Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8344
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. szeptember 25., szombat 9:39

persze, azt hiszem tavaly is kitargyaltuk oket, hogy szep es jo ez, csak sok a kapott gol is a nyitott jatekuk miatt.

de hat nem is azt mondtam, hogy jo csapat (habar az) inkabb szimpatikus, iden is ott folytatjak, ahol abbahagytak tavaly, de mar hahn nelkul.

remelem valahol az elso 5 korul vegeznek.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. szeptember 25., szombat 9:34

'shutterisland írta: kaszinos gyuri azert valamit eltalalt pakson, tavaly 76 golt rugtak (ami 7-tel tobb, mint amennyit a bajnok fradi) es iden pedig 22-nel jarnak, ma is egy otost rugtak a zte-nek.

borzaszto szimpatikus, hogy tele magyarokkal ilyen attraktiv tamado focit tolnak.
csak és kizárólag magyarokkal egész pontosan
azért ehhez a paksi gólterméshez hozzá kell tenni, hogy tavaly amellett hogy 7-tel rúgtak többet, 3x annyi gólt is kaptak mint a fradi, 22-64. ilyen támadószellemű játékkal nem nehéz sokat rúgni a sok kapott mellé, sztem nincs ebben semmi meglelpő, vannak páran ilyen edzők, az utolsó mohikánok
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 24., péntek 23:00

_Bushido_ írta:
'shutterisland írta: németh krisztian :arrow: loki

nem tudom, volt e friss feljuto valaha is papiron ennyire jo kerettel.
Volt. Szerintem. Ha jól emlékszem, a Disógyőr az Nb2-ben hasított, full teltházakkal ment, és elég pöpec keretük volt akkoriban, kár, hogy az ország másik felében vannak, nagyon szívesen elmentem volna 1-2 hazai meccsükre.
Münchenig el tudsz menni, de Diósgyőrig nem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8344
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. szeptember 24., péntek 22:51

kaszinos gyuri azert valamit eltalalt pakson, tavaly 76 golt rugtak (ami 7-tel tobb, mint amennyit a bajnok fradi) es iden pedig 22-nel jarnak, ma is egy otost rugtak a zte-nek.

borzaszto szimpatikus, hogy tele magyarokkal ilyen attraktiv tamado focit tolnak.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. szeptember 24., péntek 19:33

'shutterisland írta: németh krisztian :arrow: loki

nem tudom, volt e friss feljuto valaha is papiron ennyire jo kerettel.
Volt. Szerintem. Ha jól emlékszem, a Disógyőr az Nb2-ben hasított, full teltházakkal ment, és elég pöpec keretük volt akkoriban, kár, hogy az ország másik felében vannak, nagyon szívesen elmentem volna 1-2 hazai meccsükre.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8344
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. szeptember 23., csütörtök 14:25

németh krisztian :arrow: loki

nem tudom, volt e friss feljuto valaha is papiron ennyire jo kerettel.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8344
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. szeptember 19., vasárnap 22:21

Mi, akik követjük a fradit az utóbbi 40- 50 évben, páran úgy érezzük
bocsi, de ezt ki kellett emeljem, akkor nem ma kezdtel el focit nezni. :cheers:

temahoz annyit, hogy a liga szinvonala miatt orokre nehez helyzetben lesz a fradi.
az ilyen apoel, ludogorets, cluj, stb csapatok is hasonlo cipoben jarnak.

ha en valaszthatnek, mint jatekos, hogy egy gyenge ligaba megyek ahol a bl vagy el indulasnak nagy az eselye (de kozel sem garantalt) vagy egy fokkal erosebb ligaba, ahol ugyanezek a kondiciok, en is inkabb az utobbiban hinnek.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. szeptember 19., vasárnap 21:10

Ebben én sem értek egyet, lehet most tőke szempontból hasonlóan kiemelt a helyzetük az adott közegükön belül, de teljesen más a múlt, a startvonal, azt meg nem hagynám figyelmen kívül.
Nem illik.

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 19., vasárnap 21:05

BBarni írta:
Halfkey írta: Ezt most én se értem. OK hogy a Fradi szurkolókat nem zavarja hogy kivételeznek velük kormányzatilag, de miért kéne másoknak ehhez jó képet vágni?! Az én adómból is megy ez a bohóckodás, és nem, szerintem nem ez 'kell' az országnak....
De ki mondta, hogy örülnöd kell neki? Ezt a részét most te hozod bele a beszélgetésbe.
zironak írtam nem neked. Veled egyetértek, a kapott ajándékot nem használják fel rosszul. De õ azt írta hogy pont a Fradiba minek belekötni, én meg leírtam hogy mi a Fradival a problémám.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Halfkey 2021. szeptember 19., vasárnap 21:08-kor.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. szeptember 19., vasárnap 20:52

ANDS írta:
Kerlon írta:

Miért ne lehetne? Jeleneleg csúcson van a fradi, de nem piaci alapon működik, kvázi PSG. És bár Barni magyarazza a bizonyitvanyat, de ezt a szintet egy fidesz nelkul nagy valoszinuleg nem fogjak tudni fenntartani. Ezert kene atgondolniuk, hogy milyen igazolasokba kene BEFEKTETNIUK.
A PSG - vel összehasonlítani...az FTC adott aranylabdás focistát a világnak, a PSG játékosai közül egyik sem kapott aranylabdát a PSG színeiben. PSG alapítva 1970- ben, a Ferencváros alapítva 1899- ben.

A szakmai vezetés érdemei szerintem elvitathatatlanok, az elmúlt 3 évben mindháromszor sikerült kijutni El/Bl főtáblára (az Arsenalnak nem). Hogy a mostani szintet meddig lehet fenntartani, azt nem tudom.
De a csúcson a fradi 1967- ben volt. És igazat kell adnom azoknak, akik az utánpótlás nevelését kérik számon a klubon. 1975- ben a KEK döntőig menetelt a fradi csikócsapata Dalnoki Jenő bácsival a kispadon, akkor a játékosok többsége fradi nevelés volt, és nem voltak közöttük légiósok.
Ez mind szép meg jó, de te nem értetted mire írtam a párhuzamot.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

MVPP
Hozzászólások: 343
Csatlakozott: 2015. augusztus 23., vasárnap 14:18

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: MVPP » 2021. szeptember 19., vasárnap 20:28

Én is ősfradista vagyok mégis tudtam örülni a bajnoki címnek és a jó külföldi játékosoknak is örülök.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2021. szeptember 19., vasárnap 19:38

Halfkey írta: Ezt most én se értem. OK hogy a Fradi szurkolókat nem zavarja hogy kivételeznek velük kormányzatilag, de miért kéne másoknak ehhez jó képet vágni?! Az én adómból is megy ez a bohóckodás, és nem, szerintem nem ez 'kell' az országnak....
De ki mondta, hogy örülnöd kell neki? Ezt a részét most te hozod bele a beszélgetésbe.

Senki se mondta, hogy jó, hogy ennyi pénz megy a fociba, arról van szó, hogy ezt a pénzt a Fradi szinte maximálisan jól kihasználja. Lehet, hogy valaki szerint más utat kellene követnie, de jelenleg ez működőképes. Sosem fogunk Salzburg szintű tehetségeket igazolni, mert a magyar bajnokságban mindig meg lesz egy plafon. De ha valaki megnézi, akkor látja, hogy szinte ugyanazt csináljuk mint ők, csak kicsiben. Nem 1-2 játékost adtunk el kétszeres, háromszoros áron, mint ahogy jöttek.

De látom mostmár Fradi=PSG szintű érvelés megy, ami meg komolytalan számomra.
Többi klubhoz képest nagyságrendekkel több állami pénz.
Tök őszintén érdekel, van valamilyen oldal, ahol ezt össze lehet hasonlítani? Vagy jaj már ez tök egyértelmű alapon, a Fradi a legerősebb, legstabilabb klub, akkor nyilván őket pénzelik a legjobban, meg az internetes oldalakon is ezt olvasni?

Nyilván elől vagyunk a témában, de azon azért nem kell csodálkozni, hogy több pénzt irányítanak felénk, mint egy Kisvárdához.

Fizetések terén, például pár éve Petrijak keresett nálunk 25 ezret havonta, megmondták neki, hogy többet nem kap, a Vidi lerakott elé egy 50 ezres szerződést. Nikolics 1-1,5 éve még tuti magasan a legjobban kereső játékos volt itthon, friss infóm nincs.

Szóval nem csak fizetések terén, de én nem látom, hogy magasan több pénz jönne ide, mint az utánunk lévő 4-5 csapatnál.

Szóval ja, szerintem sem kellene ennyit pénzt önteni a fociba, de ha valahol ennek van értelme az nálunk van. Hiába nézik sokan amatőrnek a vezetést.

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 19., vasárnap 18:41

Realista24 írta: A kivételezes miben nyilvánul amúgy meg?

Semmilyen szinten nem követem az ilyen jellegű dolgokat. Neha kimegyunk egy egy Fradi meccsre a gyerekkel, aztan ennyi a honi focitudasom.
Többi klubhoz képest nagyságrendekkel több állami pénz.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 19., vasárnap 18:26

A kivételezes miben nyilvánul amúgy meg?

Semmilyen szinten nem követem az ilyen jellegű dolgokat. Neha kimegyunk egy egy Fradi meccsre a gyerekkel, aztan ennyi a honi focitudasom.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. szeptember 19., vasárnap 17:01

pesta írta: A személyeskedést hanyagoljuk ha lehet.
Kicsit zavart ahogy próbálja ezt a belterjes, szakértelmet nélkülöző, állami pénzzel felduzzasztott klubvezetést mentegetni, minőséginek beállítani. Szóval reagáltam rá.
Egyébként azzal sem lehetne megvádolni, hogy ne szurkolnék a Fradinak.
Azt leszámítva, hogy nem fiatal magyarokra építenek, el tudod mondani, hogy mi szakmailag, ami annyira 0? Kíváncsi lennék, csak mert az eredmények nem téged igazolnak.

Az elmúlt 2 szezonban -5/-5 m volt a transfer net. Csak a bl csoportkör ért 15öt. Az EL megint 4-et, és még lehet növelni. Nem is értem.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Zubkov
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2021. szeptember 17., péntek 17:33
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Zubkov » 2021. szeptember 19., vasárnap 13:25

Halfkey írta: Ezt most én se értem. OK hogy a Fradi szurkolókat nem zavarja hogy kivételeznek velük kormányzatilag, de miért kéne másoknak ehhez jó képet vágni?! Az én adómból is megy ez a bohóckodás, és nem, szerintem nem ez 'kell' az országnak....
Ez is érthető. De legalább ez az országnak, de legalábbis a sport illetve foci szerető részének örömet okoz…
Bár minden adó forint ilyen “felesleges” dolgokra menne el.
Na de ez számomra off.
Azért hajrá Fradi :kalapos:

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 19., vasárnap 13:16

Ezt most én se értem. OK hogy a Fradi szurkolókat nem zavarja hogy kivételeznek velük kormányzatilag, de miért kéne másoknak ehhez jó képet vágni?! Az én adómból is megy ez a bohóckodás, és nem, szerintem nem ez 'kell' az országnak....

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. szeptember 19., vasárnap 11:18

ziro4vr írta: Hú, pont a fradiba nem állnék bele, bocs srácok de ez most felesleges szájkarate szerintem. Megy bele a pénz ez nyilvánvaló, az is hogy extra kezek simogatják fentről, de az eredmények jönnek, vannak nézők, kell ez az országnak azért. A válogatott is úgy lett felpumpálva hogy ment bele az extra infúzió, enélkül ez nem lehet. A Vidi pl viccesebb, ott most Sallói rendet tesz talán. Én az újpestet sajnálom, na ott a tulajdonosi kör szépen csinálja a nagy mutyis szart.
Miért ne lehetne? Jeleneleg csúcson van a fradi, de nem piaci alapon működik, kvázi PSG. És bár Barni magyarazza a bizonyitvanyat, de ezt a szintet egy fidesz nelkul nagy valoszinuleg nem fogjak tudni fenntartani. Ezert kene atgondolniuk, hogy milyen igazolasokba kene BEFEKTETNIUK.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

pesta
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. szeptember 18., szombat 21:21

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: pesta » 2021. szeptember 19., vasárnap 11:00

A személyeskedést hanyagoljuk ha lehet.
Kicsit zavart ahogy próbálja ezt a belterjes, szakértelmet nélkülöző, állami pénzzel felduzzasztott klubvezetést mentegetni, minőséginek beállítani. Szóval reagáltam rá.
Egyébként azzal sem lehetne megvádolni, hogy ne szurkolnék a Fradinak.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Süti » 2021. szeptember 19., vasárnap 8:41

Mennyire szomorú életed lehet, ha ezért vetted a fáradságot, hogy külön profilt csinálj. :( Sajnálom. :(
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 16 regisztrált és 0 vendég