Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. november 18., hétfő 15:46

Az Elátkozott 11 - a magyar futballválogatott kálváriája címmel jelent meg az a könyv, amely a magyar labdarúgó-válogatottnak az 1986-os mexikói világbajnokság óta tartó vesszőfutását mutatja be részletesen.

Érdekes olvasmány lehet. :hmmm:
cikk + Digisport reggeli műsorában vendégek voltak az szerzők
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. november 17., vasárnap 12:50

Nem akarom Szalait védeni, de ez a cikk semmit nem bizonyít azzal kapcsolatban, hogy valamit rosszul csinál. A Pro Licencről beszéljen, ha kritizálni akar, ne az alapképzésről

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Corleone » 2013. november 17., vasárnap 12:25

Bár annyira nem favorizálom az itthoni FFT-t, a weboldal és annak működése egyenesen gáz szerintem, de ez a cikk most nagyon betalált: Így újítjuk mi meg az edzőképzést

:hmmm: :hmmm:
#happyshitting

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. november 17., vasárnap 12:07

Csak az MTK kap 5 milliárdot. Ennyi pénznek még csak az ötödét sem kapta egy vidéki klub sem az elmúlt években.

De itt nem is az a gond, hogy csak a főváros kap pénzt, hanem megint értelmetlen dologra megy. Ilyen eszetlen pénzszórás után ne is várja senki a javulást
Az államnak nem ilyenekre kellene költenie. Pályákat kellene építeni. Olyan iskolákat kellene csinálni amik a 10 éven aluli tehetséges játékosokat keresik, nevelik az ország minden pontján. és még sorolhatnék rengeteg dolgot

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2013. november 17., vasárnap 11:52

A vidéki kluboknak ott van az önkormányzati támogatás(ami nem kis pénz) plusz nem véletlen mentek egy két helyre tulajok...
Ugye azért azt nem kell megmagyarázni, hogy mi a különbség egy önkormányzat támogatása és állami szerepvállalás között? Ahogy emlékszem sok helyen tanították választásunk sajátosságait, onnét is rémlik, hogy bizony Budapest nem egyenlő Magyarországgal, hanem ott is vannak valami kerületek saját önkormányzattal két szinten is. Ezen a fórumon igazából nem is érdemes és nem is lehetne ezeken vitatkozni. Csak felidegesíti magát az ember ezekkel a baromságokkal! :cens:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. november 17., vasárnap 11:45

A vidéki kluboknak ott van az önkormányzati támogatás(ami nem kis pénz) plusz nem véletlen mentek egy két helyre tulajok...

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. november 17., vasárnap 11:42

BBarni írta:Foci szempontjából jó hír, a vidéki klubok amúgy is egy "kis" előnyben voltak...
Max a pesti csapatok szurkolóinak jó hír. Ezeket a pénzeket sokkal hasznosabban el lehetne költeni.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2013. november 17., vasárnap 11:28

Foci szempontjából jó hír, a vidéki klubok amúgy is egy "kis" előnyben voltak...
Sőt fenomenális hír! A mucsaröcsögei, karakószörcsögi adóforintokból támogatnak pesti magánkézben lévő klubokat. Bár már nem először, a Szerencsejáték zrt. is csepegtetett az elmúlt években. Szóval igazából miért is ne.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. november 17., vasárnap 10:48

Ez már nem ígérgetés kategória! :)
Veheti mindenki hivatalosnak, már csak a "papírmunka" van hátra!

Foci szempontjából jó hír, a vidéki klubok amúgy is egy "kis" előnyben voltak...

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2013. november 17., vasárnap 0:38

Mi lesz itt ebből... :lol:
Ebben az országban? Semmi. Ennél komolyabb dolgok miatt sem patáliázott senki. Kormány támogatást adni (!nem önkormányzatit!) kluboknak már csak legyintés szintjén említhető.

szerk: bár remélem ez is csak egy nagy ígéretük marad a sok közül. Ezért csak elméleti szinten lehet róla k***va anyázni.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. november 17., vasárnap 0:33

Botrány. :coffee:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. november 16., szombat 22:19

A kormány átvállalja hat fővárosi klub: MTK, Bp. Honvéd, BVSC, Ferencváros, Vasas, Újpest adósságát, így 2014-től már adósság nélkül működhetnek tovább.

Mi lesz itt ebből... :lol:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. november 16., szombat 22:17

16-17 évesen már a fejlődési ütemedet megtörték itthon.....elavult,rossz módszerekkel.
15 évesen már a szervezeted olyan "betanulási képességekkel" rendelkezik,ami a szervezet vérkeringés-tűdővitálkapacitás-érrendszer tágulási-nyomási képesség rovására ment.

Sajnos most kezdenek ezekre rájönni......10 éve tudni lehet,ha jól elemzed a magyar edzésmódszereket.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. november 16., szombat 13:47

Wertz írta:Hajnal 16-17 évesen ment ki Németországba. Amit ő elért az ottani képzésnek köszönheti. Legalább is én ezt gondolom
Ha jól tudom Rudolf is kint nevelkedett (2,5 évig volt kint Franciaországban). Belőle is sokkal jobb játékos is lehetett volna ha ekerülik a sérülések és a hatalmas formaingadozások, és mehetne ő is a Gera-Huszti-Dzsu féle trió mellé (és Szalai is ide tartozna, de ahogy említetted ő is kint nevelkedett).
Köteles meg a belga bajnokságban és EL-ban is bizonyít, és szerintem egy komoly bajnokság középcsapatánál is megállná a helyét - az általad említett Hannover, PSV már nem komoly csapat, Angliába nem biztos hogy jó lenne. De sztem egy német középcsapat tökéletes lenne neki köv csapatának.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. november 16., szombat 13:11

Győrben fizetnének, hogy ne menjenek ki a csapatot kritizálók a stadionba

ez mennyire szánalmas.... :cens: :lol: :lol: :lol:
Internetes szurkolói információk szerint Tarsoly Csaba ekkor többek között azt mondta a drukkereknek, hogy szívesen visszafizeti számukra a bérletük árát, de inkább ne menjen ki a meccsre az, aki kritizálja a csapat játékát.
:agree: :banplz:

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. november 16., szombat 9:58

Hajnal 16-17 évesen ment ki Németországba. Amit ő elért az ottani képzésnek köszönheti. Legalább is én ezt gondolom

Köteles pedig magyar szinte jó kapus, de nem hiszem, hogy benne ennél több van. Ő egy PSVhez, Hannoverhez, WBAhoz kevés lenne

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. november 15., péntek 20:24

Wertz írta:Dárdai és Király már egy másik korosztály.

De most néztem meg, hogy Gera is már 34 éves. Én 31-32-nek gondoltam. Így az elmúlt 15 év "termésébe" ő sem fér bele.
Én még Hajnalt idetenném, aki azért, még ha nem is sokat, de játszott egy Stuttgartba, egy Dortmundba, illetve Köteles még az, aki rendszeres EL résztvevő, és általában nem is véd rosszul, sőt.. :)

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. november 15., péntek 17:40

Dárdai és Király már egy másik korosztály.

De most néztem meg, hogy Gera is már 34 éves. Én 31-32-nek gondoltam. Így az elmúlt 15 év "termésébe" ő sem fér bele.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. november 15., péntek 16:53

Wertz írta:Magyarországon pedig meg kellene már érteni, hogy nem a megnyert meccsek számától lesz jó egy utánpótlás korosztály. Hanem attól, hány jó játékost tudnak adni a felnőtt válogatottnak
Ez abszolút igaz. Pár éve volt egy jó cikk ehhez a témához: Nyolcvanhetesek
Meg lehet nézni mire vitték a spanyol 87esek, és mire a mieink. Sehol nincsenek. Legtöbb játékosról még csak nem is hallottam. Egy hasonlót lehetne csinálni a Némethék generációjából is, illetve majd a mostani U21-es csapatból is.
Wertz írta: akik külföldön letudtak valamit tenni az asztalra?
én azért idesorolnám a picit korábbi időből Dárdait és Királyt is.
Nb1-ből kis szerencsével el lehet jutni a BL-EL selejtezőbe, míg az osztrák kettőből nem.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. november 15., péntek 14:53

Nem mindegy, hogy mit játszunk az albánokkal és az angolokkal egy utánpótlás meccsen?
Attól, hogy megverjük őket, még nem lesznek jobbak a fiatal játékosaink. A mostani u21eseken jó ideje lehet látni, nem lesznek közölük sokan komolyabb játékosok. Legjobb esetben lesz 2-3 játékos aki rendszeresen tud játszani legalább egy holland szintű ligában. A többi az NB1 szintjén fog megragadni

Magyarországon pedig meg kellene már érteni, hogy nem a megnyert meccsek számától lesz jó egy utánpótlás korosztály. Hanem attól, hány jó játékost tudnak adni a felnőtt válogatottnak

Azon pedig mit kell meglepődni, hogy sok fiatalnak egy jól fizető osztrák alsóbb osztály az álom?
Egyszerűen a nagy részük tisztában van azzal, hogy soha nem lesz belőlük komolyabb focista, mert kurvára nem csak hozzáállás dolga az egész. Magyarországon gyakorlatilag nem lehet az emberből jó focista. Csak nézze meg mindenki az elmúlt 10-15 évet. Hány olyan játékost nevelt ki a magyar foci, akik külföldön letudtak valamit tenni az asztalra? Körülbelül hármat(Dzsudzsák, Gera, Huszti). Ez a mennyiség egy szégyen, egy nulla teljesítmény a magyar focitól. Az meg szerintem teljesen mindegy, hogy az ember az NB1ben bohóckodik vagy az osztrák 2ben, 3ban.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég