Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2014. július 24., csütörtök 9:46

BBeno írta:lehet már kérdezték itt páran de Fradi-Chelsean kiknek kell a szerződés szerint mindenképp itt lenniük? gondolom van aki itt képben van mert chelsea B-re nem dobok ki 10k-t az ablakon. annyira nme érdekel. csak hamár egy hazard, ramires, schürrle ott van akkor megér annyit a dolog. főleg ha addigra drogba újra aláír :salute:
Tegnap olvastam,hogy azon a meccsen már Fabregas és Costa is keretben lesz. Szóval szerintem jönnek a nagyobb nevek is.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBeno » 2014. július 24., csütörtök 9:39

lehet már kérdezték itt páran de Fradi-Chelsean kiknek kell a szerződés szerint mindenképp itt lenniük? gondolom van aki itt képben van mert chelsea B-re nem dobok ki 10k-t az ablakon. annyira nme érdekel. csak hamár egy hazard, ramires, schürrle ott van akkor megér annyit a dolog. főleg ha addigra drogba újra aláír :salute:
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: danianevem » 2014. július 23., szerda 21:55

BBarni írta:
Amúgy Kovács Ferenc mennyire jó választás?
A magyarok közül a legjobb választás!Hagyományőrző, ő még ismeri/látta az igazi magyar focit, nem is illik bele a Mezey féle bagázsba!Kérdés mennyire szólnak bele a munkájába felülről!Egy külföldinek jobban örültem volna, de az itthoniak közül a legjobb választás, Nyílhoz képest pláne....
Kovács Ferencet én sem igazán ismerem, de Róth Antal neve szemet szúrt... Talán éppen kompenzálni akarják a jót a rosszal, hogy ne mozduljunk el a nulláról :mrgreen:

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. július 23., szerda 21:27

Igen, azzal kell most foglalkozni, hogy Pintért pár meccs után kilegyen rúgva

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. július 23., szerda 21:07

Egy külföldinek azért örültem volna jobban, mert az azt jelentette volna, hogy szabad kezet kap nincs belepofázás fentről!Kovács Feri bácsiról sem hiszem, hogy elvállalta volna így de minden elképzelhető!Nyílnak is fentről fütyültek...

Viszont állítólag ősz elején közepén már megint új szövetségi kapitány lesz...azt hiszik ettől lesz majd szuper válogatottunk .... :fpalm:

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. július 23., szerda 20:38

Akkor nagyon jó választásnak tűnik. Az meg, hogy látta, ismeri a 70 előtti focit még egy külföldinél is hasznosabbá teheti

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. július 23., szerda 20:29

Amúgy Kovács Ferenc mennyire jó választás?
A magyarok közül a legjobb választás!Hagyományőrző, ő még ismeri/látta az igazi magyar focit, nem is illik bele a Mezey féle bagázsba!Kérdés mennyire szólnak bele a munkájába felülről!Egy külföldinek jobban örültem volna, de az itthoniak közül a legjobb választás, Nyílhoz képest pláne....

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2014. július 23., szerda 18:29

wxyz írta:Az kellene még, hogy irdatlan nagy mákkal kijussunk egy tornára. Hogy fényeznék már akkor az edzőink a szart :lol:

Nem csak Hodgsonnál lennének jobb magyar edzők, hanem mindenkinél
Még jobban lehetne fényesíteni a szart, és még több évtizedig nem nyúlnának hozzá semmihez.

Nekünk pedig le kéne szokni arról, hogy a szerencsére fogjuk, vagy másokra és/vagy gigatócsákra mutogatunk, az, hogy a többi, nálunk kisebb focinemzet kijut ide-oda, és mi nem, az már rég nem a véletlen műve.
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. július 23., szerda 18:06

Az kellene még, hogy irdatlan nagy mákkal kijussunk egy tornára. Hogy fényeznék már akkor az edzőink a szart :lol:

Nem csak Hodgsonnál lennének jobb magyar edzők, hanem mindenkinél

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. július 23., szerda 17:59

2004-ben a lettek kijutottak az eb-re, 2010-ben a szlovénok és a szlovákok is ott voltak az vb-n, a 2012-es eb-re pótselejteztek az észtek vagy a 2014-es vébére az izlandiak.
itt csak európát említettem, de rendre akad még olyan csapat a tornákon más kontinensről is (észak-korea, togo, stb) akiktől nem vártak el előtte kijutást.

tehát attól függetlenül, hogy az itthon zajló dolgok ismeretében nem lehet reális cél a kijutás egy eb-re vagy vb-re, még mindig lehetne egyszer a magyar csapat a meglepetéscsapat, mert az mindig van.
csak hát a szerencsével is hadilábon áll a népünk. :mrgreen:

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. július 23., szerda 17:46

10 év minimum mire elkezd látszódni valami, a lehető legjobb átalakításokkal is

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2014. július 23., szerda 17:43

Évek óta az a legnagyobb baj, hogy nem reálisak az elvárások, a szemlélet.

Az egész magyar foci(rendszer) annyira bűzlik, hogy ezt nem lehet egy, vagy két év alatt rendbe hozni; én legalább egy 10 évet mondanék, amikor már talán lehet nemzetközi távlatokban is gondolkodni, de azt is csak úgy, ha ezalatt a 10 év alatt VÉGIG hozzáértéssel dolgoznának, amire mostani állapotok alapján nincs esély, szóval bőven több lesz ez, mint 10 év.

Ja, és szerintem nem annyira a tehetséggel lenne gond, hanem a rohadék rendszerrel, ahogyan dolgoznak, ott volt a remek U20-as generáció, Komanékkal, aztán hopp, amikor szintet kellene lépni, valami elromlik bennük, körülöttük.
Na, most már legalább felnőtt csapat sincs, de utánpótlás sem, jobban teljesítünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára PEEtör 2014. július 23., szerda 17:46-kor.
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. július 23., szerda 17:36

Azért nem mindegy kit neveztek ki az utánpótlás élére. A hétfői hírrel végre történt valami ami fejlődést hozhat

Amúgy Kovács Ferenc mennyire jó választás?

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. július 23., szerda 17:20

Nyilván ha nem kap edzéseken normális képzést akkor kint maradhat minden edzés után 5-6 órát akkor sem lesz belőle világsztár!Viszont azt se mondja senki, hogy nem fejlődhet ezzel!Szerintem mondjuk rohadtul nem mindegy, hogy 11 Gera vagy ilyen zselé huszárok vannak e a pályán!Pedig neki sem voltak olyan nagy edző,edzései de nagyon sokat gyakorolt edzések után és meg lett az eredménye!Az is igaz, hogy ha itthon rendes edzéseben részesül(és elkerülik a sérülések) akkor akármelyik csapatba befért volna...
Itt amíg nem lesz rendbe szedve az mlsz addig nem lesznek itt világsztárok!Kivéve ha nagyon hamar nem kerül ki valaki külföldre!A Barca utánpótlás csapatában focizik egy 10 éves kis srác Mari Zoltán aki a Fraditől ment ki ha jól tudom már két éve kint van és piszok nagy tehetségnek mondják!Persze már győzködik, hogy ha úgy alakul akkor spanyol válogatott legyen és ti eltudjátok képzelni ahogy tépelődik, hogy spanyol válogatott legyen vagy magyar? :lol:
Azzal mondjuk nem értek egyet, hogy nem kellenek külföldi edzők a rendbetételhez!Szerintem csak velük("Monizokkal") lehetne ezt elérni, vezessék ők egy ideig képezzék ki a fiatal magyar edzőket és azután lehetne a magyar edzőkre támaszkodni! :agree:

Ja és a másik, ne csodálkozunk azon, hogy tele vannak a csapatok milliárdosok gyerkőceivel meg haverok gyerekeivel...nézzük már meg manapság mennyibe kerül egy gyereket edzésre járatni!Felszerelés,ilyen tagdíj, egy kis plusz pénz, hopp egy értelmetlen külföldi túra amire megint el lehet kérni jó sok pénzt, jaj kevés a bója edzésen arra is lehet pénzt kérni meg minden szar...aztán ezek mellett még legyen kajája a gyereknek,járasd suliba(ahol szintén rengeteget kell fizetni)stb stb...
szerk: Na még egy valamit kihagytam rengetek utánpótlás edzővel beszélgettem hát oké, hogy a nagy részük semmit nem csinál, de bazdmeg itthon a jobb csapatoknál kapnak 70-80 ezreket...rengeteg olyan sztorit hallottam, hogy kocsit,házat kellett eladniuk mehettek haverhoz egy időre, aztán még a klubok néha rájuk sóznak egy kis plusz költséget fizesse azt is ha meg esetleg fejleszteni akarja magát akkor fizessen ki ilyen-olyan licencet x millióért... :lol:

Egy kis jó hír legalább(bár mindegy igazából): Kovács Ferenc az új utánpótlásfőnök

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 23., szerda 16:22

wxyz írta:Azért az meglepett, hogy még itt is szinte mindenki a fiatalokat szidja. Durva, hogy elvárnátok már egy 12 éves vagy még annál is fiatabb gyerektől, hogy saját magától képezze magát

Én ezzel hagyom is ezt a témát

Azok a 12 évesek akik manapság bekerülnek az akadémiákra azok az iphonet pötyögtetik, és nem a labdát. Sajnos

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2014. július 23., szerda 16:18

Hány meg hány olyan játékos van,akik az utcán tanultak meg futballozni. Minden alapot magukra szedtek (labdakezelés,cselezés,kapura lövés,kitámasztás,technika,dekázás stb). Akinek meg van az alap,azt lehet formálni,javítani,megtanítani hogyan kell labda nélkül mozogni,kijavítani a hibáit és javítani a mozgáskoordinációján. Egy 12 évestől nem várható el,hogy magát fejlessze,de azzal,hogy naponta 100-at kapura lő saját szabadidejében,azzal már hozzájárult ahhoz,hogy jobb legyen annál,mint aki edzés után a szabadidejét call of duty multiplayerben tölti el...

Aki rendelkezik egy erős alappal,azt sokkal jobban meglehet tanítani új dolgokra,mint azt,akinek alapvető hiányosságai vannak (pl: nem bír átvenni egy lőtt passzt,nem tud ballal/jobbal passzolni,nem tud mellel átvenni egy labdát stb).
:goat:

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. július 23., szerda 16:09

Azért az meglepett, hogy még itt is szinte mindenki a fiatalokat szidja. Durva, hogy elvárnátok már egy 12 éves vagy még annál is fiatabb gyerektől, hogy saját magától képezze magát

Én ezzel hagyom is ezt a témát

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62613
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. július 23., szerda 14:08

Mond mar meg nekem, h egy mostani fiatal ha kint marad edzes utan szerinted tudja mit fejlesszen? Mert ha azt mondod igen akkor tenyleg hagyjuk a csaba az egeszet.
Amelyik fiatal nem tudja, hogy miben kell fejlődnie, az a focit hagyja abba. Illetve nem, tökéletesen beleillik a mostani rendszerbe, mert ku.vára meg van magával elégedve.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Mike » 2014. július 23., szerda 14:05

hehe írta:továbbra sem atomfizika a foci.

ha sokat gyakorolsz vmit, akkor abban jobb leszel, mint voltál.
mindenre igaz, aki ezt nem fogja fel, az sztem hagyja el a topikot.
köszönet! :salute:

a múlttal se jött senki, nem is értem hogy jött ide

még1szer és utoljára, a legnagyobb tehetségeink közül legtöbben igenis megkapták az esélyt hogy külföldön, a csodás külföldön tanulják tovább azt amiben elvileg jók. Csak egyikben sem volt alázat.

az edzés meg csak egy alap. Másfél óra alatt nem lehet olyan szinten betanulni semmit, hogy zsigerből tudjad. De ha kint maradsz, és tovább gyakorlod, akkor lehet hogy sikerülni fog.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. július 23., szerda 14:00

Mond mar meg nekem, h egy mostani fiatal ha kint marad edzes utan szerinted tudja mit fejlesszen? Mert ha azt mondod igen akkor tenyleg hagyjuk a csaba az egeszet.
továbbra sem atomfizika a foci.

ha sokat gyakorolsz vmit, akkor abban jobb leszel, mint voltál.
mindenre igaz, aki ezt nem fogja fel, az sztem hagyja el a topikot.
Kép
Kép
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 53 regisztrált és 0 vendég