Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 6., vasárnap 21:42

Hát nem tudom, hogy mennyi egy bajnoki cím díjazása idehaza, de szerintem nem olyan rossz pénz az a 2 millió euró.Meggyőződésem, hogy ha marad Sousa, jó csapat lett volna a Vidi. Most meg évrő-évre gyengűl.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. július 6., vasárnap 21:33

Egyszerű példa: A DVSC a BL-ben a csoportkörrel többet keresett, mint az Atletico az UEFA kupa győzelemmel (asszem UEFA volt még abban az évben). Szóval nagyon jó viszonyítási alap.

Amúgy, hogy a válogatott jó legyen nem feltétlen kell egyből utánpótlás, jó lenen az is ha az ígéretek nem az orosz, olasz, angol2be mennének lezülleni vagy padról/lelátóról meccseket nézni (jobb esetben olasz4be kölcsönadva), hanem ahol sok magyar jól játszott és akár klubikon (Dárdai, Király párosra gondolok, vagy Babos kapus, talán-talán Huszti a Hannovernél) is lett német2, holland, német1 (illetve még a dán, belga) vonalban kéne gondolkodnia. talán még a portugál is jó lenne.

Kluboknál meg ahogy előttem is leírták pár minőségi külföldi edző ami már volt és remélhetőleg lesz is elindult egy Nb1es fejlődés és ott az edzők hozhatnak a hazájukból embereket illetve korábbi játékosokat is (legjobb példa pont Moniz vagy Doll, és a Vidi). De nekem az a pár évvel ezelőtti Győri ETO "csoda" (Montpellier-verés) is tetszett. Azon játékosokból pár még a klub volt előző idényben, de sajnos menet közben leépítették őket illetve párat komolyabb sérülés is sújtott (ha jól tudom).
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. július 6., vasárnap 21:27

A Vidi eddig is szép pénzt szerzett az Európa-ligában, ahol a selejtezőket is beleszámítva 2 millió eurót (561 millió forintot) focizott össze.
Ha továbbjutottak volna akkor +600 ezer eurót kaptak volna!
Ez így van! Csak míg minőségi játékosokat ki lehet nevelni olcsón is, addig az ilyeneket megtartani, megszerezni már csak komoly anyagiakkal lehet.
Az a pénz ami a mi focinkban van az nemzetközileg a nullát súrolja. Géci írta a Vidi nyereségét az ELből. Kerestek max 1 millió eurót, az a pénz semmi. Akikkel rivalizálnunk kellene a nemzetközi helyekért jóval több pénzre tesznek szert
Igen viszont minőségi utánpótlás játékosokhoz jó edzők kellenek,itthon ilyenek pár kivétellel nincsenek, külföldről kellene hozni edzőket/vezetőket de ez egyrészt a kluboknak nagyon nagy pénz lenne másrészt szerintem az mlsz előbb robbantja fel a saját székházát mint sem külföldi edzőket hozzon az utánpótlásba ezzel gyakorlatilag beismerve a magyar up edzők csődjét(ugye Pisont? :lol: )
Ezért látok nagyobb esélyt a klubok javulására, nehéz külföldről minőségi játékosokat hozni de nem lehetetlen!(ahogy már több klubnak is rengetegszer sikerült) megtartani már nehezebb őket, de egy komolyabb pénzügyi háttérrel és/vagy egy kiugró nemzetközi sikerrel (EL csoportból való továbbjutás pld) nem lenne lehetetlen!Ez sem könnyű feladat de szerintem jóval könnyebb mint a válogatott helyzete...
Ez az MLSZ szabály meg egy vicc. Attól mert erőltetjük a gyenge fiataljainkat nem lesznek jobbak
Na várj csak még csak most kezdtek ötletelni a 6+5-ös szabályról... :lol: :lol:

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. július 6., vasárnap 21:20

Az ELben jóval kevesebbet lehet keresni, mint a BLben. Ha többet is kerestek max 2milliót. Az se nagy pénz

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 6., vasárnap 21:15

Én többre emlékszem mint 1 millió euró. Maga a főtáblára jutás volt ennyi szerintem, de ebbe nem vagyok biztos...

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. július 6., vasárnap 21:05

BBarni írta:
Klubszinten nem leszünk jobbak. Válogatotton lehetne csak javítani
Én (is) úgy látom, hogy pont fordítva, a válogatott javulása az utánpótlástól függ!Vezetők,edzők stb..na most itt akkora javulásnak kellene lennie, hogy max 10-15 év mire valamennyire sikere lehet!A klubok viszont nem függenek ennyire az utánpótlástól hiszen max kevesebb pénzt kapnak az mlsz-től illetve csak 4 saját nevelést kell összeszedni valahogy nemzetközi porondra...Komolyabb pénzügyi háttérrel és komoly szakmai munkával egy klubcsapat hamarabb fog sikereket elérni mint a válogatott!
Ez így van! Csak míg minőségi játékosokat ki lehet nevelni olcsón is, addig az ilyeneket megtartani, megszerezni már csak komoly anyagiakkal lehet.
Az a pénz ami a mi focinkban van az nemzetközileg a nullát súrolja. Géci írta a Vidi nyereségét az ELből. Kerestek max 1 millió eurót, az a pénz semmi. Akikkel rivalizálnunk kellene a nemzetközi helyekért jóval több pénzre tesznek szert

Ez az MLSZ szabály meg egy vicc. Attól mert erőltetjük a gyenge fiataljainkat nem lesznek jobbak

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. július 6., vasárnap 20:49

Klubszinten nem leszünk jobbak. Válogatotton lehetne csak javítani
Én (is) úgy látom, hogy pont fordítva, a válogatott javulása az utánpótlástól függ!Vezetők,edzők stb..na most itt akkora javulásnak kellene lennie, hogy max 10-15 év mire valamennyire sikere lehet!A klubok viszont nem függenek ennyire az utánpótlástól hiszen max kevesebb pénzt kapnak az mlsz-től illetve csak 4 saját nevelést kell összeszedni valahogy nemzetközi porondra...Komolyabb pénzügyi háttérrel és komoly szakmai munkával egy klubcsapat hamarabb fog sikereket elérni mint a válogatott!

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 6., vasárnap 20:41

wxyz írta:Dehogy lenne jobb, pár értékelhető külföldi edző nem fog megváltoztatni semmit

Klubszinten nem leszünk jobbak. Válogatotton lehetne csak javítani
Szerintem meg pont fordítva. Egy értelmes edzővel, normális csapatépítéssel az euroligában, lehet pénzt keresni, mint pár éve a Vidi. Ha Loki is normálisan csinálná a dolgokat, és nem egy Kondással kínlódna évekig, akkor ott is lehetne elvárás akár egy BL főtábla. Még akkor is, ha ott rommá veri őket mindenki, de egy esetleges x-el is olyan pénzeket keresnének mint 5 bajnoki címmel... Az a pénz, nem az, hogy évente bajnokok vagyunk, az első rossz selejtezős meccsen meg kizùgunk az európai kupákból ahol meg lehet szakítani a nagy lóvét, meg komolyabb pénzt csinálni 1-2 játékosból. Ùgy ahogy van szar az egész struktùra. Jelenleg a fradinál látok hajlamot, és szurkolok is nekik, pedig nem vagyok fradista, sőtt a nagyapám ős dózsás. Elvileg azért lett a család beceneve a Géci... :D Itt zárnám is a mondandóm.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. július 6., vasárnap 20:12

Dehogy lenne jobb, pár értékelhető külföldi edző nem fog megváltoztatni semmit

Klubszinten nem leszünk jobbak. Válogatotton lehetne csak javítani

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. július 6., vasárnap 19:59

Olasz világbajnok edző a Honvédnál.... Lyonverés DVSC módra...
Máltai csapat elverése 90+ perces góllal DVTK módra...
Van azért minek örülni. B-)
De szerintem ettől függetlenül maga az NB1 színvonala a korábbiakhoz képest nő, persze ez nem nehéz. Ha Sousa folytatta volna a munkáját, ha Doll marad még pár évet, ha a DVSC élén is lenne egy normális külföldi edző akkor még jobb lehetne.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Mike » 2014. július 6., vasárnap 6:39

rm222 írta:magyar focival nem lehet beégni!!!
hát azzal nem

csak az a baj h itt már olyan nincs :lol:
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
rm222
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2013. október 23., szerda 21:11

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: rm222 » 2014. július 5., szombat 23:27

magyar focival nem lehet beégni!!!

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2014. július 5., szombat 23:10

rm222 írta:
@Sonny írta:Azt figyeltétek,hogy Loki gólok után a stadionban megy a Bayern majmolás?
kb már 10 éve így van. :lol:
Akkor nem szóltam. :shutup:
Ebből is látszik,hogy mennyi Loki meccset láttam életem során. Sosem voltak szimpatikusak,így meg pláne nem lesznek,hogy beégettem magam miattuk. :lol: :mrgreen:

Avatar
rm222
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2013. október 23., szerda 21:11

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: rm222 » 2014. július 5., szombat 23:01

@Sonny írta:Azt figyeltétek,hogy Loki gólok után a stadionban megy a Bayern majmolás?
kb már 10 éve így van. :lol:

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2014. július 5., szombat 21:39

Azt figyeltétek,hogy Loki gólok után a stadionban megy a Bayern majmolás?

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. július 5., szombat 21:38

Igazad lesz. Második ellenfélel szemben kiesnek

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2014. július 5., szombat 21:06

Anis írta:Közben a Debrecen meg oktatja a Lyont! B-) (pár éve még 0-4, 0-4 volt a BL-ben) :mrgreen:
Félidőben 2-0 a Debrecennek, Sidibe és Kulcsár fejesgóljaival!
Most oktatják a Lyont a selejtezőben meg kizúgnak az első körben. Ilyenkor ez a menetrend...
Bár ne legyen igazam! :)

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. július 5., szombat 21:01

Közben a Debrecen meg oktatja a Lyont! B-) (pár éve még 0-4, 0-4 volt a BL-ben) :mrgreen:
Félidőben 2-0 a Debrecennek, Sidibe és Kulcsár fejesgóljaival!
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. július 4., péntek 20:58

wxyz írta:Ilyenek után senki se csodálkozzon, hogy nem fejlődik a focink
Leépités mindenképpen jól halad :roll:

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: wxyz » 2014. július 4., péntek 20:45

BBarni írta:
Kis Károly a Paks volt trénere nyilatkozott:

Ha már szakvezetőknél tartunk: a sokat kritizált magyar edzői karból tudnék legalább 10–15 kollégát mondani, akik Angliával jobban szerepeltek volna, mint most Roy Hodgsonnal.
:lol: :lol:
Legalább önbizalom az van... :lol: Szerintem még keveset is mondott van az 30-35 is... :lol:
Istenem és ő ezt komolyan gondolja.... :fpalm:
Tehát akkor 10-15 magyar edző megüti egy PL középcsapat szintjét

Azért ez durva! Ilyenek után senki se csodálkozzon, hogy nem fejlődik a focink


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 86 regisztrált és 0 vendég