Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. november 26., kedd 17:36

Realista24 írta:Ne haragudj már meg, hogy a jeles évforduló alkalmából diskurálunk egy olyan csapatról, amelyiktől az egész világ odavolt.
Nem is mondtam, hogy nem kellene róla beszélgetni. Évforduló van, így természetes. Csak az a gond, hogy még mindig abban az eredményekben élnek sokan
'shutterisland írta:nyugi wertz, lehet, hogy 40 év múlva azt fogod mesélni az öledbe csücsülő kisunokának, hogy : (...) és akkor jött devecseri szilárd, aki bebólintotta a hatodikat...micsoda fejes volt kisunokám! :mrgreen:
Ki tudja, lehet tátott szájjal hallgatja majd. Ha továbbra is így romlik a focink, lehet, hogy a Devecseri szintű "focisták" is csak álmok lesznek nekünk :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8381
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. november 26., kedd 16:16

nyugi wertz, lehet, hogy 40 év múlva azt fogod mesélni az öledbe csücsülő kisunokának, hogy : (...) és akkor jött devecseri szilárd, aki bebólintotta a hatodikat...micsoda fejes volt kisunokám! :mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. november 26., kedd 16:14

Mondjuk én szégyennek tartom, hogy a legnagyobb eredményeinkre ne emlékezzünk vagy ne legyünk büszkék rá.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62595
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. november 26., kedd 15:36

Amúgy ideje lenne már kicsit hanyagolni őket. Csodálatos dolog lehet ahogy verték a világot, de ez már 60 éve volt. Foglalkozni kellene már a jövővel is
Ne haragudj már meg, hogy a jeles évforduló alkalmából diskurálunk egy olyan csapatról, amelyiktől az egész világ odavolt.
:|
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. november 26., kedd 15:33

Az Aranycsapat a jelenben is verne mindenkit? Nevetséges :lol:
Akármelyik spanyol elsőosztályú csapat verné őket bármilyen körülmények között

Amúgy ideje lenne már kicsit hanyagolni őket. Csodálatos dolog lehet ahogy verték a világot, de ez már 60 éve volt. Foglalkozni kellene már a jövővel is, nem csak azzal ami régen elmúlt

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8381
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. november 26., kedd 14:43

ezt lehet 100 féleképpen látni, az én véleményem egy ezek közül.
Ha egy ilyen két meccses sorozat lenne akkor a múltban az Aranycsapat nagyon megverne akárkit, ilyen 5-6 góllal!
a mai csapatok már tudnak kőkeményen bekkelni, letolni a buszt a kapu elé, ezért :arrow:
És akkor itt annyiban igaza lehet shutternek, hogy mondjuk lehet nem kapna ki annyira a bayern a múltban, mint az aranycsapat a jelenben, mert cipő meg labda ide vagy oda, mégis ha vinnék magukkal a taktikát, meg a szervezett játékot jóval kevesebbet kapnának szerintem, mint a magyar csapat a jelenben, akiket bedarálnának a 2-3 védős rendszer és a csapatvédekezés hiánya miatt.
gondolom én is így.
ettől függetlenül elfogadom, aki másképp látja.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. november 26., kedd 14:11

Realista24 írta:
z én véleményem az, hogy az utóbbi 10-20 év élcsapatai (mondjuk például a világbajnok brazilok, pep féle "csodabarca" vagy a tavalyi bayern) elverné az aranycsapatot, mint jég a határt.
rengeteget fejlődött azóta a foci, főleg fizikálisan és taktikailag.
az "orvostudományról" nem is beszélve.
Ez egy nézőpont. De adjál Messire olyan cipőt, tegyél elé egy olyan labdát, aztán nézd meg mire menne vele.
Meg rakj alá olyan pályát... :roll:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. november 26., kedd 11:31

Az Aranycsapat akárkit megverne a jelenlegi fociból....zsenik voltak egytől egyig(nem a mai értelmezésben zseni, mert ma már aki egy egyeneset rúg a labdába az már zseni... :roll: )
Ha egy ilyen két meccses sorozat lenne akkor a múltban az Aranycsapat nagyon megverne akárkit, ilyen 5-6 góllal!A jelenben pedig szerintem egy nagyon szoros meccs lenne, 1-2 gólos mostani csapat győzelmével talán, viszont ahogy már írták ha az Aranycsapatnak lenne ideje beleszokni ebbe a fociba, akkor akárkit megverne....persze ez csak találgatás, de nagyon nincs egy szinten egyetlen egy csapat sem velük! :agree:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. november 26., kedd 8:44

Ez egy nézőpont. De adjál Messire olyan cipőt, tegyél elé egy olyan labdát, aztán nézd meg mire menne vele.

Ezzel egyébként egyetértek, szerintem úgy lehetne összehasonlítani egy aranycsapatot egy mostani bayernnel, hogy két meccset játszanának, egyszer a bayern megy vissza az 50-es évekbe, aztán az aranycsapat 2013-ba, persze ez lehetetlen. :D

Az nyilvánvaló, hogy az első meccset az aranycsapat, másodikat a bayern nyerné, kérdés, hogy mekkorák lennének a különbségek. És akkor itt annyiban igaza lehet shutternek, hogy mondjuk lehet nem kapna ki annyira a bayern a múltban, mint az aranycsapat a jelenben, mert cipő meg labda ide vagy oda, mégis ha vinnék magukkal a taktikát, meg a szervezett játékot jóval kevesebbet kapnának szerintem, mint a magyar csapat a jelenben, akiket bedarálnának a 2-3 védős rendszer és a csapatvédekezés hiánya miatt.
Ez a felvetés persze csak 90 percre vonatkozott, ha mindkét csapat éveket kapna megszokni a közeget, az edzésmódszereket, és a körülményeket akkor nem tartom kizártnak az aranycsapat győzelmét, mert előre fejlődni azért könnyebb mint visszafele...
Érdekes dolgok ezek. :)
Love football, hate antifa.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62595
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. november 26., kedd 8:22

z én véleményem az, hogy az utóbbi 10-20 év élcsapatai (mondjuk például a világbajnok brazilok, pep féle "csodabarca" vagy a tavalyi bayern) elverné az aranycsapatot, mint jég a határt.
rengeteget fejlődött azóta a foci, főleg fizikálisan és taktikailag.
az "orvostudományról" nem is beszélve.
Ez egy nézőpont. De adjál Messire olyan cipőt, tegyél elé egy olyan labdát, aztán nézd meg mire menne vele.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. november 26., kedd 3:33

'shutterisland írta:
sentry írta: Origós cikk: Szétpasszolná és szétütközné a Bayernt az Aranycsapat

Még nem olvastam el. De elég érdekes lehet ez az elemzés.
az én véleményem az, hogy az utóbbi 10-20 év élcsapatai (mondjuk például a világbajnok brazilok, pep féle "csodabarca" vagy a tavalyi bayern) elverné az aranycsapatot, mint jég a határt.
rengeteget fejlődött azóta a foci, főleg fizikálisan és taktikailag.
az "orvostudományról" nem is beszélve. :)


Szerinted az akkori focisták ha ma élnének nem lennének képesek fizikailag felfejlődni, nem kapnának ugyan olyan orvosságot. Nehéz összemérni.

60 év telt el és bámulom az akkori focit. Majd 60 év múlva max a 2000-es évek körüli realt fogom, de a mostani bármelyik válogatottét tuti nem. Lehet sokat nem érzik, mit tudott a magyar válogatott. :) Kib_szott világelit volt!

Beszélj papáddal, ha látta Őket. Én papám személyesen látta Puskást meg az aranycsapatot játszani. Azt az élményt, vigyort az arcán és lelkesedést, egy már betegségben megkeseredett öregembertől....végig libabőrös voltam. Kereste a nagyfater a jelzőket a focira a játékra. Hidd el, aki látta, annak örök életében emlék lesz.

Butaság lekicsinyíteni azt a focit! És hülyeség a fizikára kihegyezni! És összehasonlítani is. Más volt minden.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8381
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. november 26., kedd 1:41

sentry írta: Origós cikk: Szétpasszolná és szétütközné a Bayernt az Aranycsapat

Még nem olvastam el. De elég érdekes lehet ez az elemzés.
az én véleményem az, hogy az utóbbi 10-20 év élcsapatai (mondjuk például a világbajnok brazilok, pep féle "csodabarca" vagy a tavalyi bayern) elverné az aranycsapatot, mint jég a határt.
rengeteget fejlődött azóta a foci, főleg fizikálisan és taktikailag.
az "orvostudományról" nem is beszélve. :)

mondjuk én a többi sportban is így vélekedem, klicsko lepofozná alit vagy nadal és roger is bedarálnák beckert vagy björn borgot.

az más kérdés, hogy ezeket soha nem tudjuk meg, talán valamilyen szinten az atlétikában vagy úszásban lehet lemérni, ha megnézzük a világrekordokat.
előbbiben a rekordok fele az utóbbi 10-15 évben született, úszásban meg a legtöbb az utóbbi években.
nyilván ez sem reális persze, szóval ezek örökre nyitott kérdések maradnak.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. november 25., hétfő 23:18

Lovrencsics egyre jobb a lengyeleknél... A vállogatotban talán 1x láttam. Akkor is csereként játszott vagy 10 percet... Nem is rosszul...

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. november 25., hétfő 22:51

kelemen.istvan írta:A közvetítés azért ilyen mert szerintem a rádiós van a kép alatt:) jó a meccs!
YY
Ma beszélgettem az öreg fuvarosokkal és azok mondták, hogy az öreg ùgy közvetített, hogy ha becsuktad a szemed láttad magad előtt konkrétan a meccset. Azt is hozzátették, hogy ezek a mai kommentátorok elbùjhatnak :)...

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2926
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. november 25., hétfő 22:42

A közvetítés azért ilyen mert szerintem a rádiós van a kép alatt:) jó a meccs!
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. november 25., hétfő 22:33

kelemen.istvan írta:Dunatvn megy a 6-3as meccs! Bozsiknak mekkora jatekintelligenciaja volt :O minden labdát osszeszedett a kozeppalyan! :)
Origós cikk: Szétpasszolná és szétütközné a Bayernt az Aranycsapat

Még nem olvastam el. De elég érdekes lehet ez az elemzés.

Pár éve láttam a meccset, eszméletlen űrfociz nyomott a magyar csapat, annak a kor focijához képest. Mindenféle kétség nélkül a világ legjobbjai voltunk. Eszméletlen. Bármikor olvasom Puskás nevét pl, beleborsózik az egész testem! :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27238
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 25., hétfő 22:31

az a közvetítés :D óriási. Megállás nélkül, gondolkodás nélkül.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. november 25., hétfő 22:29

Azért az a cserepad kemény :D. Azt nem vágom, hogy középkezdésnél miért hárman vannak ott. Régen haza is lehetett adni a labdát. Most elég hülyén néz ki :D...

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2926
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. november 25., hétfő 22:10

Dunatvn megy a 6-3as meccs! Bozsiknak mekkora jatekintelligenciaja volt :O minden labdát osszeszedett a kozeppalyan! :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. november 25., hétfő 13:06

Wertz írta:Whoscoreden néztem az olasz meccseket és a Catania összeállításában találtam egy Gyömbér nevű védőt. 5 meccset játszott eddig 7.13as értékeléssel. Utánanéztem és megtudtam, hogy szlovákiai magyar és még csak a szlovák u21ben játszott. Ráadásul csak 21 éves
Pár hete volt valahol egy cikk az ilyenekről. Volt benne egy romániai magyar és ő pl szívesen jönne a magyar válogatottba: korosztályos végig volt, de a nagyokhoz nem fér be (míg hozzánk tutira elférne). Aztán írtak még pár példát, hogy a környékbeli kettős állampolgárok közül kiket lehetne behívni. anno garics György is ilyesmi volt, és ő osztrák válogatott lett. tegnap ppont néztem a bologna-Inter meccset és a hazaiaknál kezdő (előzőleg meg asszem az Atalantában volt).
viszont nagyon remélem, hogy Otigbáról nem csúsznak le, az nagy öngól lenne az mlsz részéről.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 4 regisztrált és 0 vendég