Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8485
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Sierra » 2021. október 2., szombat 15:25

sebydani írta: Újpesten jól mennek a dolgok ahogy látom. Épp a Gyirmót kalapálja el őket hárommal otthon.
Pont néztem, hogy mire 1,55 az újpest győzelem. :D
Idén már sztem nem ússzák meg a kiesést, tavaly vhogy túlélték, de elképesztően gyenge az a csapat.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9815
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: sebydani » 2021. október 2., szombat 15:16

Újpesten jól mennek a dolgok ahogy látom. Épp a Gyirmót kalapálja el őket hárommal otthon.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. október 1., péntek 14:52

ANDS írta: Most a spanyol bajnokság 6. helyezettjével játszottak egy jó meccset.
3 éve a kiesőhelyen álló Espanyolllal játszottak, és törte a háló a hátukat, szinte csak védekeztek.

Egyetértek, kár érte, de ez egy nézhető jó meccs volt, volt foci, 3 éve meg csak bunkereztek.
De ha azt nézed, az lmúlt 3 évben rengeteget fejlődött a Fradi kerete. Akkor talán csak egy jó kezdőjük volt, néhány kiegészítővel, most meg jóformán minden posztra 2 azonos képességű ember. Tele vannak már különböző környékblei országok válogatott labdarúgóival és nem olyanokkal, akik 1x-2x voltak válogatottak, hanem fixen azok. Ez már nagy szó.
Ha jól emlékszem anno a Pinyős Győri ETO se a gyönyörű játékkal menetelt európai kupaporondon. Volt egy betonbiztos védekezés, amihez megvoltak az emberei. Sok esetben a Sousa féle Videoton dettó, bár nem játszottak szép focit, de élmény volt nézni őket, hogy mit meg nem tesznek a csapatért Sporting, Basel féle csapatok ellen - és ott is tényleg csak szüanszon múlott a továbbjutás. Sajnos nem lett folytatva a projekt, nemtudom, ha pl Soua elég tettek volna egy felfelé ívelő tervet, ki tudja, lehet maradt volna. de ott indult meg a lejtmenet, ami mostanáig tart(ott). Most ott ki kéne selejteni a felesleget, amit Kovács István odavitt.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. október 1., péntek 8:36

Csak azok az apró nüanszok a bosszantóak, amiken állandóan elmegy a meccs a Fradi (korábban Vidi) számára. Közelebb vannak már ehhez az EL szinthez, mint korábban, de még azért mindig van egy bizonyos különbség a csapatok között. Főleg ilyen Leverkusen, Betis félékkel. Nagy kár érte. Ott voltak a helyzetecskék, de legalább a kaput el kéne találni :(

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. szeptember 30., csütörtök 21:48

Teljesen korrekt focit tol a Fradi, well done.
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 30., csütörtök 21:45

Seraf írta: ottvanbazmeeeeeg
Tisztára mint Karim. Hibára kényszerít és büntet. :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Seraf
Hozzászólások: 3342
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:14
Kedvenc játékosaid: Beckham, Ramos, Benzema, Varane, Casillas, R.Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencváros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Seraf » 2021. szeptember 30., csütörtök 21:44

ottvanbazmeeeeeg

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 27., hétfő 20:27

Szerintem első társalgásom vele, miért gondolod hogy neki szól személyesen?

Átlag szóhasználattal is egyértelmű hogy egy projekt olyan dolog aminek van eleje és vége, nem értem mi azzal a gond hogy a két klub hozzáállása közül egyiket sem tartom annak. Mi példánkat hozva Florentino Perez 2009 nyarán új alapokra helyezi a csapatot, na az egy projekt volt. Fradinál van szakmai koncepció, ezt elismertem a kollégának is, de projektnek nem nevezném.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. szeptember 27., hétfő 19:47

Halfkey írta:
A projekt egy olyan egyedi folyamatrendszer, amely kezelési és befejezési időpontokkal megjelölt, specifikus követelményeknek - határidő, költség, erőforrás - megfelelő célkitűzés elérése érdekében vállalt, koordinált és kontrollált tevékenységek csoportja." (ISO 8402, 1994)
Azért nem projekt egyik sem mert Újpesten semmilyen tervezett koncepció nem volt a belgával, a Fradinál meg bár lenne egy végpont hogy meddig is akarják tömni és mennyi adópénzzel.
ez igen :D
lehet h egy átlagember a szóhasználatával nem az iso elvek szerinti jelentéstartalmat akarja kifejezni
már az előző hsz-ednél is akartam reagálni h az élőfába is bele lehet kötni, de inkább hagytam
kiváncsi lennék ha nem réj írja ezt akkor is belekötsz e :kalapos:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 27., hétfő 19:02

A projekt egy olyan egyedi folyamatrendszer, amely kezelési és befejezési időpontokkal megjelölt, specifikus követelményeknek - határidő, költség, erőforrás - megfelelő célkitűzés elérése érdekében vállalt, koordinált és kontrollált tevékenységek csoportja." (ISO 8402, 1994)
Azért nem projekt egyik sem mert Újpesten semmilyen tervezett koncepció nem volt a belgával, a Fradinál meg bár lenne egy végpont hogy meddig is akarják tömni és mennyi adópénzzel.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. szeptember 27., hétfő 17:41

Halfkey írta:
_Bushido_ írta: Nagy kár, hogy a belga UTE projekt nem jött be, nem haladt úgy, vagy legalábbis hasonlóan, mint a Fradié
Nemtudom mi a nagyobb túlzás, a Fradi elmúlt időszakát vagy az Újpestét projektnek nevezni.
Miért is?
Nyilván teoretikusan mondtam. Mivel nem jött be az újpesti projekt, így befuccsolt. Nemtudom, hogy a belga kezében van-e még a csapat, volt róla szó, hogy eladja. De anno nagy dirrel-durral indult a dolog, hogy az Újpestet nemzetközi szintre fejlessze - mármint hogy az Nb1-ből selejtezőbe mehessenek. Magyar kupa által mentek is párszor, ez dicséretükre legyen mondva, legalább így sikerült elérni.

Fradié miért ne lenne projekt? Valamit jól csinálnak hajnal Tomiék. Jó játékosokat hoznak ide. Sajnálom, hogy emellett a Vidi kipukkadt, pedig Sousával nagyon jó meccseket játszottak a nemzetközi színtéren, betonbiztos védekezésükkel megnehezítették sokak dolgát. Majdnem sikerült is a csoda a Basel, Sporting, X féle csoportból.

Most meg úgy látszik a Kisvárda lesz az idei meglepetéscsapat :mrgreen:
Gyírmót pedig fix kiesőnek tűnik.

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 26., vasárnap 23:06

_Bushido_ írta: Nagy kár, hogy a belga UTE projekt nem jött be, nem haladt úgy, vagy legalábbis hasonlóan, mint a Fradié
Nemtudom mi a nagyobb túlzás, a Fradi elmúlt időszakát vagy az Újpestét projektnek nevezni.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. szeptember 26., vasárnap 23:01

Ha a (fő)váriosi rangadót vesszük, elég elképesztő számok vannak már most a Fradi mellett. Nagy kár, hogy a belga UTE projekt nem jött be, nem haladt úgy, vagy legalábbis hasonlóan, mint a Fradié - pedig volta kelég szoros meccsek is (1-0).

- A Fradi 17 meccs óta nem kapott ki az Újpestttől (ez a leghosszabb veretlenségi sorozat a derbik történetében)

- Az Újpest 874 napja, azaz 591 játékperce nem szerzett gólt a Fradi ellen.

Kb mint sok-sok éven át a Celtic-Rangers párharc, ott is kb mindig a zöldek nyertek, de aztán most fordult a kocka.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 26., vasárnap 19:46

Jujj de komoly élőkép volt :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. szeptember 26., vasárnap 17:10

érdekes h a fradi és a yb egy szinten van, azt hittem a svájciak kerete több mint 2x annyit ér :hmmm:

az a helyzet barátom, hogy te szívből gyűlölöd a fradit, így nincs értelme leállni veled diskurálni a témában :)
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

pesta
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2021. szeptember 18., szombat 21:21

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: pesta » 2021. szeptember 26., vasárnap 15:53

Süti írta:
Azt leszámítva, hogy nem fiatal magyarokra építenek, el tudod mondani, hogy mi szakmailag, ami annyira 0? Kíváncsi lennék, csak mert az eredmények nem téged igazolnak.
Nincs igazán a szakmaisághoz annak köze, hogy egy csapat hazai és fiatal játékosokra épít-e.
Hát ahogy olvastam, az alapján velük kapcsolatban általánosságban szereptévesztés van itt. Még mindig úgy vannak megítélve, mintha a 10 évvel ezelőtti költségvetésű csapatról lenne szó. Anyagilag már olyan csapatokkal versenyeznek akik megtudják élni a nemzetközi tavaszt is. Például a Young Boys, akik ellen emberelőnyben sikerül leégni, kikapni döntetlen állásról. Ez nem siker, ez leszereplés, ilyen helyzetből meg kellett volna verni őket, és bejutni a BL-be.

De például a Salzburgot felhozták itt sokan. Elég lejjebb nézni az osztrák tabellán. Az ottani El helyezéses csapatok tudják túlélni az El csoportkört a Fraditól jelentősen rosszabb anyagi lehetőségekből.

A Fradinál jelenleg a nagy büdös középszerűséget próbálják sikernek beállítani.
Süti írta:
Az elmúlt 2 szezonban -5/-5 m volt a transfer net. Csak a bl csoportkör ért 15öt. Az EL megint 4-et, és még lehet növelni. Nem is értem.
Persze, hogy nem érted, másról beszélsz.
Ennek nincs köze a Slavia és a Fradi átigazolási mérlegének összehasonlításához.
Mert ugye arról volt szó, hogy Barni szerint a Fradival szemben sokat felhozott, eredményesebb Slavianak mennyivel könnyebb dolga van, mert a kínai tulaj teszi bele a pénzt. És én erre dobtam be, hogy amíg a Fradi veszteséggel jött ki az utóbbi évek a átigazolási szezonjaiból, addig a Slavia 40 milliós nyereséggel.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3557
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. szeptember 25., szombat 19:35

El Sie7e írta:
'shutterisland írta: kaszinos gyuri azert valamit eltalalt pakson, tavaly 76 golt rugtak (ami 7-tel tobb, mint amennyit a bajnok fradi) es iden pedig 22-nel jarnak, ma is egy otost rugtak a zte-nek.

borzaszto szimpatikus, hogy tele magyarokkal ilyen attraktiv tamado focit tolnak.
csak és kizárólag magyarokkal egész pontosan
azért ehhez a paksi gólterméshez hozzá kell tenni, hogy tavaly amellett hogy 7-tel rúgtak többet, 3x annyi gólt is kaptak mint a fradi, 22-64. ilyen támadószellemű játékkal nem nehéz sokat rúgni a sok kapott mellé, sztem nincs ebben semmi meglelpő, vannak páran ilyen edzők, az utolsó mohikánok

A suttyó, büdös parasztokra gondolsz? :D

Csinálhat akármit, az Eriksenes agyi áramkimaradásával teljesen leminősítette magát. Ami Pakson történik, az szép, de ezt a Gyurit én nagyon utálom. Tudom, hogy objektívnek kéne lenni, de nem tudok.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 25., szombat 19:12

A lényeg, hogy átment az üzenet.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1952
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. szeptember 25., szombat 17:32

Realista24 írta:
_Bushido_ írta: Volt. Szerintem. Ha jól emlékszem, a Disógyőr az Nb2-ben hasított, full teltházakkal ment, és elég pöpec keretük volt akkoriban, kár, hogy az ország másik felében vannak, nagyon szívesen elmentem volna 1-2 hazai meccsükre.
Münchenig el tudsz menni, de Diósgyőrig nem.
Münchenig vittek mind az 5x, ahányszor voltam :D
Diósgyőrig nem vitt volna el senki.
El Sie7e írta: azért ehhez a paksi gólterméshez hozzá kell tenni, hogy tavaly amellett hogy 7-tel rúgtak többet, 3x annyi gólt is kaptak mint a fradi, 22-64. ilyen támadószellemű játékkal nem nehéz sokat rúgni a sok kapott mellé, sztem nincs ebben semmi meglelpő, vannak páran ilyen edzők, az utolsó mohikánok
sok évvel ezelőtt amikor Sivic volt a Kecskemét edzője, éppen ugyanezt csinálta. Támadószellemű csapatot hozott létre, jó sok gólt lőtte, de rengeteget is kaptak mellé. sok jó kis játékosuk volt, pl Foxi, aki szerintem máig az egyik legjobb légiós az Nb1-ben.

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2021. szeptember 25., szombat 10:50

Nagyon bosszantó volt, hogy idén az Újpest ment helyettük a konferencia ligába. Igaz, a 3 magyar közül ők jutottak a legtovább, de megnéztem volna a Paksot 1-2 nemzetközi meccsen.
Ugyanez 2020-ban. A Kövesd hatalmasat játszott egész éven, mégse mehettek selejtezőzni mert a Honvéd nyerte a kupát, és ha jól emlékszem, végül elég gyenge eredményt hoztak.
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 19 regisztrált és 0 vendég