Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: sander » 2013. szeptember 7., szombat 11:58

Anis írta:
sander írta: vannak olyan nagyobb népességű városok akiknek nincs nb1-es csapata. (Zalaegerszeg;Veszprém;Nagykanizsa;Szolnok;Tatabánya;Békéscsaba;Sopron; nem igazán követem a magyar focit lehet hogy időközben lett ott egy nb1-es csapat). Ha ezekben a nagyobb városokban nincs normális csapat ahol azért több ember él akkor mit szeretnénk a magyar focitól ? Szerintem itt kellene elkezdeni és megvizsgálni a dolgokat. Mert ha ezeken a településeken is lenne valamilyen szintű nb1-es csapat az azért biztos hogy az ott lévő embereket bevinné a stadionokba....
- ZTE jó lenne ha újra régi fényében tündökölne. Van itt pár Egerszegi a fórumon ha jól emlékszem, ők jobban otthon vannak a csapat dolgaiba.
- Sopronban azért nagyjából tudom mi van: kétszer is zöldasztalnál maradtak bent az NB2-ben és nem mentek egyel lejjebb. Ez valahol a lebonyolítást is minősíti, de talán most hogy jött Supka vezetőnek (nem edző), és soproni kötődésű edző talán elindul valami. Valamelyik nap láttam, hogy nagyon sok fiatal kissrácot néztek meg a pályán gyakorlás közben, mit is tudnak. szerintem egy amolyan válogató lehetett.
- Kanizsán és Veszprémbe sztem nem ma lesz jó csapat. (Veszprém jelenleg Nb3as, Kanizsa asszem megye)
- Békéscsabáról Nyilasi szokott mindig mesélni a Zuhanyhíradóban, hogy az ő idejében a nagy Fradival is sokszor félve mentek oda, mert nagyon jó csapat volt ott... Tavaly elég sokáig feljutásra esélyes csapat voltak (volt egy 5 meccses sorozat tavasszal ahol 1 pontot szereztek, ott ment el minden). Első 17 meccsükből csak egyet vesztettek (pont a feljutó Mezőkövesd ellen). Meglátjuk idén sikerül-e ami tavaly nem.
- Tatabányáról sem tudok sokat, de amikor még Nb1-es csapat voltak 5-6 éve akkor láttam pár meccsüket, Kouemaha kiemelkedett, el is vitte a Debrecen, majd ment Német 2-be és Belgiumba. 07-08ban meg csont nélkül estek ki esélytelenül a kizárt Sopronnal együtt.

Haverokkal beszéltük is, hogy az NB2-ben több nagy-múltú csapat sínylődik ilyen olyan okokból. Vasas, Békéscsaba, Tatabánya, Nyíregyháza, Sopron, ZTE, Dunaújváros, Tatabánya...

Én viszont a Nyíregyházát hiányolom még. Tudtommal ott is van egy jó stadion, lennének nézők is. Debrecen, Miskolc, most épp Mezőkövesd miatt lennének jó kis keleti meccsek is. Remélem idén sikerül valahogy a feljutás.

Kaposvár lesz szerintem az egyik kieső. Másik passz. :hmmm: majd télen kiderül.

Én Nagykanizsai vagyok.
Olvastam egy két könyvet a 90-es évekből és van is egy ismerősöm aki játszott az akkori "nagycsapatban".
Mesélt egy két dolgot. Amikor játszottak a Debrecen ellen itthon Kanizsán 12 ezer(!!!) néző volt kint hadd ne mondjam hogy mit mondott a hangulatról. Ha jól emlékszem akkor azt mondta hogy 3-1-re nyertek. Eltelt jó pár év. A két csapatot most kellene összehasonlítani.
Debrecenről nem sokat tudok.
Kanizsáról:
-elloptak minden pénzt
-minden évben megy az ígérgetés
- a nagy múltú csapatokat teljesen tönkre tették! Amit az előbb is mondtam hogy a 90-es években a Nagykanizsai Olajbányász csapat meccsén 12 ezer néző volt kint körülbelül most meg még felnőtt(!!!!!!!!!!!) csapata sincs!!!
Ez szerintem botrányos!!!! sőt még azon is túlmutat szerintem ez a hazaárulással van egy lapon.
-van egy komolyan csapat Kanizsán az NTE. Tavaly előtt jól mentek az NB3-ban aztán ellopták a pénzt és úgy kellett az önkormányzatnak könyörögni hogy adjanak nekik pénzt hogy bennmaradhassanak az NB3-ban. Kaptak pénzt aztán tavaly esély nélkül úgy estek ki mint a huzat. A pénzt megkapták megint ellopták a csapat meg szó nélkül esett ki.
- DE az önkormányzatunk megígérte hogy épít egy műfüves nagy pályát 500 millió forintért!! de hogy minek...

és akkor megkérdezik hogy miért tart itt a magyar foci. eltelt 20 év itt Nagykanizsán és nem hogy előbbre tartana hanem minden évben eggyel hátrébb....

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. szeptember 7., szombat 11:54

nagyon jó cikk

"Már előre hallom a gusztustalan magyarázkodást: nagy volt a nyomás a fiúkon, sok volt az elvárás, elképzelni se tudjuk, milyen az ötvenezres bukaresti katlanban játszani (frissítés: sejtésünk beigazolódott, íme Egervári Sándor gyomorforgató mosakodása). Igen, tényleg nem tudjuk elképzelni. Ennek pedig az a rohadt egyszerű oka van, hogy nem vagyunk profi focisták. Ők meg azért voltak odakinn tegnap este, mert azok. Ez viszont azzal a kényelmetlen járulékos teherrel jár, hogy minden második meccset idegenben kell játszani, ahol a szurkolók többsége – ó, borzalom! – az ellenfélnek szurkol, minket meg utál. Aki ezzel képtelen megbarátkozni, az menjen el tájfutónak, az erdőben garantáltan kurva nagy csend van, és a cinkék, meg a mókusok minden versenyzőnek egyformán szorítanak." :lol: :agree:
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2013. szeptember 7., szombat 11:29

A Dunaújváros sínylődik? Idén feljutunk! :mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. szeptember 7., szombat 11:28

Eddig az volt a lényeg, hogy minél nagyobb embereket játszassanak. :lol: Emlékszem egyszer jött az újpest edző meccsre Pápára... Na mondom mi a fallosz? Talán 185 alatt nem volt ember. Itthon olyan szinten lemaradtunk a nevelésbe, hogy egy darabig behozhatatlan, de talán az MTK meg a Hali majd eltart minket.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 7., szombat 11:25

sander írta: vannak olyan nagyobb népességű városok akiknek nincs nb1-es csapata. (Zalaegerszeg;Veszprém;Nagykanizsa;Szolnok;Tatabánya;Békéscsaba;Sopron; nem igazán követem a magyar focit lehet hogy időközben lett ott egy nb1-es csapat). Ha ezekben a nagyobb városokban nincs normális csapat ahol azért több ember él akkor mit szeretnénk a magyar focitól ? Szerintem itt kellene elkezdeni és megvizsgálni a dolgokat. Mert ha ezeken a településeken is lenne valamilyen szintű nb1-es csapat az azért biztos hogy az ott lévő embereket bevinné a stadionokba....
- ZTE jó lenne ha újra régi fényében tündökölne. Van itt pár Egerszegi a fórumon ha jól emlékszem, ők jobban otthon vannak a csapat dolgaiba.
- Sopronban azért nagyjából tudom mi van: kétszer is zöldasztalnál maradtak bent az NB2-ben és nem mentek egyel lejjebb. Ez valahol a lebonyolítást is minősíti, de talán most hogy jött Supka vezetőnek (nem edző), és soproni kötődésű edző talán elindul valami. Valamelyik nap láttam, hogy nagyon sok fiatal kissrácot néztek meg a pályán gyakorlás közben, mit is tudnak. szerintem egy amolyan válogató lehetett.
- Kanizsán és Veszprémbe sztem nem ma lesz jó csapat. (Veszprém jelenleg Nb3as, Kanizsa asszem megye)
- Békéscsabáról Nyilasi szokott mindig mesélni a Zuhanyhíradóban, hogy az ő idejében a nagy Fradival is sokszor félve mentek oda, mert nagyon jó csapat volt ott... Tavaly elég sokáig feljutásra esélyes csapat voltak (volt egy 5 meccses sorozat tavasszal ahol 1 pontot szereztek, ott ment el minden). Első 17 meccsükből csak egyet vesztettek (pont a feljutó Mezőkövesd ellen). Meglátjuk idén sikerül-e ami tavaly nem.
- Tatabányáról sem tudok sokat, de amikor még Nb1-es csapat voltak 5-6 éve akkor láttam pár meccsüket, Kouemaha kiemelkedett, el is vitte a Debrecen, majd ment Német 2-be és Belgiumba. 07-08ban meg csont nélkül estek ki esélytelenül a kizárt Sopronnal együtt.

Haverokkal beszéltük is, hogy az NB2-ben több nagy-múltú csapat sínylődik ilyen olyan okokból. Vasas, Békéscsaba, Tatabánya, Nyíregyháza, Sopron, ZTE, Dunaújváros, Tatabánya...

Én viszont a Nyíregyházát hiányolom még. Tudtommal ott is van egy jó stadion, lennének nézők is. Debrecen, Miskolc, most épp Mezőkövesd miatt lennének jó kis keleti meccsek is. Remélem idén sikerül valahogy a feljutás.

Kaposvár lesz szerintem az egyik kieső. Másik passz. :hmmm: majd télen kiderül.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. szeptember 7., szombat 11:15

ez a Ferenczi Attila kicsoda? :hmmm:
A videó elején is elmondják, de ennek azért elég egyszerű utána nézni! :)
Ferenczi Attila


A Fradinál pedig egy ideje már új fajta kiválasztás folyik:
Utánpótlás: rossz a kiválasztás, ezen változtattunk, elsősorban a gyorsaság (fizikai, szellemi) számít, utána pedig a tehetség.
Egy pár évet késtek vele, de ehhez is egy külföldi edző kellett! :roll:

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: sander » 2013. szeptember 7., szombat 10:48

R.M.C.F írta:
És itt egy újabb Ferenczi Attila interjú!

Ferenczi Attilától van könyvem is,amit még tanulok,mert vannak benne okosságok,de ......azért "rába eto".....verebes....ezek azért árulkodó jelek a posztumusz díjakra.

Én bírom ferenczit,mert rámutat sok problémára és mert bátor. De azért fejlődni is tudni kell,aki 30 évvel ezelőtt "él"...annak lépnie kell párat már,mert a nyugat már mutat.
én amugy egy az egyben adom ami Ferenczi mond mert szerintem rámutat azokra a dolgokra amiken már vagy 20-30 éve változtatnunk kellene. És ezek a "kis" dolgok rengeteget számítanak és hiába akarunk mi mindig a nyugat felé futni ha az alapok nincsenek meg.
Én személy szerint előröl kezdeném az egész magyar foci felépítését, meg kellene nézni hogy az elmúlt jó néhány évben mi az ami ennyire rossz irányba vitte a hazai labdarúgást. Megnézném az összes akadémiát és az ott játszó/dolgozó embereket. Aztán megnézném hogy jó pár nagyobb városnak miért nincs normális foci csapata. El sem tudom képzelni hogy hogyan lehet az hogy vannak olyan nagyobb népességű városok akiknek nincs nb1-es csapata. (Zalaegerszeg;Veszprém;Nagykanizsa;Szolnok;Tatabánya;Békéscsaba;Sopron; nem igazán követem a magyar focit lehet hogy időközben lett ott egy nb1-es csapat). Ha ezekben a nagyobb városokban nincs normális csapat ahol azért több ember él akkor mit szeretnénk a magyar focitól ? Szerintem itt kellene elkezdeni és megvizsgálni a dolgokat. Mert ha ezeken a településeken is lenne valamilyen szintű nb1-es csapat az azért biztos hogy az ott lévő embereket bevinné a stadionokba....

Tegnap néztem egy kicsit a Magyar-román mérkőzést.... lehet jobban jártam volna ha nem teszem, de az biztos hogy ha rajtam múlna haza se engedném őket!

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9168
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 7., szombat 9:55

Nem is az a fo gond, hogy most mennyire teljesitettunk jol vagy sem, hanem hogy par kis csapat elleni gyoztes meccs utan elhisszuk, hogy mennyire jok vagyunk es hogy ki fogunk jutni. Most hogy ez a vezetoseg, a jatekosok vagy a media hibaja, azt nem tudom.
A magyar csapat meg mentalisan egyszeruen nulla. Nem veletlen az a sok utolso percekben bekapott gol a svedek vagy akar a romanok ellen. A tegnapi meccsrol sokat nem tudok mondani, fel ora utan a masodik roman gol utan felhuztam magam es inkabb kikapcsoltam. Azt mondjuk meg most se ertem, hogy mi volt az a nulla kuzdes amit lattam, mert mindenki tudja, hogy ez a meccs nem csak egy egyszeru selejtezo meccs volt, hanem ennel joval fontosabb...

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 7., szombat 1:03

én azért bízok benne, hogy lesz valami Benczés Mikiből és a Paks fiatal edzőjéből. Ők szerintem jó edzők. Viszont akik évek óta edzőkeringőznek a magyar NB1 és 2es csapatok kispadján azoknak kéne végre befejeznie. sajnos maguktól úgy sem fogják, miért is tennék? MTK-ban Garamit meg lehet becsülni, ő elvan a fiatalokkal. Fradi, Vidi, Honvéd külföldi edzők. És már mind kifejtette, hogy valami szar a magyar fociban (és nem is kevéssel azután, hogy idejöttek). Csak tudják.

U21-es csapatunk legyalulta a bosnyákokat. talán onnan fel kéne hozni pár játékost. Juhász épp kidőlt és már több éve nincsen pótléka. bár nem játszott sokáig (korábban), de ha egészséges én ma kezdettem volna. Mellette meg Korcsmár és kész is. Varga vkp, mellé valaki, akár Gyömbér és kész. Otigbából remélem lesz valami, be kéne hívni, hogy lecsapjunk rá, és ne más nemzetet válasszon. Heerenveenben játszik. remélem stabil kezdő marad. Komant is el kéne felejteni végre. nem olyan jó ő sem - szerintem. Gera mondjuk tuti küzdött volna, ő szerintem tudja mit jelentett ez a meccs az eredményen és a 3 ponton kívül. nem igaz h a legtöbb srác nem tudta ma fejben odatenni magát.

Korábban média felfújta és néztem a selejtezőket, még amikor Babos kirohant és Ibra gólt lőtt és elúszott minden. Aztán szépen lassan lemondtam mindenről és jó ideje nem is érdekel az egész. csak olvasok róla ha épp szembejön a téma. Nem kell itt semmibe reménykedni, mert kb SOHA nem fogunk kijutni sehova amíg ilyen a "szakma".

ez a Ferenczi Attila kicsoda? :hmmm:
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. szeptember 7., szombat 0:27

istimester írta:
R.M.C.F írta:aki ügyesebb 12 évesen....holott ez nem jó út.
Fontos a képzettség, de az azért tényleg elkeseritő, hogy 1-2 kivétellel minden poszton dinamikusabb játékosa volt a románoknak. Durva, na.

Isti,a legtöbb szupertehetség nem tudja azt a konstans fejlődést produkálni amire várna sok ember,ezért nem a tehetség a legfontosabb,mert az adott....oké,de én magam láttam sok olyant,aki NEM VOLT tehetség 10 évesen és 16-ra leelőzte a többit......
NEM A TECHNIKA A FONTOSABB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hanem az alap adottságok(NEM KÉPESSÉGEK),és ABBÓL CSINÁLJ FOCISTÁT.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. szeptember 7., szombat 0:04

R.M.C.F írta:aki ügyesebb 12 évesen....holott ez nem jó út.
Fontos a képzettség, de az azért tényleg elkeseritő, hogy 1-2 kivétellel minden poszton dinamikusabb játékosa volt a románoknak. Durva, na.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. szeptember 6., péntek 23:57

Mike írta:Az se lenne hátrány ha lenne normális tehetségkutatás

1950-60-70-80...a sikeres vagy elismert korszakok.....most meg 2000ől....most sem a tehetség a probléma......az van,hanem a kiválasztás,még most is azt kezelik magasabb szintnek,azt édesgetik aki ügyesebb 12 évesen....holott ez nem jó út.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. szeptember 6., péntek 23:42

Mike írta:Az se lenne hátrány ha lenne normális tehetségkutatás. Megyénként alkalmazni 2-3 külföldi szakembert, akiknek semmi más dolguk nem lenne mint a környező meccsekre járni. Esetleg hétközbe pár csapat edzésére is ellátogathatnak. Felírnák egy lapra a tehetséges fiatalok nevét, ezeket figyelemmel követnék folyamatosan, és a végén lenne egy kész névsor akiknek minden évben rendeznének egy 2 hetes tábort, ahol az akadémiák edzői figyelnék őket.

Így azért elég jól le lehetne fedni az országot, ellenben a mostani rendszerrel, amiben szerintem egy mucsajröcsögei (főleg szegényebb) fiatalnak esélye sincs kitűnni, pedig lehet kenterbe vágna mindenkit.


Jó lehetne ez, de erre mondják azt ugye, hogy nincspíz...a külföldi sokba kerül és mint tudjuk gyurkáéktól, a magyar szakember kurvajó (nyilván az, hisz Alex Ferguson egyedül itt járt úgy hogy az előadásán a szakembereknek nem volt kérdésük felé, nyilván semmi olyat nem hallottak, amit már ne tudtak volna :roll: ), csak méltánytalanul le van nézve. Pedig vannak itt eredmények, csak nem vesszük tudomásul. Törököt, Svédet vertünk tétmeccsen, hogy a két válogatott emberemlékezet óta nem volt ilyen gyenge mint mostanában, arról ne vegyünk tudomást. Ott van a parádés u20-as vb bronz is...a meccsek színvonala mondjuk egy jóféle pápa-pécs rangadóra emlékeztetett, de lapozzunk.
Szóval pénz kell, de azt meg honnan? Mert az aligha merül fel nagyjainkban, hogy talán a lóvét nem milliós havi fizukra kellene költeni...hisz megdolgoznak érte becsülettel, látjuk hétről-hétre. Meg aztán előrevalóbb a szép, új stadion is, a megfelelő arénában retteghet majd a barca, a real, a bayern ha a lokihoz vagy a fradihoz kell jönni...vagy a felcs...izé Puskás akadémiához...de a stadionok kellenek. eb meccset, bl döntőt akarunk rendezni, pech, hogy a szemétkorrupt uefa-fifa csak olyanoktól fogad el csúszópénzt, akik az önerőből is képesek ilyen eseményeken részt venni. no meg katartól, de ők, ha kell megveszik ausztráliát is blatternek vidéki nyaraló gyanánt.
f@sz se tudja, hogy kéne csinálni. de mindegy is, szabok rá, inkább felpukkantok még egy üveg miúságot :mrgreen:

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6613
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2013. szeptember 6., péntek 23:40

így van ez, tudomén, pont ezért kell neki lenni a főnöknek. Elé tenni egy 5 éves szerződést, olyan kitétellel h egy nagyfejű akadémiatulajdonos sem rúghatja ki. Aztán akkor pofázhat nyugodtan h a nagyjóska játszon. A német pofánröhögi és kész.

valahol el kell kezdeni...

De amugy nem hiszem h az akadémiákon ilyen problémák lennének. Inkább kisebb városok utánpótláscsapataira jellemző ez.
Pont,hogy a nagyobb,főleg fővárosi egyesületeknél van ez: Honvéd,Vasas,Fradi... sorolhatnám... de szerintem vidéken is ugyanez megy. Pénz diktál. Ameddig nem a teljesítmény és az eredményesség lesz az első Magyarországon,hanem a pénz,addig ne várjunk sikert.
:goat:

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. szeptember 6., péntek 22:48

„Sajnos nem tudtuk megvalósítani, amire készültünk” – mondta Egervári Sándor, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a románok ellen 3–0-ra elveszített világbajnoki selejtező utáni sajtótájékoztatón.

„Sajnos nem tudtuk megvalósítani, amire készültünk. Ehhez kellett egy nagyon korai súlyos egyéni hibából kapott gól, de a mérkőzés egészét tekintve megérdemelten nyertek a románok, minden csapatrészben felülmúltak minket" – kezdte Egervári Sándor.
„Nem szeretném, ha magyarázkodásnak tűnne, ezért nem is bontanám ki az okokat ilyen hamar a meccs után, de túl azon, hogy ilyen hangulatban sokan még nem léptek pályára, az első gól lélektanilag nagyon mélyre taszított minket, mélyebbre, mint amilyenre kellett volna. Guzmicsot nem mondhatnám rutintalannak, még ha nincs is sok válogatott meccse. Korcsmár Zsolt cseréjére a játék lefolyása miatt volt szükség, hogy egy szervezőt tudjunk behozni a helyére, ezért érkezett Hajnal. Vargának sérülés miatt kellett lejönnie.
„Súlyos a vereség, ezt elismerjük. Lényegesen jobban játszottak a hazaiak, mint Budapesten. Ugyanazok sokkal jobban teljesítettek ma, míg mi visszaestünk. Nagyon sajnálom, hogy a velünk szimpatizálók csalódottak, fontos, hogy kijavítsuk ezt, már ha egy észt sikerrel ezt meg tudjuk tenni. Nehéz lesz négy nap múlva felállni, de ebben hiszek. A második helyhez nagy bravúrra lenne szükség a hátra levő három találkozón.
„Mai mérkőzést sajnáljuk, de a három év eredményeit tekintve nem szabad megkérdőjelezni az előrelépésünket.„

Az öreg magyarázza a bizonyítványt.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. szeptember 6., péntek 22:38

És itt egy újabb Ferenczi Attila interjú!

Ferenczi Attilától van könyvem is,amit még tanulok,mert vannak benne okosságok,de ......azért "rába eto".....verebes....ezek azért árulkodó jelek a posztumusz díjakra.

Én bírom ferenczit,mert rámutat sok problémára és mert bátor. De azért fejlődni is tudni kell,aki 30 évvel ezelőtt "él"...annak lépnie kell párat már,mert a nyugat már mutat.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. szeptember 6., péntek 22:31

Az se lenne hátrány ha lenne normális tehetségkutatás. Megyénként alkalmazni 2-3 külföldi szakembert, akiknek semmi más dolguk nem lenne mint a környező meccsekre járni. Esetleg hétközbe pár csapat edzésére is ellátogathatnak. Felírnák egy lapra a tehetséges fiatalok nevét, ezeket figyelemmel követnék folyamatosan, és a végén lenne egy kész névsor akiknek minden évben rendeznének egy 2 hetes tábort, ahol az akadémiák edzői figyelnék őket.

Így azért elég jól le lehetne fedni az országot, ellenben a mostani rendszerrel, amiben szerintem egy mucsajröcsögei (főleg szegényebb) fiatalnak esélye sincs kitűnni, pedig lehet kenterbe vágna mindenkit.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

doves
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013. szeptember 6., péntek 21:31
Kedvenc csapatod: Brazilia

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: doves » 2013. szeptember 6., péntek 22:30

Én ezt azért nem látom ennyire kritikusan! :)
Optimista vagy:) Ez már egy 20 éves vicc,kritika vagy nem tudom minek lehetne nevezni.
Egyszerűen csak röhej?
Aki látta ezt a mai produkciót,annak ez nem kérdéses.


Jó éjt nem is idegelem tovább magam:)

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. szeptember 6., péntek 22:27

Az a szánalmas, hogy krízisban lévő, személyi ellentétekkel terhelt szlovák csapat, ami semmivel nem jobb tőlünk, az utolsó szalmaszálba kapaszkodva győzni tudott Boszniában!!!! Mi meg szokásos módon feladtuk. FEJBEN. Szégyen milyen gyengék vagyunk mentálisan, még nem is a tudás hiány a legnagyobb gond. Jön egy komolyabb meccs és azonnal BESZARUNK.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62739
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. szeptember 6., péntek 22:26

és ott a 2. hely :mrgreen:
És mi értelme lenne a második helynek?
Ezt már a mai meccs előtt is kérdeztem mástól. Semmi.
A mait presztízsből be kellett volna húzni, függetlenül attól, hogy utolsók vagyunk, vagy pótselejtezőért megyünk. Tök mindegy, mert a végeredmény úgyis ugyanaz lesz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 27 regisztrált és 0 vendég