Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. június 18., csütörtök 14:20

Sesták a Fradié.

Adnám, ha beválna már egy csatár a Fradiban. Mikor volt utoljára gólkirályuk?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1259
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2015. június 17., szerda 16:27

NB2-ben a Mezőkövesdben játszik egy tehetséges cigánygyerek egyébként. Molnár Gábornak hívják ,21 éves szélső. Alkatra full Di Maria, gyors, nem is ügyetlen a labdával. Össze is hozott 6 gólt meg 10 gólpasszt 29 meccsen. Persze az NB2 nem jelent semmit, NB1-ben lehet már nem tudna úgy ügyeskedni.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. június 17., szerda 15:51

Grundról kell felvinni valami kis roma srácot, aztán majd ő megfutja.

Középpályára lövésem sincs. Nagyon kókler mind, talán Kalmár 2 év múlva már jó lehet.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. június 17., szerda 15:45

nmate írta:
ziro4vr írta:Inkább egy stabil góllövőt kéne találni, meg valakit Tőzsér mellé, hogy ne csak a 37 éves Gerában lehessen bízni.
Majd Mervó :mrgreen: :mrgreen:
Legalább Komant trollkodtad volna be. :mrgreen:

Csatárban meg ki lehetne próbálni Vanczákot, szerintem több gólt szerezne, mint Nikolicsék. :lol:
Nem illik.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. június 17., szerda 15:41

ziro4vr írta:Inkább egy stabil góllövőt kéne találni, meg valakit Tőzsér mellé, hogy ne csak a 37 éves Gerában lehessen bízni.
Majd Mervó :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. június 17., szerda 15:36

Inkább egy stabil góllövőt kéne találni, meg valakit Tőzsér mellé, hogy ne csak a 37 éves Gerában lehessen bízni.
Nem illik.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. június 17., szerda 15:21

real_funghi írta:És ezek a szituációk nem fordulnak elő NB1-es meccsen?
Nem ezt mondom, de messze nem az a minőség. Mindegy is, érted mire gondolok.
real_funghi írta:Engem különösebben sose zavart Király, csak nem tudom, honnan jön hirtelen ez az istentisztelet, amikor máskor meg a többség küldené nyugdíjba
Rövid távra (pár meccs), mindig össze lehet kapni a nagyöregeket. Egy utolsó nagy dobás erejéig. Aztán szerintem ősztől tényleg váltani kell.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. június 17., szerda 13:10

Nem szeretnék nagyon beleszólni, de nem mindegy hogy ki van a kapuban? Alig kapunk gólt, sőt... Az utolsó 4 meccsen nem is kaptunk, csak a románok lőttek 1-t.

Avatar
real_funghi
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 7:13
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zamorano
Tartózkodási hely: Balkán

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: real_funghi » 2015. június 17., szerda 12:35

És ezek a szituációk nem fordulnak elő NB1-es meccsen? Jó, Lewa nyilván itt nem jön. Azt is aláírom, hogy nagyon más. Mint ahogy az is, hogy valaki véd rendszeresen vagy nem. Ilyen alapon akkor állhat a kapuba Dino Zoff is, ő azért elég rutinos kapus és nem sokkal védett kevesebb bajnokin az utóbbi szezonban, mint Gáborunk :) Egyébként tényleg mindegy, nem ez a legfőbb bajunk. Engem különösebben sose zavart Király, csak nem tudom, honnan jön hirtelen ez az istentisztelet, amikor máskor meg a többség küldené nyugdíjba :)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. június 17., szerda 11:47

real_funghi írta:Egyébként azt még nem fejtegette senki, hogy NB1-ben látható kapura tartó lövések mitől rosszabbak, mint a Bundesligában. Gyengébben rúgják? Messzebbről jön? Nem megy annyira sarokra? Kevesebb van belőlük? Más a labda? Kisebb a tét? Komolyan nem értem. Az NB1 - ha csak a játék részénél maradunk - inkább a labdás játék sebességében van elmaradva a komolyabb bajnoksághoz képest, a kapusoknak viszont kurvára oda kell figyelniük itt is.
Szerinted egy kapusnak csak kapura tartó lövéseket kell fognia? Kijönnie nem kell? Játékba avatkozni, beívelt labdákat lehúzni, veszélyes szögleteknél megfelelően kijönni...lehet sorolni. + egy bundesben nem Tisza Tibi vezeti rá a labdát a kapura, hanem Lewa (vagy Bendtner :mrgreen: )

Nagyon más, hidd el.

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1259
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2015. június 17., szerda 10:16

A magyar válogatott kapott a legrégebben gólt az egész selejtező sorozatban és azon megy a vita, hogy ki védje a kaput. :lol: Inkább a támadóinkkal kéne foglalkozni, ott vannak a gondok.

Avatar
real_funghi
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 7:13
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zamorano
Tartózkodási hely: Balkán

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: real_funghi » 2015. június 17., szerda 10:10

6:07-nél az itt még csak 37 éves, de mondhatjuk, hogy kiemelkedő rutinnal rendelkező Király Gábort láthatjuk

Egyébként azt még nem fejtegette senki, hogy NB1-ben látható kapura tartó lövések mitől rosszabbak, mint a Bundesligában. Gyengébben rúgják? Messzebbről jön? Nem megy annyira sarokra? Kevesebb van belőlük? Más a labda? Kisebb a tét? Komolyan nem értem. Az NB1 - ha csak a játék részénél maradunk - inkább a labdás játék sebességében van elmaradva a komolyabb bajnoksághoz képest, a kapusoknak viszont kurvára oda kell figyelniük itt is. Azon meg lehet itt hápogni, hogy a Fradi mekkora klub, meg hogy a fradisták mennyire vannak elszállva maguktól, de az elvárás itt mindig minden irányból sokkal magasabb, mint bárhol máshol. Aki itt elviseli a nyomást, azt nem kell félteni a válogatottban sem.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. június 17., szerda 7:45

Így nézve végülis van benne valami, amit mondasz, de jó lenne összeszokatni a védelemmel valamelyik fiatal kapusunkat, mert Király ideje lejárt és idén már ő is itthon fog védeni egy kiesőjelölt csapatban. Nem azt mondom, hogy akkor a románok ellen már egyből a kapuba Dibuszt, de valamikor el kellene kezdeni (ha nem is őt, de valakit Király helyett), igaz Románia az télleg más, a finnekkel már nem játszunk, a csoport többi csapata ellen viszont beleférne sztem.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. június 17., szerda 2:23

Santi írta:Ez a mondat így ebben a formában igaz, de a Fulhamben padon ülni mennyivel jelent többet nemzetközi szempontból? Na ugye.
Ne felejtsük el, hogy itt a kapus posztról beszélünk, nem mezőnyjátékosról, hogy padozik, de becseréljük 20-30 percre. A cserekapus az játszik évi 5-6 meccset kb. Király konkrétan 5x lépett pályára a Fulhamben egész szezonban, többet érne mint Dibusz közel 40 hazai meccse? Sztem nem.
A különbség az a 400+ Bundesliga I-II, PL és Championship meccs, ami Király lábában van, ill. a közeg, amiben mozog Angliában. Igen, a kapus poszt specifikus. Fejben rendben lenni - főleg a magyar csapat őszi állapotát figyelembe véve - majdnem fontosabb, mint fizikálisan. Bizalmi poszt. Ebben Dibusz még csak csirke, az MB1 nem vehető komolyan. Hiába a 40 meccs. Én megértem Dárdai döntését. Rövid távon ez volt a legjobb megoldás, a reális potyaveszéllyel kalkulálva is. Jövőre pedig jöhet a csere.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2015. június 16., kedd 21:22

Trochowski viszont brutál nagy erősítés lehetne, de szerintem megy vissza Hamburgba.
Jelen állás szerint nem kell nekik, de van egy kis probléma a lábával...
Befizetik a víz számlát hogy tudjanak fürdeni, majd vesznek a buszra abroncsot hogy ne a felnin guruljon?
Ezek nálunk már meg vannak egy ideje! :)

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. június 16., kedd 21:16

R.M.C.F írta:
Trochowski viszont brutál nagy erősítés lehetne, de szerintem megy vissza Hamburgba.
Az ilyen drága,szinte megfizethetelen és közben tök értelmetlen igazolások és fenntartásai helyett nem lehetne azt inkább hogy a fiatalokat megtanítják focizni? Befizetik a víz számlát hogy tudjanak fürdeni, majd vesznek a buszra abroncsot hogy ne a felnin guruljon?

Csak kérdem.....nem vagyok nagy magyar szakértő.
Nah igen, van benne valami, amit RMCF ír... hallottam meg olvastam olyanokat, hogy a gyerekkel kifizettetnek mindent kb hogy náluk játszhasson. Csak ezzel még pluszban az a baj szerintem, a csókos gyerek játszik (aki nem feltétlenül tehetségesebb), a szegény gyerek meg nem mehet a csapathoz focizni stb. Bár ugye a saját nevelés nyílván hosszabb távú befektetés, a tulajdonosnak meg azonnal kell a pénz, főleg itt szeretett országunkban...

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. június 16., kedd 21:07

Trochowski viszont brutál nagy erősítés lehetne, de szerintem megy vissza Hamburgba.
Az ilyen drága,szinte megfizethetelen és közben tök értelmetlen igazolások és fenntartásai helyett nem lehetne azt inkább hogy a fiatalokat megtanítják focizni? Befizetik a víz számlát hogy tudjanak fürdeni, majd vesznek a buszra abroncsot hogy ne a felnin guruljon?

Csak kérdem.....nem vagyok nagy magyar szakértő.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2015. június 16., kedd 19:59

Remy írta:Korábbi Chelsea- és Milan-csatár a lehetséges jelöltek között a Fradinál

A felsorolt nevek közül Obasi, Havard Nielsen és Sesták érne valami szerintem. A többi nem hiszem, hogy hozzá tudna bármit is tenni a csapathoz. :hmmm:

Trochowski viszont brutál nagy erősítés lehetne, de szerintem megy vissza Hamburgba.
Ezek csak tippek,de egyet eltaláltak Sesták van képben!(tárgyal(t)unk vele)Meg ugye egy portugál középpályás, aki mint kiderült Espinho, játszott a BL csoportkörben a Real ellen!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. június 16., kedd 19:05

Korábbi Chelsea- és Milan-csatár a lehetséges jelöltek között a Fradinál

A felsorolt nevek közül Obasi, Havard Nielsen és Sesták érne valami szerintem. A többi nem hiszem, hogy hozzá tudna bármit is tenni a csapathoz. :hmmm:

Trochowski viszont brutál nagy erősítés lehetne, de szerintem megy vissza Hamburgba.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. június 16., kedd 17:50

istimester írta:Magyarország legnagyobb csapatában folyamatosan védeni nemzetközi szempontból pont semmit nem számít.
Ez a mondat így ebben a formában igaz, de a Fulhamben padon ülni mennyivel jelent többet nemzetközi szempontból? Na ugye. :)
Ne felejtsük el, hogy itt a kapus posztról beszélünk, nem mezőnyjátékosról, hogy padozik, de becseréljük 20-30 percre. A cserekapus az játszik évi 5-6 meccset kb. Király konkrétan 5x lépett pályára a Fulhamben egész szezonban, többet érne mint Dibusz közel 40 hazai meccse? Sztem nem.

Én egyébként titokban Megyeriben is bízok, maga mögött hagyja az Olympiakost és valahol újra formába jön. Ő is még csak 25 éves, vissza lehet még jönni neki, nagy tehetség volt, amikor elment a Fraditól, van még benne talán.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 138 regisztrált és 0 vendég