Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. november 20., szerda 23:41

2008as 12 pont 12 meccsen.
2012es selejtező 19 pont! 10 meccs.
2016os selejtező 16 pont! (Egy gyengébb csoportban)
2020as selejtező 12 pont. 8 meccs.

És ha már 15 év, 2004es selejtező 11 pont 8 meccsen.
Tehát jah, igazad volt, 1 pontot fejlődtünk.

2012höz meg visszafejlődtünk.

Itt a 2010es évekre egy dologra lehet büszkének lenni. Az alamizsnaként kapott pótselejtezőért, ahol tényleg odatette magát a csapat, plusz az EBért.
De ne durrogtassunk a levegőbe blődségeket, mert nem igazak.

Iszonyat kellemetlen a játékunk és lehet itt Rossizni de sokat vele sem javult. Itt egyedül a Dárdai/Storck féle bunker aztán találunk egy gólt taktika lehet megoldás. Legalábbis addig amíg a kivénhedt alkoholista tróger nb1-2es focistákból lett edzőket el nem zavarják.

Egyébként ez megy a kézilabdában is, csak kicsiben. Nem véletlen a férfi szakosztály történelmi mélypontja.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: füst » 2019. november 20., szerda 22:52

Nem látok jelentős különbséget a véleményünkről, csak én elégedett vagyok és pozitívan tekinttek a jövőbe, te pedig nem. :)

Avatar
shoota
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2014. szeptember 1., hétfő 11:34
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: shoota » 2019. november 20., szerda 22:45

füst írta:
Akkor minek reagálsz rá?
Hát látod, alapvetően arra reagáltam, hogy azt írtad nincs változás, erre szépen megírtam, amit... aztán néztem meg hogy mit linkeltél. És szépen szerkesztettem a hsz-t, és odabiggyesztettem a végére, hogy kár volt foglalkoznom a dologgal, mert ugye törölni nem tudtam.
De azért van véleményem is; szerintem nincs miért szégyenkeznünk, és sokkal jobb a helyzet mint volt 15 éve.
Egyrészt, másrészt, mindenki szépen tegye a feladatát.
A ner nagymenői foglalkozzanak hogy korszerű és szép környezetet biztosítsanak.
Az edzők találják a hatékony edzésmódszert.
A felderítők találják meg a fiatal tehetségeket.
És a focisták focizzanak.
Ne mindent a ner nagymenőin kérjünk számon.
De, ismét megjegyzem, én elégedett vagyok, és bizakodva várom a jövőt.
Mondjuk ha el is olvasnad, amit kuldtem es nem csak jonne a lekezeles, lehet elgondolkodnal nehany dolgon. Poenbol felneztem a 888-ra (amivel gondolom semmi bajod sincs az egvilagon) ahol ugyanugy leirjak, hogy ne varjunk csodat, amig a korosztalyos edzeseket, utanpotlasokat, edzoket nem reformaljak meg, cserelik le. Hiaba a szep infrastruktura ha ugyanazok a kokler es kiegett edzok iranyitjak a fiatalokat, ezt fogjuk a kepunkbe kapni, amit tegnap Wales ellen is :)

Avatar
géza
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: géza » 2019. november 20., szerda 22:42

'shutterisland írta: 1. skocia aztan norveg/szerb
2. bulgaria aztan izland/romania
3. izrael aztan izland/romania
4. izland aztan bulgaria/izrael
1. Skotoktol is kikapnank mar, nemhogy a Norveg/Szerb duotol.
2. Bulgariat szerintem el tudnank kapni, Izland eselytelen, Romania pedig azert, mert szomszedok ellen, sorsdonto meccsen ugy is elbasszuk.
3. Izrael eselytelen, utana Izland/Romania mar a megbeszeltek szerint.
4. Izland eselytelen.

Szerintem meg mindig egy Bulgaria/Romania kettos kene, de ha ne adj isten Romania ellen idegenben jatszanank, akkor kb. felesleges elutazni. :lol:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: füst » 2019. november 20., szerda 22:14

Akkor minek reagálsz rá?
Hát látod, alapvetően arra reagáltam, hogy azt írtad nincs változás, erre szépen megírtam, amit... aztán néztem meg hogy mit linkeltél. És szépen szerkesztettem a hsz-t, és odabiggyesztettem a végére, hogy kár volt foglalkoznom a dologgal, mert ugye törölni nem tudtam.
De azért van véleményem is; szerintem nincs miért szégyenkeznünk, és sokkal jobb a helyzet mint volt 15 éve.
Egyrészt, másrészt, mindenki szépen tegye a feladatát.
A ner nagymenői foglalkozzanak hogy korszerű és szép környezetet biztosítsanak.
Az edzők találják a hatékony edzésmódszert.
A felderítők találják meg a fiatal tehetségeket.
És a focisták focizzanak.
Ne mindent a ner nagymenőin kérjünk számon.
De, ismét megjegyzem, én elégedett vagyok, és bizakodva várom a jövőt.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2019. november 20., szerda 18:50

Santi írta: Nincs balhátvédünk. Az, hogy Bale-t senki nem tudta volna tartani az valószínű, de Nagy Zsolt egyértelműen nem válogatott szintű játékos. Nagyobb baj, hogy két zászlóshajónál a Fradinál meg a Vidinél is külföldiek töltik be a posztot és nem látni a közeljövőben ki lehetne ott Korhuton kívül. Talán Ferenczit lehetne megnézni a Lokiból, de ő sem egy erős megoldás.
Fura mód, a Vidinél az eddig alapember Stopira helyett Hangya Szilveszter játszott. Eleddig 10 bajnoki van a lábában. Szerintem kifejezetten jól szokott játszani (igen, láttam pár meccset a tízből).
De amúgy ja, Botkát kéne beintegrálni a válogatottba, tökmind1 milyen posztra, ahova éppen kell.
1. skocia aztan norveg/szerb
2. bulgaria aztan izland/romania
3. izrael aztan izland/romania
4. izland aztan bulgaria/izrael
- norvégok már jobbak, szerbek elvernék a magyarokat.
- izland jobb sajnos, nagy mákkal és odafigyeléssel lehetne csak továbbmenni
egyedüli esélyt a 2-3as sorban látnám, ha egy itthoni románia elleni meccsel végződne, kint, náluk , borzasztó nehéz lenne.

Avatar
shoota
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2014. szeptember 1., hétfő 11:34
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: shoota » 2019. november 20., szerda 18:33

füst írta:Ja, indexes cikk.... kár volt időt vesztegetnem hogy reagáljak rá. :D
Akkor minek reagálsz rá? Talán olvasd el először, adatokkal, számokkal, statisztikákkal van alátámasztva, hogy semmivel sem vagyunk jobbak, azon kívül persze, hogy egy afrikai ország éves gdp-jét elköltjük minden évben focira :lol:

Sajnos a NER nagymenői még mindig nem jöttek rá, hogy attól még, mert az infrastruktúra "fasza" semmi sem fog önmagában változni. Edzésmódszerek és mentalitás, ez az amiben változni kellene, de ugyanaz megy, mint régen. A csókos fia bekerül a csapatba, a másik meg nem. Meg talán az sem segít, hogy a kis taknyos kölyöknek már fiatal korában azt sulykolják, hogy övé a világ, aztán itt tartunk ahol most. Bár nem is tudom, minek erőltetjük ezt az egész foci dolgot itthon, az égvilágon semmi értelme, konganak a stadionok az ürességtől a hazai meccseken.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. november 20., szerda 15:51

MatyiG írta: Itthon megcsaphatnánk megint a norvégokat. :D
Szerintem csúnyán leraknának minket, de te tudod. :mrgreen: Alapból egész korrekt csapatuk van, és akkor van már egy Haaland - Ödegaard kettősük is. Esélytelennek tartom, hogy ellenük továbbmennénk.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

MatyiG
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. augusztus 27., kedd 15:44

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: MatyiG » 2019. november 20., szerda 15:21

Skót aztán norvég/szerb. Szerintem ez lenne a "legkönnyebb" ág.

Itthon megcsaphatnánk megint a norvégokat. :D

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8483
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. november 20., szerda 15:10

en valamiert azt hittem, hogy ezek oda-visszavagos parharcok.

ebben az esetben valoban talan bulgariaban lenne a legkevesbe nehez nyerni, majd aztan itthon dontozni.

bar az is lehet, hogy meg itthon is a mi fiainkat benitana meg egy magyar-roman meccsen a nyomas. :mrgreen:
az biztos, hogy egy ilyen sorsdonto meccset jatszanank veluk akkor mindket orszag megorul majd.

Avatar
flori
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: flori » 2019. november 20., szerda 15:05

szerintem a szerbek bedaralnanak minket egy oda-vissza play off dontoben, ahogy valoszinuleg a romanok is, legalabb is a sok tizezer fanatikus elott bukarestben olyan lincshangulat lenne egy ilyen fontos meccsen, hogy meg lehet a roy keane - gattuso duo is megrezzenne, nem hogy a nagy adi.
MIndkét forduló egy meccses csak. Idegenben kezdünk mindenképpen, ott meg egyértelműen a bolgárok a legkönnyebbek. Ha a sorsolás úgy hozná, hogy itthon játszanánk a románokkal ki-ki meccset, az lenne az igazi. Vereség esetén meg azonnal le is bontják a stádiumot. :lol:
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8483
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. november 20., szerda 15:03

elnezegetve a nemzetek ligaja rajatszast, nem tudom eldonteni, melyik sorsolas lenne a legidealisabb.

1. skocia aztan norveg/szerb
2. bulgaria aztan izland/romania
3. izrael aztan izland/romania
4. izland aztan bulgaria/izrael

szerintem a szerbek bedaralnanak minket egy oda-vissza play off dontoben, ahogy valoszinuleg a romanok is, legalabb is a sok tizezer fanatikus elott bukarestben olyan lincshangulat lenne egy ilyen fontos meccsen, hogy meg lehet a roy keane - gattuso duo is megrezzenne, nem hogy a nagy adi.
szoval ott sem szamitanek sok jora.

a tobbi csapatot nem igazan tudom hova tenni, skocia gondolom wales style, izraelrol es bulgariarol fogalmam sincs bar utobbiak eleg gyengecsken szuperaltak a selejtezokben.
talan a skandinavok fekudnenek a legjobban, meg ha papiron izland az egyik legerosebb is.

az biztos, hogy barmelyikbe huzunk bele, 4x kell vert izzadni.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. november 20., szerda 14:54

túl kevés magyar játékos kap lehetőséget a nagycsapatoknál a bajnokságban
A legnagyobb lemaradásunk itt van. Nincsenek elégszer kitéve nagy téttel bíró, éles helyzetnek, így meg mentálisan összeesnek a lehetőség kapujában.

Persze az Európa Liga jó kiindulás, és az a pár játékos, aki jegyzett európai csapatban, jó bajnokságban edződik, alapnak rendben van. Ahhoz viszont, hogy stabil kijutók legyünk világversenyekre, ez kevés lesz. Legalább 2-3 játékos kellene tényleg komoly szintről, topligák top6-os csapataiban stabil emberek, akik európai porondon sem a csoportkörbe kerülésnek örülnek, hanem képesek még köröket menni tovább, ahol már nem fér bele a baki.

Tegnap ez látszott Wales-en is. Van Bale, Ramsey, Joe Allan és James, topközeli játékosok, mellettük meg a 3. vonalbeli spíler is elhiszi, hogy van keresnivalójuk. A centerüknél ügyetlenebb játékost nem is tudom mikor láttam ilyen szinten, mégis látszott rajta, hogy nem agyonveri a nyomás, hanem teljesítményre ösztönzi.
Nálunk meg nem volt 3 értelmes előre irányuló passz, egy szűk labdaátvétel, szinte semmi, amiből lehetett volna veszélyt teremteni. Pedig képesek rá a játékosaink.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: füst » 2019. november 20., szerda 14:08

Nem mondom hogy jó az irány, túl kevés magyar játékos kap lehetőséget a nagycsapatoknál a bajnokságban- És az sem tetszik hogy ilyen kevés csapatos a bajnokság.
Viszont nem lehet egyszerre szűznek és kurvának is lenni, ha a fradi, vidi szeretne a nemzetközi fociban is valamit elérni, akkor kicsi ez a magyar piac, ez van.
Viszont a magyar válogatott jobb, mint volt, ez tény. És az infrastruktúra is faszább, szóval összességében jobb a helyzet mint volt.

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2019. november 20., szerda 14:05

Sajnos ez a realitás. Mindenesetre Rossi remélem marad, ennél többet senki se hozott volna ki ebből a keretből. Én nem tudok haragudni a srácokra, küzdöttek becsülettel az egész selejtező alatt, egyszerűen ennyi van bennük.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: kodo » 2019. november 20., szerda 14:03

füst írta: De, azért van változás. Kispöcs koromban 8-10 pontokkal maradtunk le a selejtezők végére, félúton már csak matematikai esélyekről beszéltünk. Minden egyes selejtezőn.
Ahhoz képest van fejlődés. Grúziával és Moldovával voltunk partiban, Máltára remegve mentünk. Még messze a cél, de van fejlődés.

Ja, indexes cikk.... kár volt időt vesztegetnem hogy reagáljak rá. :D
Ne haragudj, de ha azt hiszed hogy jó a jelenlegi irány... :|

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. november 20., szerda 14:02

Én is így látom. Lassan, de léptünk előre. Ezt írtam tegnap is, a mainál jóval gyengébb válogatottakra emlékszem.

Az más kérdés, hogy a beleöntött milliárdok és a fejlődés mértéke mennyire arányos, illetve mennyi az a pénz, ami nem a cimborák zsebében landolt, hanem ténylegesen a magyar foci előre mozdulását segítette.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: füst » 2019. november 20., szerda 13:58

De, azért van változás. Kispöcs koromban 8-10 pontokkal maradtunk le a selejtezők végére, félúton már csak matematikai esélyekről beszéltünk. Minden egyes selejtezőn.
Ahhoz képest van fejlődés. Grúziával és Moldovával voltunk partiban, Máltára remegve mentünk. Még messze a cél, de van fejlődés.

Ja, indexes cikk.... kár volt időt vesztegetnem hogy reagáljak rá. :D

Avatar
shoota
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2014. szeptember 1., hétfő 11:34
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: shoota » 2019. november 20., szerda 13:49

Ebben a cikkben minden benne van a jelenlegi (bar ez az elmult jopar 10-20 evre igaz) magyar foci nyomorarol. Jo olvasmany, erdemes vegigolvasni.

Ameddig ennyire gyengen kepzett jatekosok jonnek ki az utanpotlasbol, hiaba varjuk a csodat, hogy na majd most, semmi sem fog valtozni.. :kivagyhe:

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2019. november 20., szerda 12:04

Botka Endre a fradi Nachoja, a védelem bármely részén bevethető, így a balszélen is. Simán őt tenném be
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 27 regisztrált és 0 vendég