Bundesliga

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. február 19., hétfő 13:24

wxyz írta:
Kerlon írta: Mi a baj Yarmolenkoval és Toljannal?
Yarmolenko visszahozta Mikitarján szerencsétlenségeit nagyobb mennyiségben. Toljan ugyanolyan rossz, mint Theo.
Ilyenkor jön a kérdés, hogy jó de kiket kellett volna egy Dortmundnak igazolni és, hogy neked minden döntésed jól sült el mindig? Olyan magaslovon ülsz haver, hogyha leesel 3-szor fogsz szörnyet halni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 19., hétfő 13:20

Valóban nem kötelező a Bayern ajánlatát elfogadni, de egy német játékos számára jobb, ha azt fogadja el.
Babinho írta:én adom amit peto.isti ír. Semmi gond nincs a Bayern átigazolási politikájával. Nincs 50 fős keretük, nincsenek giga igazolások, nincs 2 évente új projekt alatt kicserélve a fél keret.
Persze a kákán a csomót mindig meg lehet találni, de nem gondolom, hogy etikátlan, sportszerűtlen lenne a münchen. Sőt, ők lennének a követendő. A német klubok utánpótlást és gazdasági modellt tekintve példásak. De abban, hogy ezt nemzetközi színtéren vagy saját bajnokságon belül, hogy lehetne kamatoztatni még nem sokan jöttek rá. Csak egy-egy kiugró kerettel, korosztállyal tudják elérni, de az ugye mindig átmeneti, az átigazolások miatt.
Követendő példa egy olyan klub, akinek az elnökét lesittelik majd újra kinevezik? Akik a kiesésüket a bíróra fogják? Akik kimondva-komondatlanul sakkban tartják a ligát? Persze utóbbi csak mendemonda, mint a Real Madrid mindenkori kapitányainak ereje, de attól még létezik.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. február 19., hétfő 13:09

Kerlon írta:
wxyz írta:Azért van igazság az iróniájában. A Bayern tényleg lerabolja az ellenfeleket, de erről a nagy különbségbről a riválisok is tehetnek.
Dortmund például évek óta rugdossa az öngólokat. Ez az idei szezon a megkoronázása ennek, Toljannal, Yarmolenkoval és a Tuchel-Bosz cserével.
Mi a baj Yarmolenkoval és Toljannal?
Yarmolenko visszahozta Mikitarján szerencsétlenségeit nagyobb mennyiségben. Toljan ugyanolyan rossz, mint Theo.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. február 19., hétfő 13:00

szeritnem is jó amit peto írt.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. február 19., hétfő 12:57

én adom amit peto.isti ír. Semmi gond nincs a Bayern átigazolási politikájával. Nincs 50 fős keretük, nincsenek giga igazolások, nincs 2 évente új projekt alatt kicserélve a fél keret.
Persze a kákán a csomót mindig meg lehet találni, de nem gondolom, hogy etikátlan, sportszerűtlen lenne a münchen. Sőt, ők lennének a követendő. A német klubok utánpótlást és gazdasági modellt tekintve példásak. De abban, hogy ezt nemzetközi színtéren vagy saját bajnokságon belül, hogy lehetne kamatoztatni még nem sokan jöttek rá. Csak egy-egy kiugró kerettel, korosztállyal tudják elérni, de az ugye mindig átmeneti, az átigazolások miatt.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 19., hétfő 12:54

peto.isti írta:
Realista24 írta: Ironizálsz, közben meg igaz.
Igaz bizony!!! :agree: :salute:
Ennek itt a helye:
http://www.fcbayernmunchen.hu/index.php/forum
Szívesen, ingyen volt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2018. február 19., hétfő 12:41

rashidm írta:
Attól hogy belebújtatod a nemegyetértésedet, még igaz. Bár ilyen stílussal nem fogsz sokáig maradni sztem. Pedig értelmesnek tűnsz, nem szoktad fullba nyomni...
Hát figyelj szerintem ez lezáratlan vita. Egyik fél sem tudja meggyőzni a másikat. Számomra ez a "lerabolja a Bayern a Ligát" szöveg hasonlít a "Stop Sorosra". Aki nem látja a fától az erdőt, annak ez jó, mert elhiszi, a birka nép is fújja a "Stop Sorost" közben meg nem látja, hogy mi igazán a probléma az országban.

Ugyanez a helyzet ezzel is. A birka fújja, hogy a "Bayern lerabolja a Ligát" közben meg teljesen más a probléma, ha egyáltalán ezt problémának lehet nevezni, hogy a németek nem engedik be a külföldi befektetőket.

Ezek a játékosok nem véletlenül kötnek ki a Bayernben. Ezek a spílerek kinőnek az adott csapatból, s ha nem a Bayern viszi el őket akkor más, lás Aubameyang, De Bruyne, Sane, Vidal, Özil, Khedira, Berbatov, Dembele stb... Ezt sokan nem fogják fel. De ha a mostani keretet megnézed ott is láthatod, hogy Neuer ha nem Münchenbe akkor a MU-ba igazolt volna, Lewandowskit a fél világ akarta, oda megy ahova akar, Sület a Chelsea elől vitte el a Bayern, ő sem a Hoffenheimben öregedett volna meg.

Másrészt, az adott klub dönthet úgy, hogy inkább eladja külföldre a játékosát (Völler makacssága Vidal eseténél) Nem kötelező a Bayern ajánlatát elfogadni.

Miért vezet a Bayern 20 ponttal a Lipcse előtt? Kit igazolt onnan? Kit rabolt le onnan? De a Leverkusenből is utoljára ha jól emlékszem 2002 körül igazoltak. Emiatt nem tudott a Leverkusen feljebb lépni? Vagy a Wolfsburg akik Dzekoval-Grafitevel bajnokok lettek, hol vannak azóta? Igazolt onnan bárkit is a Bayern?

Ez egy üres duma csak, a Bundesliga többi csapata ugyanúgy igazol egymástól. Az elmúlt 10 évben pl a BVB igazolta a legtöbbet ligán belül, még sem merül fel velük kapcsolatban, hogy lerabolnák a ligát.

Bár lehet meglehet egymást győzni, de mikor én ezeket leírtam/elmondtam bárhol, soha nem kaptam semmi kézzelfogható magyarázatot, sőt inkább választ se... :D
Mia san mia

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. február 19., hétfő 12:26

peto.isti írta:
Realista24 írta: Ironizálsz, közben meg igaz.
Igaz bizony!!! :agree: :salute:
Attól hogy belebújtatod a nemegyetértésedet, még igaz. Bár ilyen stílussal nem fogsz sokáig maradni sztem. Pedig értelmesnek tűnsz, nem szoktad fullba nyomni...

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2018. február 19., hétfő 12:22

Realista24 írta: Ironizálsz, közben meg igaz.
Igaz bizony!!! :agree: :salute:
Mia san mia

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. február 19., hétfő 12:19

wxyz írta:Azért van igazság az iróniájában. A Bayern tényleg lerabolja az ellenfeleket, de erről a nagy különbségbről a riválisok is tehetnek.
Dortmund például évek óta rugdossa az öngólokat. Ez az idei szezon a megkoronázása ennek, Toljannal, Yarmolenkoval és a Tuchel-Bosz cserével.
Mi a baj Yarmolenkoval és Toljannal?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. február 19., hétfő 12:17

Azért van igazság az iróniájában. A Bayern tényleg lerabolja az ellenfeleket, de erről a nagy különbségbről a riválisok is tehetnek.
Dortmund például évek óta rugdossa az öngólokat. Ez az idei szezon a megkoronázása ennek, Toljannal, Yarmolenkoval és a Tuchel-Bosz cserével.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 19., hétfő 12:06

peto.isti írta:
ziro4vr írta:Elképesztően izgalmas bajnokság, csak húsz pont az előnyük.
Leraboljuk a Ligát, így nem tudnak felzárkózni a többiek!! :'( :'( :(
Ironizálsz, közben meg igaz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

peto.isti
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2017. április 3., hétfő 12:22
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: peto.isti » 2018. február 19., hétfő 12:04

ziro4vr írta:Elképesztően izgalmas bajnokság, csak húsz pont az előnyük.
Leraboljuk a Ligát, így nem tudnak felzárkózni a többiek!! :'( :'( :(
Mia san mia

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: illgner » 2018. február 18., vasárnap 21:36

Brandt kapcsán kivárok, emlékszem, amikor berobbant, félelmetes meccseket hozott le.

Havertz meg 18 évesen olyan magabiztosan játszik, mint aki már 200 bajnokit tud a háta mögött.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. február 18., vasárnap 21:24

Brandt kaliberből elég sok szalad a németeknél, ezzel nem fog akkora karriert befutni.
Nem illik.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. február 18., vasárnap 21:18

Jó, hát minden ország próbálja minél jobbnak beállítani a saját játékosait. Nekem nem meggyőző, jól elpasszolgat, de se sebessége, se cselezőkészsége nincs és szorosabb védekezésnél kijön a körülményessége.

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: illgner » 2018. február 18., vasárnap 21:07

A német sajtó azért rendesen szopkodja Brandtot, a jövő sztárjának tekintik már most. Szerintem sem élete formájában játszik, de azért a múlt héten csak vágott egy duplát a Bréma ellen, és neki köszönhették a továbbjutást a kupában.

Lehet,nem jó a szemmértékem, de én Baileyt kifejezetten gyors játékosnak látom. Gyorsabb persze lehetne, de hát ez ugye erősen relatív. Múltkor valahol olvastam, hogy 35 km-es sebességet mértek nála, ami kifejezetten jónak mondható.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. február 18., vasárnap 21:02

Nagyon ígéretesen indult, de idén mintha lelassult volna, semmi átütőerő nincs a játékában.
Nem illik.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. február 18., vasárnap 21:00

Brandtot az idei szezontól látom játszani, korábbi szezonjairól nem tudok sokat.
Ő nekem nem meggyőző. Körülményes és nem mozgékony. Szerintem nem is való szélsőnek.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. február 18., vasárnap 20:54

Most már 29 évesen késő, remélem a vb-re kijut, azt megérdemelné most már nagyon. Kár érte tényleg, sokkal több volt a karrierjében.

Bailey kapcsán várnék még azért, simán jöhet egy megtorpanás, mint Brandt esetében. Bár előbbi technikásabb és jobb a rúgótechnikája.

Coman kapcsán az lesz érdekes, jövőre már fix húzóembernek kéne lennie, arra nem tudom képes lesz e. Mondjuk Hamesz mellé nagyon passzol.
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 49 regisztrált és 0 vendég