Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. október 10., hétfő 14:15

Én attól félek, hogy jön majd egy rosszabb időszak és leváltják Storckot/megunja ezt a közeget (MB1, stb... tudjuk)/ kap egy jó ajánlatot. Na már most ha menne, akkor szerintem ennek a profi felkészülésnek is annyi lenne. Kivéve ha hoznának egy ugyanolyan profi mentalitású, felkészült (mind taktikában, mind a stáb, a felszereltség terén) szakembert. Ha menne, akkor a legjobb az lenne, ha ő mondana maga helyett egy embert. Bejött Dárdainál is, nála is bejönne szerintem.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2722
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2016. október 10., hétfő 14:07

numberone1 írta: Az biztato, h jo hirek vannak rola, de oszinten egyszer sem lattam jatszani. Egyebkent milyen poszton jatszik?
Elvileg támadó középpályás, ezért írtam, mint Gera lehetséges helyettese.
Nagy és Kleini mellé még akár passzolhatna is. :)

Egyébként nem tudom ki hogy van vele, de szerintem már nincs sok sanszunk a második helyre.
Innentől kezdve én inkább arra használnám a selejtezősorozatot, hogy a jövő fiataljait kipróbáljuk, beépítsük őket.
Hogy majd az Eb selejtezőkre egy összeszokott felfrissített csapattal vágjunk neki, sokkal komolyabb esélyekkel.
Gerára sem kéne már építeni, ahogy pl. Nikolic helyett is sokkal inkább játszhatna egy Balogh, vagy egy Mervó, ahogyan írtátok.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2016. október 10., hétfő 13:23

reeed_ati írta:
Mi van Szántóval a Rapidból?
Nem láttam még soha játszani, de olvastam, hogy többször kezdő volt már, gólokat is szerzett, európa ligában is játszik, szóval annyira nem lehet rossz, ha számítanak rá. Ráadásul ez magasabb szint is, mint az Mb1..
Az biztato, h jo hirek vannak rola, de oszinten egyszer sem lattam jatszani. Egyebkent milyen poszton jatszik?
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2430
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Santi » 2016. október 10., hétfő 12:26

Meg lehetne nézni még azt a Fülöpöt is, aki a román ligában 9 meccs 7 gól mutatóval áll vagy ugyaninnen Bőlét is ki lehetne próbálni a szélen. Nem nézek román meccseket, de statisztika alapján jónak tűnnek.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2722
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2016. október 10., hétfő 12:13

numberone1 írta: Jelenleg 2 nagy gond van a valogatottnal. Geranak nincs meg meg a helyettese.
Mi van Szántóval a Rapidból?
Nem láttam még soha játszani, de olvastam, hogy többször kezdő volt már, gólokat is szerzett, európa ligában is játszik, szóval annyira nem lehet rossz, ha számítanak rá. Ráadásul ez magasabb szint is, mint az Mb1..

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2016. október 10., hétfő 12:05

Az U-21-eseknel szet lehetne nezni szelsotamadoert. Nagy Dominik, Sallai es Prosser is eleg jol es batran jatszott a Portugalok ellen.

Jelenleg 2 nagy gond van a valogatottnal. Geranak nincs meg meg a helyettese. Lang-Guzmics kettos kozul az egyik helyett kellene egy vezer a vedelmben. Egyik sem olyan tipus.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. október 10., hétfő 10:11

realistahuni írta:
Nem fogunk Stork alatt 2 csatárral játszani, sem olyan tkp hármassal, ami Nikolicsnak megfelelő lenne. A kezdőbe Szalai illik, maximum 25 perces csere ember lehet, annak meg azért már látjuk, hogy nem az igazi. A lengyel bányászokat kitömi, sokra nem megy vele a válogatott. A tíz percekről meg annyit, hogy helyzetei rendre vannak a fáradt védelmek ellen, de vagy nem tud átvenni egy labdát, vagy kihagyja, vagy addig totyog amíg beéri a védő.
Egy jó kontracsapatot lehetne csinálni Nikoval szerintem. Ő is elmondta sokszor, hogy azért is érzi magát otthonosan a lengyel bajnokságban mert van területe. Én személy szerint nagy hibának tartom hogy nem Nikora van építve a támadójáték, egyszerűen nincs nála jobb alternatíva, klubszinten messze mindenki fölött teljesít, ilyen embert azért elég nagy luxus kihagyni. Szalai most bemakkolt 3-4 gólt aztán egy évig megint semmi, ilyen játékossal egyszerűen nem értem hogy miért kell számolni. Annyira lassú a gyerek, hogy Luca Toni is gyorsnak tünik mellette. Láthatóan súlyfelesleg is van rajta, vagy csak a túltolta a kondizást, Mainzban mikor megfelelő fizikuma volt ment is a játék azután nagyon elqrt valamit.
Aha, persze, látjuk, hogy a BLben is komoly csapat ellen mennyit ér a Legia Nikoliccal együtt. Lengyel ligábavaló és ennyi. Szalait lehet fikázni, de rengeteget melózik, amit Niko a büdös életbe nem fog lehozni, mert nem erre való. Annyira meg nem jó, hogy ráhúzzuk fel a taktikánkat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. október 10., hétfő 9:58

Én mondjuk eleve egy 3. helyben bízok. Nincsenek nagy elvárásaim. Nem szégyen a portugálok meg a svájciak mögött végezni. Legyen meg a 3. hely, abból lehet építkezni. Nem baj ez szerintem. Keresse meg Storck szépen azokat a fiatalokat akik a válogatottba jók lehetnek, aztán egyszer nekünk is összejön.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Remy » 2016. október 10., hétfő 9:51

Esély és remény mindig van. EB-t sem gondolták sokan, még akkor sem, amikor meglett a pótselejtező, és láss csodát. Még a pontszerzést sem várták el a legtöbben, aztán csoportelsők lettünk. Persze nyilvánvaló, hogy egy 150%-on pörgő csapat volt az, amitől nem lehet elvárni, hogy mindig úgy teljesítsen, viszont erőt lehet meríteni belőle. Hát, úgy tűnik ez most nekünk nem sikerült, mert mindjárt az első meccsen jött a pofon és valószínűleg a K.O.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. október 10., hétfő 9:49

Realista24 írta:[
Ez már ott elment, hogy csak a csoportelső jut ki egyenes ágon és nem bővítették mondjuk 64-re a létszámot.
Én a pótselejtezőben bíztam. Mondjuk én anno Buntingot is győztesnek vízionáltam a darts vb-n. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7328
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2016. október 10., hétfő 9:49

Nem fogunk Stork alatt 2 csatárral játszani, sem olyan tkp hármassal, ami Nikolicsnak megfelelő lenne. A kezdőbe Szalai illik, maximum 25 perces csere ember lehet, annak meg azért már látjuk, hogy nem az igazi. A lengyel bányászokat kitömi, sokra nem megy vele a válogatott. A tíz percekről meg annyit, hogy helyzetei rendre vannak a fáradt védelmek ellen, de vagy nem tud átvenni egy labdát, vagy kihagyja, vagy addig totyog amíg beéri a védő.
Egy jó kontracsapatot lehetne csinálni Nikoval szerintem. Ő is elmondta sokszor, hogy azért is érzi magát otthonosan a lengyel bajnokságban mert van területe. Én személy szerint nagy hibának tartom hogy nem Nikora van építve a támadójáték, egyszerűen nincs nála jobb alternatíva, klubszinten messze mindenki fölött teljesít, ilyen embert azért elég nagy luxus kihagyni. Szalai most bemakkolt 3-4 gólt aztán egy évig megint semmi, ilyen játékossal egyszerűen nem értem hogy miért kell számolni. Annyira lassú a gyerek, hogy Luca Toni is gyorsnak tünik mellette. Láthatóan súlyfelesleg is van rajta, vagy csak a túltolta a kondizást, Mainzban mikor megfelelő fizikuma volt ment is a játék azután nagyon elqrt valamit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára realistahuni 2016. október 10., hétfő 9:50-kor.
Love football, hate antifa.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3796
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane
Tartózkodási hely: Erdély

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2016. október 10., hétfő 9:45

Realista24 írta:
Remy írta:Nem akarok nagyon pesszimista lenni, de már Feröer ellen elment
Ez már ott elment, hogy csak a csoportelső jut ki egyenes ágon és nem bővítették mondjuk 64-re a létszámot.
+1

de most komolyan, volt aki elhitte hogy lesz itt kikaparni való gesztenye?
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. október 10., hétfő 9:37

Remy írta:Nem akarok nagyon pesszimista lenni, de már Feröer ellen elment
Ez már ott elment, hogy csak a csoportelső jut ki egyenes ágon és nem bővítették mondjuk 64-re a létszámot.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Remy » 2016. október 10., hétfő 9:26

Nem akarok nagyon pesszimista lenni, de már Feröer ellen elment. Elcsesztünk egy kötelezőt, amit csak egy olyannal tudunk kijavítani, mint egy győzelem Svájc vagy Portugália ellen, de ha ez össze is jön, akkor is csak nullán vagyunk. :kivagyhe:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. október 10., hétfő 9:22

Ha ma nem nyerünk, lényegében el is mehet a vb, abban az esetben én már a jövő csapatát építeném. Elsőnek meg kéne nézni, hogy Gera helyét ki tudná átvenni. Pintér vagy Elek nyilvánvalóan nem tudja. Aztán kéne találni a szélekre pár használható embert. Németh, Stieber kapott már elég esélyt, más kellene. Lovrencsics szerintem aláírta a halálos ítéletét a hazatéréssel, Gyurcsókot sosem kedveltem, de lehet kint fejlődött, meg lehet nézni. A támadóknál meg vannak tehetséges, külföldön játszó/keveset játszó emberek, meg lehet nézni őket.

Főleg azon kéne változtatni, hogy jelenleg két módon tud gólt szerezni a csapat. Vagy Szalai bekotor egy kósza labdát, vagy Kleini csinál valami kamikaze megoldást, és a 10-ből 1 úgy alakul, hogy gól legyen belőle.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. október 10., hétfő 9:09

Nikolic mindenhova jó. Ziro teljesen jól leírta. Amúgy ja, most a szélső támadóink a leggyengébbek, ők tudják a legkevesebbet hozzáadni. Mondjuk én Stiebertől eddig sem vártam csodát, mert ő inkább a csatár mögött érvényesült, amikor érvényesült és ezt a válogatottban sem tudta hozni. Lovrencsicstől többet várok, szerintem ő frankón erőből megtudná oldani a jobb oldalt, a másik oldalra meg Dzsudzsák fix sajnos, pedig a teljesítménye alapján őt se kéne erőltetni. Illetve Gergőtől a Fradi nagyon rossz választás volt, nem szabadott volna hazajönni, inkább valami bundeskettőben kellett volna eladnia magát. Aztán az is lehet, hogy leépült. Gyurcsó elvileg jó a lengyeleknél, meg lehetne néha próbálni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. október 10., hétfő 8:18

Nem fogunk Stork alatt 2 csatárral játszani, sem olyan tkp hármassal, ami Nikolicsnak megfelelő lenne. A kezdőbe Szalai illik, maximum 25 perces csere ember lehet, annak meg azért már látjuk, hogy nem az igazi. A lengyel bányászokat kitömi, sokra nem megy vele a válogatott. A tíz percekről meg annyit, hogy helyzetei rendre vannak a fáradt védelmek ellen, de vagy nem tud átvenni egy labdát, vagy kihagyja, vagy addig totyog amíg beéri a védő.

Én erre mondom, hogy inkább adnék esélyt Baloghnak, Sallainak, Mervónak.
Nem illik.

G. V.tinho
Hozzászólások: 804
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 14:08
Kedvenc játékosaid: Raul, Michel, El Buitre
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: G. V.tinho » 2016. október 10., hétfő 0:41

Kerlon írta:
ziro4vr írta:Fiola tolt pár Carvajalt helyezkedési hibák tekintetében. Besét játszatnám többet.

Jók voltunk amúgy. Csak én továbbra is felállást váltanék. Stieber és dzsb súlytalan.
Első felesnek mondjuk csak a végét láttam, de Stiebernek azért volt pár jó elfutása, míg GTG folyamatosan azt hajtotta, hogy nincs jobb oldalunk. Ami igaz is volt, mert Dzsudzsák nem tudom, hogy mit gondolt, de többnyire csak lezárta Fiola előtt is az utat, aki egyébként kb 3 tétmeccsel nyomta, ezért lehetett gyengébb. Szóval szerintem Stieber nem hozott tegnap rossz meccset, Dzsudzsi viszont igen. Másik fájó dolog, hogy most a cserék nem ültek, lehet későn jöttök. Bár szerintem Nikolic soha nem fog ide passzolni. Szalait meg kimaxszolja Storck, nagyon ráérzett, hogy mekkora taktikai fegyver, rohadt nagyokat küzd bármennyire is szerencsétlen néha, szerintem erre egyik-másik csatár sem képes. Szóval Dzsudzsák jobb oldalon probléma, Gyurcsót és Lovrencsicset is meg lehetne nézni. Amúgy egyszer megnézném, hogy Dzsudzsák középen játszik Kleinheisler helyén, talán többet tudna lőni. A kis vörös meg rengeteg hibával játszott.. De amúgy továbbra sem panaszkodom a csapatra, nekem tetszettek, de szerencsétlenek voltunk tegnap.
Nikolic nem fog ide passzolni? ezt honnan a vérből? azokból a három percekből, amit Storck ad neki? azért Niko bizonyítja egy ideje hogy nagy gólvadász, olyan típus, aki mindenhova jó.

Stieber harmatgyenge volt, ha nem lett volna a második gólunk előtti parádéja, akkor fel sem tűnt volna, hogy a pályán volt.

egyébként rosszul jött, hogy pont az egyébként nagyon szervezett védekezésünkön bukott a mutatvány, három elképesztő balfék gólt hoztunk össze egyéni hibák sorozatával.

illetve a holland bíró meg elmegy a 3,14chába, mert megadott egy lesgólt (2.) a svájci illetőségű lakosoknak, majd kettő kettőnél nem adott meg nekünk egy tiszta tizit.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. október 8., szombat 11:06

ziro4vr írta:Fiola tolt pár Carvajalt helyezkedési hibák tekintetében. Besét játszatnám többet.

Jók voltunk amúgy. Csak én továbbra is felállást váltanék. Stieber és dzsb súlytalan.
Első felesnek mondjuk csak a végét láttam, de Stiebernek azért volt pár jó elfutása, míg GTG folyamatosan azt hajtotta, hogy nincs jobb oldalunk. Ami igaz is volt, mert Dzsudzsák nem tudom, hogy mit gondolt, de többnyire csak lezárta Fiola előtt is az utat, aki egyébként kb 3 tétmeccsel nyomta, ezért lehetett gyengébb. Szóval szerintem Stieber nem hozott tegnap rossz meccset, Dzsudzsi viszont igen. Másik fájó dolog, hogy most a cserék nem ültek, lehet későn jöttök. Bár szerintem Nikolic soha nem fog ide passzolni. Szalait meg kimaxszolja Storck, nagyon ráérzett, hogy mekkora taktikai fegyver, rohadt nagyokat küzd bármennyire is szerencsétlen néha, szerintem erre egyik-másik csatár sem képes. Szóval Dzsudzsák jobb oldalon probléma, Gyurcsót és Lovrencsicset is meg lehetne nézni. Amúgy egyszer megnézném, hogy Dzsudzsák középen játszik Kleinheisler helyén, talán többet tudna lőni. A kis vörös meg rengeteg hibával játszott.. De amúgy továbbra sem panaszkodom a csapatra, nekem tetszettek, de szerencsétlenek voltunk tegnap.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. október 8., szombat 10:24

Fiola tolt pár Carvajalt helyezkedési hibák tekintetében. Besét játszatnám többet.

Jók voltunk amúgy. Csak én továbbra is felállást váltanék. Stieber és dzsb súlytalan.
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 13 regisztrált és 0 vendég