Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2015. november 17., kedd 0:26

igazabol a tobbi csoportbol inkabb csak az eredmenyeket es az osszefoglalokat lattam tobbsegeben, de ezt es a kereteket is nezve szerintem nincs olyan csapat, amelyik konkretan gyengebb nalunk.
marmint akik ellen a gyozelemre latnek a legtobb eselyt a masik ket kimenetellel szemben.

a romanok es eszak-irek elleneben nagyon azt tukrozte ez a csoport, hogy tokegyforma jatekerot kepviselunk, csak volt egy kis hendi pinter miatt.
az albanokat nezegeti meg az ember, de az o csoportjuk egy szinttel komolyabb volt a mienknel es ott lettek masodikok.
olyan x-es meccsek, a tobbiek ellen meg x vagy ellenfel.

na persze az megint mas teszta, hogy ha a norvegok elleni masodik meccsbol indulnank ki, azzal a teljesitmennyel barkit meg lehet szorongatni.
de en inkabb az osszkepet neztem.

ezert lesz kifejezetten izgalmas a sorsolas, lehet olyan csoport, ahol 0 pont 0 gòl eseten sem lepodnek meg de olyan is, ahonnan legjobb 3. helyezettkent tovabbjutni abszolut foghato celkituzes.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. november 17., kedd 0:01

'shutterisland írta:irek, walesiek, eszak-irek angolosabb, iparosabb stilusa vagy a torok fanatizmus peldaul.
Ebből max a törökök fanatizmusa ér majd valamit a tornán. Észak írek nálunk is gyengébbek, max fizikális fölény van meg.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2015. november 16., hétfő 23:53

azert izland, wales, albania es az eszak-irek is egyenes agon jutottak ki, hiaba papiron kevesbe nagy nevek.

szerintem elhanyagolhato a minosegbeli kulonbseg a ket kalap kozott, lehet tobbet nyom a lattba itt a stilus.
irek, walesiek, eszak-irek angolosabb, iparosabb stilusa vagy a torok fanatizmus peldaul.

egyebkent ha jol tudom, a 6 csoportbol a legjobb 4 csoportharmadik is tovabbjut.
csak ehhez azert bele kene huzni...

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. november 16., hétfő 23:11

'shutterisland írta:szerintem nincs erdemi kulonbseg, ha parositgatja az ember oket, nagyjabol egal a ket kalap.
Lengyel messze a legerősebb. Továbbá egyedül a törökökkel járhatunk rosszabbul, amúgy erősebb a 3. kalap.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2015. november 16., hétfő 23:08

3. kalap - cseh, legyel, román, szlovák, svéd, MAGYAR
4. kalap - török, ír, izland, wales, albán, észak-ír
szerintem nincs erdemi kulonbseg, ha parositgatja az ember oket, nagyjabol egal a ket kalap.

csehorszag - torokorszag
lengyelorszag - ìrorszag
szlovakia - izland
svedorszag - wales
romania - albania/eszak-irek

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. november 16., hétfő 22:55

na jó, ez kiéget :lol: :mrgreen:
Love football, hate antifa.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. november 16., hétfő 22:53

Santi írta:Elég a 3. kalaphoz az egyik, vagyis az írek kijutásával 3. kalapsokat leszünk.
Akkor nem jól tudtam, sorry. :)
Egyébként egy Portugál,Svájc,Albán 3-assal kiegyeznék.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. november 16., hétfő 22:42

Elég a 3. kalaphoz az egyik, vagyis az írek kijutásával 3. kalapsokat leszünk. Ha Ukrajna és Svédország kijut, akkor:

1. kalap - francia, spanyol, német, angol, portugál, belga
2. kalap - olasz, orosz, svájc, ausztria, horvát, ukrán
3. kalap - cseh, legyel, román, szlovák, svéd, MAGYAR
4. kalap - török, ír, izland, wales, albán, észak-ír

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. november 16., hétfő 22:36

h3x0r írta:
Kerlon írta:Na az Írek is kint vannak. Ez már 3. kalapot jelent?
NSO: Ha Bosznia-Hercegovina, Ukrajna és Svédország egyaránt sikerrel veszi a pótselejtezőt, Magyarország 4. kalapos az Európa-bajnokságon. Ha a bosnyák, ukrán, svéd hármasból legalább egy csapat alulmarad a pótselejtezőn, akkor Magyarország a 3. kalapból várhatja az Eb-sorsolást.
Nagyszerű, köszi!
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. november 16., hétfő 22:34

Kerlon írta:Na az Írek is kint vannak. Ez már 3. kalapot jelent?
NSO: Ha Bosznia-Hercegovina, Ukrajna és Svédország egyaránt sikerrel veszi a pótselejtezőt, Magyarország 4. kalapos az Európa-bajnokságon. Ha a bosnyák, ukrán, svéd hármasból legalább egy csapat alulmarad a pótselejtezőn, akkor Magyarország a 3. kalapból várhatja az Eb-sorsolást.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. november 16., hétfő 22:32

Kerlon írta:Na az Írek is kint vannak. Ez már 3. kalapot jelent?
Ha jól rémlik, még Dán továbbjutás is kellene.
Ők elsőnek 2-1-re kikaptak, de azért az nem annyira rossz eredmény, onnan még simán tovább lehet menni.
Lord Bendtner megoldja. :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára reeed_ati 2015. november 16., hétfő 22:35-kor.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. november 16., hétfő 22:28

Na az Írek is kint vannak. Ez már 3. kalapot jelent?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 16., hétfő 17:47

Santi írta: Olyan szavakat adsz a számba, amiket nem mondtam. Nem károgok, nem kárörvendek és nem azon remegek, hogy majd mindenki jól elver, sehol nem írtam ilyesmit.
Ha direkte írok valamit valakinek, azt általában beidézem. De akkor jól magadravetted ezek szerint. :mrgreen:

De no offense, csak most ne matekozzunk, hanem örüljünk. Talán még Mike is elégedett ma, bár Ödegaard nem volt az igazi tegnap. :hmmm:
Nem illik.

Ursus
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2015. augusztus 21., péntek 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Ursus » 2015. november 16., hétfő 16:00

Mindenképpen sikernek tartom a tegnap történteket és az EB-re való kijutást. Persze jönni fognak a már selejtezőben elhangzott károgások hogy minek jutunk ki ha pofozógépek leszünk. Ennyi idiótát... A mi focinknak minden világeseményen való részvétel ennyi év után siker és biztos vagyok benne hogy pozitív hatással lesz a focinkra. Persze nem kell itt nagy dolgokra gondolni, elég annyi hogy az olyan tehetséges játékosaink mint Nagy Ádám és Kleinheisler meg mutathatják magukat világ eseményen ami azt fogja generálni hogy egy jobb közegben hétről-hétre fejlődhetnek. Az EB-ig minden játékosunknak el kell gondolkodnia a következő egy éven annak érdekében hogy olyan csapatot válasszon magának ahol komoly színvonalon hétről-hétre tud lehetőleg kezdőként szerepelni. Ha ez össze jönne legalább 10-11 embernek a keretből akkor biztos vagyok benne hogy nem egy lebőgés lesz ez a kiharcolt EB szereplés hanem egy tisztes helytállás.

A két meccs alapján mutatott játékért és felfogásért nekem minden játékos kiváltotta a tiszteletemet, nagyon jó volt látni magyarként hogy a mieink mennyire akarják ezt a sikert csúszva-mászva. Ki emelném Storckot is akit a norvég párharc előtt sokan dilettánsnak tituláltak, de ez az ember igen is egy profi és érti a dolgát. Csak érdemes megnézni a nyilatkozatait, illetve hogy mennyire a földön tartja a csapatot ez után a siker után is. Dárdain kívül egyetlen magyar edző sem tudja ezt a színvonalat felkészültségben és kisugárzásban hozni, remek példa ismét hogy nyugodtan ki lehet dobni az edzőképzésünket.

Avatar
defender3
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2015. november 9., hétfő 18:01
Kedvenc játékosaid: Puyol
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: defender3 » 2015. november 16., hétfő 15:45

Kerlon írta:Ha okosak, akkor az EB-ig várnék és ott mutatják meg magukat.
Kleinheislernér van gond, mert most NB3-ban van kerettagként. Ha a Vidi akar még pénzt belőle akkor télen eladja, meg szerintem ő is minél előbb lépne, hogy tudjon játszani.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. november 16., hétfő 15:40

defender3 írta:
reeed_ati írta:Egyébként ha már fiatalok, mi van Tajtival, barcások biztos tudnak róla valamit?
Benne azért bízok nagyon, hogy legalább egy spanyol középcsapatban meg tud majd ragadni és akkor nagy hasznára válhatna a válogatottnak is...
Amennyire tudom volt neki egy kisebb sérülése, de azon kívul a Juvenil A-ban játszik.
Ha elkerülik a sérülések meg nem a pénzt választja egy szép karriert tud befutni.

Kleinheisler meg Nagy is jó lehetőséget kapott így, hogy jól ment mindkettőjüknek a játék. Most lépniük kell ha fejlődni akarnak. Kleinheisler biztos megy külföldre legkésöbb nyáron de lehet már télen. Nagynak is mennie kéne valami lengyel első vagy német másodosztályú csapatba.
Ha okosak, akkor az EB-ig várnék és ott mutatják meg magukat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
defender3
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2015. november 9., hétfő 18:01
Kedvenc játékosaid: Puyol
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: defender3 » 2015. november 16., hétfő 15:34

reeed_ati írta:Egyébként ha már fiatalok, mi van Tajtival, barcások biztos tudnak róla valamit?
Benne azért bízok nagyon, hogy legalább egy spanyol középcsapatban meg tud majd ragadni és akkor nagy hasznára válhatna a válogatottnak is...
Amennyire tudom volt neki egy kisebb sérülése, de azon kívul a Juvenil A-ban játszik.
Ha elkerülik a sérülések meg nem a pénzt választja egy szép karriert tud befutni.

Kleinheisler meg Nagy is jó lehetőséget kapott így, hogy jól ment mindkettőjüknek a játék. Most lépniük kell ha fejlődni akarnak. Kleinheisler biztos megy külföldre legkésöbb nyáron de lehet már télen. Nagynak is mennie kéne valami lengyel első vagy német másodosztályú csapatba.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. november 16., hétfő 15:24

MLSZ sajtótájékoztató:
Csányi: idézném az miniszterelnök urat:
-Sándor tudja mire nem szeretnék ébredni?
-Mire?
-Hogy norvég vagyok!

:DDDDDDDD
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. november 16., hétfő 12:46

Egyébként ha már fiatalok, mi van Tajtival, barcások biztos tudnak róla valamit?
Benne azért bízok nagyon, hogy legalább egy spanyol középcsapatban meg tud majd ragadni és akkor nagy hasznára válhatna a válogatottnak is...

Avatar
Enrique
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 22:10

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Enrique » 2015. november 16., hétfő 12:34

A tegnapi csapatot ezzel a magabiztossággal, harciassággal simán ki lehet állítani bárki ellen, nem fog szégyent vallani.
Óriási meccs volt, voltak periódusok, amikor el sem hittem, hogy mi játszunk. Én a selejtezősorozat közben végig azt éreztem, hogy most végre mellénk áll a szerencse, mintha sok-sok év balszerencséjét kapnánk most vissza és végre a csapat is összeállt, így nem létezik, hogy most sem lesz meg. Viszont miután nem lett meg az egyenesági kijutás, azt gondoltam leülnek a srácok és nem lesz már erejük felszívni magukat a rájátszásra. Ehhez képest letettek egy olyan produkciót az asztalra, amilyet én még magyar csapattól soha nem láttam.
Nagyon nagy dolog ez és egyetértek azzal, hogy itt a kijutás, a részvétel maga a lényeges, az hogy a meccseken mi történik majd, az már szinte mellékes. Egyébként simán érzem több játékosban is, hogy meg tudják magukat mutatni az eb-n, gondolok itt Kleinheislerre, Kádárra, Fiolára és Nagy Ádámra elsősorban.
Végre, végre, végre. :)
'Aki látni szeretné a szivárványt, annak meg kell tanulnia szeretni az esőt.'


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 141 regisztrált és 0 vendég