Bundesliga

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. április 24., vasárnap 18:36

Mi a forum altal elfogadott top5 edzo lista? :mrgreen:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 24., vasárnap 17:55

Kerlon írta: Amúgy én se értem ezt a Tuchel hype-ot. A palinak még nem volt értelmes csapata, ami 2 évig versenyben lett volna folyamatosan, nyert egy Bl-t tavaly, azonkívül semmit nem ért még el. Sőt egy PSG-vel részese lehetett egy Lille bajnoki címben. :lol:

Guardiola meg egy nagyon erős edző és stabil edző, amihez jön egy verseny nélkül német bajnokság, egy világverő Barca generáció meg a Cityben 2 csapatra elég játékos, de ahol és, amikor változtatni kellett volna egy sorsdöntő meccsen ott felsült rendre. Ez alól kivétel a barca aranygenerációja, amivel más edzők is hozták a sikereket.
Én is így gondolom. Anno Di Matteo is nyert egy BL-t a Chelsea-vel ideiglenes edzőként, mégse volt így felszopkodva. Jó edző ez a Tuchel, szó se róla, de hagyjuk már hogy világ 3. legjobb edzője. Majd ha felmutat pár eredményt huzamosabb ideig.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8423
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. április 24., vasárnap 17:26

Azért az a Pep-féle Bayern a 3. évre nagyon komolyan összeállt és brutál erősek voltak, Atletico szerencsére vmi csoda folytán kicsapta őket.

Pepnek a nagy bűne az volt, hogy elcseszett 2 évet egy stílusváltásra egy komoly BL győztes csapatnál.
Nem tudott alkalmazkodni a Bayernhez, pedig ha csak picit nyúlt volna bele a dolgokba, ahol kellett volna, ott a BL dupla/tripla is benne lehetett volna, mivel 1 már a zsákban volt.

Ehelyett a németeket akarta tikitakáztatni, Allianzban jók is voltak egy 0-4re :lol: :lol:

Mire belejöttek és meg lett a 2 stílus fúziója megöregedett 2 évet a csapat és hát az Atletico elleni lebőgés után meg mennie is kellett.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2022. április 24., vasárnap 17:24

Amúgy én se értem ezt a Tuchel hype-ot. A palinak még nem volt értelmes csapata, ami 2 évig versenyben lett volna folyamatosan, nyert egy Bl-t tavaly, azonkívül semmit nem ért még el. Sőt egy PSG-vel részese lehetett egy Lille bajnoki címben. :lol:

Guardiola meg egy nagyon erős edző és stabil edző, amihez jön egy verseny nélkül német bajnokság, egy világverő Barca generáció meg a Cityben 2 csapatra elég játékos, de ahol és, amikor változtatni kellett volna egy sorsdöntő meccsen ott felsült rendre. Ez alól kivétel a barca aranygenerációja, amivel más edzők is hozták a sikereket.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 24., vasárnap 17:11

alexoxladjackoxi írta:világ 3 legjobb edzője jelenleg itt dolgozik.
alexoxladjackoxi írta:hogy Ancelotti most ejtette ki a világ 3. legjobb edzőjét
Mesélj még kérlek :lol: :lol:
Klopp tiszta sor, Pep meg mindig is jókor volt jó helyen. Megnézném mondjuk egy 2010 előtti City élén mit bohóckodna. :D Egy kurva erős Bayernnel is totál súlytalan volt. Jó edző, de hogy top3 a világon... :lol: Na de Tuchel??? mitől is top3? :lol: Azért mert nyert tavaly egy BL-t bunkerfocival?

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1769
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Donát » 2022. április 24., vasárnap 16:21

Ladislao Suarez írta: Lewa azt mondta, hogy nem tudja mit hoz a jövő de mindenesetre leülnek majd Kahnékkal tárgyalni, hogy mi legyen. Tényleg lelépne a Barcába? :hmmm:
Na de Lewának még van egy év a szerződéséből, és nem hiszem, hogy minimum 30, de inkább 40-50 M€ alatt elengedné a Bayern. Ez plusz a fizuja, van ennyi pénze a Barcának? Eleve ott van Depay, Auba, Fati. Értem én, hogy mindhárom kérdőjeles, de nyáron elvileg minden centet meg kell becsülniük.

Avatar
Ladislao Suarez
Hozzászólások: 889
Csatlakozott: 2014. május 23., péntek 11:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Ronaldo, Zidane, Raúl, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Ladislao Suarez » 2022. április 24., vasárnap 14:02

Lewa azt mondta, hogy nem tudja mit hoz a jövő de mindenesetre leülnek majd Kahnékkal tárgyalni, hogy mi legyen. Tényleg lelépne a Barcába? :hmmm:

Halfkey
Hozzászólások: 4408
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 24., vasárnap 13:49

alexoxladjackoxi írta:
Halfkey írta: Részrehajlás mindkét oldalt azért megvan.

Pl Ancelotti Evertonját szidni? Hát nézzük már meg mivan velük mióta elment :D Érdekes projektek meg mindenhol vannak, teljesen szubjektív hogy te valamiért azokat emeled ki, amelyiket.

Viszont - szerintem főleg az iram miatt - azt nem lehet elvitatni, hogy igenis inkább egy Soton-Brightont lehet megnézni, mint egy Granada-Mallorcat.

Aki szerint nem így van, nézzen végig ma 3 kis angol meccset, jövő héten 3 spanyolt, és aztán beszéljünk.
Nem az eredményekről beszélek, de azok sem voltak rózsásak mondjuk, hanem, hogy annak az Evertonnak nem volt stílusa. Igazából annyi, hogy rendelkezésre állt Calvert-Lewin, meg volt egy James, aki néha villant. A mondandód második felét adom.
Ezen azért egyet kacagtam, igen általában pont így működik a részrehajlás, a másra vonatkozó részét adod, de azért a magadra vonatkozót inkább nem :D

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2022. április 24., vasárnap 13:42

Halfkey írta: Részrehajlás mindkét oldalt azért megvan.

Pl Ancelotti Evertonját szidni? Hát nézzük már meg mivan velük mióta elment :D Érdekes projektek meg mindenhol vannak, teljesen szubjektív hogy te valamiért azokat emeled ki, amelyiket.

Viszont - szerintem főleg az iram miatt - azt nem lehet elvitatni, hogy igenis inkább egy Soton-Brightont lehet megnézni, mint egy Granada-Mallorcat.

Aki szerint nem így van, nézzen végig ma 3 kis angol meccset, jövő héten 3 spanyolt, és aztán beszéljünk.
Nem az eredményekről beszélek, de azok sem voltak rózsásak mondjuk, hanem, hogy annak az Evertonnak nem volt stílusa. Igazából annyi, hogy rendelkezésre állt Calvert-Lewin, meg volt egy James, aki néha villant. A mondandód második felét adom.

Halfkey
Hozzászólások: 4408
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. április 24., vasárnap 13:15

Részrehajlás mindkét oldalt azért megvan.

Pl Ancelotti Evertonját szidni? Hát nézzük már meg mivan velük mióta elment :D Érdekes projektek meg mindenhol vannak, teljesen szubjektív hogy te valamiért azokat emeled ki, amelyiket.

Viszont - szerintem főleg az iram miatt - azt nem lehet elvitatni, hogy igenis inkább egy Soton-Brightont lehet megnézni, mint egy Granada-Mallorcat.

Aki szerint nem így van, nézzen végig ma 3 kis angol meccset, jövő héten 3 spanyolt, és aztán beszéljünk.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. április 24., vasárnap 13:13

100 felett kap a barca is és a real is amúgy, az meg ne a PL hibája legyen hogy a laliga így osztja el a tv-s pénzeket, a lényeg számomra hogy sokkal élvezetesebb/nézhetőbb a PL mint bármelyik más liga.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: cart » 2022. április 24., vasárnap 12:50

Mondjuk úgy nem nehéz projektet csinálni ha a feljutó csapatok is kapnak egyből vagy 100 milliót kezdésnek. Gondolom a Real meg a Barca is a töredékét kapja csak ennek a saját bajnokságában

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. április 24., vasárnap 12:34

alexoxladjackoxi írta:
Realista24 írta:

Ezt azért kifejtheted.
Egyrészt, amit mondtam, hogy máshol kevesebb stílusos csapatot és érdekes projektet látok. Ez a Sotonos példa szerintem tökéletes volt ennek a szemléltetésére. De mondhattam volna egy Brightont, Palace-t, Brentfordot, Leedst is akár. A felső házról meg még akkor nem is beszéltem. A másik meg, amit szintén írtam, hogy a világ 3 legjobb edzője jelenleg itt dolgozik. Amit a Pool felépített olyan mélységből, ahol anno voltak, az minőségi háttérmunka nélkül nem lehetett volna kivitelezhető. Beszarás, hogy akárkit leigazolnak, szinte azonnal passzol a csapatba, ez kb. egyedülálló ezen a szinten. Persze tisztában vagyok vele, hogy ezzel itt sokan nem értenek egyet, meg majd biztos megkapom, hogy Ancelotti most ejtette ki a világ 3. legjobb edzőjét, de a ti sikereiteket jelenleg egyértelműen a klasszisaitok sokad virágzásában, és Vinicius kiteljesedésében látom. Ancelotti ott ült tavaly az Everton kispadján, egy nagy büdös semmi volt a csapata, már bocsánat.

Hehe, Raphinha a Leedsben mondjuk egy kutyafasz játékos? Azért is színvonalas a PL, mert a kiesőjelöltekben is simán találsz ilyen embereket. Persze ha csak R9 a szint valakinek, akkor értem, hogy miért szar, de most arról beszélek, hogy a Cadizból nem tudok ilyen spílereket sorolni, és itt arról megy a parttalan vita, hogy miért erősebb az egyik liga, mint a másik.
Világ 3 legjobb edzője?
Pep mitől tartozik oda? Amióta elment a Barcától Európában nem ért el semmit. Most lehet, hogy 2mrd elköltött euró után odaér végre, de dominálni abban a bundásban, amit ziro vezetésével is hozna a BM, nem sokat ér. Főleg, hogy egy remekül játszó BM-et "tett tönkre".

Stílusos csapatok és projektek? Nem tudom milyen projektek vannak azon kívül, hogy egymás között adjunk vegyünk játékosokat túlárazva. Biztos van, de nekem egy Villarreal féle történet sokkal többet ad a focinak jelenleg, mint bármi.
De mondhatnám a Betis tegnapi kupagyázelmét.

Annyira túl vannak fúja a PL kiesőjelöltek is, hogy valami fantasztikus, közben kutyaszarok, tele tucat vagy annál gyengébb játékosokkal, egy-egy jobb játékossal fűszerezve. Pont mint mindegyik másik bajnokságban.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2022. április 24., vasárnap 12:23

Realista24 írta:
alexoxladjackoxi írta: de alapvetően tisztán szakmailag is dominál most a Premier League,
Ezt azért kifejtheted.
Egyrészt, amit mondtam, hogy máshol kevesebb stílusos csapatot és érdekes projektet látok. Ez a Sotonos példa szerintem tökéletes volt ennek a szemléltetésére. De mondhattam volna egy Brightont, Palace-t, Brentfordot, Leedst is akár. A felső házról meg még akkor nem is beszéltem. A másik meg, amit szintén írtam, hogy a világ 3 legjobb edzője jelenleg itt dolgozik. Amit a Pool felépített olyan mélységből, ahol anno voltak, az minőségi háttérmunka nélkül nem lehetett volna kivitelezhető. Beszarás, hogy akárkit leigazolnak, szinte azonnal passzol a csapatba, ez kb. egyedülálló ezen a szinten. Persze tisztában vagyok vele, hogy ezzel itt sokan nem értenek egyet, meg majd biztos megkapom, hogy Ancelotti most ejtette ki a világ 3. legjobb edzőjét, de a ti sikereiteket jelenleg egyértelműen a klasszisaitok sokad virágzásában, és Vinicius kiteljesedésében látom. Ancelotti ott ült tavaly az Everton kispadján, egy nagy büdös semmi volt a csapata, már bocsánat.

Hehe, Raphinha a Leedsben mondjuk egy kutyafasz játékos? Azért is színvonalas a PL, mert a kiesőjelöltekben is simán találsz ilyen embereket. Persze ha csak R9 a szint valakinek, akkor értem, hogy miért szar, de most arról beszélek, hogy a Cadizból nem tudok ilyen spílereket sorolni, és itt arról megy a parttalan vita, hogy miért erősebb az egyik liga, mint a másik.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 24., vasárnap 12:12

Realista24 írta:
alexoxladjackoxi írta: de alapvetően tisztán szakmailag is dominál most a Premier League,
Ezt azért kifejtheted.
A mindenfele kutyafasz jatekosokert kifizetett osszegekkel, amennyiert mas orszagokban topjatekost veszel :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. április 24., vasárnap 12:03

alexoxladjackoxi írta: de alapvetően tisztán szakmailag is dominál most a Premier League,
Ezt azért kifejtheted.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. április 24., vasárnap 11:33

Egészen mostanaig van max angolcsapat dominancia, mert mi nyilvan baszok leszunk jovore, de sztem a barca is korrektebb lesz.
thereisonly1ronaldo

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: kodo » 2022. április 24., vasárnap 11:31

Inkább úgy fogalmaznám meg, hogy a 2010-es években, főleg annak középen brutál erős spanyol dominancia volt, míg most az utóbbi 1-2 évben inkább az angol csapatok felé billen a mérleg, de dominanciának nem nevezném egyelőre.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. április 24., vasárnap 11:30

alexoxladjackoxi írta: Most az EL-eket vegyük ki inkább, nem az a lényeg, de ott is volt egy United győzelem Mourinhoval, meg egy Chelsea-Arsenal döntő '19-ben
Hát már hogyne lenne lényeg. :D Az is a klubfutball része, második legfontosabb klub trófea európai szinten. Persze, az angolok ott vannak a második helyen, elcsíptek 1-1 kupát, de közel sem olyan szinten, mint a spanyolok 2006-tól.
alexoxladjackoxi írta:Nem volt szó válogatottakról.
Lehet nem volt szó, de attól még igaz. Így volt teljesen a spanyol dominancia, klubfutball ÉS válogatott foci.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2022. április 24., vasárnap 11:11

Sierra írta:
alexoxladjackoxi írta: Egy évtized volt az a másfél inkább, és kb. 4 éve lezárult az a korszak
Hát eléggé rosszul tudod. :D

2006-tal kezdődött, akkor nyert a Barca a BL-ben, a Sevilla meg az UEFA kupában. Aztán 2007-ben a Sevilla duplázott.
Majd:
2008 - spanyol EB
2009 - Barca BL
2010 - Atlético EL, spanyol VB
2011 - Barca BL
2012 - Atlético EL, spanyol EB
2014 - Real BL, Sevilla EL
2015 - Barca BL, Sevilla EL
2016 - Real BL, Sevilla EL
2017 - Real BL
2018 - Real BL, Atlético EL
2020 - Sevilla EL
2021 - Villarreal EL

ez bőven másfél évtized. :) És brutál erős spanyol dominancia.
Nem volt szó válogatottakról. Ha 2006-tól veszed, akkor velünk döntőzött a Barca a BL-ben, 2007-ben Milan-Pool, 2008-ban 3 angol csapat a legjobb 4 között, és angol házidöntő. 2009-től mondanám azt, hogy spanyol uralom, viszont az elődöntőben akkor is 3 angol volt a Barcelonán kívül. Onnantól mondanám 2018-ig bezárólag, hogy spanyol uralom volt a nemzetközi porondon. Most az EL-eket vegyük ki inkább, nem az a lényeg, de ott is volt egy United győzelem Mourinhoval, meg egy Chelsea-Arsenal döntő '19-ben. A BL-ben pedig az elmúlt 3 szezonból 2 alkalommal szintén csak angolok döntőztek, nem kérdés, hogy az elmúlt években merre tendálnak a dolgok. Ez részben pénz kérdése, nyilván Ronaldo és Messi "kikopása" is sokat befolyásol, de alapvetően tisztán szakmailag is dominál most a Premier League, kb. amióta Pep és Klopp a porondon vannak Angliában, azóta kezdett ez a folyamat kialakulni. Na meg azért Tuchel sem egy kutyaütő, ezzel sokan nem fognak egyetérteni, de én ezt a 3 edzőt tartom jelenleg a krémnek, bár Tuchelt egy kicsit azért Kloppék mögé tenném.
Remy írta:
alexoxladjackoxi írta: Illetve ami szerintem fontos, hogy egy liga nem 3 csapatból áll, hanem 20-ból, vagy a Bundás esetén 18-ból. Szerintem akkor lesz igazán színvonalas egy bajnokság, ha az alsóházi, vagy klasszikus értelemben vett kicsik is jó erőkből állnak.
Hát nem tudom. Egy jó Burnley - Soton meccs mire jó vagy egy Wolves - Palace? Azért, mert milliárdokat kereső ex válogatottakkal és zsoldosokkal van tele a PL még nem lesz jó. A PL jól hangzik, jól cseng, fasza a körítés, besztlíg, stb titulus. Aztán ugyanaúgy élvezhetetlen a meccsek nagy százaléka.
Nem élvezhetetlenek, dehát kinek mi. A Soton pl. tök jó példa, az egyik legintenzívebb futballt játsszák, erős letámadással, Hasenhüttl konkrétan karaktert adott ennek a csapatnak. Ő speciel egy sokkal jobb csapatnál is megállná a helyét, ahogyan megállta pl. a Lipcsénél is. A Palace is totál mást játszik Vieirával, mint tavaly Hodgsonnal. Mondhatni fociznak, és ha figyeled, egy tök jó projekt van kialakulóban ott, tele fiatal, ígéretes játékosokkal, még Hodgsonnál a liga egyik legunalmasabb, legkonzervatívabb, legöregebb csapata volt liga szinten. A Burnley egy tipikus Champo csapat a mai napig, azt adom, remélem idén kiesnek végre. Meg persze vannak kretén klubok, mint az Everton, akik bizonyítják, hogy nem minden a pénz, de én azt veszem észre, hogy Angliában a kisebb csapatoknál is vannak stílusos csapatok, és rohadt jó játékosok. Az a baj, hogy ezeket csak akkor látja az ember, ha tényleg érdekli a dolog, és megnéz néhány meccset, alapvetően egy átlag szurkolót elhiszem, hogy nem hatják meg ezek a dolgok, meg tudom, hogy nem BL, meg nem Benzema, Mbappé és társaik, de attól még nem olyan szar. :D És igenis, amikor egy liga minőségét vizsgáljuk, akkor érdemes mind a 20 csapatot górcső alá venni, nem pedig csak az első néhányat vizsgálni.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 47 regisztrált és 0 vendég