Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. november 17., vasárnap 10:48

Ez már nem ígérgetés kategória! :)
Veheti mindenki hivatalosnak, már csak a "papírmunka" van hátra!

Foci szempontjából jó hír, a vidéki klubok amúgy is egy "kis" előnyben voltak...

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2013. november 17., vasárnap 0:38

Mi lesz itt ebből... :lol:
Ebben az országban? Semmi. Ennél komolyabb dolgok miatt sem patáliázott senki. Kormány támogatást adni (!nem önkormányzatit!) kluboknak már csak legyintés szintjén említhető.

szerk: bár remélem ez is csak egy nagy ígéretük marad a sok közül. Ezért csak elméleti szinten lehet róla k***va anyázni.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. november 17., vasárnap 0:33

Botrány. :coffee:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. november 16., szombat 22:19

A kormány átvállalja hat fővárosi klub: MTK, Bp. Honvéd, BVSC, Ferencváros, Vasas, Újpest adósságát, így 2014-től már adósság nélkül működhetnek tovább.

Mi lesz itt ebből... :lol:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. november 16., szombat 22:17

16-17 évesen már a fejlődési ütemedet megtörték itthon.....elavult,rossz módszerekkel.
15 évesen már a szervezeted olyan "betanulási képességekkel" rendelkezik,ami a szervezet vérkeringés-tűdővitálkapacitás-érrendszer tágulási-nyomási képesség rovására ment.

Sajnos most kezdenek ezekre rájönni......10 éve tudni lehet,ha jól elemzed a magyar edzésmódszereket.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. november 16., szombat 13:47

Wertz írta:Hajnal 16-17 évesen ment ki Németországba. Amit ő elért az ottani képzésnek köszönheti. Legalább is én ezt gondolom
Ha jól tudom Rudolf is kint nevelkedett (2,5 évig volt kint Franciaországban). Belőle is sokkal jobb játékos is lehetett volna ha ekerülik a sérülések és a hatalmas formaingadozások, és mehetne ő is a Gera-Huszti-Dzsu féle trió mellé (és Szalai is ide tartozna, de ahogy említetted ő is kint nevelkedett).
Köteles meg a belga bajnokságban és EL-ban is bizonyít, és szerintem egy komoly bajnokság középcsapatánál is megállná a helyét - az általad említett Hannover, PSV már nem komoly csapat, Angliába nem biztos hogy jó lenne. De sztem egy német középcsapat tökéletes lenne neki köv csapatának.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. november 16., szombat 13:11

Győrben fizetnének, hogy ne menjenek ki a csapatot kritizálók a stadionba

ez mennyire szánalmas.... :cens: :lol: :lol: :lol:
Internetes szurkolói információk szerint Tarsoly Csaba ekkor többek között azt mondta a drukkereknek, hogy szívesen visszafizeti számukra a bérletük árát, de inkább ne menjen ki a meccsre az, aki kritizálja a csapat játékát.
:agree: :banplz:

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. november 16., szombat 9:58

Hajnal 16-17 évesen ment ki Németországba. Amit ő elért az ottani képzésnek köszönheti. Legalább is én ezt gondolom

Köteles pedig magyar szinte jó kapus, de nem hiszem, hogy benne ennél több van. Ő egy PSVhez, Hannoverhez, WBAhoz kevés lenne

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. november 15., péntek 20:24

Wertz írta:Dárdai és Király már egy másik korosztály.

De most néztem meg, hogy Gera is már 34 éves. Én 31-32-nek gondoltam. Így az elmúlt 15 év "termésébe" ő sem fér bele.
Én még Hajnalt idetenném, aki azért, még ha nem is sokat, de játszott egy Stuttgartba, egy Dortmundba, illetve Köteles még az, aki rendszeres EL résztvevő, és általában nem is véd rosszul, sőt.. :)

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. november 15., péntek 17:40

Dárdai és Király már egy másik korosztály.

De most néztem meg, hogy Gera is már 34 éves. Én 31-32-nek gondoltam. Így az elmúlt 15 év "termésébe" ő sem fér bele.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. november 15., péntek 16:53

Wertz írta:Magyarországon pedig meg kellene már érteni, hogy nem a megnyert meccsek számától lesz jó egy utánpótlás korosztály. Hanem attól, hány jó játékost tudnak adni a felnőtt válogatottnak
Ez abszolút igaz. Pár éve volt egy jó cikk ehhez a témához: Nyolcvanhetesek
Meg lehet nézni mire vitték a spanyol 87esek, és mire a mieink. Sehol nincsenek. Legtöbb játékosról még csak nem is hallottam. Egy hasonlót lehetne csinálni a Némethék generációjából is, illetve majd a mostani U21-es csapatból is.
Wertz írta: akik külföldön letudtak valamit tenni az asztalra?
én azért idesorolnám a picit korábbi időből Dárdait és Királyt is.
Nb1-ből kis szerencsével el lehet jutni a BL-EL selejtezőbe, míg az osztrák kettőből nem.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. november 15., péntek 14:53

Nem mindegy, hogy mit játszunk az albánokkal és az angolokkal egy utánpótlás meccsen?
Attól, hogy megverjük őket, még nem lesznek jobbak a fiatal játékosaink. A mostani u21eseken jó ideje lehet látni, nem lesznek közölük sokan komolyabb játékosok. Legjobb esetben lesz 2-3 játékos aki rendszeresen tud játszani legalább egy holland szintű ligában. A többi az NB1 szintjén fog megragadni

Magyarországon pedig meg kellene már érteni, hogy nem a megnyert meccsek számától lesz jó egy utánpótlás korosztály. Hanem attól, hány jó játékost tudnak adni a felnőtt válogatottnak

Azon pedig mit kell meglepődni, hogy sok fiatalnak egy jól fizető osztrák alsóbb osztály az álom?
Egyszerűen a nagy részük tisztában van azzal, hogy soha nem lesz belőlük komolyabb focista, mert kurvára nem csak hozzáállás dolga az egész. Magyarországon gyakorlatilag nem lehet az emberből jó focista. Csak nézze meg mindenki az elmúlt 10-15 évet. Hány olyan játékost nevelt ki a magyar foci, akik külföldön letudtak valamit tenni az asztalra? Körülbelül hármat(Dzsudzsák, Gera, Huszti). Ez a mennyiség egy szégyen, egy nulla teljesítmény a magyar focitól. Az meg szerintem teljesen mindegy, hogy az ember az NB1ben bohóckodik vagy az osztrák 2ben, 3ban.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. november 15., péntek 9:14

Osztrák 3. osztályban ha van valamilyen mb2,mb1 múltad akkor van ahol 700 ezret fizetnek...
Itthon megyek kettőben is lehet milliós tételt keresni, ha van neved. True story. :x
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. november 15., péntek 0:05

BBarni írta:Osztrák 3. osztályban ha van valamilyen mb2,mb1 múltad akkor van ahol 700 ezret fizetnek...
Ő nem játszott NB1ben és asszem 2-ben sem. Haliban nevelkedett, elég jól tolta az utánpótlás tornákon, (sok gólt lőtt) de végül nem lett belőle semmi. Végülis jól elélt belőle amit kapott a kinti fociért. Másik szaktársam is játszott itthon itt-ott, Ajkán, Balaton... akármin ami azóta asszem megszűnt pénzhiány miatt, utána megye akárhányban, tehát egyre lejjebb csúszott.
'shutterisland írta:nagyjából ilyen 12-edik rangú ligában van (próbáltam utánanézni, de nem tudom konkretizálni),
HA jól emlékszem amikor az egyik angol kupában játszott a MU-fanok csapata azokról sem lehetett tudni konkrétan hányadik ligában vannak.
JustoVillar írta:De hát az mlsz szerint a huligánok okozzák a legnagyobb kárt a magyar focinak nem a bundázás.
Hemingway háborúja a szurkolók ellen is elég nevetséges.
Régen voltak nézők Honvéd meccseken is, de manapság csak pár1000-en.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. november 14., csütörtök 22:31

Nem hiszem, egyszerűen ennyit tudnak, plusz ehhez ha ekkora arc is társul!
Jova nyilatkozata meg...inkább maradt volna csöndben!

Köszi srácok... :coffee:

Avatar
JustoVillar
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:23
Kedvenc játékosaid: Casillas, Justo Villar, Bueno
Kedvenc csapatod: Haladás, Packers, Celtics, Saxo-Tinkoff
Tartózkodási hely: Holy King

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: JustoVillar » 2013. november 14., csütörtök 20:30

Mit huzzátok fel magatokat ezen a meccsen? Teljesen nyilvánvaló, hogy valaki megvette őket kilóra. Ugyanaz mint a Kaposvár Vidi. De hát az mlsz szerint a huligánok okozzák a legnagyobb kárt a magyar focinak nem a bundázás.
Köszönöm Istenem, hogy nem vagyok fradista.

Egy élet, egy szerelem, egy vallás Haladás

Öpike

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8344
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. november 14., csütörtök 19:58

BBarni írta:Osztrák 3. osztályban ha van valamilyen mb2,mb1 múltad akkor van ahol 700 ezret fizetnek...
ilyesmi összegeket hallottam már én is.

ismerősöm kinn dolgozik angliában, mellette focizik a cadbury athleticnél (egyébként innen indult sturridge) amely a legjobb esetben is nagyjából ilyen 12-edik rangú ligában van (próbáltam utánanézni, de nem tudom konkretizálni), valami regionális nyugati téma valameiky alcsoportjában van.
ott meccspénzzel meg ilyenekkel együtt úgy kaszál, mint nb2-nb3-ban néhányan.

ezek után nem csoda. :mrgreen:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. november 14., csütörtök 19:38

Osztrák 3. osztályban ha van valamilyen mb2,mb1 múltad akkor van ahol 700 ezret fizetnek...

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. november 14., csütörtök 19:31

BBarni írta:U-19 Magyarország-Anglia 1-4
angoloktól ki lehet(ne) kapni, de nem ennyire. És akkor ott is sírnak, hogy nincsen angol utánpótlás. plusz mondják, hogy 18 éves korban még jók a magyarok, és utána romlik el valami. most akkor hogy is van ez?
BBarni írta:U-21 Magyarország-Albánia 0-2
U21 Spanyol-Magyar kint 1-0, bravúros eredmény. Ezek után ez wtf kategória! de jó h nem tettem meg! Albániában 2-1re nyertek. 2011.09.06.-án nyertek legutóbb az albánok ezen korosztálya. (azóta 14 meccset játszottak, a mai volt a 15.)


Kottán György - A Magyar edzők semmivel sem tudnak kevesebbet, mint SAF! :lol:


Volt szaktársam is volt a Koman féle generációval még ifjúsági tornán Olaszországban és Németországban is, nagyon jól ment neki, de csak osztrák sokadosztályig vitte és kereste meg a kb 200e forintot havonta. Azóta már nem is focizik felhagyott vele, és "elterebélyesedett". Hozzáállás kérdése az egész.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. november 14., csütörtök 19:25

Elég gáz...ráadásul valahol olvastam, hogy eddig 0 ponttal 2:12-es gólaránnyal álltak az albánok és 2 éve nem nyertek tétmeccset! :lol:

Nagyon durván szarul állunk, minden téren! Munka miatt elég sokat beszélgetek fiatalabb játékosokkal (is) és tragikus a hozzáállásuk, 10/5 gyereknek(ilyen 16-17 éves korában) az a fő terve(nem, nem B terv), hogy hátha leigazolja egy osztrák 2-3. osztályú csapat mert ott elég jók fizetnek! :agree:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 18 regisztrált és 0 vendég