Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
mentamas
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 20:32
Kedvenc játékosaid: Rodrygo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: mentamas » 2013. október 14., hétfő 15:51

Valaki betudná linkelni Szalai teljes, vágatlan interjúját ? :)
Fenn van a nemzetisport-on, de nem mennek a pixter-es videók nekem.

petiamadridista
Hozzászólások: 5217
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2013. október 14., hétfő 15:30

"Olyannal még nem találkoztam, aki azt mondaná, hogy mutassatok nekem egy olyan magyar játékost, aki top bajnokságban sztárcsapatban játszik. Vagy mondjatok olyan top tehetséget, akit a magyar futball kitermelt az elmúlt 10-20 évben. Mondjatok egy olyan top edzőt, aki top ligában letett valamit az asztalra az elmúlt húsz évben, vagy olyan magyar csapatot, amely BL-ben vagy EL-ben nagy bravúrt csinált volna. Mondjatok olyan játékost, aki az utóbbi 10-20 évben top játékos lenne a nemzetközi fociban. A válogatott csak ezekből a játékosokból állhat össze. Csak azokból, akik most vannak. Nekünk nincsen top sztárunk, nincsenek német, angol, spanyol szintű, BL- és EL-tapasztalattal rendelkező játékosaink. A mieink vagy a második ligában játszanak vagy olyan országokban, amik nem tartoznak az elithez. Ne kezdjünk el minden selejtezősorozat előtt reményt kelteni, mert ez illúzió. Ezeket ki kell mondani."
Tegnap órákon keresztül én is ezt írtam, csak a fél fórum leparkolt Geránál, és elkezdte sz...i..

Matyas
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:57
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Guti, Raúl, El Fenomeno,

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Matyas » 2013. október 14., hétfő 15:07

Pár gondolat a válogatottról, itthoni labdarúgásról és a pénteki "meccsről".

Már a sorsoláskor sokak számára világossá vált, hogy a VB-re való kijutás esélye elég csekély, realitása pedig semmiképp sincsen.Nem vártam mást a pénteki meccstől sem mint egy jókora zakót (igaz 8-ra nem számítottam).A szememben Egerváry "mandátuma" alatti válogatott legnagyobb hiányossága a szerethető csapat hiánya.Lehet itt mindenféle szép nyilatkozatot tenni hogy rossz körülmények meg összeszokottság nélkül nem megy.Igen csak ez minden alapot nélkülöz.Nehogy már egy románok elleni meccsre úgy menjünk ki, hogy még be is pucsítunk úgy rakjanak ... .A minimum hogy egy ilyen horderejű presztízs meccsre úgy megyünk ki mintha vért ittunk volna.Ez nemelvárás ennek alapnak kéne lennie, hogy Hollandiába az első faltra a 60 percben kerül sor amikor is Németh belerúg a földön fekvő de Jongba.Hát szégyenek szégyene.

Következő kapitánytól ez lenne a legnagyobb elvárásom,hogy legalább ezt a gyilkos ösztönt verje bele ezekbe a tökkelütöttekbe.Hogy igenis ha képességekbe nem vagyunk ott akkor legalább szaggassuk szét a mezünket és dögöljünk meg azért a tetves címerért ha egyszer kiállunk a pályára.No meg a beválogatás, lehet itt ceccegni hogy Tőzsérrel meg Husztival Kötelessel sem lenne jobb de azért mekkora luxus hogy egy élete formájában lévő Huszti aki szórja a gólokat a Bundesbe nem kerettag.Hát alapból is gyenge keretünk van ilyet meg abszolút nem engedhetünk meg magunknak.

Más: a meccs utáni fészbúk üzenetekből elém került az egyik Hali akadémista edző posztja miszerint nem Egerváryra kell húzni a vizes lepedőt hanem az összes Mo-n dolgozó szakember kudarca.Hát könyörgöm az ő keze alól került ki mindkét parádésan teljesítő bekk (Devecseri,Guzmics).Saját magát köpi szembe.Sajnos a hazai edzők nagy része a futóiskolát nem tudja megtanítani a kicsiknek és itt maradunk el a többi futballkultúrától szembetűnően.Hát megnézek egy elsőosztályú meccset és nagy részük ezzel a futóteljesítménnyel egy osztrák megye szintű csapatba nem élne meg.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. október 14., hétfő 15:00

Mintha R.M.C.F-t olvasnám. :agree:

Puding,
sokan nevetnek itt rajtam, meg PÜ-ben is lehülyegyerekeznek..stb..de ezeket nem veszem komolyan,ők az alja.....szóval,azért pár ember figyel és be látja hogy sok okosságot írtam már le ide....mert sokat.Csak sokan nem látják be,vagy nem akarják. Az idő nekem dolgozik, és a magyar focival kapcsolatban vagy a madriddal esetleg a barcával is idővel azért igazolódtak az állításaim.
A pláne meg az,hogy évek telnek el sokszor mire visszahallom a szavaimat......és vannak akik úgy adják elő,mintha feltalálták volna a spanyol viaszt.(csak hogy aktuális problémát is beleszőjjek- lásd VDB és a spanyol válogatott amit már a VB-n megmondtam, és akkor a legtöbb kinevetett....mára már belátják mi a probléma)
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. október 14., hétfő 14:19

Puding írta:...
Igaza is van
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
miVida
Hozzászólások: 1046
Csatlakozott: 2013. augusztus 3., szombat 11:11
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema (Marcelo,Kovacic,Kroos)
Kedvenc csapatod: Real Madrid (DVSC, Francia válogatott)
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: miVida » 2013. október 14., hétfő 14:16

forrás: http://www.nemzetisport.hu/magyar_valog ... ai-2287585
(Puding írása)

Na de hoppá :sly: nem semmi meglátás Szalai részéről, és télleg RMCF beszélt erről nem rég, nekem is az ugrott be, és már előtte is ez volt az én véleményem is, so ez most csak megerősödött bennem :hmmm:

(Capello for coach!!)
Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az ő lelkében kárt vall? Avagy micsoda váltságot adhat az ember az ő lelkéért?

Courtois - Odriozola-Ramos-Varane-Alaba - Kovacic-Kroos - Isco - Hazard-Mbappé-Asensio

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Puding » 2013. október 14., hétfő 14:08

Mintha R.M.C.F-t olvasnám. :agree:

Szalai Ádám nyilatkozata:

"Kicsit másként kezdeném meg ezt a sajtótájékoztatót, attól függetlenül, hogy alakult ez a román vagy a holland meccs. A legjobban az fáj, hogy olyan futballszerető emberek, akik szeretik ezt a sportágat, nem csak most, hanem évek óta, át vannak verve. Ennek egy oka van: mi elsősorban egymás közt olyan terveket szövünk, vagy terveket határozunk meg, amik nem reálisak. Ez a médián át ki is van mondva, ezért sokan csodát várnak. Megdöbbentő, hogy ilyenkor minden szakértő egymás hátába döfi a kést, a másikat hibáztatja, évek óta egymás háta mögött megy minden, aztán kudarc esetén mindenki kiáll, és mutogat a másikra.

"Olyannal még nem találkoztam, aki azt mondaná, hogy mutassatok nekem egy olyan magyar játékost, aki top bajnokságban sztárcsapatban játszik. Vagy mondjatok olyan top tehetséget, akit a magyar futball kitermelt az elmúlt 10-20 évben. Mondjatok egy olyan top edzőt, aki top ligában letett valamit az asztalra az elmúlt húsz évben, vagy olyan magyar csapatot, amely BL-ben vagy EL-ben nagy bravúrt csinált volna. Mondjatok olyan játékost, aki az utóbbi 10-20 évben top játékos lenne a nemzetközi fociban. A válogatott csak ezekből a játékosokból állhat össze. Csak azokból, akik most vannak. Nekünk nincsen top sztárunk, nincsenek német, angol, spanyol szintű, BL- és EL-tapasztalattal rendelkező játékosaink. A mieink vagy a második ligában játszanak vagy olyan országokban, amik nem tartoznak az elithez. Ne kezdjünk el minden selejtezősorozat előtt reményt kelteni, mert ez illúzió. Ezeket ki kell mondani."

"Nehéz elvárni, hogy 3-4-5 év alatt kijöjjön 5-6 sztárjátékosunk. Erre több idő kell. De ezzel se lehet mindent besöpörni a szőnyeg alá, mert addig keményen kell dolgozni. Át kell alakítani a magyar futballt, mert csak akkor van értelme az egésznek."

"Én 16 évesen mentem ki, mert itthon lemondtak rólam. 1-2 év kellett ahhoz, hogy valamennyire magamra találjak, addig szinte nem játszottam. A legnagyobb különbség az, hogy a neveltetésben, képzésben olyan szinten le vagyunk maradva, hogy nagyon. Nem a körülményekben, hanem a képzésben. Az, hogy valaki 30 éve azt mondja, hogy ő edző, az még nem döntő. Nem az anyagi gondok, vagy a rossz pályák miatt van ez. Ezt senki ne mondja. Én 16 éves koromtól 1-2 év alatt el tudtam jutni magasabb szintre, majd később német top csapatokhoz. Ez nem pénz, hanem akarat és tanulás kérdése. Senki ne mondja, hogy a lemaradásunk csak a körülmények miatt van. Ez csak kifogás, magyarázkodás."

"Nézzük meg, hány tehetségünk van? Nem lehet 5 nap alatt csodát tenni a válogatottnál, nem ebből juthatunk ki, hanem abból, amit év közben tanulunk, ahogyan év közben dolgozunk. Rengeteg szakértőnk van, akik a TV-ben, újságokban egymásra mutogatnak, de nem tudják, hogyan épül fel egy profi klub szervezetileg, mentális vagy fizikai munkában. Az tükrözi a magyar focinkat, hogy nekem kell ezt elmondanom 25 évesen, x válogatottsággal."

"A magyar focinak, a válogatottnak olyan edzőre van szüksége, aki veri a fejünket. Aki mindent belever. Így volt ez Mainzban. Nem volt pénzünk drága játékosokra, de reggeltől-estig begyakoroltunk mindent, minden belénk lett verve, mert olyan edzőnk volt. Mi azt nem csinálhatjuk meg, mint néhány helyen, hogy 40-50 százalékot ad az edző, mert olyan topjátékosaik vannak, akik maguktól tudják, hogy mi a dolguk. Itt belénk kell verni mindent."

"Olyan edző kell, aki néhány edzés, néhány nap alatt valamit össze tud gyúrni ezekből a játékosokból. Szervezett játékkal talán jutunk valamire. Nekem már elegem van az olyan nyilatkozatokból, hogy nem volt szerencsénk vagy elkerülhető gólokat kaptunk. Ne verjük át egymást."

"Nem azt mondtam, hogy az az ok, hogy nincsen normális edzője a válogatottnak. A gond az, hogy 20 éve meg vannak vezetve az emberek. Nincsen jó játékosaink, nincsenek olyan edzőink, akik Európában letettek valamit az asztalra. A válogatottban kész játékosok vannak már, de ők már teljesítményben, mentálisan nem fogják felvenni a versenyt a törökökkel vagy a románokkal, mert 15 éven át nem azt a képzést kapták, mint az ő játékosaik. Amit ők kapnak, tanulnak, azt nem lehet összevetni az európai bajnokságokban tanultakkal."

"Volt súrlódásunk, kár lenne tagadni. Ezeket a dolgokat neki is elmondtam. De a játékosoknak is. Mi kaptunk ki Máltán, Romániában, Hollandiában. Ennek mi vagyunk az okai, de minket neveltek valakik ilyen szintűvé."
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anthony » 2013. október 14., hétfő 11:51

Így van, ezt is le írtam nagyjából, csak mivel mondom nem vagyok képben a magyar focival nem akartam jobban belemenni.
Ez a nagy gond, hogy nincs játékos, ezt látom a hírek alapján, hogy Egervári sem volt akit behívjon, lesérült egy balbekk, egyszerűen nincsen akit behívni helyette, vagy csak úgy alapból nincsen senki. Hiába akarsz egy rendszerben gondolkozni, 4-2-3-1, 4-3-3, stb. ha nincsenek játékosok hozzá.

Épp most olvastam az index cikket a belga csoda generációról (nem mintha nem tudnánk róluk már egy ideje), ott a példa, a belgák megmutatták, csak le kell másolni őket, nem kell semmi extrát kitalálni. És ne mondja senki, hogy nincs rá pénz, bőven van pénz a magyar fociban, az MLSZ is rengeteg pénzt szór el, dajcstomi is kifakadt facebookon (az már más kérdés, hogy mért nem fakadt ki 3,4,5,10 évvel ezelőtt, mért kell egy ilyen extrém eredmény a sárdobáláshoz?).

Én nem várok el szinte semmitse a magyar csapattól, de ezek még azt sem képesek teljesíteni :roll:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. október 14., hétfő 11:34

mert egyszerűen nem látom kik lesznek azok a játékosok, akik képesek ezt a bravúrt véghezvinni (igaz nem is vagyok eléggé képben a magyar focival). Azt sem tudom elképzelni ki lehetne az a szövetségi kapitány, akivel ez sikerülhet? Bölöni? Ő már hosszú évek óta semmitse tett le az asztalr

Azt kellene szerintem elfogadni/felfogni...hogy nem lesz itt foci egy egy szerepcserétől, se külföldi edzőtől, se magyartól, se játékosoktól...nem lesz,mert a játékos állomány nem ALKALMAS arra a tudásra amit elvárnánk tőlük.
Lehet idehozni a világ valaha élt legsikeresebb edzőiut,akkor sem lesz belőle foci,sikeres foci és főleg nem olyan amire itt várnak sokan.
Nem lesz mert alkalmatlanok vagyunk rá...rosszak voltak a felkészülések,már gyerekkkortól....minden téren.

Ha Te porschék között akarsz versenyezni,őket akarod legyőzni egy opellel, akkor hiába teszed bele vettelt.....nem fogja megoldani,mert több tényező nem adott.

:hi:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anthony » 2013. október 14., hétfő 10:56

Számomra a sorsolás óta nyilvánvaló volt, hogy nem fogunk továbbjutni, és az is nyilvánvaló volt, hogy a következő selejtezőt új edzővel fogjuk kezdeni.

Na most ugye a következő EB az már felhígitott lesz, oda már boldog-boldogtalan képes lesz kijutni, hátha sikerül Magyarországnak is.

Mondjuk az sem lesz egyszerű, mert egyszerűen nem látom kik lesznek azok a játékosok, akik képesek ezt a bravúrt véghezvinni (igaz nem is vagyok eléggé képben a magyar focival). Azt sem tudom elképzelni ki lehetne az a szövetségi kapitány, akivel ez sikerülhet? Bölöni? Ő már hosszú évek óta semmitse tett le az asztalra szerintem. Másodvonalas bajnokságokban hoz középszerű eredményeket, mire lenne jó ez egy válogatott élén?

petiamadridista
Hozzászólások: 5217
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2013. október 14., hétfő 10:33

Szerintem meg Egerváry semmit nem tett hozzá, de semmit nem is vett el a magyar fociból.
Egy borzalmas meccse volt, a románok elleni idegenbeli (mondjuk pont akkor kellett volna a legjobban játszani :D )
Bár ha a hazai Románia elleni meccset behúztuk volna, akkor azt is elnézhetnénk, és ugye tudjuk, hogy a hazai meccs nem az edzőn, hanem a falábú játékosokon ment el (utolsó perc, ketten rúgnak luftot :D )

Most, pl 5 -6 évvel ezelőtt ugyanígy kaptunk volna 7-et, 8-at egy felpörgött holland válogatottól Amszterdamban, hiába volt nálunk a hipervilágklasszis Gera, meg az univerzum szupersztára, Dzsudzsák.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. október 14., hétfő 6:00

Istimester egyet ertek veled. Nem azt mondom, jo valogatottunk van....de azert ossze lehetett volna hozni egy utos kis csapatot. Az egyertelmu, h a rajzmuvesszel elvesztegettunk eveket. Mar a kinevezesenel ellene voltam. Azt evek alatt teljesen leepitette mint mentalisan, mint taktikailag a csapatot(kedvencek bevalogatasarol nem is beszelve). Remelem az eletben nem vesz reszt a labdarugasban semilyen szerepkorben.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. október 14., hétfő 2:15

Peti.

Rossz meccsből indulsz ki, azóta már kiderült, hogy a Norvég meccs előre lefixált bunda volt. Carew ide, Carew oda. Csakhogy képben legyetek :)

A média parasztvakitásával egyetértek, de a 8-1 nem a magyar gondolkodás eredménye. A 8-1 az elvesztegetett egervári évek, a rémes szakmai és mentális felkészités eredménye. De ez egy bővebb téma.

petiamadridista
Hozzászólások: 5217
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2013. október 13., vasárnap 20:27

Elég messze van a "senki" és az "ügyes játékos" kategória nálam...
Jó akkor legyen igazad.
Bár mondjuk Gera Ibrahoz képest mondhatni, hogy egy senki, már elnézést :D és mégis kb vele egy szinten kezelte őt a magyar közgondolkodás.
Tehát ahhoz képest ami a valóság, és ahova predesztináltuk az illetőket..

De jól van durván fogalmaztam, legyen igazad.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. október 13., vasárnap 20:24

Ha elolvastad volna a kommentem akkor látnád, hogy ebbe kötöttem bele:
senkiket sztároltunk fel
Elég messze van a "senki" és az "ügyes játékos" kategória nálam...

petiamadridista
Hozzászólások: 5217
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2013. október 13., vasárnap 20:16

Ja és még valami (bocsi a dupláért, de már nem tudtam szerkeszteni)

Szóval: Persze, nyilván ha lett volna 11 Gera a csapatban,akkor sokkal több esélyünk lett volna, de nem volt.
És nem azt kommunikáltuk le, hogy egyszerűen gyenge a keret, hanem hogy gyenge az edző!!

És nem tettük a keret gyengesége ellen, hanem mindig az edző ellen.

Az egész gondolat menet nem Geráról szólt, soha, az elejétől kezdve egy percig sem, hanem a realitásokról, amelyeket a magyar közeg egyszerűen abszolút nem érez, és ez pl azért van, mert mindig akad valaki akit értelmetlenül felsztárolunk és várjuk a csodát.
Nem értem, hogy ebben mit nem lehetett megérteni.

petiamadridista
Hozzászólások: 5217
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2013. október 13., vasárnap 20:02

Ibra? :lol:
Most komolyan a világ egyik legjobb támadójához akarod hasonlítani?
Keru nem tudom hogy jött ide, nem is foglalkoznék vele, mer nemsokat láttam játszani.
Elmondom hogy jön ide, és aztán szépen leírva mindenkinek a szájába rágom a mondandómat, hogy megértse az, aki még nem fogta fel.

Szóval: "Keru" úgy jön ide, hogy a 2008as Eb selejtezőben ő rohamozta a magyar kaput, Ibra meg több selejtezőcsoportban is pályára lépett ellenünk.
Na.
(minden pontra kitérek, hogy érthető legyen a gondolatmenet, mert itt páran el vannak tévedve)

Tehát: A magyar válogatott játszott a Carew és Ibra vezette válogatottakkal, és alul is maradt.
Ami természetes, hiszen jobb játékerőt képviselt az ellenfél. Gera ügyes játékos, (volt) ahogy Hajnal, Huszti, vagy Dzsudzsák is.
De teljesen evidens volt sokak számára, hogy annyira nem elég jók, hogy egy Ibra, vagy Carew, vagy Cronaldo, vagy Van Persie vezette válogatottakat legyőzzenek. Stimmt?
Na, ezzel nincs is semmi baj.
Viszont: a magyar közgondolkodás elvárta, remélte, úgy gondolta,hogy ezek a játékosok, ez a keret kellően erős ahhoz, hogy egy VBre, vagy egy 16 csapatos EBre kijusson.
Közben meg egyértelmű volt, hogy erre nincs esély. A szurkolók kis hányada tudta, hogyha játszunk egy x körüli meccset mondjuk a svédekkel, akkor az utolsó percekben 10ből 9szer a svédek fognak nyerni, mert Ibra jön. És ő dönti el, 10ből 9szer, mert annyival jobb, mint Dzsudzsák vagy Gera vagy tudom is én kicsoda.
Ez általában így is volt.
Viszont a magyarság ezt a tényt!! nem akarta, nem akarja elfogadni, így ahelyett, hogy brutális változtatásokat eszközöljön, inkább keres egy bűnbakot. (Általában az edző, mert hát ilyen kerettel többet kéne kihozni, közben meg igazából nem) A magyar foci nem helyezi el reálisan magát a földgolyón. Ha elfogadjuk azt a tényt, hogy mi egy 6-7 csapatos selejtezőcsoportban csak maximum a 3.-4. helyre vagyunk jók az pozitív.
Ha ezt beláttuk, akkor megfogalmazzuk a hosszútávú elvárásokat. Ami mondjuk egy Vb részvétel.
Miután felismertük, hogy egy ilyen eredményhez jelenleg közünk sincs, utána teszünk valamit.
Mondjuk teljesen átreformáljuk az utánpótlásképzést, és hívunk valakiket akik megtanítanak minket focizni, vagy tudom is én.

Ez a mondandóm lényege, hogy általában csak önámítás folyik, és irreális dolgokról álmodozunk, amik nem jöhetnek létre, és közben nem változtatunk semmin.
OTTHON a mostani selejtezőkön: Izrael ellen 1-1, Oroszok ellen 1-0, Észak-Íreket sem verték meg 1-1, de legalább Azerbajdzsánt meg tudták verni és gondolom Luxemburgot is megfogják jövő héten...
de ott a 2010es selejtező is, hazai pályán Albániát sem verték meg (0-0) az általad említett svédeket sem verték meg (0-0), de a magyarokat és Máltát meg tudták verni!
De közben: 2004: EB döntő, 2006: Vb elődöntő, 2012: EB elődöntő. Ja és mindne világversenyen kint voltak, és a csoportból mindig továbbmentek.
hagyjuk ezt az összehasonlítást.. ne menjünk bele.
A jelenlegi, és főleg ha visszanézzük az elmúlt 20-30 év tapasztalataiból kiindulva ne várd már el, hogy MAGYAR focista lesz majd a Rela, MU, Bayern, Dortmund, stb kezdőjében, de még keretében sem (mondjuk Bajner játszott a Dortmundban tavaly)
Nem várom el.. Hol írtam, hogy elvárom? Annyit akarok mondani, hogy mi magyarok ne várjuk el egy ilyen kerettől, hogy kijut egy VBre. De közben meg mi magyarok elvárjuk, és csodálkozunk, hogy nem megy, és kirugdossuk az edzőt, bárki is legyen az.
Gera meg pl 08-09ben csereként beállva 9 perce alatt gólt lőtt a MU-nak, utána évben a Chelseanek, utána évben a ManCitynek, pár éve az idény kezdetekor a Liverpoolnak egy zseniális kapásból ami sokáig díszelgett több helyen is (PL év legszebb 10 góljában is bent volt ha jól emlékszem, de utána pár meccsel jött a sérülése)
És 09-10ben meg pont Gera vezettte a Fulhamet az EL döntőbe, ő juttatta tovább a csoportból őket, ő gólja-gólpassza kellett a Sahtar ellen, utána a két góljával kb kiejtette a Juventust, majd Wolfsburg elleni összecsapásokon 3 gólból két gólpassz és így tovább. zseniális éve volt. és ahogy más is írta a PL álomcsapatába is bekerült egyik évében és "Magic magyarnak" is hívták/hívják. Amikor nem sínylett a sérülések miatt nagyon is kiemelkedett a WBA-Fulham csapatokból. Ő is többre vihette volna, ahogy pl Lisztes és Buzsáky is ha nem sérülnek le pont a "legrosszabb" pillanatban.
Nem azt mondom, hoyg reménytelenül sz.r játékosok. Hanem, hogy mit lehet velük reálisan megvalósítani.
Az a baj, hogy még mindig nem érted, de hagyjuk is már te is belezavarodtál ebbe!
Igen bele. hogyne.

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2013. október 13., vasárnap 19:51

Mike írta:De volt olyan szinten mint Arteta vagy Rosicky szintet is elérhetett volna ha nem ilyen sérülékeny.
Rosicky pont rossz példa, mert ő is volt legalább annyit sérült, ha nem többet...mégis egy Arsenalban játszik.
De nem is erről van szó, mert fennt említett játékosok igazán csak magyar szinthez képest számítanak jó játékosnak, európai vagy világ viszonylatban ők max egy átlaghoz közeli játékosok és így ahhoz kevesek, hogy egy válogatottat a vállukra vegyenek és kivezessék a csapatukat egy világeseményre.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. október 13., vasárnap 19:46

Hagyjál már a hülyeségekkel..
Olyan volt mint Dzsudzsák, esetleg kipróbálhatta volna magát egy komolyabb csapatban, aztán megláthattuk volna, hogy ténylegesen mire képes, de ez nem történt meg.
Ennyi, köszönjük szépen a részvételt.
petiamadridista
Az a baj, hogy még mindig nem érted, de hagyjuk is már te is belezavarodtál ebbe! :)

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. október 13., vasárnap 19:38

petiamadridista írta:De pl hazai pályán egy Hollandiát vagy Svédországot simán megvernek bármikor, ha arról van szó.
OTTHON a mostani selejtezőkön: Izrael ellen 1-1, Oroszok ellen 1-0, Észak-Íreket sem verték meg 1-1, de legalább Azerbajdzsánt meg tudták verni és gondolom Luxemburgot is megfogják jövő héten...
de ott a 2010es selejtező is, hazai pályán Albániát sem verték meg (0-0) az általad említett svédeket sem verték meg (0-0), de a magyarokat és Máltát meg tudták verni! :mrgreen:



Ervin Koeman vezérletével az utolsó meccsén lett a hollandok elleni 1-6,
amikor Dzsudzsák gólt lőtt még a meccs elején és ez után jött 2010 nyarának végén Sanyi bácsi...

A jelenlegi, és főleg ha visszanézzük az elmúlt 20-30 év tapasztalataiból kiindulva ne várd már el, hogy MAGYAR focista lesz majd a Rela, MU, Bayern, Dortmund, stb kezdőjében, de még keretében sem (mondjuk Bajner játszott a Dortmundban tavaly). Ilyen egyhamar, talán az én / mi életünkben nem fog előfordulni. Viszont Gera, Huszti és Dzsudzsák trió igen is ígéretesen csinálta a pályafutásukat (csak Bali elrontotta hogy Oroszországba ment). Szalai most a Schalkeban BL-ben játszik és gólokat is szerez egy jó német csapatban ami bár nem bajnoki címért megy, de ott van a nagy páros és a Leverkusen mögött erősségben. Hannover jelenleg szintén az 5.helyen áll.

Gera meg pl 08-09ben csereként beállva 9 perce alatt gólt lőtt a MU-nak, utána évben a Chelseanek, utána évben a ManCitynek, pár éve az idény kezdetekor a Liverpoolnak egy zseniális kapásból ami sokáig díszelgett több helyen is (PL év legszebb 10 góljában is bent volt ha jól emlékszem, de utána pár meccsel jött a sérülése)
És 09-10ben meg pont Gera vezettte a Fulhamet az EL döntőbe, ő juttatta tovább a csoportból őket, ő gólja-gólpassza kellett a Sahtar ellen, utána a két góljával kb kiejtette a Juventust, majd Wolfsburg elleni összecsapásokon 3 gólból két gólpassz és így tovább. zseniális éve volt. és ahogy más is írta a PL álomcsapatába is bekerült egyik évében és "Magic magyarnak" is hívták/hívják. Amikor nem sínylett a sérülések miatt nagyon is kiemelkedett a WBA-Fulham csapatokból. Ő is többre vihette volna, ahogy pl Lisztes és Buzsáky is ha nem sérülnek le pont a "legrosszabb" pillanatban.

amúgy ha jól emlékszem Koeman-al jött pár hollandus szakember is és ők átvették az U válogatottat de nem ment valami jól nekik, vagy fene tudja miért de elmentek.

mit nem lehet felfogni azon, hogy a KLUBFOCI és a VÁLOGATOTT teljesen más. a klubok alkalmazhatnak külföldi játékosokat is akik ha nem is "Real-szintűek" (bár ilyen kifejezés nem létezik) de manapság egyre több MINŐSÉGI légiós jön kis hazánkba. 4-5 éve a Győr, pár éve a DVSC és tavaly a Vidi sikereiben is nagyon közrejátszottak a minőségibb légiósok. és ezekkel a játékosokkal lehet KLUBSZINTEN elérni ezt-azt. ahogy írtam libalegelőkön nem lehet EL meccseket játszani. állandóan stadiont bérelni más csapatoktól meg nem a legjobb megoldás (DVSC elment Nyíregyházára, asszem Miskolcra is és a Puskásba). Illetve Magyarországnak illene lennie egy MODERN stadionnak, ahol a válogatott játszhat. Ez szerintem egy jó darabig a Fradi új stadionja lehet. Minőségi stadion, ott majd lehet játszani. persze ehhez csapat és ok is kell hogy a nézők kimenjenek. amúgy sok kommentet és pár blogot is elolvastam: anno MÁLTA!!!!! ellen is képesek voltak megtölteni a Puskás stadiont.

Ahogy a jelen helyzet áll, az örökös pár éven belüli magyar edzők keringője már hosszú évek óta szánalmasnak tekinthető. ha valakit valahonnan kirúgnak akkor alkalmazzák máshol majd onnan is kirúgják és megint elmegy máshova. nem számít hányszor bukott meg akkor is lesz munkája. Az új hullám edzői közül a már korábban említett Horváth Feri (most Paks) és a Puskás Akadémia edzője (Benczés Miklós) párost nevezném jelenleg fiatal és minőségi edzőknek, talán még a Kecskemét mostani edzőjét.

ÉS sajnos abban is van igazság, hogy ha hosszú távra tervezünk egy edzővel, akkor külföldit nem nagyon lehetne idehozni. Sousának és nagyon örülnék, minőségi, jó edzőnek tartom. Elképesztő jól megszervezte a Vidi védekezését (láthattuk ezt az EL-ban - és láthattuk ennek megbicsaklását az új edző idejövetelével).

Ez az emberke pedig megmondja, hogy a külföldi edzők nem jobbak, mint a magyarok! :lol:
tipikus no comment.
"A magyar focit egy külföldi edző nem értheti meg, mert ez egy speciális üzem!" :lol:

Ferenczi Attila: Miért beteg a magyar futball? 1.rész
ő legalább ért a szakmához
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 15 regisztrált és 0 vendég