Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. augusztus 27., csütörtök 15:37

Süti írta: A fradinak nincs komoly akadémiája, nem is volt, nem is lesz valószínűleg, nem prioritás.
Pontosan ez a magyar klubok problémája, nem pedig a magas légiósszám. Nemzetközi szinten azoknak se elég jó az akadémiája, akik itthon erre támaszkodnak. A magas és állandó állami bevételek miatt nem is szorul rá a legtöbb csapat, hogy az utánpótlásra több energiát fektessen, pedig itt lehetne megváltoztatni a mostani posványt.

Az ilyen szintű csapatokat, mint ahol a mi klubjaink vannak, az utánpótláson keresztül lehetne piaci keretek között kirángatni ebből a helyzetből, csak a jelenlegi rendszerben ez szinte senkinek nem érdeke.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dupla D 2020. augusztus 27., csütörtök 15:39-kor.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. augusztus 27., csütörtök 15:35

Ezt az “Akadémia” fedőnévvel illetett egyletnek
kellene felróni. Az a legnagyobb gond, hogy ahol játszatnak is magyarokat, azok a csapatok inkább osztályok között lifteznek. A lebonyolításon kellene változtatni, hogy ne legyen a szezon harmada tétnélküli lötyögés a 4-9. helyek között.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5890
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. augusztus 27., csütörtök 15:30

A fradinak nincs komoly akadémiája, nem is volt, nem is lesz valószínűleg, nem prioritás.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: kodo » 2020. augusztus 27., csütörtök 15:26

Miert legyen a kezdőben ha nem uti meg a szintet?

Mintha Mayoral kezdett volna Benzema helyett a city ellen.

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5841
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Jim » 2020. augusztus 27., csütörtök 15:21

kodo írta: Távol álljon tőlem, hogy védjem a Fradit, de például a City ellen mi egy spanyollal a kezdőben álltunk fel.
Ha eredményt akarsz a magyar játékos kurva kevés. Bár a másik oldalon ott van a végtelen pénz amit utánpótlásfejlesztes gyanant nyomnak a fociba, ami mar szomorúva teszi az egesz tortenetet...
Ha már sok pénzt költ utánpótlásra mindenki
legyen már legalább 1-2 saját nevelésű hazai játékos a kezdőben szerintem

A Fradi még rosszabul áll e tekintetben mint a Madrid, még epizódszerepeket sem kapnak a fiatal magyarok

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7385
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. augusztus 27., csütörtök 11:56

Dupla D írta: Szerintem téves következtetéseket vonnak le sokan a magas légiósszámból. A válogatottnak az az érdeke, hogy legyen durván 20 olyan magyar játékos, aki nemzetközi szinten is meg tudja állni a helyét. Nem 200 közepes játékosra van szükség, akik az NB1-ben kiskirályok, de egy albán bajnok ellen meg leszerepelnek. A légiósokkal nő az NB1 színvonala, amivel az a kevés magyar játékos járhat jól, akik az erősebb színvonalon is megállják a helyüket és még fejlődhetnek is ezáltal. Ez a válogatott érdeke. Ha van tehetségesebb magyar játékos az adott poszton, mint egy külföldi, akkor nem keresnek a helyére légióst és beverekedheti magát a csapatba.
Szerintem tökéletesen megfogalmaztad! Ez a lényege az egésznek.

Vannak dokan akik légiósoznak és legyenek csak magyarok a keretben (mint Jim a spanyol mániájával :kalapos: ) de az nem feltétlenül segít a magyar focin és a magyar foci hosszútávú! fejlődésén.

Sikerek és sikeres klubbok kellenek. Minél több siker és minél több sikeres csapat. Amúgy a csak 1db Fradi sem fogja felrázni a magyar bajnokságot. Én remélem, hogy a magyar foci egyre jobb lesz, jó lenne magyar BL meccsekre járni és magyar válogatott sikereket megélni.

Én szurkolok mindenkinek! :)

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6621
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. augusztus 27., csütörtök 10:41

kodo írta: Papíron piaci alapon működik, kb ugy ahogy papíron Magyarország jogallam.
Meg papiron sem mukodik piaci alapon, hagyjuk is :lol:
Orulok a Fradi sikerenek, gratulalok nekik, a velemenyem viszont tovabbra is az, hogy hosszu tavon kell gondolkodni es vizsgalni a dolgokat. A gyozelmet nem kell magyarazni, de ez a siker akkor er valamit, ha eljutnak valamelyik nemzetkozi csoportkorig. Szep gyozelem, de tovabb kell menni. Ebbol a meccsbol nem szabad hosszu tavu kovetkezteteseket levonni, ugyanakkor bizakodasra ad okot.
Egyebkent vicces volt olvasni, hogy Siger szerint semmit nem tudtak megvalositani az eltervezettekbol, Rebrov szerint viszont minden a terv szerint alakult a meccsen. :lol:
:goat:

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. augusztus 27., csütörtök 9:12

Szerintem téves következtetéseket vonnak le sokan a magas légiósszámból. A válogatottnak az az érdeke, hogy legyen durván 20 olyan magyar játékos, aki nemzetközi szinten is meg tudja állni a helyét. Nem 200 közepes játékosra van szükség, akik az NB1-ben kiskirályok, de egy albán bajnok ellen meg leszerepelnek. A légiósokkal nő az NB1 színvonala, amivel az a kevés magyar játékos járhat jól, akik az erősebb színvonalon is megállják a helyüket és még fejlődhetnek is ezáltal. Ez a válogatott érdeke. Ha van tehetségesebb magyar játékos az adott poszton, mint egy külföldi, akkor nem keresnek a helyére légióst és beverekedheti magát a csapatba.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. augusztus 27., csütörtök 8:44

kodo írta: Papíron piaci alapon működik, kb ugy ahogy papíron Magyarország jogallam.
:mrgreen:

Jogos, nekem elég volt annyi pár éve, amikor mondták, hogy papíron 4 mrd a költségvetés, amúgy van az 10 is :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: kodo » 2020. augusztus 27., csütörtök 8:39

Papíron piaci alapon működik, kb ugy ahogy papíron Magyarország jogallam.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. augusztus 27., csütörtök 8:29

8 év pénzmosás után legalább oda eljutottunk, hogy vannak magyar csapatok, akik nem az első körben zúgnak ki és képesek bravúrokra.
Nyilván semmilyen eredmény nem fogja pótolni azt a rengeteg pénzt, amit elégettek eddig, de legalább a koefficiens pontok gyűlnek és nem esik az NB1 még hátrébb. :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. augusztus 27., csütörtök 8:24

kodo írta:
Gascoigne írta: Én az elmúlt 15-20 évben semmiféle magyar klubfocit nem néztem, szóval bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de jól látom nevek alapján, hogy a Fradi két darab magyar mezőnyjátékossal állt fel a Celtic ellen?
Távol álljon tőlem, hogy védjem a Fradit, de például a City ellen mi egy spanyollal a kezdőben álltunk fel.

Persze tudom, mi piaci alapon működünk, míg a fradi nem.

Ha eredményt akarsz a magyar játékos kurva kevés. Bár a másik oldalon ott van a végtelen pénz amit utánpótlásfejlesztes gyanant nyomnak a fociba, ami mar szomorúva teszi az egesz tortenetet...
A Fradi miért nem piaci alapon működik?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: kodo » 2020. augusztus 27., csütörtök 8:17

Gascoigne írta: Én az elmúlt 15-20 évben semmiféle magyar klubfocit nem néztem, szóval bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de jól látom nevek alapján, hogy a Fradi két darab magyar mezőnyjátékossal állt fel a Celtic ellen?
Távol álljon tőlem, hogy védjem a Fradit, de például a City ellen mi egy spanyollal a kezdőben álltunk fel.

Persze tudom, mi piaci alapon működünk, míg a fradi nem.

Ha eredményt akarsz a magyar játékos kurva kevés. Bár a másik oldalon ott van a végtelen pénz amit utánpótlásfejlesztes gyanant nyomnak a fociba, ami mar szomorúva teszi az egesz tortenetet...

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. augusztus 27., csütörtök 8:09

kapor_89 írta:
Gascoigne írta: Én az elmúlt 15-20 évben semmiféle magyar klubfocit nem néztem, szóval bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de jól látom nevek alapján, hogy a Fradi két darab magyar mezőnyjátékossal állt fel a Celtic ellen?
Nem kérdezel hülyeséget, de nem látod jól, 3 az a kettő :D Engem pont nem zavar, a Szoboszlai szint menjen csak Top ligába, a másodvonalas magyarok pedig a padra amikor komoly tét van :D
A kapus nem mezőnyjátékos, nem? Mert akkor kettő.

Végre sikereket ért el az adónk. Nekem ennyi pozitívumom maradt a klub futballunkból. :x
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

MVPP
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2015. augusztus 23., vasárnap 14:18

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: MVPP » 2020. augusztus 27., csütörtök 1:42

'shutterisland írta: young boys, dinamo zagreb, maccabi, crvena zvezda, qarabaq

kozuluk johet egy a kovetkezo korre.
jo kis EL szintu csapatok, de a celticnel azert papiron mindegyik gyengebb.

ha ezt a lepcsot is sikerrel veszik, johet valami salzburg fele ellenfel a BL csoportkorert (biztos EL csoportkorrel a zsebben) ha pedig elbuknak, az EL playoff johet egy velhetoen papiron erosebb ellenfel ellen.
Nem tudom mennyire követed a Celticet, de az első kettő jelenleg egy szinttel előrébb van biztosan a skótoknál. Nagyon leadták a szintet mostanában.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2020. augusztus 26., szerda 23:51

Galacticos írta: Tokmacbol csinalhatnank magyar valogatott jatekost, beferne. :D
Az a baj, h neki mar van 2 orszag allampolgarsaga, a harmadikat nem nalunk fogja megvarni. Vki 1-2 even belul biztos elviszi...megnosulni sem fog magyarral, most szuletett kisbabaja...mondjuk attol meg a magjait elvethetne. :D
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8488
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. augusztus 26., szerda 23:49

young boys, dinamo zagreb, maccabi, crvena zvezda, qarabaq

kozuluk johet egy a kovetkezo korre.
jo kis EL szintu csapatok, de a celticnel azert papiron mindegyik gyengebb.

ha ezt a lepcsot is sikerrel veszik, johet valami salzburg fele ellenfel a BL csoportkorert (biztos EL csoportkorrel a zsebben) ha pedig elbuknak, az EL playoff johet egy velhetoen papiron erosebb ellenfel ellen.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6641
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2020. augusztus 26., szerda 23:45

Tokmacbol csinalhatnank magyar valogatott jatekost, beferne. :D

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2020. augusztus 26., szerda 23:43

Gascoigne írta: Én az elmúlt 15-20 évben semmiféle magyar klubfocit nem néztem, szóval bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de jól látom nevek alapján, hogy a Fradi két darab magyar mezőnyjátékossal állt fel a Celtic ellen?
Nem kérdezel hülyeséget, de nem látod jól, 3 az a kettő :D Engem pont nem zavar, a Szoboszlai szint menjen csak Top ligába, a másodvonalas magyarok pedig a padra amikor komoly tét van :D

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2020. augusztus 26., szerda 23:35

Én az elmúlt 15-20 évben semmiféle magyar klubfocit nem néztem, szóval bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de jól látom nevek alapján, hogy a Fradi két darab magyar mezőnyjátékossal állt fel a Celtic ellen?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 25 regisztrált és 0 vendég