Bundesliga

Foci a Real Madridon túl...
rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. június 26., hétfő 8:31

peto.isti írta:
rashidm írta:

Azért ne hasonlítsd már össze a Bayernt a Dortmunddal, a Stuttgart-tal ember... :lol: :lol: :lol: EGyik oldalon a legsikeresebb német klub, a másik oldalon meg az egyik majdnem megszűnt, a másik meg a másodosztályban szerepel.

A bayern-nél ott van a szakmai háttér, ami a többi német csapatnál nem nagyon van. Talán a Dortmund-nál. Jobb lenne ha belátnád, itt nem neked van igazad. :)
Pedig nekem úgy tűnik, hogy más is összehasonlítja. :) Ha a Bayern a Schalkeból, Leverkusenből, Werderből, stb. igazol akkor egyből bekattan a "lerabolják a ligát" lemez. Akkor most ez hogy van? :ozil: :hmmm: :hmmm:
Nem igazán értem, mit akarsz ebből kihozni. :|

Tény, hogy egycsapatos a bundás, mert 1-2 kilengéstől eltekintve mindig a Bayern nyer. Kis túlzással már márciusban. Lehet hogy titeket nem zavar, de nekem a bl fontosabb lenne.

Pl. tavaly ott volt a Wolfsburg. Kis híján megégtünk ellenük. Most meg kiestek majdnem(?). De lehetne mondani a Schalke-t, a Dortmundot (bár ők már stabilan ott vannak), a Gladbachot(meg talán ők is, de bl-ben nem erősek). Nem tudom, mi lehet ott, de ez nem annyira normális, hogy előző idényben bl, aztán meg majdnem kiesnek vagy ki is esnek.

Sztem elbeszélsz mellettem. :mrgreen:

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2017. június 26., hétfő 7:42

rashidm írta:

Azért ne hasonlítsd már össze a Bayernt a Dortmunddal, a Stuttgart-tal ember... :lol: :lol: :lol: EGyik oldalon a legsikeresebb német klub, a másik oldalon meg az egyik majdnem megszűnt, a másik meg a másodosztályban szerepel.

A bayern-nél ott van a szakmai háttér, ami a többi német csapatnál nem nagyon van. Talán a Dortmund-nál. Jobb lenne ha belátnád, itt nem neked van igazad. :)
Pedig nekem úgy tűnik, hogy más is összehasonlítja. :) Ha a Bayern a Schalkeból, Leverkusenből, Werderből, stb. igazol akkor egyből bekattan a "lerabolják a ligát" lemez. Akkor most ez hogy van? :ozil: :hmmm: :hmmm:
Mia san mia

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2017. június 24., szombat 17:36

peto.isti írta:Ha megnéznénk az elmúlt 15 év Bundesliga bajnokait, szerintem több különböző csapat szerepelne rajta mint a La Ligat figyelembe véve ugyanezen idő alatt...
Kivancsisagbol megneztem:
5 nemet csapat: 10x Bayern, 2x Dortmund, 1x Wolfsburg, 1x Werder, 1x Stuttgart
4 spanyol csapat: 8x Barca, 5x Real, 1x Atleti, 1x Valencia
5 angol csapat: 6x MU, 5x Chelsea, 2x City, 1x Arsenal, 1x Leicester
3 olasz csapat: 8x Juve, 5x Inter, 2x Milan
7 francia csapat: 6x Lyon, 4x PSG, 1x Bordeaux, 1x Marseille, 1x Lille, 1x Montpellier, 1x Monaco
2 portugal csapat: 9x Porto, 6x Benfica

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. június 24., szombat 17:18

peto.isti írta:
kodo írta: Épp ez a lényeg, hogy Spanyolországban két csapat van (bár az utóbbi években 3), aki megy a bajnoki címért és ez a végsőkig izgalmassá teszi a bajnokságot, nem csak nekünk, hanem semleges nézőknek is. Ez leülteti a tv elé a semleges szurkolókat is, még ha a 2-3. vagy 3-4. hely között ott is van a szakadék.
Hát vitathatatlan, hogy jobb lenne ez mind a Bayernnek, mind a ligának, ha lenne 2-3 igazán komoly kihívó. :) De hát adva van a többi csapatnak is a lehetőség. Azért nem kell álomvilágban élni, s azt gondolni, hogy a Bayern miatt nem fejlődik a többi német csapat. :D Mi van a Wolfsburggal?? Bajnokok lettek, s hány játékost igazolt tőlük a Bayern?? A helyes megfejtés: 0! Mi van a Stuttgartal?? Szintén bajnokok voltak aztán hány játékost igazolt tőlük a Bayern? 1-et. Azért nem tud a Stuttgart fejlődni, mert elvisznek tőlük 1 kulcsjátékost?? :O De ott a BVB is, akikre rávert a Bayern 20 pontot 13-ban, pedig akkor aztán ott volt Götze, Lewa és még Hummels is... Elment Götze, számított? Mikhitarjan fantasztikusan focizott, fel sem tűnt Götze távozása, de Lewa hiányát sem érzik jelenleg, mert Auba simán pótolta. Na Hummels már más kérdés, őt nem tudták, s szerintem nem is tudják egy darabig pótolni. De azért azt se felejtsük el, hogy 1 év volt már csak hátra a szerződéséből és ahhoz képest kaptak 38 millió €-t.

Azért ne hasonlítsd már össze a Bayernt a Dortmunddal, a Stuttgart-tal ember... :lol: :lol: :lol: EGyik oldalon a legsikeresebb német klub, a másik oldalon meg az egyik majdnem megszűnt, a másik meg a másodosztályban szerepel.

A bayern-nél ott van a szakmai háttér, ami a többi német csapatnál nem nagyon van. Talán a Dortmund-nál. Jobb lenne ha belátnád, itt nem neked van igazad. :)

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. június 24., szombat 17:14

peto.isti írta:Hát figyelj ez jó pár bajnoksággal így van. Olaszban csak a Juventus, németben csak a Bayern, spanyolban meg csak a Real és a Barcaról szól az egész. Most per pillanat nagyon csúcson van Németországban a Bayern, de azért ez közel sem volt mindig így. Most egy ilyen korszakot élünk, ami majd elmúlik előbb utóbb. Ha megnéznénk az elmúlt 15 év Bundesliga bajnokait, szerintem több különböző csapat szerepelne rajta mint a La Ligat figyelembe véve ugyanezen idő alatt...
Kíváncsiságból megnéztem a bajnokokat: hát egy-két kivételtől eltekintve (Stuttgart, Dortmund, stb.) a Bayern volt a befutó. Spanyolban meg van 3. Ott meg nem igazán hibázhatsz. Elég csak a mostani szezont megnézni. Az utolsó fordulóban dőlt a bajnoki cím. Meg kb az előző 10 idényben is (egy-két kivételtől eltekintve amikor a Barca nyert 12, 9 meg mi 9 ponttal).

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2017. június 24., szombat 16:05

kodo írta: Épp ez a lényeg, hogy Spanyolországban két csapat van (bár az utóbbi években 3), aki megy a bajnoki címért és ez a végsőkig izgalmassá teszi a bajnokságot, nem csak nekünk, hanem semleges nézőknek is. Ez leülteti a tv elé a semleges szurkolókat is, még ha a 2-3. vagy 3-4. hely között ott is van a szakadék.
Hát vitathatatlan, hogy jobb lenne ez mind a Bayernnek, mind a ligának, ha lenne 2-3 igazán komoly kihívó. :) De hát adva van a többi csapatnak is a lehetőség. Azért nem kell álomvilágban élni, s azt gondolni, hogy a Bayern miatt nem fejlődik a többi német csapat. :D Mi van a Wolfsburggal?? Bajnokok lettek, s hány játékost igazolt tőlük a Bayern?? A helyes megfejtés: 0! Mi van a Stuttgartal?? Szintén bajnokok voltak aztán hány játékost igazolt tőlük a Bayern? 1-et. Azért nem tud a Stuttgart fejlődni, mert elvisznek tőlük 1 kulcsjátékost?? :O De ott a BVB is, akikre rávert a Bayern 20 pontot 13-ban, pedig akkor aztán ott volt Götze, Lewa és még Hummels is... Elment Götze, számított? Mikhitarjan fantasztikusan focizott, fel sem tűnt Götze távozása, de Lewa hiányát sem érzik jelenleg, mert Auba simán pótolta. Na Hummels már más kérdés, őt nem tudták, s szerintem nem is tudják egy darabig pótolni. De azért azt se felejtsük el, hogy 1 év volt már csak hátra a szerződéséből és ahhoz képest kaptak 38 millió €-t.
Mia san mia

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: kodo » 2017. június 24., szombat 13:19

peto.isti írta:Lehetséges, de épp ezt mondom én is. Ugyanúgy feltehetjük ezt a kérdést Spanyolországban kit érdekel egy Celta Vigo-Valencia meccs?? Ugyanúgy megvan ott is a 20 pontos különbség, csak nem 1 és a többiek között hanem 2 és a többiek között.
Épp ez a lényeg, hogy Spanyolországban két csapat van (bár az utóbbi években 3), aki megy a bajnoki címért és ez a végsőkig izgalmassá teszi a bajnokságot, nem csak nekünk, hanem semleges nézőknek is. Ez leülteti a tv elé a semleges szurkolókat is, még ha a 2-3. vagy 3-4. hely között ott is van a szakadék.

és gala is ezt írta, egyetértek vele:
Galacticos írta:én azt próbáltam mondani hogy számomra érdektelen mivel nem nyílt a bajnokság, nincs izgalom. egy semleges néző pedig nem a kiesési rangadó meg az el helyért való küzdelemre kíváncsi.

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2017. június 24., szombat 12:33

Galacticos írta:
peto.isti írta:A német bajnokságban azok a csapatok szerepelnek, akik képviselik őket a nemzetközi porondon is. Vagy most nem értem mire gondolsz. A Bundesliga színvonala alacsony, míg a franci bajnokságé magas, de a nemzetközi porondon ez megfordul?
szerintem elbeszéltek egymás mellett.

én azt próbáltam mondani hogy számomra érdektelen mivel nem nyílt a bajnokság, nincs izgalom. egy semleges néző pedig nem a kiesési rangadó meg az el helyért való küzdelemre kíváncsi.
neked nyilván jó, én se sírnék ha 10ből 8bajnokságot hoznánk.
Hát figyelj ez jó pár bajnoksággal így van. Olaszban csak a Juventus, németben csak a Bayern, spanyolban meg csak a Real és a Barcaról szól az egész. Most per pillanat nagyon csúcson van Németországban a Bayern, de azért ez közel sem volt mindig így. Most egy ilyen korszakot élünk, ami majd elmúlik előbb utóbb. Ha megnéznénk az elmúlt 15 év Bundesliga bajnokait, szerintem több különböző csapat szerepelne rajta mint a La Ligat figyelembe véve ugyanezen idő alatt...
Mia san mia

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2017. június 24., szombat 12:25

Galacticos írta:
peto.isti írta:A német bajnokságban azok a csapatok szerepelnek, akik képviselik őket a nemzetközi porondon is. Vagy most nem értem mire gondolsz. A Bundesliga színvonala alacsony, míg a franci bajnokságé magas, de a nemzetközi porondon ez megfordul?
szerintem elbeszéltek egymás mellett.

én azt próbáltam mondani hogy számomra érdektelen mivel nem nyílt a bajnokság, nincs izgalom. egy semleges néző pedig nem a kiesési rangadó meg az el helyért való küzdelemre kíváncsi.
neked nyilván jó, én se sírnék ha 10ből 8bajnokságot hoznánk.
Hát a kolléga ezzel kezdte "ha a Francia Liga is előzni fogja a Németet. nívósságba, gazdaságilag"

Ebből indult ki az egész. Szerintem egy bajnokság nívóját az ott játszó csapatok erőssége mutatja meg. S ezen csapatok erősségét, hogy lehetne másképpen mérni, mint a nemzetközi porondon mutatott teljesítményük alapján?
Mia san mia

misafeco
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017. március 25., szombat 13:54
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017. június 24., szombat 12:15

Galacticos írta:szerintem elbeszéltek egymás mellett.

én azt próbáltam mondani hogy számomra érdektelen mivel nem nyílt a bajnokság, nincs izgalom. egy semleges néző pedig nem a kiesési rangadó meg az el helyért való küzdelemre kíváncsi.
neked nyilván jó, én se sírnék ha 10ből 8bajnokságot hoznánk.
Ez egy létező probléma, és a megoldás is kézenfekvő, be kell engedni a külföldi befektetőket. Részben már bejöttek (Red Bull), de meg kell teremteni a tiszta feltételeket, különben nem lesz megtartó ereje a kluboknak, nem tudnak versenyezni a külföldi fizetésekkel.
A másik lehetőség, ha a Dortmund mögé beáll pár német nagyvállalat, és építenek egy olyan brandot, ami hosszútávon versenyképes a Bayernnel, kialakul egy Real-Barca típusú rivalizálás. Akkor lesz harc a bajnoki címért. Most az van, hogy egyszer-egyszer odaérnek, mint az Atletico pl., de hosszú távon a pénzügyi lehetőségek miatt nem tudják felvenni a versenyt.

misafeco
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2017. március 25., szombat 13:54
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: misafeco » 2017. június 24., szombat 12:09

h3x0r írta:
misafeco írta:Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a következő szezontól (vagy már az ideitől?) sokkal kiegyensúlyozottabb a spanyol TV-s pénzek elosztása. Még mindig 3x-os különbség van a legtöbb és a legkevesebb kifizetett összeg között, de korábban sokkal nagyobb volt.
nemet TV-s penzek 2016/17

spanyol TV-s penzek 2016/17(a clasificacion 25% resznel az utobbi 5 ev eredmenyeit veszik figyelembe)
Szóval már idén is az új rendszer volt a hispánoknál. Németeknél pedig ősztől jön az új rendszer, majdnem dupla bevételekkel, ami nagyon kellett, mert eddig nem csak az angoloktól volt nagy lemaradás, hanem a spanyoloktól és az olaszoktól is, ez most valamivel csökkenni fog. Illetve az olaszt (ha csak ideiglenesen is), de meg is előzik.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2017. június 24., szombat 10:37

peto.isti írta:A német bajnokságban azok a csapatok szerepelnek, akik képviselik őket a nemzetközi porondon is. Vagy most nem értem mire gondolsz. A Bundesliga színvonala alacsony, míg a franci bajnokságé magas, de a nemzetközi porondon ez megfordul?
szerintem elbeszéltek egymás mellett.

én azt próbáltam mondani hogy számomra érdektelen mivel nem nyílt a bajnokság, nincs izgalom. egy semleges néző pedig nem a kiesési rangadó meg az el helyért való küzdelemre kíváncsi.
neked nyilván jó, én se sírnék ha 10ből 8bajnokságot hoznánk.

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2017. június 24., szombat 10:34

ikarus93 írta:
peto.isti írta:
Hogy ne tudj elfogultsággal vádolni, inkább beszéljenek a számok... https://www.transfermarkt.de/statistik/5jahreswertung
Én elég nagy különbséget látok jelenleg!!! :ozil: Persze ettől függetlenül igazad, lehet, egyszer megélezőhetik őket... ;)

A bajnokságról beszéltem most, nem a nemzetközi porondról.
A német bajnokságban azok a csapatok szerepelnek, akik képviselik őket a nemzetközi porondon is. :) Vagy most nem értem mire gondolsz. A Bundesliga színvonala alacsony, míg a franci bajnokságé magas, de a nemzetközi porondon ez megfordul? :ozil:
Mia san mia

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. június 24., szombat 10:29

peto.isti írta:
Hogy ne tudj elfogultsággal vádolni, inkább beszéljenek a számok... https://www.transfermarkt.de/statistik/5jahreswertung
Én elég nagy különbséget látok jelenleg!!! :ozil: Persze ettől függetlenül igazad, lehet, egyszer megélezőhetik őket... ;)

A bajnokságról beszéltem most, nem a nemzetközi porondról.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2017. június 24., szombat 10:24

ikarus93 írta:
peto.isti írta: Azért maradjunk annyiban ez elég messze áll a valóságtól jelenleg. :) persze benne lehet a pakliban, akár a magyar is megelőzheti előbb utóbb. :)
Őszintén kérdezem, mi különbség van most jelenleg a Francia és az Bundesliga között?
Szerintem nem sok, ami a Bundásban a Bayern, az a Franciában a PSG.
A többi meg néha odaér és kész.
Hogy ne tudj elfogultsággal vádolni, inkább beszéljenek a számok... https://www.transfermarkt.de/statistik/5jahreswertung
Én elég nagy különbséget látok jelenleg!!! :ozil: Persze ettől függetlenül igazad, lehet, egyszer megélezőhetik őket... ;)
Mia san mia

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. június 24., szombat 10:15

peto.isti írta: Azért maradjunk annyiban ez elég messze áll a valóságtól jelenleg. :) persze benne lehet a pakliban, akár a magyar is megelőzheti előbb utóbb. :)
Őszintén kérdezem, mi különbség van most jelenleg a Francia és az Bundesliga között?
Szerintem nem sok, ami a Bundásban a Bayern, az a Franciában a PSG.
A többi meg néha odaér és kész.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2017. június 24., szombat 10:13

ikarus93 írta:
peto.isti írta:
Viszont akkor a német gazdaság érdekei sérülnének, ha egy arab, orosz, kínai befektető kivinné a pénzüket. Arrafelé szerintem ez a gondolkodás nem fér bele. :)

Ez az ő problémájuk, viszont akkor ne csodálkozzanak, ha a Francia Liga is előzni fogja a Németet. nívóságba, gazdaságilag.
Azért maradjunk annyiban ez elég messze áll a valóságtól jelenleg. :) persze benne lehet a pakliban, akár a magyar is megelőzheti előbb utóbb. :)
Mia san mia

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2017. június 24., szombat 10:12

kodo írta:Egy egycsapatos bajnokságnak mindenképp kell valamilyen segítség, hogy a semleges szurkoloknak is érdekes legyen. Tegyuk fel például szezon közepén látom közeledik egy Bayern-Dortmund meccs, na mondom ezt megnezem biztos jó rangado lesz hatalmas tettel, aztan ranezek a tabellara van köztük 20 pont, máris lehet nem akarom megnezni minden áron hanem találok jobb programot.
Szép és jó hogy mennyi szurkoló van kint, de ők is inkább fanatizmusbol mennek nem mert olyan nivos a bajnokság, nem egyszer egy harmadosztalyu meccsen is tömött lelátók vannak. A 4. helytől lefele jo szoros, de az senkit nem érdekel ha csak nem az egyik klub szurkolója onnan.
Lehetséges, de épp ezt mondom én is. Ugyanúgy feltehetjük ezt a kérdést Spanyolországban kit érdekel egy Celta Vigo-Valencia meccs?? Ugyanúgy megvan ott is a 20 pontos különbség, csak nem 1 és a többiek között hanem 2 és a többiek között.
Mia san mia

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. június 24., szombat 10:11

peto.isti írta:
Viszont akkor a német gazdaság érdekei sérülnének, ha egy arab, orosz, kínai befektető kivinné a pénzüket. Arrafelé szerintem ez a gondolkodás nem fér bele. :)

Ez az ő problémájuk, viszont akkor ne csodálkozzanak, ha a Francia Liga is előzni fogja a Németet. nívósságba, gazdaságilag, merthogy a Premier League, La Liga és szerintem már az Olasz liga is komolyabb erőt képvisel nemzetközileg, mint a Bundás.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára ikarus93 2017. június 24., szombat 10:13-kor.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2017. június 24., szombat 10:09

misafeco írta:Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a következő szezontól (vagy már az ideitől?) sokkal kiegyensúlyozottabb a spanyol TV-s pénzek elosztása. Még mindig 3x-os különbség van a legtöbb és a legkevesebb kifizetett összeg között, de korábban sokkal nagyobb volt.
nemet TV-s penzek 2016/17

spanyol TV-s penzek 2016/17(a clasificacion 25% resznel az utobbi 5 ev eredmenyeit veszik figyelembe)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 65 regisztrált és 0 vendég