Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
zsuninnyo
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. október 10., hétfő 17:10

besteve7 írta:
'shutterisland írta: legfrisebb veber gyuri megvan ?
be sem linkelem inkabb, nem er meg egy figyit. :mrgreen:

nem is ertem, hogy 2022-ben ahol mindenhol videozik valaki, hogy engedi igy el magat.
Nem értem mi ezzel a problémád.
Egyszerűen csak értékelte csapata, játékosai szintjét. Elmondta tisztán, érthetően, hogy számára érthetetlen, hogyan jutottak el ezek a srácok az szeretett Újptestje U19 szintjére(Csak mindezt az átlagos foci nyelvén tette, hogy mindenki nek érhető legyen a pályán és azon kívül :mrgreen: )
Jó öreg Véber nagyúr, kellene már neki nagyon egy NB1-s csapat széke, feldobná az átlagos magyar meccseket, bár lehet egy szakkomentátori szék még jobb lenne az M4-n.
Neki maximum egy barszek valo, semmi mas. Miota edzo lett, mar ertem miert tortek el a labat a palyan.

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2022. október 10., hétfő 16:27

'shutterisland írta: legfrisebb veber gyuri megvan ?
be sem linkelem inkabb, nem er meg egy figyit. :mrgreen:

nem is ertem, hogy 2022-ben ahol mindenhol videozik valaki, hogy engedi igy el magat.
Nem értem mi ezzel a problémád.
Egyszerűen csak értékelte csapata, játékosai szintjét. Elmondta tisztán, érthetően, hogy számára érthetetlen, hogyan jutottak el ezek a srácok az szeretett Újptestje U19 szintjére(Csak mindezt az átlagos foci nyelvén tette, hogy mindenki nek érhető legyen a pályán és azon kívül :mrgreen: )
Jó öreg Véber nagyúr, kellene már neki nagyon egy NB1-s csapat széke, feldobná az átlagos magyar meccseket, bár lehet egy szakkomentátori szék még jobb lenne az M4-n.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 10., hétfő 16:07

'shutterisland írta: legfrisebb veber gyuri megvan ?
be sem linkelem inkabb, nem er meg egy figyit. :mrgreen:

nem is ertem, hogy 2022-ben ahol mindenhol videozik valaki, hogy engedi igy el magat.
https://www.origo.hu/sport/futball/2022 ... yorgy.html

Nincs ebbol warn.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. október 10., hétfő 16:05

legfrisebb veber gyuri megvan ?
be sem linkelem inkabb, nem er meg egy figyit. :mrgreen:

nem is ertem, hogy 2022-ben ahol mindenhol videozik valaki, hogy engedi igy el magat.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9840
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. október 8., szombat 12:25

Ádám Martin beállt a 75. percben, majd a 90. perc után két gólt szerzett és megfordították a meccset a második helyezett ellen. Gyakorlatilag megnyerte a bajnokságot a csapatnak, 3 meccsel a vége előtt 8 pont az előnyük. :agree:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. október 3., hétfő 19:00

halamadrid írta: A Kecskemét hatalmas.
Végig ugyan nem néztem, de belenéztem.
Az is hozzátartozik, hogy elég sz*r volt a pálya talaja.
Pep/Klopp szokott ilyenek ellen beszélni, hogy ezeken a pályákon alig lehet játszani. Ismerős szerint sz*r helyen van a pálya, itt mindig (általában) ilyen szokott lenni a gyep az év ezen szakaszában.

Amúgy üde szinfoltja az NB1nek. Mint a Paks Gyurival pár éve, csak épp amott gólgazdag támadófocis meccsek voltak, itt meg taktikusabban beosztják az erejüket a kecskemétiek. Kiesési gondjaik nem lesznek, sima középmezőny. B-)

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2022. október 2., vasárnap 17:09

A Kecskemét hatalmas.
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2938
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2022. szeptember 26., hétfő 10:15

:zoldsalas: :iszunk:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2022. szeptember 22., csütörtök 6:27

LiamGallagher írta: Szalai lemondta a válogatottságot :-(
Eléggé megosztó személyiség, de ő volt a válogatott vezére az öltözőben es a pályán is, nagyon fog onnan hiányozni! A lipcsei triónak kell átvennie a helyét szerintem. Köszönünk mindent, kapitány! :salute:
Már várom a hétfői koreot, biztos valami nagyon baszóval készülnek. Óriási figura volt, megannyi emlékezetes pillanattal. Hatalmas köszönet.

Félkészül Németh András :D
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2022. szeptember 21., szerda 19:22

Szalai lemondta a válogatottságot :-(
Eléggé megosztó személyiség, de ő volt a válogatott vezére az öltözőben es a pályán is, nagyon fog onnan hiányozni! A lipcsei triónak kell átvennie a helyét szerintem. Köszönünk mindent, kapitány! :salute:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2022. szeptember 20., kedd 6:26

Ligakupáról jut eszembe... Mennyire jó volt a 2000es évek elején, mikor a téli szünetben teremben nyomták műfüvön. :sziv:

Szerk: itt is van
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
géza
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: géza » 2022. szeptember 19., hétfő 20:47

_Bushido_ írta: Régebben ezért volt jó a Ligakupa, amikor bevezették, ott asszem kötelező volt magyarok, saját neveléseket játszatni (vagy csak ajánlott volt?!). Plusz meccsek. Persze jópár nagyobb csapat lesz*rta, alapkezdőkkel mentek ki, hogy mindenképp megnyerjék azt.
De pl Hali, Paks, DVSC, Kecskemét, és társaiknál így kaphattak lehetőséget fiatal magyar gyerekek.
Valaki par hata fogta az egyik kommented, es elmondta hogy miert frusztralo olvasni. Minden rosszakarat nelkul, ugyanezt meg lehetne tenni ezzel a hozzaszolassal is. Elolvastam, de ugy erzem semmi informaciot nem tudtam meg. Eloszor elhittem neked, hogy jo volt a Ligakupa, mert kotelezo volt magyarokat jatszatni. Aztan cafolod sajat magadat zarojelben, hogy lehet nem is volt ez igy. Aztan beirod hogy plusz meccsek, ami oszinten szolva nem tudom mit takar ebben a kontextusban, majd leirod hogy a nagycsapatok leszartak, de hat hogy szarjak le ha kotelezo volt? Vagy ha nem volt kotelezo, akkor meg miert kezded ezzel, hogy jo hogy volt Ligakupa, mert ott kotelezo volt, amikor utana ketszer is megcafolod sajat magad harom mondaton belul? Es aztan leirod hogy a kiscsapatoknal (tudtommal a DVSC regebben nem volt nevezheto annak) jatszottak magyarok, de hat baszki, ott a bajnoksagban is jatszanak, mert aranyaiban tobben vannak. Akkor miert volt jo a Ligakupa?

Masodik bekezdesig el se jutottam mar. :mrgreen:

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. szeptember 19., hétfő 20:09

Régebben ezért volt jó a Ligakupa, amikor bevezették, ott asszem kötelező volt magyarok, saját neveléseket játszatni (vagy csak ajánlott volt?!). Plusz meccsek. Persze jópár nagyobb csapat lesz*rta, alapkezdőkkel mentek ki, hogy mindenképp megnyerjék azt.
De pl Hali, Paks, DVSC, Kecskemét, és társaiknál így kaphattak lehetőséget fiatal magyar gyerekek.

Amúgy meg magyar kupában, főleg alsóbb osztályú ellenfelek ellen simán meheteett a fradi kezdőbe minél több magyar, kevesebbet játszó játékos. Bár a meccset nem néztem végig, de furcsálltam Wingo, Mmaee kezdetését. SIgér és Vécsei posztidegen helyen játszott. Régebben ugye volt pár magyar fiatal a keretben, de mostmár elvétve.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2022. szeptember 18., vasárnap 21:17

Barnival a fradirol vitatkotni az extrem sport. :kalapos:

En annyira leszarom ezt a mestersegesen, az adombol fenntartott "nemzeti szimbolumot", hogy meg fikazni se fikazom.

Ugye a kozonynel nincs rosszabb, tegyetek igy.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 18., vasárnap 21:15

Mármint azt fizeti ki, aki valóban kell neki és nincs alternatíva.

Azt én sem tudom, hogy milyen magyarokat hiányolnak páran a Fradiból, akik elegek lehetnek nemzetközi szintre is. Aki olyan, már külföldön játszik és "megfizetethetetlen".
Klubcsapatról van szó, szabályok szerint játszanak/igazolnak, tetszik vagy sem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2022. szeptember 18., vasárnap 21:11

Realista24 írta:
2) Nem lenne Fradi adó, ahol ha meg akarunk venni itthon egy játékost, akkor kétszer annyit kérnek, mint amennyiért eladják.
És ebben az a jó, hogy ki is fizeti a Fradi.

Teljesen lényegtelen, hogy kinek mennyi az ára. Olyan mennyiségű pénz áll rendelkezésükre, hogy a minimum, hogy aki tudja, leveszi őket. A hivatalos költségvetés is elég komoly, hát még a nem hivatalos.
Persze, teljesen érthető, hogy miért kérnek többet. Csak, akkor ne csodálkozzunk, hogy aztán fele annyiért hozunk egy külföldit, aki még jobb is, például mentalitásban.

Egy példa csak: Varga Kevinért tőlünk 3 millió eurót kért a Loki, egy jó szezon után. A törököknek azt hiszem 1 millió körül adták el, plusz bónuszok.
Egy Tokmac pedig 600 ezer euró körül volt, bónuszok nélkül.
Aztán mostanra eléggé látszik a különbség a két játékost között.

De rengeteg ilyen példát tudnék mondani: Schön, Cseri, Schafer.
Szóval azért mindent mi sem fizetünk ki.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 18., vasárnap 21:05

2) Nem lenne Fradi adó, ahol ha meg akarunk venni itthon egy játékost, akkor kétszer annyit kérnek, mint amennyiért eladják.
És ebben az a jó, hogy ki is fizeti a Fradi.

Teljesen lényegtelen, hogy kinek mennyi az ára. Olyan mennyiségű pénz áll rendelkezésükre, hogy a minimum, hogy aki tudja, leveszi őket. A hivatalos költségvetés is elég komoly, hát még a nem hivatalos.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2022. szeptember 18., vasárnap 21:03

Szóval legyen 5-6 magyar a kezdőben, de azért gondolom legyen meg a csoportkör is, valamelyik európai kupában, különben meg az lesz a baj, hogy a botlábú magyarokkal ez sem megy.

Én is nagyon szívesen látnék több magyar a csapatban, csak:
1) Nem nagyon tudok olyan elérhető magyar játékost mondani, aki egy EL csoportkörben is meghatározó lehetne.
2) Nem lenne Fradi adó, ahol ha meg akarunk venni itthon egy játékost, akkor kétszer annyit kérnek, mint amennyiért eladják.

Addig pedig marad az 1-2 magyar a kezdőben, de örülök amíg csak ebbe lehet belekötni. Én továbbra is azt gondolom, hogyha a spanyol, angol top csapatoknál belefér, hogy 1-2 hazai játékos van, akkor nekünk is elfogadható az arány, ameddig jönnek az eredmények.

A stílus kérdésről is beszélgethetünk, de azt jobban szeretném azokkal átbeszélni, akiknek nem esik le az ujjak, hogy egy klub nevét nagy betűvel írjanak például. :)

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2022. szeptember 18., vasárnap 20:22

5-6 fő már elfogadható lenne, talán megoldaná a fradi, ha más nem kap támogatást a bíróktól is, ahogy minden területen megkapják a támogatást. :lol:

De pont ez az arrogáns fradi-rajongó stílus az, ami miatt kinyílik a bicska a zsebemben ha meghallok egy hírt velük kapcsolatban.
Nem illik.

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2022. szeptember 18., vasárnap 19:01

LiamGallagher írta: Kicsit sokallom a 3 magyart a kezdőben egy nb3-as csapat ellen a fradiban, így eléggé veszélyben van a továbbjutás.
Na és mennyiben kellene meghúzni a határt, hogy megnyugodjon a lelked? Ha egy NB3-as csapat ellen az U-19 ment volna ki egy meccsre, akik aztán az életükben nem játszanak többet, jobb lenne?

Mennyi legyen a minimum magyar egy csapatban? 5-6 fő elég?

Gondolom, amikor mondjuk egy Alcoyano ellen a Real két spanyollal áll ki, az nem zavar senkit. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 24 regisztrált és 0 vendég