni blamát, mexikó-lengyel páros ellen nem sok kétséget hagytak.
Illetve a történethetz hozzátartozik, hogy pl Dánia kerülhetett volna melléjük a 16-ba, ha nem okoznak ekkora csalódást.

Én előzetesen úgy kalkuláltam, hogy 16 között már izzadni kell majd az argentinoknak a dánok miatt, erre jött Ausztrália, és a dánok blamája.

Tizi tegnap nem volt jogos, bár tény, hogy elérte a fejét, de nálam ezek nem tizik, mint ahogy azokkal sem vagyok kibékülve, mint amikor hosszan szökteti magát a csávó, kvázi már kint a labda alapvonalon, de egy minimál kontakt miatt borulás van, és tizi.

Messi ettől függetlenül most játszott a három meccsen a legjobban, remekül irányított, a gól nem jött össze, most rúgtak helyette mások.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: rashidm » 2022. december 1., csütörtök 9:29

RealMadridFanatic írta: Csak nekem csalódás ez az egész VB annak ellenére is, hogy nulla elvárásom és várakozásom volt? Színvonaltalan, lelketlen szar az egész. Pár "kisebb" csapaton érezni, hogy fontos nekik, mennek, akarnak játszani, a nagy válogatottak meg vagy nem akarnak, vagy ennyit tudnak...

Braziloknak szurkolok mindig, de Neymar nélkül ez elég vérszegény náluk is. Főleg amikor a YT feldob ilyen ajánlásokat: Brazília - Ghána 2006. Mi ez a névsor? Bármelyik csapatrész többet ér, mint a jelenlegi teli brazil válogatott...

Nem vagyok egy régen minden jobb volt boomerkedő és nyilván gyerekfejjel és NYÁRON egy VB hatványozottan jobban lázba hoz, de mindezek ellenére egy fikarcnyi hiányt nem érzek, hogy csak ímmel-ámmal néztem bele a meccsekbe, annyira színvonaltalan az egész.

Amit meg tegnap a lengyelek nyomtak az végképp kritikán aluli. Ha ezt akarták, akkor azért, ha ennyit tudnak, akkor végképp semmi helyük egy ilyen tornán. Egy olyan Argentína ellen, ami teljesen sótlan, semmilyen, Messi és DM vagy lehozza, vagy nem. Még csak nem is igazi suttyók, mint szoktak mindig, egyedül De Paul képviseli a favágó tirpák vonalat istenesen.
Ugyanígy érzek... nyomkodtam a telefont közben, de legszívesebben inkább valami filmet néztem volna. Ez a tegnapi kamu tizi, meg a semmi akarás a lengyelek részéről, kezdve worldklasse Lewa-ról meg nem is beszélve... írtátok, hogy mit csináljon 3-4 védővel a nyakán... hát kezdésnek átvehette volna a labdát, kiharcolhatott volna pár szabálytalanságot... :lol:

Blowfish
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2022. május 20., péntek 14:41

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: Blowfish » 2022. december 1., csütörtök 9:15

RealMadridFanatic írta: Gondolom ex BL-győztes, jelenlegi pro-licenses szakértő vagy a nagyképű, lekezelő stílus alapján amit folyamatosan prezentálsz itt, de a szív, csapatszellem, mentalitás pont olyan fontos, mint a profi felkészülés. Én csak amatőr/félprofi szinten fociztam, de egy olyan öltöző, ahol egymásért mennek az emberek mert alapvetően is jó a hangulat (ha nem is barátok), összehasonlíthatatlan egy "zsoldos" közeggel és ez az esetek többségében eredményekben is látszik. El nem lehet tüntetni súlyos minőségbeli különbségeket ezzel, de hasonló képességű csapatok egymásnak feszülésekor döntő faktor.

Most pedig jöhet valami fennhéjázó válasz, nem fogok reagálni.
De el lehet tüntetni, elég megnézni az Atleticot. Küzdés, akarás, megfelelő játékosok a taktikához, és a különbség a legtöbb esetben el is tűnt

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2022. december 1., csütörtök 9:15

Anthony írta:
nmate írta: Fingom nincs ki a világ legjobb aktív csatára, de tegnap a lengyel csapat, mint 11 fős formáció szerepelt le, ebből Lewát egyedül kár elővenni.

De nézem kis szerencsével mi is kint lehettünk volna helyettük, vagy épp Albánia :D Abból az acélos csoportból épphogy kijutottak, úgy, hogy oroszok ellen végül nem kellett játszaniuk. Mindent értek.
Hja, nem is értem mit várt bárki is a lengyelektől..tudni való hogy gyenge csapat. Lewának meg semmi esélye nem volt tegnap ezzel a "taktikával", ha véletlenül labdát kapott nem volt társ 30-40 méteren belül. Úgy aztán lehetsz Superman is, épp mindegy.

Engem az dühít, hogy Argentína ennyire könnyű ágon van..
Ugysem fogjak megnyerni, lehet elmasiroznak az elodontoig, vagy a dontoig, de ez a csapat nem eleg a vegso gyozelemhez, Messi ide vagy oda. Spanyolorszag eselyesebb Morataval meg Buszkeccel, annyival stabilabbak es szervezettebbek, es akkor ott van meg Brazilia, Franciaorszag, de meg Anglia is eselyesebb nalam. En nem tartok attol, hogy pont Messi fogja magasba emelni a trofeat. Argentina gyakorlatilag megeroltetes nelkul ment tovabb az elso helyen, meg egy szaudi meglepetes is belefert nekik. De nem azert volt nekik konnyed feladat ez a csoportkor, mert annyira hu de jok voltak, hanem mert kritikan alul teljesitett Mexiko es Lengyelorszag. Utobbi talcan kinalta a gyozelmet Messieknek, es az elejen meg egy kamu tizit is kaptak, biztos ami biztos, amit kihagytak, de az is belefert, annyira nulla volt a lengyel valogatott, Sesznyin kivul.
:goat:

cronaldoforever
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2022. november 19., szombat 9:02

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: cronaldoforever » 2022. december 1., csütörtök 9:00

Ezt hogy kell elképzelni?
Amatőr/félprofi csapatként játszottatok jól fizetett profik ellen és vertétek őket, mert jól eldumáltatok, beszélgettetek egymással?

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2022. december 1., csütörtök 8:57

Gondolom ex BL-győztes, jelenlegi pro-licenses szakértő vagy a nagyképű, lekezelő stílus alapján amit folyamatosan prezentálsz itt, de a szív, csapatszellem, mentalitás pont olyan fontos, mint a profi felkészülés. Én csak amatőr/félprofi szinten fociztam, de egy olyan öltöző, ahol egymásért mennek az emberek mert alapvetően is jó a hangulat (ha nem is barátok), összehasonlíthatatlan egy "zsoldos" közeggel és ez az esetek többségében eredményekben is látszik. El nem lehet tüntetni súlyos minőségbeli különbségeket ezzel, de hasonló képességű csapatok egymásnak feszülésekor döntő faktor.

Most pedig jöhet valami fennhéjázó válasz, nem fogok reagálni.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 1., csütörtök 8:41

cronaldoforever írta: Szurkolói rossz szokás, hogy a labdajátékokat lebutítják szívre, lélekre, küzdésre.

Sikerült jól szerepelnünk egy olyan barátságos tornán, ami szinte az összes nagy válogatottnak csak nyűg volt. Példának ott van a a tükörsimán kieső, dögunalmas Dánia. Nálunk is jobban szerepeltek, a franciákat oda-vissza verték.

A realitás közben az, hogy az előző eb esélyesen legpasszívabb csapata voltunk. A vb selejtezőn az albánok ellen szenvedtünk játékban, kaptunk ki mindkétszer.

Nekünk az ilyen közepes erősségű, passzív csapatok, mint a mostani mexikóiak és lengyelek, rossz és nem fekvő ellenfelek.
Baszki, nem is tudtam, hogy az EB egy baratsagos torna volt :ike:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cronaldoforever
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2022. november 19., szombat 9:02

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: cronaldoforever » 2022. december 1., csütörtök 8:39

Szurkolói rossz szokás, hogy a labdajátékokat lebutítják szívre, lélekre, küzdésre.

Sikerült jól szerepelnünk egy olyan barátságos tornán, ami szinte az összes nagy válogatottnak csak nyűg volt. Példának ott van a a tükörsimán kieső, dögunalmas Dánia. Nálunk is jobban szerepeltek, a franciákat oda-vissza verték.

A realitás közben az, hogy az előző eb esélyesen legpasszívabb csapata voltunk. A vb selejtezőn az albánok ellen szenvedtünk játékban, kaptunk ki mindkétszer.

Nekünk az ilyen közepes erősségű, passzív csapatok, mint a mostani mexikóiak és lengyelek, rossz és nem fekvő ellenfelek.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2022. december 1., csütörtök 8:31

Csak nekem csalódás ez az egész VB annak ellenére is, hogy nulla elvárásom és várakozásom volt? Színvonaltalan, lelketlen szar az egész. Pár "kisebb" csapaton érezni, hogy fontos nekik, mennek, akarnak játszani, a nagy válogatottak meg vagy nem akarnak, vagy ennyit tudnak...

Braziloknak szurkolok mindig, de Neymar nélkül ez elég vérszegény náluk is. Főleg amikor a YT feldob ilyen ajánlásokat: Brazília - Ghána 2006. Mi ez a névsor? Bármelyik csapatrész többet ér, mint a jelenlegi teli brazil válogatott...

Nem vagyok egy régen minden jobb volt boomerkedő és nyilván gyerekfejjel és NYÁRON egy VB hatványozottan jobban lázba hoz, de mindezek ellenére egy fikarcnyi hiányt nem érzek, hogy csak ímmel-ámmal néztem bele a meccsekbe, annyira színvonaltalan az egész.

Amit meg tegnap a lengyelek nyomtak az végképp kritikán aluli. Ha ezt akarták, akkor azért, ha ennyit tudnak, akkor végképp semmi helyük egy ilyen tornán. Egy olyan Argentína ellen, ami teljesen sótlan, semmilyen, Messi és DM vagy lehozza, vagy nem. Még csak nem is igazi suttyók, mint szoktak mindig, egyedül De Paul képviseli a favágó tirpák vonalat istenesen.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 1., csütörtök 8:09

Realista24 írta: Ilyenkor igen duhito, hogy mi nem jutottunk ki. A sracok legalabb szivvel lelekkel szoktak nyomni. Nem ilyen lelketlen szart adnak elo.

Persze ez valamilyen szinten csak feltetelezes, de tartom.
nyilvan a vb más, nagyobb a hype, egesz vilag nezi, a 3. meccseken kivul mindig csak 1 meccs van, mindenki azt nezi, de ha anglia, nemetorszag ellen tudtunk olyan felfogasban jatszani, akkor nagyobb esély van, hogy egy vb-n is legalabb hasonloan jatzsunk, mint ez az alibi lengyel lofasz impotens szar

mindegy, nap tanulsaga: ki kell jutni a vébére, aztan lehet tanakodni :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 1., csütörtök 7:56

Ilyenkor igen duhito, hogy mi nem jutottunk ki. A sracok legalabb szivvel lelekkel szoktak nyomni. Nem ilyen lelketlen szart adnak elo.

Persze ez valamilyen szinten csak feltetelezes, de tartom.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: VB - 2022

HozzászólásSzerző: Anthony » 2022. december 1., csütörtök 6:53

nmate írta: Fingom nincs ki a világ legjobb aktív csatára, de tegnap a lengyel csapat, mint 11 fős formáció szerepelt le, ebből Lewát egyedül kár elővenni.

De nézem kis szerencsével mi is kint lehettünk volna helyettük, vagy épp Albánia :D Abból az acélos csoportból épphogy kijutottak, úgy, hogy oroszok ellen végül nem kellett játszaniuk. Mindent értek.
Hja, nem is értem mit várt bárki is a lengyelektől..tudni való hogy gyenge csapat. Lewának meg semmi esélye nem volt tegnap ezzel a "taktikával", ha véletlenül labdát kapott nem volt társ 30-40 méteren belül. Úgy aztán lehetsz Superman is, épp mindegy.

Engem az dühít, hogy Argentína ennyire könnyű ágon van..


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 56 regisztrált és 0 vendég