Bundesliga

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. október 27., csütörtök 20:38

mia san mia írta: Nekem aztán nem fáj. Annyit írtam h a Real beleállt ebbe az őrült versenybe. (aminek ki tudja hol lesz a vége)
Ne haragudj, semmi személyes de minek szólsz beleha csak hülyeséget tudsz? Nso fórumon meg ok, de itt?
Ha belealltunk volna itt lenne Pogba, Alaba, Auba es Neymar is. De kettő biztos.

Vagy ha úgy erted hogy mi is licitalunk, akkor ti is versenyben vagytok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: morientes » 2016. október 27., csütörtök 19:47

Nekem aztán nem fáj. Annyit írtam h a Real beleállt ebbe az őrült versenybe. (aminek ki tudja hol lesz a vége)
Sehogy. Denilson átigazolásával a Betisbe anno felrobbant a piac, (előtte Maradona volt 8millio dollár, aztán a brazil lett hirtelen 36, aki hármat nem ért) és onnantól aztán nincs megállás. És nem is lesz.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2016. október 27., csütörtök 18:20

Kerlon írta:Szerintem nem fog nőni a szakadék. Jó példa Baily. Érte is 40 milliót kapott a Villareal, aztán el is verték kisebb playakra. Így terül a pénz.
A szakadék növekedését arra értem, hogy egyes klubok egyre magasabb jogdíjakhoz jutnak majd, miközben másoknak erre nem lesz lehetősége. (BL közvetítések pl, vagy TV-s jogdíjakban lévő embertelen különbséget stb.)

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ericco » 2016. október 27., csütörtök 18:19

Kerlon írta:Amúgy többnyire ezt a dolgot az ügynökségek teszik tönkre. Talán a legjobb példa a nyári Pogba biznisz, ahonnét Raioláék nagyjából a semmire leakasztottak a Unitedről/Juveról/Pogbáról 27 millió eurót. Semmi közük a focihoz, semmi érdemük nincs benne, üzlet emberek. Csak a tiszta haszon vezérli őket. Mendes ugyanez. Egyszerűen a vezetőknek kéne megálljt parancsolni, de senkinek se érdeke ez. Csak a pénz.
Ahhoz minden vezetőnek és játékosnak ignorálnia kéne a managereket. Ahogy az egyik klub előnyt szerezne abból, hogy a többiek nem tárgyalnak a managerekkel, esetleg nem fizetnek nekik, viszont ő hajlandó lenne erre, és így jutna előnyhöz, rövid időn belül a többi klub is újra el kezdene csorgatni az "élősködőknek".
Merci Zizou!

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27897
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. október 27., csütörtök 18:16

Szerintem nem fog nőni a szakadék. Jó példa Baily. Érte is 40 milliót kapott a Villareal, aztán el is verték kisebb playakra. Így terül a pénz.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2016. október 27., csütörtök 18:06

Kerlon írta:Amúgy többnyire ezt a dolgot az ügynökségek teszik tönkre. Talán a legjobb példa a nyári Pogba biznisz, ahonnét Raioláék nagyjából a semmire leakasztottak a Unitedről/Juveról/Pogbáról 27 millió eurót. Semmi közük a focihoz, semmi érdemük nincs benne, üzlet emberek. Csak a tiszta haszon vezérli őket. Mendes ugyanez. Egyszerűen a vezetőknek kéne megálljt parancsolni, de senkinek se érdeke ez. Csak a pénz.
Bezony. És igazából a kluboknak egyre több pénzük lesz az egyre növekvő bevételekből, szóval semmi akadálya, hogy ez a tendencia folytatódjék.
Persze a szakadék is tovább fog nőni a nagy és kis csapatok között.
Felsőbb szinten pedig senki nem fog megálljt parancsolni. Engem azért felbasz mint kisembert, hogy milyen pénzek mozognak ebben a szegmensben miközben mennyivel jobb célokra is lehetne ezt fordítani.
Persze tudom, hogy a világunk sajnos nem így működik, aki teheti kergeti a dollárt. Na off vége. Kicsit elkalandoztam.
Ami Dárdaiék sorsolását illeti. Elnézve a jelenlegi erőviszonyokat és a Hertha játékát, akár még csodát is tehetnek. Tavaly is csak tavaszra fogyott el a lendület, szerintem idén sem lesz másként. Én itt most ellenük drukkolok mert Bayern BVB döntőt szeretnék.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27897
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. október 27., csütörtök 17:57

Amúgy többnyire ezt a dolgot az ügynökségek teszik tönkre. Talán a legjobb példa a nyári Pogba biznisz, ahonnét Raioláék nagyjából a semmire leakasztottak a Unitedről/Juveról/Pogbáról 27 millió eurót. Semmi közük a focihoz, semmi érdemük nincs benne, üzlet emberek. Csak a tiszta haszon vezérli őket. Mendes ugyanez. Egyszerűen a vezetőknek kéne megálljt parancsolni, de senkinek se érdeke ez. Csak a pénz.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2016. október 27., csütörtök 17:50

Kerlon írta:Dehogy álltunk. Jamessal példálóztál, hát mi épp úgy 75 millióért adtuk tovább Di Mariat. Egyszerűen ennyire felmentek a pénzek. Senkinek nincs érdekében olcsón adni. Kis hírnévvel már 60-80 millióért kelnek el a játékosok.
Ez jogos. El is felejtettem, hogy ennyit adtak Di Mariáért.

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2016. október 27., csütörtök 17:48

ikarus93 írta:
mia san mia írta:A másik amit hozzátennék még : A Bayernnél alapvetés, hogy a Nationalelf alapja ott futballozzon.
Az ezt megelőző évtizedben igen nehezen tudott külföldről sztárokat leakasztani a Bayern, mert sokkal kevésbé volt vonzó egy külföldi játékosnak mint a Premier League vagy Real Barca páros. Ebből kifolyólag nem maradt más mint ligán belül vásárolni. Teszem azt megkörnyékezi Zidane-t a Bayern illetve a Real teljesen egyértelmű melyiket választja akkoriban. Ma azért talán már elgondolkodik egy játékos, hogy Münchenben sem lenne éppenséggel rossz dolga. Nem volt esélye a klubnak nemzetközileg jegyzett kiforrott klasszisokat vásárolni, hacsak nem voltak németek. Ők pedig nagyrészt a Bundesliga-ban játszottak.
A legjobb az lett volna ha meg se szólalsz. Próbáltál okítani, de visszanyalt a fagyi. :lol:
Okítani ? Amennyiben ? És milyen fagyi nyalt vissza ? Ezt úgy hívják párbeszéd. Én elmondtam egy álláspontot amire jött reakció. Ennyi.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27897
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. október 27., csütörtök 17:47

Dehogy álltunk. Jamessal példálóztál, hát mi épp úgy 75 millióért adtuk tovább Di Mariat. Egyszerűen ennyire felmentek a pénzek. Senkinek nincs érdekében olcsón adni. Kis hírnévvel már 60-80 millióért kelnek el a játékosok.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2016. október 27., csütörtök 17:45

Realista24 írta:
mia san mia írta:A másik amit hozzátennék még : A Bayernnél alapvetés, hogy a Nationalelf alapja ott futballozzon.
Az ezt megelőző évtizedben igen nehezen tudott külföldről sztárokat leakasztani a Bayern, mert sokkal kevésbé volt vonzó egy külföldi játékosnak mint a Premier League vagy Real Barca páros. Ebből kifolyólag nem maradt más mint ligán belül vásárolni. Teszem azt megkörnyékezi Zidane-t a Bayern illetve a Real teljesen egyértelmű melyiket választja akkoriban. Ma azért talán már elgondolkodik egy játékos, hogy Münchenben sem lenne éppenséggel rossz dolga. Nem volt esélye a klubnak nemzetközileg jegyzett kiforrott klasszisokat vásárolni, hacsak nem voltak németek. Ők pedig nagyrészt a Bundesliga-ban játszottak.
Alapvetés? Inkabb zsarolási alap.
Manapság nem gondolnám, hogy ez jelen lenne. Vagy szerinted ha Hummels nem igazol Münchenbe akkor többé nem számítanak rá a válogatottnál ?

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2016. október 27., csütörtök 17:44

morientes írta:
Nem szeretetszolgálat, hanem kemény üzlet a profi futball. Ez van.
Ha ez így van, (márpedig így van), nem értem akkor hogy miért fáj neked hogy mi kiket igazolunk, és mennyiért.
Nekem aztán nem fáj. Annyit írtam h a Real beleállt ebbe az őrült versenybe. (aminek ki tudja hol lesz a vége)

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2016. október 27., csütörtök 11:00

mia san mia írta:A másik amit hozzátennék még : A Bayernnél alapvetés, hogy a Nationalelf alapja ott futballozzon.
Az ezt megelőző évtizedben igen nehezen tudott külföldről sztárokat leakasztani a Bayern, mert sokkal kevésbé volt vonzó egy külföldi játékosnak mint a Premier League vagy Real Barca páros. Ebből kifolyólag nem maradt más mint ligán belül vásárolni. Teszem azt megkörnyékezi Zidane-t a Bayern illetve a Real teljesen egyértelmű melyiket választja akkoriban. Ma azért talán már elgondolkodik egy játékos, hogy Münchenben sem lenne éppenséggel rossz dolga. Nem volt esélye a klubnak nemzetközileg jegyzett kiforrott klasszisokat vásárolni, hacsak nem voltak németek. Ők pedig nagyrészt a Bundesliga-ban játszottak.
A legjobb az lett volna ha meg se szólalsz. Próbáltál okítani, de visszanyalt a fagyi. :lol:
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Remy » 2016. október 27., csütörtök 9:54

És bele tudtak húzni. Tele van gyenge csapatokkal a Német kupa, erre összekerültek Paliék a Dortmunddal. :lol: :kivagyhe:

Pedig van ilyen páros is: Sportfreunde Lotte–1860 München (4. ligás, a 2. liga egyik kiesőjelöltjével)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. október 26., szerda 18:36

mia san mia írta:A másik amit hozzátennék még : A Bayernnél alapvetés, hogy a Nationalelf alapja ott futballozzon.
Az ezt megelőző évtizedben igen nehezen tudott külföldről sztárokat leakasztani a Bayern, mert sokkal kevésbé volt vonzó egy külföldi játékosnak mint a Premier League vagy Real Barca páros. Ebből kifolyólag nem maradt más mint ligán belül vásárolni. Teszem azt megkörnyékezi Zidane-t a Bayern illetve a Real teljesen egyértelmű melyiket választja akkoriban. Ma azért talán már elgondolkodik egy játékos, hogy Münchenben sem lenne éppenséggel rossz dolga. Nem volt esélye a klubnak nemzetközileg jegyzett kiforrott klasszisokat vásárolni, hacsak nem voltak németek. Ők pedig nagyrészt a Bundesliga-ban játszottak.
Alapvetés? Inkabb zsarolási alap.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: morientes » 2016. október 26., szerda 15:33

Nem szeretetszolgálat, hanem kemény üzlet a profi futball. Ez van.
Ha ez így van, (márpedig így van), nem értem akkor hogy miért fáj neked hogy mi kiket igazolunk, és mennyiért.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2016. október 26., szerda 13:20

A másik amit hozzátennék még : A Bayernnél alapvetés, hogy a Nationalelf alapja ott futballozzon.
Az ezt megelőző évtizedben igen nehezen tudott külföldről sztárokat leakasztani a Bayern, mert sokkal kevésbé volt vonzó egy külföldi játékosnak mint a Premier League vagy Real Barca páros. Ebből kifolyólag nem maradt más mint ligán belül vásárolni. Teszem azt megkörnyékezi Zidane-t a Bayern illetve a Real teljesen egyértelmű melyiket választja akkoriban. Ma azért talán már elgondolkodik egy játékos, hogy Münchenben sem lenne éppenséggel rossz dolga. Nem volt esélye a klubnak nemzetközileg jegyzett kiforrott klasszisokat vásárolni, hacsak nem voltak németek. Ők pedig nagyrészt a Bundesliga-ban játszottak.

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2016. október 26., szerda 13:12

Azért már nem ott tartunk mint pl a Leverkusen tényleges lerablása.
Azt a részét is nézni kéne a dolognak, hogy Németországban ha valaki bajnok akar lenni akkor nyilván München a cél, márpedig sok játékos nem akar országon kívülre igazolni. Senkinek a fejéhez nem tartottak fegyvert, hogy a Bayernt válassza. Erre Hummels a legjobb példa. A BVB csapatkapitánya Münchenbe igazol, nem külföldre. Lewa sem a City-t választotta akárcsak Götze. Nyilván van az érmének másik oldala is. A válogatott és az ottani szereplés illetve ezzel kapcsolatos nyomásgyakorlás a Bayern részéről.
Viszont az, hogy a Bayern kihasználja a gazdasági fölényét szerintem törvényszerű. Nem szeretetszolgálat, hanem kemény üzlet a profi futball. Ez van.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: morientes » 2016. október 26., szerda 13:04

Szólam vagy sem, de nehéz a tényekkel vitatkozni.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Bundesliga

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2016. október 26., szerda 12:49

Hát egy darabig James is lesz az utolsó. De Ő a tökéletes példa arra amit mondtam. Vagy Illaramendi 35(?) millióért és még lehetne sorolni. A Real beleállt ebbe a versenybe az olajosokkal meg az orosz olajosokkal.
A Bundesliga lerablásra pedig nem is reagálok inkább. Van akinek csak ez a szólam megy a fejében. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 28 regisztrált és 0 vendég