Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. november 2., hétfő 14:33

M1Ö írta: ennyi erővel lehet 4-2-4 is elől az össze bevethető csatárral aki csak van. Csak annak meg nincs értelme.
Off: De azért arról a felállásról a Brazilok tudnának mesélni. :hmmm:
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 2., hétfő 12:49

nmate írta:A németek 4-2-3-1-gyel verték végig a világot, csak úgy csörgött.
A spanyolok meg cidáztak a 4-3-3-mal.
Az alapot megadhatja, de nem ezen múlik főként. Sokkal több tényezős ez.
A németeké a vbn igazából egy 3331 volt, írtam arról egy fél oldalas hszt, senkit nem érdekelt. Bezzeg mikor 2 sorban beszolok valakinek, jonnek az értesítők. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. november 2., hétfő 12:47

dannen írta:ez a három darab szám csak egy irányadó, sokkal fontosabbak az egyéni feladatok a pályán.
Persze, "csak" egy felállás. De azért kell legyen egy alapnak. !-2-3-1 és 4-2-3-1 közt is van különbség, hiába ugyanaz a felállás. Játékos és stratégiafüggő. Azért is lett írva, hogy ennyi erővel lehet 4-2-4 is elől az össze bevethető csatárral aki csak van. Csak annak meg nincs értelme. Nem írok ezzel újat, hogy a k.pályán kell megfogni egy meccset. Pont ezért, ezzel a szerény kis keretünkkel oda kéne tenni a hangsúlyt. Mert az sem jó, ha pl felállunk 5 védővel, mert akkor előre fele nem lehet varjálni és az sem jó, ha a 3 csatárból 3 kezd 4-3-3-ban, mert akkor meg visszafele nem lehet. De ha 5 k.pályással állunk fel, és az 5ből egy támadó (Németh erre tökéletes) akkor ha jól állunk lhete még tovább stabilizálni hátrafele, de ha baj van, akkor meg jöhet még egy csatár előre.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. november 2., hétfő 12:41

kelemen.istvan írta:Akkor azt meséld el nekem, hogy mi a különbség a 4-3-3 és a támadó 4-5-1 között?
Az én Norvégok elleni 4-5-1-em, egy 4-4-1-1 féle támadóbb 4-5-1 lenne. Lenne 4 k.pályás, előttük Németh és egy center, Böde/Nikolics/Szalai. Tehát végülis 2 csatárral álnék fel, ezért támadóbb. Csak az egyik csatár (Németh) védekezésben vissza zárna, ezért lenne 4-5-1. Meg alapból támadásoknál is mélyebbről indulna, játékban lenne. Kb mint nálunk Karim. Ezzel lenne egy stabil k.pályánk. Nem úgy mint 4-3-3-ban, ahol az első 3masból csak Németh járna vissza. Kevesebben lennénk k.pályán. Mert ha felállunk egy olyan 4-3-3-mal mint amit ziro írt, hogy középen Gera, a 19 éves srác, még valaki, elől meg Böde, Nikolics, Neméth, akkor mindenek leszünk, csak stabilak nem. Erről szólt a téma és ez a különbség a 4-3-3 meg a támadó 4-5-1 közt, csak kicsit vissza kellett volna olvass.... :coffee:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. november 2., hétfő 10:15

A németek 4-2-3-1-gyel verték végig a világot, csak úgy csörgött.
A spanyolok meg cidáztak a 4-3-3-mal.
Az alapot megadhatja, de nem ezen múlik főként. Sokkal több tényezős ez.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Marky » 2015. november 2., hétfő 9:51

annyira kicsi a merítési lehetőség, hogy nem is kell gondolkozni semmilyen felálláson. az egész a védelmen és az akaraton múlik. mentálisan kell összeszedni még őket két meccsre, akkor kínkeservesen, de meglehet.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2939
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. november 2., hétfő 9:18

M1Ö írta:Nem a felállás? Akkor ennyi erővel fel lehetene állni 4-2-4-ben elöl Szalaival, Bödével, Nikoliccsal meg Némethel, középen egy Gerával meg Elekkel.
Akkor azt meséld el nekem, hogy mi a különbség a 4-3-3 és a támadó 4-5-1 között? :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. október 31., szombat 19:40

Kerlon írta:Hagyjuk már, nem a felállás fogja meghatározni azt, hogy bizonyos csapatok milyen jók. Sőt...
Nem a felállás? Akkor ennyi erővel fel lehetene állni 4-2-4-ben elöl Szalaival, Bödével, Nikoliccsal meg Némethel, középen egy Gerával meg Elekkel.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. október 31., szombat 19:23

M1Ö írta:
ziro4vr írta:Azért vannak itt tévképzetek a 433-ról
Igaz, hogy csak a magam nevében írhatom, de szerintem mindenki tudja, hogy a mai fociban a 4-3-3 a minden, a legjobb felállás. :) Csak ahhoz minőség, játékosok, meg csapat is kéne. Nekünk úgy Isten igazából egyik sincs, úgyhogy jól írtad, hogy jó néhány játékosunk képességeit meghaladná az a követelmény, ami hozzá kell. Ezért kell egy támadó féle 4-5-1. :sly:
Hagyjuk már, nem a felállás fogja meghatározni azt, hogy bizonyos csapatok milyen jók. Sőt...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. október 31., szombat 19:17

ziro4vr írta:Azért vannak itt tévképzetek a 433-ról
Igaz, hogy csak a magam nevében írhatom, de szerintem mindenki tudja, hogy a mai fociban a 4-3-3 a minden, a legjobb felállás. :) Csak ahhoz minőség, játékosok, meg csapat is kéne. Nekünk úgy Isten igazából egyik sincs, úgyhogy jól írtad, hogy jó néhány játékosunk képességeit meghaladná az a követelmény, ami hozzá kell. Ezért kell egy támadó féle 4-5-1. :sly:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. október 28., szerda 22:52

Azért vannak itt tévképzetek a 433-ról, de lehet abban igazatok van, hogy néhány játékosunk tudását meghaladná a rendszer követelményei. :lol:
Nem illik.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. október 28., szerda 22:40

... és simán kivernének, mint a kóbor kutyát. Nekem nem tetszik a válogatott iránya, a nyilatkozatokból azt szűrtem le, hogy Drámai Pali sincs igazán kibékülve az utódjával és ennek leginkább az elképzeléseik közötti mérhetetlen ellentmondás az oka. Ahogy én látom, Storck egy nyitottabb futball irányába akarja elmozdítani a csapatot, de erre nem megfelelő a keret és akár súlyos vereség is lehet a vége a próbálkozásnak.
Valahogy így. Ha nem próbálunk meg "magyaros támadófodbalt" (értsd: elképzelés nélküli önszopatás, de legalább nem védekezünk!) játszani, még akár reális esélyünk is lehet a továbbjutásra. Védekezni néha tudunk.

A joga bonitot hagyjuk meg a hanyatló nyugat ópiumának. :mrgreen:

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5113
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. október 28., szerda 22:17

wxyz írta:németh, szalai, lovrencsics - gera, nagy, elek/tőzsér

támadásban nálam ez lenne. böde nem szint. neki az nb1 és a kifáradt feröeriek valóak. norvég védők könnyedén leszedik a pályáról. még a legegyszerűbb passzok is nehezen mennek neki

kalmár és dzsudzsák jöhetnének csereként

Azért Böde fizikuma még jol jöhet elől a kontráknál..én nem hiszem h egy Nikolics vagy Németh fogja megtartani a labdákat...már pedig ugynézki h nem mi fogjuk a támadó szamba focit nyomni...Dzsudzsi csere hát...kicsit erős...azért rá figyelni kell a szélsőkne hisz van neve európába...tény h nincs top formában :angry:
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. október 28., szerda 22:16

ziro4vr írta:Simán felcuppantanék egy 433-at...
... és simán kivernének, mint a kóbor kutyát. Nekem nem tetszik a válogatott iránya, a nyilatkozatokból azt szűrtem le, hogy Drámai Pali sincs igazán kibékülve az utódjával és ennek leginkább az elképzeléseik közötti mérhetetlen ellentmondás az oka. Ahogy én látom, Storck egy nyitottabb futball irányába akarja elmozdítani a csapatot, de erre nem megfelelő a keret és akár súlyos vereség is lehet a vége a próbálkozásnak.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2015. október 28., szerda 22:12

németh, szalai, lovrencsics - gera, nagy, elek/tőzsér

támadásban nálam ez lenne. böde nem szint. neki az nb1 és a kifáradt feröeriek valóak. norvég védők könnyedén leszedik a pályáról. még a legegyszerűbb passzok is nehezen mennek neki

kalmár és dzsudzsák jöhetnének csereként

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5113
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. október 28., szerda 21:47

Nagy szerintem egy elég jó tehetség én sokat várok tőle az elkövetkezendő években...nézz meg egy fradi meccset vagy egy Magyart és figyeld...20 évesen Futsalból bedobva..nem semmi...fizikailag még rá fér pár kiló az igaz. Németh nem gyenge fejben amennyi sérülése volt stb...oda kell erős akarat plusz fejben koncentrálni hogy visszahozza magát...nem volt sosem szerencséje most top formában van mind a 3 csatárunk...Böde Nikolics Németh...egy erős kp kéne ami elbirja h 3 ember támad...a Kalmár gyerek tényleg jó megoldás lehet...van benne fantázia...Gera is jó még..és plusz tőzsér az ő tapasztalata és bal lába sokat érhet még szerintem...a pontrugásoknál pédául..én bizakodó vagyok nagyon mindenesetre.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. október 28., szerda 21:36

Mert mentálisan rohadt erős.

Nikolic mögött van nagyon jó csapat szerintem.

Némó meg lehet fineszesebb játékos meg minden, de szerintem pont, hogy mentálisan gyengébb, ezért nem tudott megragadni hollandiában sem, ahova a tudása jó lehetett volna.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. október 28., szerda 20:21

Szerintem nem. Jó a srác. Játékban pl több van benne, mint az összes többi támadónkban együtt véve. Meg Ő legalább vissza is jár, a többiek tipikus 9esek. Bödétől meg 1x már jött a csoda. Hiába gyenge a mennyei, meg van mögötte egy jó csapat, még így sem értem, h-h a 'csába szerez ennyi gólt. :mrgreen:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. október 28., szerda 20:19

ziro4vr írta:Simán felcuppantanék egy 433-at, elöl Böde (bár mostanában annyi gólja van mint Szalainak ) Nikolic meg Németh, mögöttük Gera, Nagy meg fogalmam sincs ki. Dzsudzsák ugyanakkora alibi mint Tőzsért, de pt nyilván nem meri már kihagyni a hátranyalt hajú. Igazából a kp-ra kéne egy Modric, aki össze tudja kötni a csapatrészeket, de nekünk csak Elek van a csangcsuaj csüngből.
Igen, csak pont egy Modric féle játékos hiánya miatt lenne sok a 4-3-3. Ezzel senki nem fog egyet érteni, de nekem Kalmár játéka is tetszett mikor láttam az u20-21-es (?) VB-n. Egy 4-4-1-1 féle 4-5-1-et dobnék fel, kelleni fog a stabil kp.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. október 28., szerda 20:15

M1Ö írta:
ziro4vr írta:Végülis eddig csak kb 20 ilyen válogatott meccse volt...
Jogos, de ennyire jó még nem volt. Igaz, hogy csak MLS, de talán végre kihozza magából azt ami miatt elvitte a Pool annó. Nagyon jó a srác, én tőle várom a gólt. Aztán felébredek és Szalai kezd... :lol:
Szerintem meg csak egy jó sajtója van, aztán szevasz. Európában már elég sok helyen megbukott, az MLS meg nem tudom, hogy mennyire lehet mérvadó. Böde Danitól kell a csodát várni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 29 regisztrált és 0 vendég