EURO 2024

Foci a Real Madridon túl...

Ki nyeri szerinted az EB-t?

A szavazás 2024. május 31., péntek 14:25-kor befejeződött.

Anglia
20
22%
Franciaország
22
24%
Németorszag
25
28%
Olaszország
2
2%
Portugália
11
12%
Spanyolország
2
2%
Más, megírom kommentben
8
9%

Szavazatok száma: 90

Sierra

Re: EURO 2024

HozzászólásSzerző: Sierra » Ma, 13:35

dzsi91 írta: Tényleg milett azzal a magyar gyerekkel aki a lamasiaban volt? :lol: hogyhívták egy időben nagyon tolva volt.
Tajti Mááátyáááás. :D Tényleg, totál megfeledkeztem róla, pedig jah, hogy tolták. :D Volt még pár ilyen érdekes arc, akik fel voltak szopva, mert valamelyik nagy európai klub utánpótlásában voltak, aztán lófasz se lett belőlük. Egyik kedvencem a Bajner Bálint, aki a Dortmundos időszakában annyira el volt szállva, hogy azt mondta, még a válogatottba se menne ha hívnák, mert nem érdekli. :lol: Azóta valahol a süllyesztőben van a tag.
Filkor Attila ugrott még be, akit így megjegyeztem, az még az Interben meg a Milanban is volt valamilyen formában, de abból se lett semmi.

ferni

HozzászólásSzerző: ferni » Ma, 13:33

Amit megjegyeznék a tegnapi meccsek kapcsolatban:

Orbán eljött bohóckodni az EBre... Komédia amit eddig művel...
Lehet megzavarja a hazai pálya és nem tudja, hogy most melyik csapatban is van :lol:
Szeretem, meg örülök, hogy nálunk van, még ha 1 Milka tábla, volt anno hogy minket válasszon, szóval nem tiszta hazaszeretből döntött így, de sürgősen fel kéne ébrednie.

Ez a Tah-Rüdiger duó mint valami cheat code. Mondjuk lehet ezért volt egész szezonban összesen 3 vereségük együtt klub szinten :lol:
Ami még meglepett, az az hogy ez az Emre Can is mekkora lóbaszó állat volt :lol:

Wirtz-Musiala duó is komoly, Wirtz szemre ügyesebbnek tűnik, de amerre halad a foci Musiala jobban fest emiatt, komplettebb. Ezt a Wirtzet Kroos helyett dolgot el is lehet felejteni, nem is értem aki ezt kitalálta, Wirtz tisztán támadójátékos.

Kroos mellett Gündogan is kemény amúgy, de hát azért érezhető volt melyikük a jobb.

Havertz meg felesleges a pályán ilyen játékosok mellett, Füllkrug kéne a kezdőbe.

Magyar oldalon Gulácsi parádé volt, de akiről írnék az Szoboszlai.

Nagyon meg van csúszva szerencsétlen.
De ami főleg nem tetszett az a meccs vége, lefújás után.
Elindult egyedül a nézők felé, mögötte jött a csapat 2-3 méterrel lemaradva, mintha semmi csapategység nem lenne, értem hogy játsszuk a vezérbikát meg akarta mutatni, hogy tudja ez az ő felelőssége is, mint CSK, de nagyon mű volt az egész és nem jött szívből, amit tökéletesen igazol is, hogy ő volt aki elsőnek megindult az öltöző felé is... Eddig ezt én még sose éreztem rajta, amit most sajnos, fejben valami nagyon nem oké.

Azt hittük mentálisan erős Dominik, de nem tudta még rendbe rakni magában az elmúlt egy évet, reméljük az új Pool edzővel túl lesz ezen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ferni 2024. június 20., csütörtök 13:35-kor.

BlancoMark

HozzászólásSzerző: BlancoMark » Ma, 12:48

ziro4vr írta: Tegnapihoz csak annyi, Kroos elképesztő milyen hatással van a németekre, de fog hiányozni basszameg.
A vegere mar fel is adtuk a Kroosra valo letamadast annyira demoralizaloan labdabiztos. :lol:

Kerlon
Kedvenc csapatod: Levante

HozzászólásSzerző: Kerlon » Ma, 12:10

ziro4vr írta: Tegnapihoz csak annyi, Kroos elképesztő milyen hatással van a németekre, de fog hiányozni basszameg.
Dominik is ránk. :kalapos:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

ziro4vr
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: ziro4vr » Ma, 11:37

Tegnapihoz csak annyi, Kroos elképesztő milyen hatással van a németekre, de fog hiányozni basszameg.
Nem illik.

bluebike

HozzászólásSzerző: bluebike » Ma, 6:23

rikko írta:
dzsi91 írta: Tényleg milett azzal a magyar gyerekkel aki a lamasiaban volt? :lol: hogyhívták egy időben nagyon tolva volt.
Matyika? Azt hiszem ZTE - DVTK között mozog.
Ne aggódjatok, levente mellé az El Clásicókhoz szagérteni még jó lesz. :lol:

'shutterisland
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » Ma, 6:18

a szloven - szerb meccsen nem lenne rossz egy x, illetve az angolok ussek csak a danokat, es akkor lenne meg egy csoport, ahol nyitva marad az ajto egy 2 pontos csoportharmadikhoz.
Szerintetek a holnapi spa olasz ilyen finomkodos "ugyis tovabbjutottunk" bari meccs lesz?
hat azert nem mindegy, hogy 1-2-3. helyen jut valaki tovabb, a B2 valoszinuleg benyalja a nemeteket a kovi korben.

BLevi96

HozzászólásSzerző: BLevi96 » Tegnap, 23:47

Amit itt olvastam töletek, az alapján nekem is Asensio ugrott be. Neki annyi előnye volt még hogy spanyol.
Köszönöm a válaszokat!

cart

HozzászólásSzerző: cart » Tegnap, 23:13

Az a furcsa hogy nem tudnak egy használható középpályást se eloszedni. Ilyen Nagy Ádám meg Kleinheisler szintű játékosok vannak csak.
Gondolom nem véletlenül az a taktika, hogy egyből a védelemből előre ivelni a támadóknak.
Az összes többi válogatottban általában ez a poszt a leginkább telített

realbeckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

HozzászólásSzerző: realbeckham » Tegnap, 23:09

BLevi96 írta: Szoboszlait ti milyen kaliberű játékosnak tartjátok?
Kikkel lehet egy csoportba rakni?
Kíváncsi vagyok, a média pedig nagyon túlzó vele kapcsolatba.
Nekem a messi/cr polc a 10es. A faubert polc meg a legalja 1es, akkor szobot egy 5re tudnám rakni, vagy 4re. Ami szerintem teljesen rendben van, foleg magyar viszonylatban. Mondjuk egy gyengébb asensio. Nincs gond vele. Helyén kell kezelni az embert, nem a trollfocinak meg a miniszterelnöknek a szavára adni.
rikko írta: Menni kell tovább ezen az úton és tanulni, tanulni , tanulni
Ez most nem neked szol, hanem eszembe jutottak a saját emlékeim. Mikor elkezdtem válogatott meccseket nézni ilyen Pisontokkal, matyusokkal, aztán jöttek a sowunmiék, Sebők viliek, aztan geraek, aztan szalaiek. 30 szövetségi kapitanyt elfogyasztva. Az osszes generecioban en ezt a szöveget hallgattam. Az út címűt. Vicces belegondolni, hogy olyan régóta várom, hogy véget érjen es révbe érjünk, hogy kozben láttam görögöket eb t nyerni, meg mittudomen marokkot menetelni egy VBn. :mrgreen: tudom faszság, csak kurvara öregszünk.
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

rikko
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

HozzászólásSzerző: rikko » Tegnap, 22:51

Matyika? Azt hiszem ZTE - DVTK között mozog.

Yazid
Kedvenc játékosaid: Zidane

HozzászólásSzerző: Yazid » Tegnap, 22:49

Jol latom svajc ha kiszopik nemetektől kb akkor is továbbjutók fixen?

dzsi91
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

HozzászólásSzerző: dzsi91 » Tegnap, 22:48

Tényleg milett azzal a magyar gyerekkel aki a lamasiaban volt? :lol: hogyhívták egy időben nagyon tolva volt.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

MarioCirolo
Kedvenc játékosaid: Raul, Guti, Ramos

HozzászólásSzerző: MarioCirolo » Tegnap, 22:46

rikko írta:
MarioCirolo írta:

Mindennel egyetertek, kiveve az elejevel. Az elmult 14 evben annyi allami penz lett beletolva a magyar fociba, amivel hosszu evekre meg lehetett volna alapozni egy sikeres valogatotatt es tobb sikeres klub csapatot is. Megemeltek a resztvevo csapatok szamat is es egy eleg gyengecske csoportbol jutottunk tovabb. Most ott tartunk, hogy ket meccs utan siman kiesesre allunk, evek ota egy klub csapatunk jatszik europaban (a nemzet csapata tele idegenlegiosokkal) es a valogatott legjobb jatekosai, vagy kulfoldiek, vagy gyerek koruk ota kulfoldon nevelkedtek. Sem Rossit, sem a jatekosokat nem bantom, de sokkal tobbet vartam es figyelembe veve az ar/ertek relaciot, szamomra ez oriasi csalodas (eddig).
Kb egyetértek veled. Azonban 14 éve olyan mélyen voltunk, hogy a mélytengeri búvárt is alulról néztük...
Egyszerűen nincs piaca a magyar játékosoknak, több Szoboszlai, Sallai, Vili, Schäfer kell. Mert amíg a németek egy Sane-t hoznak be csereként, addig nálunk egy megyeibe sem való Kleinheisler cammog be.... Óriási a tudásbeli különbség és nem csak a németekhez, hanem a svájciakhoz képest is.
Ha 10* ennyi pénzt dob Vitya a fociba, akkor is nagyon messze lennénk.

Már az is szép, hogy egyáltalán kijutunk egy nemzetközi eseményre és egy-egy játékosunk meg tudja magát mutatni.
Menni kell tovább ezen az úton és tanulni, tanulni , tanulni
Ez a nincs piaca a magyar jatekosoknak szerintem hatalmas onamitas. 14 evnek pont elegnek kellett volna lenni arra, hogy rengeteg penzzel es megfelelo koncepcioval kinevelodjon egy sikeres nemzedek. Szarasig vagyunk stadionokkal, meg akademiakkal, nb3tol hatalmas fizetesek mennek a semmire. De ez nem csak a fociban van igy, a kornyezo orszagokbol evrol evre jelennek meg szupersztarok, a legnepszerubb sportok, legnepszerubb ligaiban. Djokovicok, Jokicok, Doncicok, Lewandowskik stb., nekunk meg van egyelore egy Szoboszlaink, akinek meg nagyon sokat kell letennie az asztalra. De erdmes csak megnezni a csehek keretet, ki hol jatszik es a cseh csapatok szerepleset az elmult evekbol. Eg es fold.

CS0ki

HozzászólásSzerző: CS0ki » Tegnap, 22:44

Gondolom spanyoloknál úgyis kell a pénz a vezetők fizujára, de fasza lenne ez a félautomata lesrendszer a la ligában, faszán, gyorsan működik, nem vonalakkal buzerálnak. Kategóriákkal jobbnak tűnik ettől az egész.

rikko
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry

HozzászólásSzerző: rikko » Tegnap, 22:43

L.Miki írta: Hiába dob bele rengeteg pénzt, vannak nagyszerű ifiakadèmiák, de hiába amíg annak adnak lehetőséget akiknek a szülei plusz pénzt csepegtetnek az edzőnek de gyerek falabu, a tehetségesek de szegények meg a kispadon ülnek, addig amíg teljesen el nem veszik a kedvüket a focitól és ott hagyják, tapasztalat. Innen szegenykent alig tudsz kitörni, hogy észrevegyék a tehetsegedet. Itt alapjaiban van baj az országban, és nem csak a fociban van ez így.
Saját bőrömön tapasztaltam anno ezt. Igaz én kosaraztam egy Nb I-es csapat utánpótlásában. De ott is ez volt a helyzet. Akiknek a szülei tehetősebbek voltak azok voltak az ászok.... Holott tehetség nem mindig volt meg.... Az egyik ilyen ex csapattársam elismert kosaras személyiség.

dzsi91
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

HozzászólásSzerző: dzsi91 » Tegnap, 22:41

BLevi96 írta:
dzsi91 írta:

Persze vannak olyan arcok akikben már 20 évesen is ott van ez a vezér dolog mint cé vagy bellinghem de a többség inkább beleöregszik ebbe a szerepbe mint mondjuk kroos vagy modric. Szoboszlaira most nagyon sok minden rá van erőltetve a liverpool transzfer miatt. Világklasszisnak hívják karszalagot kap. Nincs a helyén kezelve az egész ember.

Ő egy europai szinten is teljesen oké játékos ami nekünk magyaroknak kurva nagy szám de a magyar média úgy kezeli sokszor mintha itt egy Ibrahimovic-svédország kapcsolat lenne. És akkor amikor nem hozza amit nem tud hozni szétszedik.

Neki is elkell gondolkozni, hogy hogyan menedzseli magát mert ezek a reklámvállalások így üthetnek vissza. Domi meal meg magyar tuning ha nem jönnek az eredmények.

Nem lett következő puskásunk. Van egy jó játékosunk aki eljutott egy europai top csapatba ez tök jó és eddig ennyi a történet.
Szoboszlait ti milyen kaliberű játékosnak tartjátok?
Kikkel lehet egy csoportba rakni?
Kíváncsi vagyok, a média pedig nagyon túlzó vele kapcsolatba.
Mivel a posztja nem nagyon létezik egy kovacic szintre raknám és ha kimaxolja magát akkor lehet egy rakitic ,gabi, koke pályafutás.

Más típusu játékosok de az ő szintjükre lőném be.

Annyi, hogy a lövője meg a premjerliga miatt ő nagyobbakat robbanhat ami gyorsan el is aludhat mint az öreg asensio-james párosunknál tapasztaltuk(akiknek szintén soha nem volt posztja).
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Marky
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

HozzászólásSzerző: Marky » Tegnap, 22:41

Irrealis elvaras volt a tovabbjutas a csoportbol ket ilyen eros ellenfel mellett. Amin lehet bankodni az az elso 45 perc Svajc ellen, amikor egy egyszeru passzt se tudtak atvenni.
Egyszeruen ebben ennyi van, a legjobb embereink nincsenek formaban, a padrol pedig nincs kit behozni.

Azt viszont kiemelnem, hogy szerintem Rossiek nem jol keszultek fel erre a 3 meccsre. Semmi ertelme nem volt Irorszaggal es Izraellel meccselni, amikor az elso ket meccsunkon labdabiztos, kombinativ csapatok ellen kellett jatszanunk. Nem is sikerult eros kontrakat jatszani, az elorevagott labdak utan nem volt felfejlodes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Marky 2024. június 19., szerda 22:42-kor.

L.Miki
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

HozzászólásSzerző: L.Miki » Tegnap, 22:36

Hiába dob bele rengeteg pénzt, vannak nagyszerű ifiakadèmiák, de hiába amíg annak adnak lehetőséget akiknek a szülei plusz pénzt csepegtetnek az edzőnek de gyerek falabu, a tehetségesek de szegények meg a kispadon ülnek, addig amíg teljesen el nem veszik a kedvüket a focitól és ott hagyják, tapasztalat. Innen szegenykent alig tudsz kitörni, hogy észrevegyék a tehetsegedet. Itt alapjaiban van baj az országban, és nem csak a fociban van ez így.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

rikko

HozzászólásSzerző: rikko » Tegnap, 22:27

MarioCirolo írta:
dzsi91 írta: Én teljesen elégedett vagyok a válogatott teljesítményével mert nekünk minden világesemény jutalomjáték. A mi harcunk a selejtezők, ott kell hozni az eredményeket és azt jól abszolváltuk. Viszont ez a szánalmas bírózás egy lófasz semmin ahol igazából orbán volt a balfasz elég elszomorító. Láttunk már bírózni hasonló semmin másokat is de ez a válogatott kurvára nem az a szint ahol az edzőnek ilyen kirohanást kell rendezni egy olyan meccs után amit a németek végig kézben tartottak.

Kurva unalmas már amikor ilyen tükörsima meccsekbe is egy szitu miatt belekell magyarázni, hogy itt micsoda rablás történt mert úgy kevesebb a felelősség.

De a másik oldal is nevetséges, svájc ellen mindenki mondjon le aztán van jó 20 percünk a németek ellen és mindenki hős csak megloptak minket. Néma sportot csinálnék az egész futballból ha lehetne.

A válogatottból meg tényleg hiányzik egy Szalai.Nincs vezér a pályán. Szoboszlaitól ne is várjuk el huszonakárhány évesen.
Mindennel egyetertek, kiveve az elejevel. Az elmult 14 evben annyi allami penz lett beletolva a magyar fociba, amivel hosszu evekre meg lehetett volna alapozni egy sikeres valogatotatt es tobb sikeres klub csapatot is. Megemeltek a resztvevo csapatok szamat is es egy eleg gyengecske csoportbol jutottunk tovabb. Most ott tartunk, hogy ket meccs utan siman kiesesre allunk, evek ota egy klub csapatunk jatszik europaban (a nemzet csapata tele idegenlegiosokkal) es a valogatott legjobb jatekosai, vagy kulfoldiek, vagy gyerek koruk ota kulfoldon nevelkedtek. Sem Rossit, sem a jatekosokat nem bantom, de sokkal tobbet vartam es figyelembe veve az ar/ertek relaciot, szamomra ez oriasi csalodas (eddig).
Kb egyetértek veled. Azonban 14 éve olyan mélyen voltunk, hogy a mélytengeri búvárt is alulról néztük...
Egyszerűen nincs piaca a magyar játékosoknak, több Szoboszlai, Sallai, Vili, Schäfer kell. Mert amíg a németek egy Sane-t hoznak be csereként, addig nálunk egy megyeibe sem való Kleinheisler cammog be.... Óriási a tudásbeli különbség és nem csak a németekhez, hanem a svájciakhoz képest is.
Ha 10* ennyi pénzt dob Vitya a fociba, akkor is nagyon messze lennénk.

Már az is szép, hogy egyáltalán kijutunk egy nemzetközi eseményre és egy-egy játékosunk meg tudja magát mutatni.
Menni kell tovább ezen az úton és tanulni, tanulni , tanulni

Vissza: